Grodzki: Senat zajmie się Funduszem Odbudowy jeszcze w maju - zdjęcie
05.05.21, 15:08fot. yt/senat rp

Grodzki: Senat zajmie się Funduszem Odbudowy jeszcze w maju

18

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował, że Senat zajmie się ustawą w sprawie zasobów własnych UE najprawdopodobniej jeszcze w maju.

Wczoraj po burzliwej debacie Sejm przegłosował ustawę o zasobach własnych UE, niezbędną do uruchomienia wypłat w ramach unijnego Funduszu Odbudowy. Ustawa została przegłosowana głosami 290 posłów PiS, Porozumienia, Lewicy, PSL i Polski 2050. Przeciwko zagłosowały Solidarna Polska i Konfederacja, zaś od głosu wstrzymała się Platforma Obywatelska.

Teraz zgodnie z procedurą ustawodawczą, ustawa trafi do Senatu.

- Zalecenia europejskie mówią, że to powinno być ratyfikowane do końca czerwca. Zapewniam, że będzie to zrobione dużo wcześniej, najprawdopodobniej w maju - powiedział Tomasz Grodzki.

Zapowiedział, że Senat będzie przestrzegać standardów parlamentaryzmu.

- Decyzję podejmie Konwent Seniorów przed najbliższym posiedzeniem. Zmieścimy się w swoich ramach czasowych, a nawet je skrócimy, co nie oznacza, że nie poddamy tej absolutnie jednej z najważniejszych ustaw wnikliwej analizie i rozmowie i debacie w Senacie - stwierdził.

jkg/dorzeczy

Komentarze (18):

twoja pacjentka2021.05.6 1:23
o dzieki ci wielki panie ze raczysz sie zająć tym czym powinieneś i to w podskokach
kumaty2021.05.5 21:43
28 maja?
Filip2021.05.5 21:28
Pieniądze z Funduszu Inicjatyw Lokalnych dostały tylko te samorządy w których rządzi PiS, samorządy rządzone przez opozycję dostały zero. Teraz dzięki posłom z Lewicy pieniądze z Funduszu Odbudowy również dostaną tylko te samorządy w których rządzi PiS i pisowskie spółki skarbu panstwa. Pragnę przypomnieć, że Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin zmarnowali 133 mln zł na wybory kopertowe, których nie było. Politycy z PiS-u wybudowali elektrownie w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a po zbudowaniu ją rozbierają. Politycy z PO i PSL w czasie swoich rządów nie chcieli jej zbudować. Teraz w podobny sposób mogą zmarnować pieniądze z Funduszu Odbudowy. Zbigniew Ziobro jest przeciwny Funduszowi Odbudowy tylko dlatego, że dotacje unijne powiązane są z przestrzeganiem praworządności, wielokrotnie łamanej przez polityków związanych ze Zjednoczoną Prawica. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann.
Filipie Filipie2021.05.6 1:25
podrap mnie po pipie tyle warte sa twoje kłamstwa i manipulacje
Józef Bonkzdupytuska2021.05.5 20:31
Jestem pełen podziwu dla polskiej demokracji w jakim innym kraju łapówkarz może być na takim stanowisku.
W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 20:01
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
APEL2021.05.5 16:10
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przed to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, mało inteligentni obłudnicy.
GW propolska, prodemokratyczana...HAHAHA !2021.05.5 17:45
"na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, .."
Marian2021.05.5 15:56
Mam nadzieję, że te ogromne sumy pieniędzy nie będą dostarczane do Polski w kopertach.
Anonim2021.05.5 19:55
Będą dostarczane w postaci cegieł na kolejną nieruchomość Obajtka
Aldona2021.05.5 15:55
Pan ""Gruba Koperta" odrzuci program pomocowy tak jak odrzuciła wybory kopertowe bo koperty były bez kasy dla niego.
Pytanie2021.05.5 15:37
Czy to prawda, że marszałek Senatu zmienia nazwisko na Bęgowska?
AAAtomek2021.05.5 15:32
Hasło katoprawicy "VETO albo smierć" zamienili na "koryto łelkam tuu"....
Ciekawski2021.05.5 15:27
To łapownik Grodzki wciąż jest marszałkiem polskiego Senatu?! Jak to możliwe?...
Apel2021.05.5 15:26
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
ala2021.05.5 15:24
Grodzki jeśli będzie chciał oczyścić się z zarzutów zrezygnuje z immunitetu. Jeśli tego nie zrobi, to nawet gdy jest niewinny, zostaną spekulacje i oskarżenia. Czego się Grodzki boi? Sądy nie są jeszcze pisowskie. Jest szansa trafić na Tuleyę lub jemu podobnych .
Anonim2021.05.5 19:56
Ma się oczyszczać z zarzutów co do spraw, które w świetle Polskiego prawa się dawno przedawniły? Brak ci zarówno wiedzy o tym, o co tam chodzi jak i logiki
olo2021.05.5 20:21
UBECKIE NASIENIE