Guziak-Nowak: aborcja dyskryminuje kobiety! - zdjęcie
05.11.21, 12:26screen - Przewodnik Katolicki

Guziak-Nowak: aborcja dyskryminuje kobiety!

72

Feministki walczą o to, by kobiety nie były dyskryminowane na żadnym polu. Chcą także dostępu do legalnej aborcji. Działaczka pro-life: „Zdają się nie zauważać tego, iż „prawo” do aborcji nie jest tak naprawdę prawem, a aborcja dyskryminuje kobiety – te będące w ciąży i te nienarodzone”.

7 listopada jest obchodzony Światowy Dzień Feministek. Feministki domagają się m.in. „prawa” do legalnej aborcji, choć faktem naukowym jest, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia. Pierwsza komórka nowego organizmu powstała przez połączenie jądra plemnika z jądrem komórki jajowej jest mniejsza niż kropka stawiana na końcu zdania. – Nie ulega wątpliwości, patrząc z perspektywy nauki i medycyny, że już w zygocie tętni życie. Ma ona swój własny kod DNA. Zapisane są w niej informacje m.in. o płci, kolorze włosów i skóry czy budowie ciała. Życie jest procesem, który rozpoczął się już w momencie zapłodnienia, zaś największe skoki w rozwoju dokonują się u dziecka w czasie jego rozwoju prenatalnego – tłumaczy Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Dlatego aborcja nie jest przerwaniem ciąży, lecz śmiercią dziecka. To ono jest pierwszą jej ofiarą. – Nienarodzone dziecko nie jest, jak usiłują nam wmówić środowiska proaborcyjne, „tkanką ciążową”, „zlepkiem komórek”, „płodem”, „galaretką” czy „treścią z macicy”. Nie ulegajmy retoryce tych środowisk, które w przemyślany sposób chcą odczłowieczyć poczęte dzieci. Kwestia początku życia człowieka nie jest kwestią filozoficzną czy uznaniową. Jest obiektywnym, bezsprzecznym faktem naukowym. Nie pozwalajmy na to, by dzieci były dzielone na chciane, mające prawo do życia, i niechciane, które są tego prawa pozbawiane. Nie możemy godzić się na tak rażącą niesprawiedliwość, gdy świat usiłuje odebrać bezbronnym, nienarodzonym dzieciom podstawowe prawo, prawo do życia – podkreśla działaczka pro-life.

Dziecko nie jest jedyną ofiarą aborcji. Drugą jej ofiarą jest jego matka. Najlepiej jest, gdy dziecko rodzi się i wychowuje w pełnej rodzinie, a kobieta-matka, ma cały czas wsparcie swojego partnera, który troszczy się o nią i ich wspólne dzieci. Niestety nie zawsze dzieci poczynają się w takich idealnych warunkach. Zdarza się, że informacja o ciąży jest przyjmowana przez kobiety ze smutkiem, żalem, wstydem czy wręcz przerażeniem. Dzieje się tak, gdy w ciążę zachodzą nastolatki, kobiety żyjące w biedzie, porzucone przez partnera i chore. Gdy kobiety w ciąży są napiętnowane przez otoczenie z uwagi na już posiadaną wielodzietną rodzinę, zmagają się z niepomyślną diagnozą prenatalną lub gdy dziecko poczyna się wskutek gwałtu. – W takich przypadkach można pomyśleć, że aborcja jest dobrym rozwiązaniem. Do tego łatwym i szybkim. Nic bardziej mylnego. Aborcja pozostawia w organizmie kobiety trwały ślad, gdyż odczuwa ona jej skutki psychiczne i fizyczne – mówi Magdalena Guziak-Nowak. Choć stanowiska psychiatrów i psychologów są podzielone, badania dowodzą, że cierpienie kobiet po aborcji jest realnym problemem. – Syndrom poaborcyjny nie jest mitem. Kobiety, które się jej poddały, mierzą się m.in. z depresją i zaburzeniami nastroju. Częściej występują u nich problemy w relacjach z partnerami np. dysfunkcje seksualne czy konflikty. Nie wolno również zapominać, że aborcja może nieść ze sobą powikłania bezpośrednie jak krwotok z macicy, zapalenie otrzewnej, a nawet wstrząs septyczny i zgon oraz powikłania odległe w czasie, do których zaliczamy wzrost ryzyka m.in. wystąpienia ciąży pozamacicznej, łożyska przodującego, urodzenia martwego dziecka a nawet wtórnej niepłodności – wylicza Magdalena Guziak-Nowak.

Warto podkreślić, że kobiety decydują się na aborcję nie tylko z powodów dotyczących nauki, pracy czy finansów. Bardzo wiele z nich jest ofiarami nieodpowiedzialnych mężczyzn, presji społecznej, przemocy psychologicznej, fizycznej i seksualnej ze strony partnera czy molestowania.

– Obowiązkiem współczesnego człowieka, w tym także feministek, jest walka o to, by nienarodzone dziewczynki i chłopcy nie byli dyskryminowani od poczęcia i by nie pozbawiano ich prawa do życia. Państwo i społeczeństwo musi także zadbać o to, by kobietom będącym w ciąży oraz w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej, zapewnić odpowiednie wsparcie – psychologiczne, medyczne, materialne, także tym, które słyszą niepomyślną diagnozę prenatalną. W tym ostatnim przypadku troską należy otoczyć nie tylko matkę, lecz również jej nienarodzone dziecko, które także jest pacjentem. Musimy troszczyć się o kobiety duże i małe. Te będące w ciąży i te jeszcze nienarodzone, które domagają się niedyskryminowania ich i respektowania ich prawa do życia. Walkę o prawa kobiet należy zacząć tam, gdzie zaczyna się ich życie – podsumowuje działaczka pro-life.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka powstało w 1999 r. Jego misją jest edukacja w zakresie pro-life oraz szeroko rozumiana ochrona życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju. Organizacja obejmuje pomocą materialną potrzebujące kobiety w ciąży, samotnych rodziców oraz rodziny podejmujące trud wychowania niepełnosprawnego dziecka. Ponadto wspiera rodziców spodziewających się narodzin chorego dziecka i prowadzi Telefon Zaufania Pro-life dla kobiet będących w ciąży, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

Komentarze (72):

Skrzypek na dachu2021.11.28 17:57
Przerywanie ciazy to zbrodnia .
Po 11 ...2021.11.5 17:14
Każda ludzka komóra somatyczna ma" swój własny kod DNA. Zapisane są w niej informacje m.in. o płci, kolorze włosów i skóry czy budowie ciała". Każda taka komórka może rozwinąć się w dorosły organizm (klonowanie). Dorosły mężczyzna, który waży 70 kilogramów, ma ok 70 bilionów komórek. Czyli co? Każdy z nas to 70 bilionów innych ludzi??? Tak?
22autosomy1allosom2021.11.5 21:50
Jesteś debilem bo cegłe nazywasz domem. Komórki płciowe nie są somatycznymi a to z nich powstaje zygota (zaczatek domu)
Paweł2021.11.6 9:31
Masz 100% racji. Zygota to zaczątek domu. Ale nie dom! Tak jak zaczątek domu nie jest domem, tak i zygota nie jest człowiekiem. Pestka w jabłku nie jest jabłonią a żołędź nie jest dębem. CBDO.
alzara_2021.11.5 16:46
Prawo do aborcji na życzenie rozzuchwala mężczyzn, a zwłaszcza młodych - tzw. obszczymurków, którzy zmuszają kobiety i dziewczyny do seksu. Niestety przestaje istnieć świat mężczyzn silnych i moralnych, zaczyna się świat niedojrzałych , nieodpowiedzialnych i skobieciałych mężczyzn. Niszczą oni życie rodzin i życie dziewczynom. Kiedy kobieta zachodzi w ciążę oddalają się. Dlaczego kobiety są takie nierozumne ? jeśli któraś chce się puszczać, to nikt jej od tego nie odwiedzie-niech idzie na ulicę, ale większość kobiet chce żyć normalnie.
Anonim2021.11.5 16:12
Aborcja to zło, ale niestety czasem konieczne, każdy kto tego nie rozumie jest zwyczajnym fanatykiem godnym tylko oszczania ciepłym moczem.
krzysztof2021.11.5 17:15
lewacki prostaku
MaxFiend2021.11.5 16:10
Od kiedy to wolna wola i prawo do decydowania o sobie kogokolwiek dyskryminowało? Większej bredni chyba już nie umiała wymyślić :-D :-D
....2021.11.5 15:49
nie dajmy się sprowokować V Kolumnie FOLKSDOJCZOM z PO KO !!!! POzamykać za działania przeciw Polsce na rzecz obcego państwa ( NIEMIEC ) !!! I ogolić na ŁYSO !!!!
Anonim2021.11.5 14:16
Wg tej pani zabójstwo nienarodzonego dyskryminuje kobiety...
Zapewniam was2021.11.5 13:21
że w Internecie znajdziecie wypowiedzi kobiet nawróconych na Islam, które zza worka po kartoszkach narzuconego na głowę będą wam tłumaczyć, że dopiero teraz są szczęśliwe i czują się całkowicie spełnione.
Anonim2021.11.5 13:28
w Internecie znajdziecie wypowiedzi kobiet nawróconych na Lewactwo, które oszpecone tatuażami, w czarnej masce na buzi i z ogolonym na lesbę łbem będą wam tłumaczyć, że dopiero teraz są szczęśliwe i czują się całkowicie spełnione.
Nie lajkuj swoich własnych komentarzy2021.11.5 13:50
bo to straszny grzech, prawie jak masturbacja.
AAAtomek2021.11.5 13:07
A propos, wg kato-lików "aborcja dyskryminuje kobiety" zgwałcone, którego rezultatem jest niechciana ciąża? Jesteście poyebani!
Anonim2021.11.5 13:27
Aborcja, bez względu na "gwałt" oznacza znaczne prawdopodobieństwo bezpłodności i nowotworu za kilka lat. Dziś ca. 20% par ma problem z posiadaniem dziecka. Jedną z poważniejszych przyczyn są przeprowadzane wcześniej aborcje. Oprócz tego, 40% aborcji robi się jako "skrobanki". Znaczy to że do 3% kobiet traci podczas zabiegu macicę. Wiąże się to zawsze z poważnymi problemami psychicznymi. Do samobójstwa włącznie. Czy powiesz zgwałconej, że ma 1% szansy na WYPATROSZENIE?
AAAtomek2021.11.5 13:31
"Zdaniem lekarzy, jeśli aborcja wykonana jest w bezpieczny sposób przed doświadczonego lekarza, nie ma wpływu na zdolność zajścia w ciążę w przyszłości. Jeśli w trakcie aborcji farmakologicznej nie dojdzie do wymagającego interwencji krwotoku, a w trakcie aborcji chirurgicznej nie zostaną uszkodzone narządy rodne kobiety, płodność nie ulegnie zmianie za sprawą zabiegu. Komplikacje Jeśli w trakcie zabiegu usuwania ciąży pojawią się komplikacje, przyszła płodność kobiety może być zagrożona. Medyczne komplikacje aborcji, które mogą wpłynąć na płodność to: mechaniczne uszkodzenie narządów w trakcie zabiegu infekcja, która może się wdać, jeśli aborcja chirurgiczna nie jest przeprowadzana w profesjonalny sposób w sterylnych warunkach w trakcie zabiegu lub aborcji farmakologicznej dojdzie poważnego krwotoku, który wymaga interwencji chirurgicznej." _____ https://www.chcemybycrodzicami.pl/czy-aborcja-ma-wplyw-na-przyszla-plodnosc/
Anonim2021.11.5 13:42
Chłopie, komplikacje zdarzają się zawsze. Jeśli, jeśli, jeśli... a jeśli się zdarzą, co zdarza się "rzadko" czyli raz na 30 zabiegów, to się zdarzyły. Jak pójdziesz na dowolną operację dostaniesz formularz zgody, w którym zostaniesz pouczony o tym co się może zdarzyć. Strach to czytać XD A nie mówimy o takim myku, że organizm po prostu źle reaguje na aborcję na poziomie hormonalnym, co oznacza kilkadziesiąt razy większą szanse na różne wesołe nowotwory po latach
BoBunia2021.11.5 14:38
Kobieta poddająca się aborcji zaistniałej ciąży.Tak naprawdę przyczynia się na śmierci swojego dziecka a wyrok wykonuje aborcjonista. Gdzie etyka, gdzie humanitaryzm, gdzie miłość rodzicielska?Przeciwnicy aborcji to nie tylko ludzie wierzący. Ateiści też bywają obrońcami życia zarówno nienarodzonych jak i schorowanych i w podeszłym wieku. Wstyd, że przy takim postępie wiedzy i możliwości obserwowania rozwijającego się dziecka w XXI wieku są ludzie dokonujący aborcji.
Anonim2021.11.5 13:31
Ale powiedz mi, dlaczego to TY masz decydować, czy kobieta chce podjąć ryzyko?
Anonim2021.11.5 13:46
Ryzyko? Mówisz o ryzyku śmierci Dziecka? Mówię o tym, że prawidłowo informowane kobiety, którym nie będzie się wmawiać że aborcja jest bezpieczna kiedy nigdy nie jest, te kobiety nie będa się na to decydować. Czy któraś ośmieli się iść na aborcję jeśli oznacza ona 20x wyższą szansę na nowotwór piersi?
Karol2021.11.5 13:33
A może bys tę decyzję zostawił tej zgwałconej? Zamiewst sie mądrzyć. Łatwo się mądrzyc, bo ciebie to nie dotknie. A może twoją córkę? Albo wnuczkę? Inaczej wtedy zaśpiewasz...
Anonim2021.11.5 13:37
Znając prawactwo i jego moralność, wtedy to będzie "inna sprawa" i "wyższa konieczność".
Anonim2021.11.5 13:48
Rozumiem że będziesz wspierał swoją córkę jeśli podejmie decyzję o aborcji. Okej, a więc jest wielka szansa, że będziesz mógł ją kiedyś wspierać podczas leczenia raka sutka, okaleczoną, łysą i strutą "chemią".
Karol2021.11.6 9:34
Moja córka jest człowiekiem mądrym i niezależnym. Ma swój mózg i sumienie - obu używa. I tak, będę ją wspierał we wszystkich jej decyzjach.
Ewa2021.11.6 9:41
Źródło tych danych proszę.
AAAtomek2021.11.5 13:05
Po zmianie władzy w Polsce, zmieni się prawo w kwestii aborcji na żądanie do 12 tygodnia ciąży. Tak jak w cywilizowanych krajach. Sorry qatofaszyści.
Anonim2021.11.5 13:09
Wiemy. A potem, po kolejnej zmianie władzy ok. 2030, zmieni się prawo i zostaniecie potraktowani jak mordercy i podżegacze do morderstwa. Pisss już was nie ochroni. Przedawnienia tez nie będzie.
AAAtomek2021.11.5 13:27
W 2030 roku wasz kato-prawicowy w swojej większości target wymrze i zostaniecie bez poparcia. Sorry kato-misiaczki.
Anonim2021.11.5 13:30
Przecież to wy, lewaki wymieracie. Wszystko ci się miesza. Dziś 1/4 lewackich "kobiet" uderza w nieheteronormatywność, czyli przeciętna liczba dzieci lewackich partnerów spada z 1,1 do 0,8
Robert422021.11.5 13:35
Tyle tylko, że młodzi maja religię w doopie a wymierają babcie toruńskie. Zatem twoje rozumowanie nie trzyma się kupy nijak.
Anonim2021.11.5 13:51
Ci "młodzi" którzy mają wszystko w dópie, wymierają. Ci co nie mają, ci mają również przyszłość. A jak pokazują badania naukowe, większość tych co ma za dużo w dópie, jak dorośnie i poczuje czym jest życie a nie bajki lewackie, wraca do Wiary. SELEKCJA NATURALNA XD DARWIN SIĘ ŚMIEJE. Z WAS.
AAAtomek2021.11.5 14:06
Tak tak, cieszę się że w to wierzysz. Nic ci w życiu nie zostało. 😂😂😂😂😂 ✝️✝️✝️
Anonim2021.11.5 14:18
zostało mi znacznie więcej niż tobie
Stefek2021.11.6 9:37
Współczuję. Jesteś dokładnym przykładem potwierdzającym tezę, że rozum jest najsprawiedliwiej rozdystrybuowanym dobrem na Ziemi. Niemal nikt nie narzeka, że ma go za mało. A ci, co narzekają, zazwyczaj mają go zdecydowanie więcej niżprzeciętna.
Robert422021.11.6 9:40
To co, robaczku... Założymy się ile będzie w Polsce dominicantes za 10 lat? Dzisiaj, według koscielnych, czyli z pewnością przeszacowanych, danych jest to 37%. Jak strzelasz? Bo ja sądzę, że w 2031 spadnie poniżej 25%. A ich średnia wieku to będzie jakieś 72 lata.
"Syndrom Sztokholmski"2021.11.5 12:58
to się chyba zowie?
Ojciec2021.11.5 12:55
PiS, Godek i wszyscy ich popierający - macie krew Izy na swoich rękach. Jak możecie spojrzeć w oczy swoich córek i wnuczek, szubrawcy. One też kiedyś będą być może w ciąży. Ja swoją wywiozę za granicę. Dla jej oczywistego bezpieczeństwa.
Anonim2021.11.5 13:04
Jak nie będziecie wmawiać ludziom i lekarzom, ze ratowanie życia matki jest zakazane, nie masz się czego bać. Niestety mocno pracujecie nad tym, aby takich wypadków było więcej, lewacy.
Anonim2021.11.5 13:08
Odwracanie kota ogonem i zwalanie winy na przeciwników - domena prawactwa. Macie krew na rękach i przyznajcie to. Jesteście obrzydliwi.
Anonim2021.11.5 13:13
Prawo i postulaty ProLife w pełni uznają możliwość ratowania życia matki kosztem życia dziecka. Nikt z ProLife nie ma wątpliwości. TYLKO lewacy kolportują kłamstwa, że jest inaczej. Trzeba być lewakiem albo mieć wbitą w łeb lewacką propagandę, żeby nie ratować kobiety w takiej sytuacji. Jak przestaniecie straszyć ludzi "okrutnymi katolami" to oni nie będą się odruchowo bać. To co się stało to wyłączna wina lewicowych kłamstw i wmawiania lekarzom, ze prawo znaczy co innego niż znaczy. Jesteście obrzydliwi i macie krew na szponach.
Anonim2021.11.5 13:16
Dopóki dziecko żyło, zżycie matki nie było zagrożone. Zatem lekarz wykonujący aborcję miałby prokuratora Zero na karku a w TVP nazwaliby go mordercą. Po jego śmierci było już za późno. Rozumiesz teraz czy to za trudne?
Anonim2021.11.5 13:21
Oto lewackie brednie w całej okazałości. Aborcję dla ratowania życia matki przeprowadza się zawsze na żywym dziecku. Na przykład w ciąży pozamacicznej. W tym przypadku choć dziecko żyło, życie matki było zagrożone ze względu na bezwodzie i już rozwijająca się sepsę (pacjentka pisała SMSy że ma 40 stopni gorączki). Skoro życie matki byłoby zagrożone dopiero po śmierci dziecka, to byłoby zagrożone również po śmierci dziecka podczas aborcji. To są alogiczne wygibasy.
Pojebaniście katole2021.11.5 13:30
Co ma zrobić lekarz, który sądzi, że matka ma 50% szans na przeżycie, albo 30%? Nie może usunąć ciąży, nawet letalnej, bo prawo o "eugenice" zabrania. A z paragrafu o ochronie matki też nie może, bo przecież nie wie, czy ona złapie sepsę a nawet jeśli złapie, to przecież może i przeżyje...
Anonim2021.11.5 13:54
Jeśli matka ma 50% szans na przeżycie, albo 30% jak piszesz, to lekarz dokonuje zabiegów ratujących życie. Nakazanych prawem i w pełni legalnych. Tylko lewakokretyni mówią inaczej. Potem są tragedie.
Anonim2021.11.5 13:30
Jaką dasz gwarancję, że w tej sytuacji nie wpadnie ten śmieć ziobro na białym koniu i nie rozpęta medialnej nagonki na lekarzy, których z jakiegoś powodu nienawidzi? Taki lekarz nawet po uniewinnieniu ma skończoną karierę. Właśnie do tego doprowadził ten je*any wyrok, że lekarze nie wiedzą już nawet co mogą zrobić i za co grozi im więzienie. Dalej tego nie łapiesz?
Ojciec2021.11.5 13:48
Katol nie łapie, bo taka jego natura. Czego innego oczekiwać od kogoś, kto prawdy szuka w starożytnych księgach ludu nomadów a nie w nauce i rozumie...
Anonim2021.11.5 13:57
Jeśli lekarze "nie wiedzą" to tylko dlatego że LEWAKI sieją kłamliwą propagandę. Każda osoba prolife doskonale wie że należy ratować życie matki. TYLKO lewaki ciągle gęgają inaczej. ty teraz też. Oby żaden lekarz przypadkiem cię nie przeczytał, bo jeszcze kogoś zabije.
Ojciec2021.11.6 9:45
Twój krzyk jest desperacką próbą wyparcia ze świadomości faktu, że tacy jak ty winni są smierci tej kobiety. Ale ile byś nie krzyczał, sumienie ci się w końcu odezwie, jeśli jeszcze je masz.
Ala Wilk2021.11.5 12:49
A kiedy zakaz sprzedaży i posiadania tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatyw?
Anonim2021.11.5 12:52
Nad tabletkami trzeba się zastanowić, ponieważ wyszczywane do kibelka zatruwają wody i są dużo gorsze dla zdrowia ludności od smogu. Skoro zakazujecie palenia "kopciuchami", logicznym jest zakaz szczania dla kobiet biorących pigułki.
Anonim2021.11.5 12:56
Masz jakieś badania na ten temat?
Anonim2021.11.5 13:00
A jak mam to co? Zmienisz zdanie? Podpowiem ci że ze parę lat temu był o tym program w telewizji opisujący skażenie szczynami z hormonami rzek angielskich.
Ala Wilk2021.11.5 12:45
No faktycznie, kara za gwałt to 12 lat a za aborcję dziecka pochodzącego z gwałtu prawica proponuje 25 lat
Anonim2021.11.5 12:48
Morderstwo to dużo poważniejsze przestępstwo od gwałtu.
Anonim2021.11.5 12:59
Aborcja to nie morderstwo.
Anonim2021.11.5 13:03
Skoro zabija się dziecko, to jest to morderstwo. nawet jeśli odmawiasz temu dziecku praw człowieka. Nic nowego w dziejach, zawsze byli ludzie odmawiający innym ludziom człowieczeństwa. A to murzynom, aborygenom, słowianom, zydom, dzieciom do lat 12, starcom po 60-tce, a wy dziś odmawiacie dzieciom nienarodzonym, choć przecież podczas porodu nie następuje wprowadzenia człowieczeństwa w ciało.
Anonim2021.11.5 13:06
Płód do momentu osiągnięcia stopnia rozwoju umożliwiającego mu przeżycie poza ciałem kobiety, jest jego częścią i powinna ona mieć pełne prawo decydować co z nim zrobić.
Anonim2021.11.5 13:16
Nie jest częścią matki. To antynaukowa brednia.
leszczyna2021.11.5 15:24
Częścią ciała kobiety jest nerka albo płuco, ale płód. Płód to odrębny człowiek, do czasu przebywający w macicy maki, a potem wyrusza w świat.
Artur2021.11.6 9:50
To że płód jest odrębnym od matki organizmem gatunku homo sapiens, nie czyni go automatycznie człowiekiem - w sensie ontologicznym. Taka teza jest erystycznym błędem, opisanym przez Schopenhauera pod numerem drugim. Sami to potwierdzacie, bo używacie tego argumentu dla człowieka a z reguły nie dla innych gatunków. Czy kiedykolwiek, patrząc na pestkę w jabłku, powiecie - oto jabłoń...
leszczyna2021.11.6 17:22
Biologia rozrodu ssaków, a do nich należy człowiek, różni się od rozmnażania roślin nasiennych. Analogia twoja nie jest więc adekwatna. Nie wiem, kto jakich argumentów używa, ja piszę od siebie i swoje poglądy tu przedstawiam. Jeśli wg Ciebie płód w łonie matki nie jest ontologicznie człowiekiem, to pokaż, kim jest. Wg mnie słoń w macicy słonicy jest słoniem, źrebak w macicy klaczy jest koniem, a człowiek w macicy ludzkiej samicy jest człowiekiem. Kim jest wg Ciebie?
Jenny2021.11.5 12:42
Ale spokojnie,bedzie podobnie jak w Irlandii,spoleczenstwo pogoni katotaliban!
Anonim2021.11.5 12:46
Nikogo nie pogoni, ponieważ właśnie wymiera. Lewacka ideologia spowodowała katastrofę demograficzną, za ćwierć wieku was nie będzie.
Jenny2021.11.5 12:41
Ty głupia fanatyczko religijna!Czy ktoś cię zmusza do aborcji?Nie!a ode mnie wara!
Anonim2021.11.5 12:47
Dlaczego zmuszasz swoje dziecko nienarodzone do uczestnictwa w aborcji?
RNA wirus2021.11.5 12:38
A co z wolną wolą i gdzie stoi że parotygodniowy płód ma prawa Boże i obywatelskie. Czy wirus będący też zlepkiem białka też na takie prawa może liczyć .
Anonim2021.11.5 12:50
wirus nie jest żywy. nie jest również człowiekiem. zlepkiem białka jest również kotlet na twoim talerzu i co ty na to powiesz?
RNA wirus2021.11.5 13:03
No ale ten kotlet drzewiej był różowym prosiaczkiem dotuczonym do setki i co ma mi teraz w gardle stanąć
leszczyna2021.11.5 15:27
Wegański kotlet sojowy też jest "zlepkiem białka". Zresztą, za nazwanie rośliny zlepkiem białka dostałbyś pałę w podstawówce.
­2021.11.5 12:37
To nie jest tak, że ustawa zatrzyma aborcje.
Anonim2021.11.5 12:49
Czy odbieranie prawa jazdy zatrzymało napitych kierowców? A skądże. Rozumiem więc, że postulujesz aby pooddawać wszystkie odebrane prawka i zwrócić mandaty.
­2021.11.5 12:58
#bepkologika