Homoaktywista znowu montuje tabliczki z napisem ,,Strefa wolna od LGBT’’  - zdjęcie
04.09.20, 16:15Fot. screenshot - YouTube (Onet Rano)m, Twitter (Bart Staszewski)

Homoaktywista znowu montuje tabliczki z napisem ,,Strefa wolna od LGBT’’

28

Aktywista LGBT Bartosz Staszewski po raz kolejny umieścił przy wjazdach do miejscowości, w których przyjęto prorodzinne uchwały, kłamliwe tabliczki informujące o rzekomych „strefach wolnych od LGBT”. Wcześniejsze tego typu inicjatywy podjęte przez działacza, spotkały się z reakcją Instytutu Ordo Iuris. Prawnicy złożyli na Policję zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia z art. 85 § 1 Kodeksu wykroczeń. Komendy odmówiły jednak skierowania do sądu wniosków o ukaranie. Instytut złożył zażalenia na decyzje Policji. Akcja Staszewskiego przyczyniła się do kreowania krzywdzącego wizerunku Polski i prorodzinnych samorządów, w szczególności w mediach zagranicznych.

Sprawa dotyczy czterech miejscowości w województwie lubelskim. Na znakach informujących o wjeździe do nich, Bartosz Staszewski umieścił tabliczki z napisem „strefa wolna od LGBT” w czterech językach. Władze tych samorządów przyjęły wcześniej uchwały sprzeciwiające się propagowaniu ideologii LGBT.

O swojej akcji działacz poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Bartosz Staszewski zamieścił także zdjęcia dokumentujące popełnione czyny. W marcu 2020 r. Instytut Ordo Iuris złożył na Policji zawiadomienia o możliwości popełnienia wykroczenia z art. 85 § 1, przewidującego karę grzywny, ograniczenia wolności oraz aresztu m.in. za samowolne ustawienie znaku drogowego. Komendy właściwe dla danych miejscowości nie zdecydowały się jednak na skierowanie do sądów wniosków o ukaranie aktywisty argumentując, że, rzekomo, czyn nie został popełniony, mimo jego udokumentowania w mediach. Instytut Ordo Iuris złożył zażalenia na te decyzje, domagając się ponownego przeprowadzenia czynności dowodowych.

Bartosz Staszewski powtórzył swoją akcję umieszczając takie same tabliczki na znakach drogowych przy wjazdach do Istebnej i Łososiny Dolnej. Władze tych miejscowości również wdrożyły u siebie prorodzinne uchwały. Dokument przyjęty w Istebnej stanowi sprzeciw wobec zapisów warszawskiej „Deklaracji LGBT” ograniczających wolność słowa, prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z ich przekonaniami oraz prowadzących do seksualizacji dzieci. W uchwale nie ma odniesienia do homoseksualizmu i osób o takich skłonnościach. Naczelny Sąd Administracyjny nie zajął jeszcze stanowiska na temat dokumentu. Wcześniej większość sądów podtrzymała podobne uchwały władz lokalnych jako wyraz korzystania z wolności słowa i wolności politycznych samorządów.

Poprzednia akcja Bartosza Staszewskiego odbiła się szerokim echem w Europie. Wpis zawierający nieprawdziwe informacje na temat rzekomych „stref wolnych od LGBT” udostępnił m.in. europoseł Guy Verhofstadt. Zdjęcia opublikowane przez aktywistę przyczyniły się do kreowania fałszywego i krzywdzącego wizerunku Polski, a w szczególności samorządów, w których wdrożono prorodzinne uchwały.

„Bartosz Staszewski po raz kolejny za pośrednictwem mediów społecznościowych wprowadza zagraniczną opinię publiczną w błąd, powielając nieprawdziwe informacje nt. istnienia Polsce tzw. stref wolnych od LGBT. Warto przypomnieć, że ten sam aktywista rozpowszechniał kłamstwa nt. działań polskich organów ścigania i sądów, nagłaśniając fakt zastosowania wobec Michała Sz. ps. „Margot” środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania rzekomo za wywieszenie tęczowej flagi na figurze Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, a nie napaść na kierowcę ciężarówki Fundacji PRO-Prawo do życia. Prawnicy Instytutu będą podejmować wszelkie działania prawne, które służyć będą walce z manipulacjami i nieprawdziwymi informacjami o inicjatywach prorodzinnych w Polsce. Zapewnimy również pomoc prawną wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego, które zostały zniesławione rozpowszechnianiem informacji o istnieniu rzekomych «stref wolnych od LGBT»” – wskazuje adw. dr Bartosz Lewandowski – Dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Ordo Iuris

Komentarze (28):

Joanna2020.09.27 10:46
Panie Bartoszu, mam pytanie obywatelskie: kto produkuje, a zwłaszcza finansuje te tablice? I jeszcze jedno: czy to praca na akord/ stawka godzinowa/ czy stawka od sztuki?
Elektor2020.09.25 6:01
Tablicy reklamowej bez zezwolenia nie wolno umieścić a gówniarz sobie wiesza co chce i gdzie popadnie? To są proste sprawy! Są paragrafy na takich. Dlaczego nie są stosowane? Normalny człowiek po zamontowaniu dostaje wezwanie do usunięcia i nie wiem jak to jest dalej ale na pewno jest możliwość grzywny a przy uporczywym powtarzaniu dalsze kroki. Nie wiem co z grzywną (jest na pewno bo u nas na wszystko jest grzywna hehehe) ale wezwanie do usunięcia jest na pewno bo sam kiedyś otrzymałem.Są zdjęcia, jest zidentyfikowany. To od czego my mamy tych nierobów milicjantów?! Robicie temat z niczego, z gówna wielką aferę. Są dowody, obciążyć gówniarza kosztami, dołożyć grzywnę i tyle. Milicja Obywatelska do roboty! Nie płacimy wam smrody za łażenie z kąta w kąt!
prowokacji nauczyczyli się od tatusiow esbekow2020.09.20 8:53
i ormowców. ewnetualnie T.W...
kryst632020.09.16 21:46
Zbok chodzi zamaskowany ,żeby go nie poznać.
artur2020.09.5 14:56
No ale jak to.Każdy może sobie przyczepiać tabliczki ?
lewica wpuszczona w fekalia2020.09.5 14:18
PIS opłaca LGBT żeby ośmieszyć idee świeckiego państwa i socjaldemokratów do których przyczepili się jak rzep psiego ogona tak by kojarzyli się z fekaliami. Badania prof. Czapińskiego wykazały, że elektorat SLD, jeśli chodzi o konserwatyzm obyczajowy, jest na drugim miejscu za elektoratem PiS
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2020.09.5 6:36
PEDERAŚCIE gówn..sie pomieszało z móżdżkiem....
opty2020.09.5 6:03
Aktywista LGBT /+ KZN? / Bartosz Staszewski po raz kolejny umieścił...... za odwagę, oddelegować na placówkę zagraniczną do Szwecji....umoralniać wiernych Allahowi.
Jerzy2020.09.5 5:49
skoro nieprawnie wiesza, to prawnie można te bzdety zdejmować... po co to czytać, analizować wytwory chorego pedalskiego umysłu - zerwać i w szambo, ulubione miejsce pedryli
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.4 19:43
ma rację też zmieniłem płeć w Indiach i nie wiem kim jestem ciągły bul głowy
gibbon2020.09.4 19:41
uczepiliście się tej płci...a Jezus zapowiada wieczność bez płci, że żenić się nie będą...więc lepiej się przyzwyczajajcie...poza tym sama Biblia mówi, że człowiek powstał z jednego człowieka Adama, z żebra powstała kobieta a nie jako odrębna istota....czyli tak jak opisuje gender
normalny2020.09.4 20:52
twoj nick i wszystko wiadomo
Darek2020.09.8 11:46
Z żebra to powstała Ewa, ale ona była drugą żoną Adama, pierwotnie Bóg stworzył kobietę i mężczyznę jednocześnie, ale Lilith - pierwsza kobieta, nie chciała usługiwać mężowi i być przez niego gwałcona więc uciekła z tego raju, bo to było dla niej piekło, i tak Adam został sam, potem Bóg ulepił mu bezwolną debilkę Ewę - już nie pełnego człowieka ale służącą i zabawkę seksualną.
czekista2020.09.4 19:40
A gdzie te samo-nierządy?, jakim prawem ta kanalia wykorzystuje infrastrukturę tych miejscowości do swojej bezprawnej działalności...No jasne, pójdziecie do "sądu", to ten "sąd" jeszcze przyzna mu odszkodowanie. No i mamy w całej okazałości b...del-Polskę
AAAtomek2020.09.4 19:13
Brawo Bartosz! Trzeba walczyć ze współczesnymi szmalcownikami!
Anonim2020.09.4 19:09
PIS oplaca LGBT zeby osmieszyc socjaldemokracje i idee swieckiego panstwa tak by kojarzyly sie z fekaliami, obecnie podwojnymi fekaliami bo tez tymi w wisle
Marek Błaszczyk2020.09.4 18:52
Te gminy ogłosiły się wolnymi od LGBT. Gdyby Staszewski powiesił tabliczkę "Gmina, w której LGBT ma prawo do życia" kłamałby. Stanął w prawdzie. Więc o co te pretensje i bluzgi?
astm.2020.09.4 18:38
Czy nikt nie spotkał jak ten zboczeniec montował te tablice. Widać,że zboczeniec prosi o odpowiednią reakcję.
zsdthfgh2020.09.4 18:32
skoro pierwsza akcja dezinformacyjna a'la kgb czy teraz fsb się powiodła i parlament zablokował środki unijne dla tych gmin, to teraz idzie na całość i jeżeli nie dostanie po łapach za oszustwa i eskalacje głupoty to będzie tylko jeszcze gorzej, do mamra z nim tam się nim zajmą odpowiedni swojscy ludzie popierający lgbt pod celą
meg2020.09.4 17:36
Hey Rabbi, Whatcha Doin?
Wojtek Polak2020.09.4 16:52
https://www.wprost.pl/zycie/10345936/policja-przesluchala-aktywiste-w-sprawie-tabliczek-strefa-wolna-od-lgbt-sprawa-polityczna-do-szpiku-kosci.html
w Świdniku (LU) jest2020.09.4 16:45
https://www.national-geographic.pl/uploads/media/default/0013/98/strefy-wolne-od-lgbt.jpeg
Ia Östergren2020.09.4 16:39
https://myfitweb.pl/Content/img/article_img/article_20180319150053995.jpg
Anonim2020.09.4 16:31
Bardzo dokładnie proszę się przyjrzeć tym metodom działania, przewrotnym, diabolicznym prowokacjom, przypominam prowokacje w Polsce przed atakiem Hitlera. Podobna była prowokacja TVN.Myślę, że najwyższy czas te sprawy nagłośnić. Obrzydliwe to ustawianie sobie swoich aktorów po obu stronach szachownicy, i czarci rechot z konsekwencji wywołanej tym burdy. Skandal!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.4 16:30
ta... policja musi sprawdzać które mieściny są naprawdę homofobiczne i nienawidzą pedalstwa bo jeszcze Ziobro przyzna niesłusznie jakiejś gminie "wolnej od LGBT" ćwierć miliona złotych! dopiero by wpadka była i wstyd przed światem!
gay2020.09.4 19:22
witaj rusku katolicyzm cię pochłonął masz tu etat
polonista2020.09.4 16:23
Za blad beknie. Prawidlowo powinno byc od teczowej zarazy amen.
Grizzly2020.09.4 16:19
Psychol, zombi-LGBT!