Jack Fonesca: Globalne ocieplenie używane jako pretekst do promowania cywilizacji śmierci - zdjęcie
13.04.21, 12:30Fot. via Pixabay

Jack Fonesca: Globalne ocieplenie używane jako pretekst do promowania cywilizacji śmierci

49

Jack Fonesca z organizacji Campaign Life Coalition dowodzi w artykule opublikowanym na portalu „Life Site News”, że szerzenie strachu związanego z rzekomym globalnym ociepleniem jest jednocześnie pretekstem do promowania depopulacji i aborcji. Autor podkreśla, że rzekomy wpływ człowieka na zmiany klimatyczne jest sporny, a wśród naukowców nie ma co do tego konsensusu, wbrew twierdzeniom mediów głównego nurtu

Fonesca stwierdza, że istnieją trzy główne powody, dla których zarówno politycy, jak i media szerzą teorię o wywołanym przez człowieka globalnym ociepleniu jako bezdyskusyjnym fakcie. 1) Jest to straszak na wyborców, który ma skłonić ich do głosowania na lewicę obiecującą rzekome ocalenie przed „zbliżającą się środowiskową apokalipsą”. Ma to także wpływ na konserwatywnych polityków, którzy boją się sprzeciwić ogólnemu trendowi albo nie mają wystarczającej wiedzy.

2) Naukowcy i uniwersytety czerpią konkretne zyski finansowe, jeśli wspierają badaniami teorię o globalnym ociepleniu wywołanym przez człowieka, gdyż otrzymują na ten cel subsydia rządowe. 3) Pomaga to „szerzyć kilka celów ateistycznego komunizmu i socjalizmu. Wśród nich są m.in.: powszechne prawo do aborcji, redystrybucja bogactwa, koncentracja władzy w rękach elit i ustanowienie skupionej na naturze quasi-duchowości, która ma wypełnić pustkę, jaka zostaje wytworzona w ludzkich sercach po realizacji przez marksistów celu, jakim jest zniszczenie wiary w Boga”.

Fonesca zauważa, że „alarmizm związany z globalnym ociepleniem” traktuje dzieci jako „ślad węglowy”, który stanowi zagrożenie dla planety. Stąd dążenie do ograniczenia populacji z pomocą takich środków, jak promowanie zabijania nienarodzonych oraz sterylizacji, które określa się eufemistycznie jako „usługi w zakresie zdrowia reprodukcyjnego”. Taką politykę promuje m.in. Bill Gates.

Straszenie katastrofą z powodu globalnego ocieplenia doprowadziło do powstania w 2009 r. ruchu o nazwie Voluntary Human Extinction Movement (VHEM), czyli Ruchu na rzecz dobrowolnego wymarcia ludzkości. Organizacja ta zachęca do powstrzymania się przed rozmnażaniem ludzi poprzez promowanie aborcji i sterylizacji, co ma stopniowo doprowadzić do wymarcia ludzi i ocalenia planety.

Także działania w ramach ONZ oraz tzw. Paryskiego porozumienia klimatycznego mają na celu ustanowienie aborcji jako „powszechnego prawa” pod pretekstem troski o klimat. Tymczasem, jak pisze Fonesca, to „ludzkie życie musi stanowić centrum wszelkiego zrównoważonego rozwoju”, a „redukcja populacji poprzez aborcję i sterylizację nie jest zrównoważonym rozwojem”, ani faktycznym dbaniem o środowisko naturalne.

Autor zauważa także, że ta świecka agenda niestety została przejęta również przez wielu duchownych, którzy bardziej troszczą się o środowisko naturalne niż o życie nienarodzonych czy zbawienie dusz.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (49):

astm.2021.04.17 10:05
Klimat na kuli ziemskiej od początku zmieniał się i będzie zmieniał niezależnie od rzekomych naukowców.
Maria Błaszczyk2021.04.13 23:00
"Rzekome globalne ocieplenie"? - Tymczasem siedem najcieplejszych lat w historii obserwacji to siedem ostatnich lat (2014-2020). Od lat 80tych każda dekada była cieplejsza niż poprzednia. "Rzekomy wpływ człowieka na zmiany klimatyczne jest sporny, a wśród naukowców nie ma co do tego konsensusu, wbrew twierdzeniom mediów głównego nurtu" - wg optymistycznych przeglądów zgadza się z tym 97% naukowców zajmujących się klimatemhttps://skepticalinquirer.org/2015/11/the-consensus-on-anthropogenic-global-warming/; wg pesymistycznych, ale trochę nowszych 99,994% https://colinmathers.com/2019/10/12/climate-change-and-the-denial-of-reality/. Tak czy siak wygląda to jak konsensus. "Naukowcy i uniwersytety czerpią konkretne zyski finansowe, jeśli wspierają badaniami teorię o globalnym ociepleniu wywołanym przez człowieka, gdyż otrzymują na ten cel subsydia rządowe" - no niesamowite, rządy finansują naukę. Tymczasem Australia przyjmuje uchodźców klimatycznych z tonących atoli, Bengalczycy hodują ryby słonowodne tam, gdzie niedawno uprawiali ryż, w Chinach co roku z powodu fal upałów umiera dodatkowych kilkadziesiąt tysięcy ludzi, rozważa się budowę zapór łączących Norwegię ze Szkocją i Francję z Anglią za - to optymistyczne szacunki - 500 mld euro. Niesamowite, że w tej sytuacji państwa chcą wiedzieć ciut więcej i wydają jakieś śmieszne grosze w porównaniu do tych kosztów - nie mówiąc już o wartości ludzkiego życia, bo ludzie umierają z powodu tych zmian - na pensje dla naukowców... Jedźmy dalej. "Powszechne prawo do aborcji" - no tak, znacznie lepiej jest, jak prawo do aborcji ma każdy z wyjątkiem najbiedniejszych. "Redystrybucja bogactwa" - bo sytuacja, gdy 8 najbogatszych ludzi ma tyle, co prawie 4 MILIARDY biedniejszych to jest sytuacja dobra i sprawiedliwa, słuszna i zbawienna, prawda? Naprawdę?
...2021.04.14 7:45
...się namęczyłaś a tymczasem dziś w Polsce biało....
wkrw2021.04.14 8:00
Kolejny idiota jakich na katoprawicy na pęczki włącznie z ministrami. Odróżniasz KLIMAT od POGODY? Widać zbyt trudne, część tego polackiego społeczeństwa naprawdę nie rokuje na nieszczęście dla swoich potomnych, może to i lepiej mimo wszystko, bo mnożycie się bez refleksji.
no to2021.04.14 8:28
poprzyj swą teorię czynem, zejdź ze świata przed terminem.
BieS2021.04.25 14:40
A wy się prawie wcale nie mnożycie; lewactwo ma tyle płci, że już się pogubiło.
Skrzypek na dachu2021.04.13 18:34
Brawo Campaign for Life Coalition . Zielone ekoszalence to tez kult pedziofilow ktorzy szukaja naiwnych najmlodszych .
Skrzypek na dachu2021.04.13 18:31
Kiedy sowiecka komuna zniknela to bardzo duzo stalinowcow przefarbowalo sie na zielono . Dzisiaj jest zniwo nowych wyrostkow niczym chwastow jak zyto , bezmuzgowych klakierow agitpropki oklamanej ze nadchodzi koniec swiata . Jakie to pomylone swiadczy to , ze dwutlenek wegla jest niezbedne i zyciodajne dla roslin na ziemi a nie , jak twierdza zielone ekoglupki , jakas toksyna ktora zniszczy planete .
menago2021.04.13 18:29
zwolennikom depopulacji proponuję: zacznijcie od siebie!!!! Ludzkość będzie wam wdzięczna!
katolik2021.04.13 22:06
tylko oni już to ludzkości robią pseudoszczepionkami, a ludzie są głupi
hehehe2021.04.13 15:53
Tylko lewackie zyeby mogą wykaszanić myśl a raczej bezmyśl, że uratowanie planety polega na wykasowaniu z niej jedynego inteligentnego gatunku :-)))
Jacek i Placek2021.04.13 17:12
Co to za inteligentny gatunek, który potrafi tylko zniszczyć każdą formę przyrody jaką spotka na swojej drodze? To raczej zachowanie mało inteligentne.
weryfikator2021.04.13 18:31
rozumiem, że uważasz amebę za bardziej inteligentną niż człowiek, albo taką lempart
Skrzypek na dachu2021.04.13 18:42
Dzisiaj jest 2021 i plastikowe ludzie zyja w wirtualnym swiecie nawet nie zdajac sobie sprawe ze sa nikomu nie potrzebne i w kazdej chwili bezbozny globalista ich zgasi bo nie ma zaden korporacijnosyndykalistyczny zysk z dalszego ich utrzymywania . Gdzie wtegy pojda do roboty jak nic nie potrafia , nawet rowy kopac .
Dam2021.04.13 14:54
Pamiętajcie - 97% konsensus oznacza, że to 97% naukowców zajmujących się badaniem klimatu bierze kasę, a nie te 5% które mówi inaczej. W końcu 97% jest przekupić łatwiej i taniej niż 3%. Logika wg frondy.
to nie tak2021.04.13 15:14
Jak wytłumaczysz kłamczuchu fakt, że ułamek procenta ludzkości posiada połowę ziemskich majętności? Ten sam ułamek narzuca światu swoje chore ideologie i prawa, bo światem rządzi PIENIĄDZ i otwarta opozycja, zwłaszcza naukowcy, są skrycie mordowani lub pozbawiani prawa wykonywania zawodu. Czytaj, nie powtarzaj bzdetów tvn.
Dam2021.04.13 19:56
I może dlatego bajecznie majętne firmy zajmujące się wydobywaniem i sprzedawaniem paliw kopalnych stosują dezinformację? Taki np Exxon Mobil w latach 70-80 zarządził wykonanie raportu o wpływie paliw kopalnych na klimat a kiedy wyszedł nie po ich myśli, schował go do szuflady na dziesięciolecia. Zadziwiające, że doszukujesz się spisku wszędzie, a nie zauważasz go tam, gdzie faktycznie jest.
Skrzypek na dachu2021.04.13 18:58
Zielone fanatyki klamie podajac falszywe statystyki . Dwutlenek wengla jest niezbendny skladnik naturalny zyciodajny dla roslin na Ziemi . To co mowi ONZ i Paryska Sciema jest 97% z palca wyssane klamstwo co nic nie znaczy bo to nie czlowiek ale slonce powoduje zmiany pogody , a te agitpropki Gretakretynki o 3% to nie wiadomo o co chodzi , bo scinac stare lasy na opal jest duzo gorsza zbrodnia niz uzywac wengiel , jednak ekoswiry nazywaja to " sustainable " . To bardzo zle ze nakazem ekoswirow zielonego kultu robi sie szkody ekologiczne za pieniadze podatnika .
Dam2021.04.13 20:02
Woda też jest niezbędna do życia, a jednak jej nadmiar mnie zabije, więc ten argument jest nic nie wart. Wg aktualnej aktywności słonecznej średnia temperatura powinna się obniżać, więc tutaj też nie trafiłeś. 97% konsensusu jest faktem i twoje zatykanie sobie uszu i tupanie nóżką tego nie zmieni. Nawet Chiny, jedni z największych trucicieli to zauważyły i przerzucają się na zieloną energię. Ale niektórzy nie uwierzą w fakty nawet kiedy pojawią się u nich przed drzwiami, jak np. największy w znanej historii opad śniegu w Teksasie tej zimy. To też pewnie "lewacy" ten śnieg przywieźli i rozrzucili.
Antoni2021.04.13 14:44
To nie cywilizacja śmierci, tylko cywilizacja odpowiedzialności. Ludzie to nie króliki lub szczury, żeby mnożyć się bez opamiętania.
hehehe2021.04.13 15:48
To w ramach tej odpowiedzialności niech te zyeby same się eksterminują dla dobra planety zamiast nakazywać to innym :-)
Grizzly2021.04.13 14:25
Gej(c), lewacy i ta organizacja VHEM niech rozpoczną depopulację od samych siebie! Ulżą Ziemi i tu mniej chodzi o tzw. ślad węglowy a bardziej o ślad zbrodniczy odziedziczony po takich sztukmistrzach depopulacji jak Stalin, Lenin, Hitler, Mao, Kim, Pol Pot i wielu innych bandytów!
Trurl2021.04.13 14:20
Tymczasem PiS wycina w Polsce lasy na potęgę!!!
Grizzly2021.04.13 18:29
W Warszawie też PiS wycina drzewa i parki, np. przy Ogrodzie Krasińskich czy przy Ludnej oraz w wielu innych miejscach?
Anonim2021.04.13 13:59
A co to za różnica czy globalne ocieplenie to sprawka człowieka czy nie. Ważne, że ono postępuje. Ludzkość dostanie w dυpe aż się faja zakręci. Alleluja i na chυja!
Grizzly2021.04.13 14:17
... postępuje w mediach i gaciach, co niektórych!
Anonim2021.04.13 15:51
Pełno w gaciach to będą miały twoje dzieci i wnuki gdy ich wody oceanu popchną na Kaukaz w łapy ruskich!
Grizzly2021.04.13 18:21
...se puku w baniak!
Pan Stanisław jak zawsze w formie2021.04.13 13:02
https://www.bing.com/videos/search?q=youtube+michalkiewicz+i+globalne+ocieplenie&&view=detail&mid=5A1A9D3A5E0AFC6B7E005A1A9D3A5E0AFC6B7E00&&FORM=VDRVSR
matis892021.04.13 12:57
Szatanistyczny, lewacki PIS używa plandemii do promowania cywilizacji śmierci. Szczepienie Antychrysta produktami na bazie dzieci zamordowanych w aborcji. Do tego szatanistyczny PIS na fali plandemii oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii.
Skrzypek na dachu2021.04.13 19:04
Bardzo dobry komentarz , masz 97% racje ale mylisz sie w 3% . Tez niestety zapominasz dodac ze POKO to bezbozne globalisci .
BieS2021.04.25 14:35
A ten omamiony znów swoje1
wkrw2021.04.13 12:54
Kolejni foliarze, amatorzy światowego spisku, fani jaszczurów z kosmosu, Davo, płaskoziemcy, antyszczepionkowcy, wyznawcy teorii depopulacji i choooj wi czego jeszcze. Kompletne zidiocenie. Swoją drogą sprowadzanie na świat kolejnych istnień to czysta głupota, nieodpowiedzialność i egoizm. Trzeba być skończonym durniem, żeby nie widzieć co się dzieje z planetą i co czeka ludzkość. Sami do tego doprowadziliśmy, a ściślej pokolenie powojenne, żyli i eksploatowali tę ziemię jakby na ich pokoleniu świat miał się skończyć. Gratuluję dobrego samopoczucia twórcom tych zidiociałych teorii o rzekomym straszeniu globalnym ociepleniem.
nie ślepy2021.04.13 13:11
Weź może zniknij...ulżysz nam i planecie!
wkrw2021.04.13 13:17
Ha, uderz w stół :D to który ty z wymienionych wyżej, czy może każdy na raz, ale to już byłaby przesada, nie ślepy, ale za głupi aż miło :D:D:D jak całe to prawactwo. TFU!
oj2021.04.13 13:38
poprzej twą teorię czynem, skróć swe życie przed terminem.
spierdalaj, trolu2021.04.13 13:40
:-P
do wkrw2021.04.13 14:06
Ha, uderz w stół, wylezie wkrw...
edwslo2021.04.13 12:53
Nie będę miał dzieci.
Grizzly2021.04.13 14:18
Różne ułomności chodzą po ludziach!
robaczek2021.04.13 12:53
HHAHAHA ................. SUPER JESTESCIE!!!!!!!!!!!................................................. to tylko pokazuje na jakim POZIOMIE SA WYBORCY PIS ....................................................................... CYRK i KABARET.......................................... IDIOCI U WŁADZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
edwslo2021.04.13 12:52
Ja się powieszę.
edwslo2021.04.13 12:45
Jeśli ktoś uważa, że jest za dużo ludzi na świecie, to niech się powiesi. W ten sposób pomoże naszej planecie i się uwiarygodni.
matis892021.04.13 12:44
W Szwecji już się przyznali do rozpylania chemitrialis, rzekomo aby klimat ochłodzić.
Anonim2021.04.13 12:42
Wpływ człowieka na klimat jest bezsporny, a na Ziemi panuje przeludnienie. 50 lat temu było nas o połowę mniej, za 50 lat będzie nas 20 miliardów.
Bodnar - RPO-Rzecznik Platformy Obywatelskiej2021.04.13 12:43
hahaha
matis892021.04.13 12:53
To tak bezsporne jak mówi lewactwo, pamiętaj co wydalasz nie jest Twoją prywatną sprawą. I to że na czole masz 10 dodatkowych różno płóciowych i gatunkowych wagin i wacków, które może se zmieniać w ramach co miesięcznej zmiany płci. Głupoty lewactwa są bezsporne.
Anonim2021.04.13 12:57
Nie bardzo rozumiem o czym ty w ogóle do mnie piszesz. Wytrzeźwiej.
LifeSiteNews.com2021.04.13 12:41
Rubbish