24.05.13, 11:11Amerykańscy skauci (Fot. Flickr)

Geje wśród skautów? Furtka została otwarta!

Podczas corocznego spotkania w Grapevine, w stanie Teksas, 1400 delegatów skautów głosowało nad zniesieniem zakazu uczestnictwa w organizacji dla osób otwarcie gejowskich.

Ponad 60% głosowało za dopuszczeniem ich w szeregi organizacji.

22 maja w wypowiedzi dla USA Today, przewodniczący BSA, Wayne Perry powiedział, że rozwiązanie znoszące zakaz, wręcz "podkreśla, że skauting jest programem dla młodzieży i jakiekolwiek seksualne zachowanie, heteroseksualne czy homoseksualne, jest przeciwne wartościom skautingu".

Wyjaśniał, że rozwiązanie nie pozwoli "używania organizacji do promocji czy faworyzowania jakiegokolwiek społecznego czy politycznego poglądy lub planu."

Oświadczenie o zmianie pojawia się wiele miesięcy po utracie funduszy od strategicznych sponsorów, takich jak UPS, Merck czy Intel, właśnie z powodu zakazu wstępu do organizacji dla homoseksualistów. W 2000 roku Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych podtrzymał tę politykę w imię konstytucyjnej wolności słowa.

W lutym 2013 organizacja zdecydowała by przełożyć głosowanie nad problemem, zdając sobie sprawę, z jego złożoności i potrzeby dialogu oraz przyjrzenia się bliżej dotychczasowym przepisom.

Nowa rezolucja, która obowiązywać będzie od stycznia 2014 roku, nadal będzie uniemożliwiać dorosłym homoseksualistom piastowanie pozycji druhów (dorosłych liderów grup).

Przepis odnosi się jedynie do polityki krajowej i pozwala każdej jednostce lokalnej na ustanowienie własnych wytycznych, zezwalając "religijnym, cywilnym czy edukacyjnym organizacjom, które nadzorują skauting, na ustalenie jak zająć się problemem".

Wiele grup prorodzinnych apelowało do organizacji by pozostała przy swych dotychczasowych zasadach, argumentując, że chronią one skautów przed molestowaniem seksualnym i zazębiają się z fundamentami moralnymi organizacji.

MCC/CNA

Komentarze

anonim2013.05.24 11:21
Nie wystawiajcie Boga na próbe!!! swoimi pomysłami bo już widać po waszych klęskach żywiołowych że przesadzacie. A to dopiero początek. "Jak po poczkach na gałązce oliwnej poznać że idzie wiosna tak i po tym poznacie że dni te nadchodzą". Ale stać się musi by się wypełniło...
anonim2013.05.24 11:22
Bardzo dobra wiadomość!
anonim2013.05.24 11:26
airsystem: i należy z tym walczyć!!!!! bo powinni siedzić w więzieniu jeżeli pedofile a jak homoseksualiści to powini być zawieszeni i się leczyć!!!
anonim2013.05.24 11:30
do Love_Poland: masz rację. A społeczeństwo samowolnie burzące porządek podkopując swoje fundamenty odchodzi w niebyt.
anonim2013.05.24 11:31
Homoseksualizm jest dewiacją, chorobliwą orientacją, i znanych jest wiele przypadków skutecznego wyleczenia.
anonim2013.05.24 11:31
Więc cieszmy się, że społeczeństwo homofobów się w ów niebyt stacza.
anonim2013.05.24 11:38
airsystem: tak jest orientacją tak ludzie przegłosowali. I teraz uważaj w USA już starają sie zalegalizaować pedofilie jako orientację i pewnie tak ... uchwalą sobie to ... no i co z tego??? Przecież możemy nawet w konstytucji napisać że czarne to fioletowe ale Prawda jest jedna zapisana w Biblii!!! a homoseksualizm jest chorobą (niemiecka firma Bayer przegrała nawet z pacjętem który w wyniku brania ich lekarstw na tą ciężką chorobę zapadł). Ale papier wszystko przyjmnie a życie zweryfikuje!!!
anonim2013.05.24 12:03
Szok. Kiedy postępactwo wbije sobie do swych ogarniętych amokiem łbów że prawem KAŻDEJ organizacji jest stawianie określonych wymagań swym członkom. I tego że dla pewnych osób organizacje takie mogą być po prostu niedostępne. Jak się komuś nie podoba - droga wolna. Homosie mogą przecież stworzyć swój skauting (inna rzecz że ze skautingiem toto nie będzie miało wiele wspólnego), nikt im tego nie broni. A rodzice, przynajmniej ci którum na swoich dzieciach zależy będą mieć czytelny przekaz - do takiej parodii skautingu ja swojego dziecka ni puszczę. Podobnie zaczyna się u nas. Osławiona pani minister od równego trakowania wybranych postuluje aby w statutach organizacji harcerskich nie było zapisów uzależniających członkostwo od wyznawanego systemu wartości. Paranoja ! Jak się komuś nie podobają zapisy np. ZHR niech stworzy swój odłam. Np. 'Związek Harcerstwa Męskiego' z harmistrzem Biedroniem w roli głównej. Ale od innych wara.
anonim2013.05.24 12:04
icari80: http://kefir2010.wordpress.com/2012/07/05/czy-w-unii-europejskiej-nastapi-legalizacja-pedofilii. Tego jest sporo wystarczy Google PS w Holandii już nawet partję zakładają
anonim2013.05.24 12:10
A ja wam mówię i biorę na świadków że nie dam moich dwóch synów na ich hucie. I obyście w porę się opamiętali bo kupię beizbola i ręcznie tłumaczyć będę każdemu z osobna.
anonim2013.05.24 12:11
Kilkanaście lat temu był w TVP taki program dla młodzieży: "Rower Błażeja". Przez pewien czas prowadził go niejaki Kuba Zańczak. Oglądałem przypadkowo jeden z odcinków poświęcony harcerstwu. Prowadzący z uporem maniaka moderował dyskusję w kierunku homoseksualizmu w szeregach harcerzy. Jak oni biedacy sobie radzą w tak tradycyjnej organizacji jakim jest harcerstwo. Nie docierały do niego żadne argumenty o sztuczności i kreowaniu nieistniejącego problemu. Nie liczą się tradycyjne cnoty harcerza, sprawności, umiejętności, pewien kodeks postępowania. Dla niego liczył się tylko seks. Kiedyś z tego się śmiałem ale widzę że ta zaraza może dotrzeć również do nas.
anonim2013.05.24 12:16
To już po amerykańskim harcerstwie!!!./Jeszcze jak się sponsorzy wycofaja to pozostanie tylko pedo-s(kał)ting!!!. @airsystem Orientacje to można mieć w terenie i w nauce!!Chyba jestes źle zorientowany?!
anonim2013.05.24 12:29
Icari80: powiedzmy że to obrona konieczna - jako rodzic mam do tego prawo ... czy to też mi zabieracie jak Belgii i Holandii gdzie państwo to robi
anonim2013.05.24 12:31
Icari80: http://www.fakt.pl/Lek-na-chorobe-Parkinsona-zmienil-Francuza-w-geja-i-hazardziste,artykuly,190168,1.html pamiętaj życie zweryfikuje kto miał racje ale ja nie chcę obudzić się z ręką w nocniku
anonim2013.05.24 12:35
Icari80: Nie wiem jak jest w amerykańskim harcerstwie ale w Polsce Bóg Honor Ojczyzna i słowo Bóg jest pierwsze. A to zobowiązuje a jak się nie podoba to proszę zakładać własne harce(w lesie)rstwo
anonim2013.05.24 12:37
Ty tak wszystko do serca bierzesz? ten beizbol to dygresja była ja muchy nie skrzywdze ;-)
anonim2013.05.24 12:38
ale dziecka skrzywdzić nie dam Pamiętaj i niech twoje dzieci o tym pamiętają ;-) a masz wogóle?
anonim2013.05.24 12:49
@icari80: kolejny, nietrafiony przykład. Bycie rudym czy leworęcznym oczywiście nie może być kryterium przyjmowania czy nie do harcerstwa, jak i do każdej innej organizacji. Oczywiście gdyby powstała organizacja 'Tylko praworęczni' lub 'Klub łysych' to mieli by oni święte prawo odmówić takiej osobie członkowstwa. Ale uciekamy od tematu. O ile bycie rudym czy leworęcznym nie niesie żadnych skutków zdrowotnych to bycie homoseksualistom owszem. Nie udawaj że nie wiesz że ryzyko zarażenia AIDS czy chorobami wenerycznymi, nie mówiąc o zakażeniach bakteryjnych jest w tej grupie duże. Poza tym, czy się to komuś podoba czy nie dowolna organizacja w tym harcerstwo może wymagać od swych członków pewnego kanonu wartości. A homoseksualizm do takiego kanonu jak najbardziej należy. Choćby z powodów o których piszę. Tak więc o ile przyjęcie rudego czy leworęcznego jest dla organizacji 'neutralne' to przyjęcie homoseksualisty już nie, choćby z powodów zdrowotnych. A poza tym zapominamy o kimś równie ważnym. O rodzicach. Maja prawo wiedzieć jakimi zasadami kieruje się organizacja do których posyłają swoje dzieci.
anonim2013.05.24 12:55
Icari80: to powiem dokładnie żeby nieporozumień nie było jak ktoś ze zboczeńców wyciągnie łapy po moje dzieci to ja beizbolem (tu możesz sobie wsadzić każde narzędzie które będę miał pod ręką) wyperswaduję że nie dam!!! Oczywiście używać przemocy będę do momentu zażegnania niebespieczeństwa.... no przecież Zabijać nie będę. Ale w mordę dam!!!! Potraktuj to jak tabliczkę "Uwaga Zły pies który nie lubi tylko zboczeńców i gryzie jak wejdą na jego teren"
anonim2013.05.24 12:56
Obama będzie się smażył w piekle za te idiotyczne decyzje
anonim2013.05.24 13:01
Icari80: Harcerstwo w Polsce uczy wartości chrześcijańskich a jedną z nich jest że akty homoseksualne są grzechem. Więc jeżeli drażni ksiądz który uprawia nierząd to również i drażni harcerz
anonim2013.05.24 13:03
Icari80: Wszystkich z twojej listy ale tych których wymieniłeś nie legalizujemy a zboczeńców tak i dlatego będę te uprawomocnione czyny walił beizbolem ... no sorrry
anonim2013.05.24 13:07
@icari80: chodzi właśnie o to że to nie harcerstwo interesuje się seksualnością druhów ale pewne środowiska chcą aby ludzie afirmowali się ze swymi preferencjami nie bacząc że obnoszenie się z nimi może spowodować reakcję drugiej strony. Do tej pory harcerzom i skautom do głowy by nie przyszło żeby wpisywać w swe statuty fakt bycia lub nie homoseksualistom. Ale wobec agresywnej homopropagandy może się to zdarzyć. I wcale nie będę tym zdziwiony. Do tej pory harcerz wiedział że pewnych rzeczy się nie robi. Nie pali, nie pije alkoholu i nie zaciąga druhen i druhów do łóżka. To są jeszcze dzieci i na te rzeczy jest dla nich zdecydowanie za wcześnie.
anonim2013.05.24 13:14
@icari80 - skąd te 2 %. Dla mnie to zawyżona wartość a dla takiego Biedronia czy Nowickiej - zaniżona. czy ktoś prowadziła badania na całęj populacji Polaków ? A odpowiadając na Twoje pytania. Oczywiście że są inne zagrożenia niż homoseksualizm. Ale w tym miejscu komentujemy konkretny artykuł 'Geje wśród skautów'
anonim2013.05.24 13:16
icari80: Skoro nie masz dzieci to nie wiesz ile zagrożeń mają na codzień ale ja wiem!!! Nie wiesz ile to pracy trzeba, poświęcenia i samozaparcia!!! to mi tu nie wyjeżdzaj z tym. Jestem rodzicem i moim obowiąskiem jest o nich dbać najlepiej jak umiem i to robie choćby poprzez to forum. Palenie fajek to biznes ja jestem zagorzałym przeciwnikiem ale nie o fajki tu chodzi 0-4 latek nie pali fajek nie jara marychy i nie jest narażony na sekty bo ja go ochraniam i w tych przypadkach prawo też ale jak ktoś chce mi zboczeńców do szkół wysyłać i chrześcijańskich stawarzyszeń to kto tu komu z butami wchodzi się pytam!!!! A ja nie pozwole i co mi zrobisz? Życie zweryfikuje który z nas miał rację ale pozwól że ja obronię rodzinę najlepiej jak umiem. ja ci nie zabraniam na Biedronia głosować ja na niego nie zagłosuję a jak przyjdzie pouczać moje 4 letnie dzieci to dostanie w mordę i koniec. A jak nie chce dostać to do mnie niech nie przychodzi ja do niego się nie wybieram!!!!!!!!
anonim2013.05.24 13:26
Drogi Mindbenderze, co zaczynam ?
anonim2013.05.24 13:35
Iari80: Tylko by mi nikt ich w szkole nie indoktrynował (religia jest nie obowiązkowa więc nauka o seksie też powinna nie uważasz?) Jeżeli w szkole uczą ewolucji to również powinni kreacjonizmu (żeby było sprawiedliwie) jak chcą na lekcje wychowawcze zapraszać zboczeńców to lekcja wychowawcza również powinna być dobrowolna. Wówczas to nie indoktrynacja. Jak 2% społeczeństwa zboczonego ma narzucać mi swoją wolę bo tego nie mogę znieść. Narzekacie na księży a co robi homolobby? A ciebie szanuję i jeżeli uda się chłopaków wychować jak należy to bójek pod szkołą nie będzie ;-) ale najpierw wróć do Ojczyzny Irlandia czy Szkocja to nie jest bezpieczne miejsce na te czasy (zobaczysz)
anonim2013.05.24 13:56
@Gipsen: 'Podłe, przestarzałe i amoralne'. Ale to dodałeś chyba od siebie. Dla mnie i dla zdecydowanej większości właśnie promowanie homoseksualizmy jest podłe i amoralne. Choć 'nowoczesne'. Jak to kiedyś powiedział Kaźmierz Pawlak -"Wszystko można mi zarzucić tylko nie to że ja nowoczesny'. Zboczenie pozostaje zboczeniem choćby postępactwo stawała na głowie aby to zmienić
anonim2013.05.24 14:09
Kobietko, co to jest "normalna gazeta" ? Któraś z polskich ? Co cytowała Pani Profesor Pawłowicz ?
anonim2013.05.24 14:10
Roztropni rodzice wycofaliby natychmiast dzieci z tego interesu. Złamana została podstawowa zasada niepodważalności statutu niezależnego stowarzyszenia. USA to państwo prawa? To jakaś mutacja stalinowskiego szaleństwa z lat 20-tych. To już nie jest harcerstwo i każdy to wie. Wpuścili lisy do kurnika.
anonim2013.05.24 14:55
My - w niebyt. Wy - w odbyt!
anonim2013.05.24 18:37
Że też ci homoseksualiści muszą się wszędzie wpieprzać ze swoją ideologią... Nie mogli zorganizować swojej wersji skautingu, czyli homoskautingu, gdzie mogliby przyjmować chłopców o określonej orientacji? Ale nie... zachłanne dranie muszą wkraczać na tereny dla nich nie przeznaczone, aby rozwalić coś, co z powodzeniem egzystuje od wieku i daje dobre owoce. I kapitalna bzdura przy okazji: " jakiekolwiek seksualne zachowanie, heteroseksualne czy homoseksualne, jest przeciwne wartościom skautingu"... ble, ble, ble... przecież nigdy nie chodziło o wyeliminowanie seksualności z życia skautów, ale ukierunkowanie go na tradycyjne wartości, czyli prorodzinne.
anonim2013.05.24 20:04
@Mindbender... Mój drogi... jeżeli zwrócono uwagę na to, że w US do skautów NIE przyjmowano homoseksualistów, to znaczy, że seksualność kandydatów na skautów była brana pod uwagę, dlatego, że nie aprobowano tej "orientacji" w szeregach tej organizacji. Zatem skautom zależało na promowaniu heteroseksualności wśród wychowanków. Co do polskiego harcerstwa, to w statucie ZHP w Rozdziale par.2 pkt 3 znajduje się: "Podstawą wychowania w ZHP są normy moralne, wywodzące się z uniwersalnych, kulturowych i etycznych wartości chrześcijaństwa". Jak powszechnie wiadomo podstawą nauczania w chrześcijaństwie jest Biblia, w której możemy znaleźć: "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą," (1Kor 6:9 )
anonim2013.05.24 20:22
@icari80... Czyli rozumiem, że tak w ramach libertyńskiego miłosierdzia, jesteś za połączeniem Olimpiady dla zdrowych zawodników z Olimpiadą dla niepełnosprawnych? No bo przecież jesteś przeciwko segregacji ludzi ze względu na jakąś ich cechę? I jakie ma znaczenie w tym przypadku to, że coś istniało od zarania dziejów a coś pojawiło się później? Od zarania dziejów ludzie borykali się z gruźlicą, penicylinę wynalazł dopiero w 1928 roku Fleming, ale nikt o zdrowych zmysłach z tego powodu nie uzna, że gruźlica jest jakimś dobrodziejstwem dla ludzkości.
anonim2013.05.24 20:32
@icarii80... błysnąłeś... Przecież odpowiadałam na zarzut Mindbender'a dlatego wspomniałam o jednym i drugim. :) Jestem zgoła wprowadzona w zdumienie co do twoich zdolności przewidywania, co bym zrobiła w przeszłości :) Fantazjuj dalej... Nie wpadło Ci na myśl, że gdybym pojawiła się w przeszłości, to może bym była Murzynką i to ja bym musiała ustąpić miejsca "białej kobiecie"? Zresztą co z tego? Teraz w Amsterdamie chcą utworzyć getto dla "homofobów". I to Cię nie oburza? Przecież jesteś przeciwko gettom i segregacji...
anonim2013.05.24 20:34
@Mindbender... no... po orgii gejów w basenie, to bym go dokładnie wypucowała... W końcu procentowo najwięcej przypadków zarażeń na HIV pojawia się w ich środowisku...
anonim2013.05.24 20:47
@Mindbender... Co do Twoich cytatów z Biblii. Oczywiście, że to są opisy drastyczne, tak samo jak drastycznym może być opis zbrodni katyńskiej popełnionej przez sowietów, mordów niemieckich popełnianych na podbitym terytorium podczas II w.św., ludobójstwa popełnionego przez czerwonych Khmerów w Kambodży itd. itp. Taka jest historia ludzkości - znaczona zwycięstwami i klęskami, miłosierdziem i zbrodnią, czynami chwalebnymi i podłymi. Tę historię trzeba znać, aby z niej wyciągać wnioski i podobnych złych czynów nie popełniać. Z tych samych powodów w Biblii znajdziesz drastyczne opisy dotyczące narodu izraelskiego (nota bene... nie jesteś przypadkiem antysemitą? ;)...). Znajdują się one w Świętej Księdze, ale nie dlatego, abyś z nich brał przykład, ale po to, abyś zrozumiał Historię Zbawienia - w jaki sposób Bóg prowadził swój lud wybrany, aby pojawił się wśród niego Zbawiciel całej ludzkości.
anonim2013.05.25 2:05
hamerykanie maja juz zryte mozgi... propaganda i genetyczna glupota amerykanow zrobila swoje...
anonim2013.05.25 12:21
Nie będą mogli zostać druhami? Cóż za nietolerancja w tolerancji!
anonim2013.05.25 13:12
Znaleźli sposób: nacisk finansowy. Ale jeżeli koniecznie muszą ich przyjmować to przynajmniej powinni postawić im warunek: podjęte leczenie. I w statucie określić, że na zbiórkach i wszelkich akcjach, wiadomy pedał nie może pozostać nawet na sekundę sam na sam z jednym skautem.