Wygląda na to, że rosnący w siłę PKN Orlen coraz bardziej psuje szyki zachodnim interesom. Wskazywać może na to zawzięcie, z jakim koncern postanowiła zaatakować „Gazeta Wyborcza”. Agora mocno i bez skrupułów uderza w prezesa Orlenu, próbując zdyskredytować Daniela Obajtka.

„Gazeta Wyborcza” opublikowała artykuł zatytułowany „Taśmy Obajtka”, w którym przekonuje, że obecny prezes Orlenu będąc wójtem gminy Pcima łączył stanowisko z zarządzaniem prywatną firmą.

- „Informujemy, że artykuł pt. „Taśmy Obajtka”, który ukazał się na łamach Gazety Wyborczej oraz na portalu wyborcza.pl  zawiera nieprawdziwe informacje, szereg bezpodstawnych sugestii i manipulacji, które wprowadzają w błąd opinię publiczną”

- komentuje publikację PKN orlen.

- „W związku z tym, że w artykule wykorzystano fragmenty nagrań rozmów z bliżej nieokreśloną osobą, które dodatkowo powstały bez zgody oraz wiedzy Prezesa PKN ORLEN, poddamy je analizom prawnym”

- zapowiada koncern.

Na paszkwil „Gazety Wyborczej” odpowiadają też internauci, którzy nie kryją zażenowania postawą dziennikarzy z Czerskiej.

kak/wPolityce.pl, Twitter