Hit! Kidawa-Błońska wyjaśnia, dlaczego opozycja jest ,,totalna’' - zdjęcie
28.09.20, 08:19Fot. screenshot - TVP Info

Hit! Kidawa-Błońska wyjaśnia, dlaczego opozycja jest ,,totalna’'

5

Zdaje się, że wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska otrząsnęła się już ze sromotnej porażki w swojej kampanii wyborczej i z nowymi siłami wraca do bycia aktywną w mediach. Gościła na antenie Polsat News, gdzie przekonywała, że nie rozumie, dlaczego z faktu, iż opozycja jest „totalna”, robi się zarzut. Wyjaśniła też, co w jej ocenie ta totalność oznacza.

W sobotę w czasie Krajowej Rady PO wiceprzewodniczący partii Rafał Trzaskowski przekonywał, że Platforma musi przestać być opozycją totalną i zacząć zajmować się merytorycznymi projektami. Zarzutu o totalność nie rozumie jednak Małgorzata Kidawa-Błońska, która ma własną interpretację tego przymiotu swojej partii:

- „Totalna, to znaczy, że naprawdę poważnie to traktuje i pilnuje wszystkich spraw. To, że w PiS słowo totalny się nie podobało, to trudno, ale teraz nasze działanie będzie inne” – mówiła wicemarszałek na antenie Polsat News.

Pytana o słowa Rafała Trzaskowskiego, Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła, że Platforma będzie dalej „krytykować i wytykać, ale w inny sposób niż dotychczas, bo bardziej otworzy się na współpracę z Polakami w kraju:

- „W opozycji naszym obowiązkiem jest wytykanie wszystkich błędów rządzących. To święte prawo opozycji i nie można żadnego błędu pominąć. Trzeba pokazywać, jak te błędy trzeba rozwiązywać. Tak traktuję moje miejsce w opozycji” – mówiła.

kak/Polsat News, wPolityce.pl

Komentarze (5):

GIZD2020.09.28 13:33
8lat waszej współpracy z Polakami wystarczy. Wam już dziękujemy.
jula2020.09.28 8:34
Skoro Kopacz mogła być premierem w Polsce a Kidawa marszałkiem sejmu to jakie było kryterium, kryteria doboru?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 + Po 11...2020.09.28 8:25
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Tyle dusz unika w Polsce piekła! A ja tak się staram… I wszystko to na nic!
Roman2020.09.28 8:28
Jeszcze możesz się nawrócić, do Jezusa nie do Frondy. Nie zwlekaj kolego.
JM2020.10.14 7:57
Po cholerę siedzisz w Polsce? Jedź do Rosji i tam pohasaj z tymi swoimi idiotycznymi wpisami. Tam ci lepiej zrozumieją.