Gabriel Kayzer: Polska powinna dążyć do pozyskania bomby atomowej - zdjęcie
09.06.21, 12:15Fot. via Pixabay

Gabriel Kayzer: Polska powinna dążyć do pozyskania bomby atomowej

84

Zbyt dobrze bowiem pamiętali krew i łzy, które przelało wiele pokoleń Polaków oddających swoje życie w walce o niepodległą Polskę.

Podobno Gierek w tajemnicy przed ZSRR realizował polski program atomowy, który jednak okazał się niewypałem. Dlaczego więc, III RP nie miałaby dążyć do uzyskania bomby atomowej, która odstraszyłaby potencjalnych agresorów, takich, jak np. Rosja?

 Technologię produkcji bomby atomowej nie tylko można próbować uzyskać od innych państw. Polska mogłaby także sama przystąpić do realizacji programu atomowego. Mamy wszakże odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów, którzy są w stanie stworzyć bombę atomową. Jedyne czego, tak naprawdę potrzebujemy, to woli politycznej i odrzucenia kompleksu niższości względem Zachodu oraz panicznego strachu przed Rosją, które sprawiają, że wszelkie pomysły mające na celu upodmiotowienie Polski i zapewnienie jej bezpieczeństwa uważane są za absurdalne lub niewykonalne. Do sukcesu takiego projektu, potrzebowalibyśmy także męża stanu oraz polityków myślących na pięćdziesiąt lat do przodu. Mówiąc kolokwialnie, w Polsce musiałby się znaleźć polityk, który miałby jaja, aby wbrew interesom innych państw i wewnętrznym wrogom realizować polski interes narodowy. Aby zrealizować polski program jądrowy nie musiałaby jednak istnieć wcale ponadpartyjna zgoda. Znając bowiem polskie warunki wydaje się, że najwłaściwszym sposobem na realizacje owego programu, byłoby przeprowadzenie go w ścisłej tajemnicy, jako tajnego projektu wojskowego. Pod tym względem, polska klasa polityczna mogłaby się zaś wiele nauczyć od swoich izraelskich kolegów, którzy pozyskali bombę atomową w tajemnicy przed światem, dzięki czemu m.in. Izrael wciąż istnieje.

To, że Izrael posiada bombę nuklearną z różnych względów nie stanowi dla Stanów Zjednoczonych żadnego problemu. W przypadku atomowych aspiracji Iranu  jest już jednak inaczej. Ciekawe, jaki byłby stosunek Waszyngtonu do Warszawy, gdyby ta dążyła do uzyskania broni nuklearnej do celów obronnych. Śmiem twierdzić, że niestety negatywny. Mimo to, nie powinniśmy się w tej kwestii oglądać na Zachód. Nie możemy bowiem za każdym razem, gdy jesteśmy zagrożeni czekać na reakcję Waszyngtonu, gdyż któregoś dnia może być dla nas za późno. Może się także okazać, że prezydent Stanów Zjednoczonych wcale nie będzie chciał wysyłać amerykańskich chłopców, aby umierali za Warszawę.

Nikomu nie przeszkadza, że Francja i Wielka Brytania posiadają bombę nuklearną. Polacy zaś  nie są wcale gorsi Brytyjczyków, czy Francuzów. Nie ma więc powodu, aby Polska nie miała zacząć starać się o uzyskanie broni jądrowej, zwłaszcza, że nie służyłaby nam ona do ekspansji militarnej i ataku na inne państwa, ale odstraszaniu potencjalnych agresorów. Funkcja odstraszająca jest tu bardzo istotna. Gdyby bowiem Ukraina nie oddała Rosji broni jądrowej, najprawdopodobniej nie doszłoby do aneksji Krymu i nie widzielibyśmy uzbrojonych Rosjan na ulicach ukraińskich miast. Właśnie w zajętych przez Rosjan ukraińskich gmachach, widać wyraźnie, co, tak naprawdę oznaczają  zachodnie gwarancje integralności terytorialnej Ukrainy złożone w Budapeszcie.

Nawet, jeśli lata niewoli i położenie na mapie, nic nas nie nauczyły, to mam nadzieję, że Polacy odrobią chociaż lekcję krymską.

Niezależnie od broni jądrowej, która jak już wspomniałem pełniłaby funkcję odstraszającą, Polska potrzebuje przede wszystkim armii zawodowej, złożonej z co najmniej 200 tys. żołnierzy. Obywatelom powinno się także zwiększyć dostęp do broni palnej i umożliwić organizowanie się w grupach na kształt struktur Armii Krajowej. Dodatkowo osoby nie odbywające służby wojskowej (zarówno kobiety, jak i mężczyźni) powinny przechodzić obowiązkowe szkolenia wojskowe. Musimy zbudować nad Polską tarczę antyrakietową, skonstruować własne satelity wojskowe, zorganizować cyberarmię, a także pozyskać dla polskiej armii drony i najnowsze myśliwce. Polska powinna bowiem zakładać, że w momencie wojny nikt nie przyjdzie jej z pomocą. Pomni lat niewoli, powinniśmy budować silną armię wzorując się na rozwiązaniach obronnych Izraela lub Szwajcarii, które należy oczywiście odpowiednio zaadoptować i dostosować do polskich warunków.

Najważniejsze jednak jest to, aby państwo polskie wzięło na siebie obowiązek przekazywania młodzieży patriotyzmu i poczucia obowiązku względem Ojczyzny. W innym razie, będziemy mieli armię zawodową złożoną ze Szwejków, takich, jak jeden z moich kolegów z czasów szkolnych, służących obecnie w jednostce w Dęblinie, który na zadane mu kiedyś przeze mnie pytanie, co by uczynił, gdyby doszło do wojny z Rosją, od razu odparł, że wziąłby plecak, namiot oraz wędkę i ukrył się na położonej na Wiśle, Krowiej Wyspie. Dodał także, że nie byłby wcale jedyny. Mamy zaś taką armię, jakie mamy społeczeństwo. Nie może być więc zgody na traktowanie polskości, jako nienormalności, tak, jak określił właśnie polskość premier Donald Tusk. Inaczej w niedalekiej przyszłości, defilujący na Placu Putina w Warszawie (dawnym Placu Piłsudskiego) rosyjscy żołnierze, będą witać nowego namiestnika gromkim "urraaa".

Gabriel Kayzer

Tekst opublikowany pierwotnie w roku 2014

Komentarze (84):

Taka prawda2021.06.10 13:51
Na tym forum co drugi to nie Polak. Gierkowi nie udało się, bo Rosjanie przestraszyli się osiągnięć gen. Kaliskiego i jego zespołu. Kaliski musiał zginąć, a prace zespołu na bieżąco były tłumaczone i wysyłane do ZSRR
Kaczka basta!2021.06.10 8:07
To atom zapewni cud zmartwychwstania?
T2021.06.10 7:54
Polska powinna pokładać nadzieję w BOGU, a nie w sojuszach, zbrojeniach itp, które nic nie dadzą, jeśli Boga się wyrzekniemy. Mamy tyle przykładów z historii, więc czas najwyższy pój∂ć p rozum do głowy.
PRAWDA2021.06.10 2:01
Obowiązek Polski jest mieć kilkanaście Bomb Atomowych na == Niemca i Ruska ---- Ukraina prawdopodobnie już spowrotem ma ----a miała 1200 bomb atomowych i odali Ruski ====Najwiekszy bład zrobii odać kacapom broń atomowa --
NEOS com pl2021.06.9 21:50
... hehe ... POPOtrzebny atom jak ... malpie brzytwa ... mamy atom w ziemi i to gigantyczny i zielony ... bezemisyjny .... "atomowa energia to polska geotermia" ..... https://www.youtube.com/watch?v=T8MK9NpK5UU
gumowa kaczka2021.06.9 20:13
górnicy się nie zgodzą ,mają kosę z atomem
Nie ma to jak być polskim KRETYNEM2021.06.9 19:56
Kretyn kretyna pogania. Nawet jeśli kupicie na ruskim allegro to ? Macierewicz będzię to trzymał pod poduszką ? a czym to wystrzelicie w cel ? z procy, taczką czy może ktoś zawiezie limuzyną "prezydęckom" z oponą z demobilu. JPRDL w tym kraju idiotami obrodziło jak nigdy.
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.06.10 0:12
ładnie to ująłeś.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.06.9 17:02
a skąd wy wiecie ,ze Polska już nie ma broni atomowej? hmm,haha
AAAtomek2021.06.9 19:34
Jaruzel próbował...
Skrzypek na dachu2021.06.9 16:36
Brawo NATO .
Skrzypek na dachu2021.06.9 16:30
NATO ma bomby atomowe . Polska jest w NATO .
wrocławianin2021.06.9 17:10
prawdopodobnie i Polska ma ,tylko się z tym nie afiszuje.
Stara wiedźma Cyganka2021.06.9 20:23
Schowane w sztolni pod Wałbrzychem razem ze zlotem.
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.06.9 23:13
... ano , ano ... a najwiecej to zlotych zebow w "tartaku" ... Auschwitz ... szalom
stara wiedźma Cyganka2021.06.9 20:24
Wiem, wywróżyłam to.
Skrzypek na dachu2021.06.9 16:27
Brawo NATO .Teraz mozna spac spokojnie bo brudny kacap juz nie skoczy .
Krakus2021.06.9 15:32
Tia. W maju, pod rządami PiSu, w wojsku zdemolowanym przez Macierewicza, w czasie manewrów jeden z polskich myśliwców ostrzelał drugi. I dać takim idiotom i niedudacznikom bombę atomową... Nawet jak zaczęli za PiS stawiać elektrownie za 1 500 000 000 PLN, to nie dokończyli i za kilkadziesiąt milionów kazali ją rozbierać. Zarządzali by tą bronią tak udanie, jak Sasin i Morawiecki wyboramy kopertowymi za 70 000 000, które sie nie odbyły :D :D :D
Hans2021.06.9 18:22
ich libe onet
Japa2021.06.9 15:06
A ja mam PTAKA w żyda REBELINT sraka i w żyda REBELIANT kaka . A ty żydzie REBELIANT oblizuj mego PTAKA ze swego koszernego KAKA.
rebeliant2021.06.9 14:58
To jest wbrew Woli Bożej... i nawet różańce tutaj nie pomagają.
Japa2021.06.9 14:49
A ja mam PTAKA w żyda OLEJ sraka i w żyda OLEJ kaka . A ty żydzie OLEJ oblizuj mego PTAKA ze swego koszernego KAKA.
WITWIT2021.06.9 14:42
przykład rozbrojenia atomowego Ukrainy jest wiele mówiący o gwarancjach zachodu..
Olej2021.06.9 14:39
Zacznijmy od podstawowych pojęć, często mylonych tj bomba atomowa, bomba jądrowa lub termojądrowa. ............W bombie atomowej następuje reakcja łańcuchowa rozszczepienia jąder pierwiastków ciężkich, izotopów uranu 233, 235 lub plutonu 239 środowiskiem do zaistnienia warunków reakcji jest stworzenie temperatury i ciśnienia drogą konwencjonalną. Natomiast w bombie jądrowej podstawą jest reakcja syntezy jąder lekkich - wodór, deuter tryt - środowiskiem fizycznym do wytworzenia reakcji syntezy jest pierwsza faza czyli reakcja atomowa rozpadu. Słowem żeby ,,zapalić'' bombę jądrową potrzeba bomby atomowej - pierwsza faza. W czasach Gierka istotnie podejmowano w Wojskowej Akademii Technicznej próby opracowania reakcji syntezy używając do tego skoncentrowanych wiązek lasera. Jednak nie udawało się utrzymać plazmy w ,,naczyniu potężnego pola elektromagnetycznego. Ten sam problem miał Kurczatow w ZSRR podejmujący próby utrzymania reakcji syntezy w ogromnych polach elektromagnetycznych. Przy bombie atomowej w rekcji rozpadu towarzyszy opad radioaktywny. Reakcja syntezy jest reakcją ,,czystą'' dlatego tak usilnie bada się aby dojść do technicznych warunków jej utrzymania w pozyskaniu czystej energii. Na razie się to nikomu nie udało............Tyle tytułem prostego wyjaśnienia................Kurczatow pracując nad zbudowaniem sowieckiej bomby atomowej miał sowieckiego wywiadu pozyskującego informacje o Projekcie Manhattan, min. od Klausa Fuchsa i innych. Dzięki temu sowieci osiągnęli wiedzę znacząco przyśpieszającą osiągnięcie pierwszej sowieckiej bomby A. Jak widać z powyższego przed polskim wywiadem nie lada zadanie. O ile mielibyśmy ogromną trudność z przeciwnikami zewnętrznymi o tyle niemal nie do przejścia jest obecna sytuacja wewnętrzna Polski i system jej władzy. To jest największy problem w jakichkolwiek dążeniach Polski aby zyskać swoją podmiotowość i siłę. To ciągłe piekło podsycane agenturą aby społeczeństwo utrzymać w stanie moralnego rozkładu i w ten sposób obezwładnić każdą władzę i jej decyzyjność. Źle to wszystko wygląda, czy się zmieni ???
Dziadyga2021.06.10 12:44
Raczej się nie zmieni, bo kto by to miał zmienić? Starsi wymierają na covid, a młodych interesuje smartfon i wyjazd za kasą na Zachód.
Skrzypek na dachu2021.06.9 14:36
Polska jest w NATO . NATO ma bomby atomowe .
adam2021.06.9 14:33
Papież Franciszek wyraził się jasno że już samo dążenie do posiadania broni atomowej jest etycznie niedopuszczalne
rebeliant2021.06.9 14:30
A co z Maryją (oczywiście zawsze dziewicą) i naśladowaniem Jezusa ? Tylko bozia w klapie i przebaczenia w magazynku.
abcdef2021.06.9 14:27
Najrozsądniej to było by podzielić cały potencjał nuklearny świata sprawiedliwie i równomiernie na całą jej populacje tak po bombce na 1 milion mieszkańców. Poza rostrzyganiem konfliktów można by ewentualną nową zarazę tłumić w zarodku .
Japa2021.06.9 14:15
A ja mam PTAKA w żyda SKRZYPEK na DACHU sraka i w SKRZYPEK na DACHU kaka . A ty żydzie SKRZYPEK na DACHU oblizuj mego PTAKA ze swego koszernego KAKA.
Skrzypek na dachu2021.06.9 14:13
Brawo NATO .Teraz brudny kacap nie skoczy .
Maxx772021.06.9 14:04
Bardzo rozsądne propozycje! bo gwarancje sprzedajnego Zachodu zawsze okazuja się bezwartościowe i oszukańcze... co odczuła nie tylko Polska ale też Ukraina. Broń atomowa jest straszakiem bardzo skutecznym! Nie musielibyśmy liczyć na "łaskę" sowicie opłacaną w zakupach uzbrojenia w USA oraz na jakiś "starych pierdzieli" prezydencików USA. Jeżeli zabrać by bolszewikom broń atomową to byli by tylko zgrają wojaków w połatanych portkach na d**pie i pustych brzuchach...Bo PKB całej Rosji jest mniejsze niż miasta Nowy Jork lub np. małej Belgi....
wers-all2021.06.9 14:01
Jak to ma być takie ściśle tajne to po co w ogóle o tym piszą.
fdf2021.06.9 13:59
Zdobyć zrzucić i jak Bócek przykazał nareszcie będzie ten koniec świata. Jedni pójdą do piekła, drudzy do nieba.
Japa2021.06.9 13:57
A ja mam PTAKA w ROBACZKA sraka i w ROBACZKA kaka . A ty ROBACZEK oblizuj mego PTAKA ze swego KAKA.
Izydor2021.06.9 13:54
W sumie jest to jakaś recepta na przeludnienie. Biorąc pod uwagę skłonność ludu tubylczego do przestrzegania procedur to możemy się co najwyżej zastanawiać czy czas dzielący nas od katastrofy to byłyby miesiące czy lata. Tylko proszę broń nuklearną umieścić na jakimś podkarpaciu czy w innym mateczniku pisowskiej dziczy.
robaczek2021.06.9 13:54
BO KTO NIE Z NAMI TEN WROG ...... PARTII.................................... NA NICH!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ....... bo partia rzadzi partia radzi partia nigdy cie nie zdraidzi!!!!!! ;]
!!2021.06.9 13:53
Wszelkie ewentualne starania o bombę atomową byłyby, w świetle prawa międzynarodowego, nielegalne! Polska podpisała traktat, który wyraźnie tego zakazuje! Najpierw trzeba by go wypowiedzieć!
Skrzypek na dachu2021.06.9 13:53
Polska i Izrael powinni teraz zyc w zgodzie i wzajemnym szacunku bo nikt na ten temat sie nie wypowiada I kazdy robi swoje .
sołtys2021.06.9 13:52
Kacapski pomiocie jak wam Polska nie pasi to wyp ---lac do matuszki rasiji
robaczek2021.06.9 13:53
RACJA!!!! .......................... walimy FOCHA NA SWIAT....................................... bo nikt nas nie rozumie.................. no moze ORBAN, ERDOGAN i PUTIN ;]
rychu2021.06.9 13:50
Juz sie zleciało ziomkostwo i kacapy a i gudłajow nie brakuje Ciagna jak muchy do kału
katolicka deratyzacja Polski2021.06.9 13:49
To tylko taki test. Bo kazdy Polak chce Polskiej broni nuklearnej,to przeciez oczywiste.
Portofino2021.06.9 13:49
Z opinią zachodu możemy liczyć się tylko wtedy, gdy jest ona dla nas korzystną. Ze wschodem zerwać wszystkie kontakty. To tak, gdy już zbudujemy własną bombę i środki jej przenoszenia.
robaczek2021.06.9 13:52
i to jest pomysl na zycie pisurka ............................ FOCH NA SWIAT!!! ;] ........................... oj DYPLOMATOŁKI ...........zgorzkniale geriatrusie ;]
A było by tak....2021.06.9 13:47
Za rządów Prawicy polscy naukowcy wyprodukują bombę A , a po utracie władzy opozycja odda tą bombę swoim patronom - Niemcom. O i tyle będzie z bomby A.
robaczek2021.06.9 13:46
NO JAK SIE MA TAKA DYPLOMACJE....................... to sie musimy sami bronic............... oj pisurki pisiurki..................... male siurki jednak jestescie.
Anonim2021.06.9 13:34
Skąd PiSdzielce wezmą jądra do bomby jądrowej? Sami mają po komplecie na kilku, więc deficyt, boje się, że Matołusz ogłosi program pozyskiwania jąder od klasy średniej. Czas się bać. 😁😁😁
AAAtomek2021.06.9 13:24
Macierewiecz i bomba atomowa? Suski i bomba atomowa? Sasin i bomba atomowa.... 🙈🙈🙈🙈🙈 🔥🔥🔥
jądrow2021.06.9 13:29
Działacze LGBTQQ i bomba ... jądrowa?
Anonim2021.06.9 13:29
"Mogę tu nacisnąć?", "Naciskaj, śmiało się zmieścisz!" --- JEB!!!!! 🔥🔥🔥🔥👀🦴🦷🦿🧠
APEL2021.06.9 20:26
Uwaga na d e b i l a!
Anonim2021.06.9 13:22
Dać PiSdzielcom atomówkę to mniej więcej to samo, co dać małpie brzytwę.
współczuję2021.06.9 13:27
Opowiedz, jak to było z tą twoją brzytwą
Piotr Nowak2021.06.9 13:20
Oooooo kuźwa - jeszcze tego Polsce brakuje ?!!!!! Idiota !!!
NaszaBombaAtomowaNaWungielCiągniętaZaKuniem2021.06.9 13:19
Ojaniepawleciepiedrole... Zaraz Matełe Morawicker podłapie temat i zgłosi w Kurwizji Program Budowy Miliona Bomba Atomowych Dla Młodych Małżeństw Na Emeryturze.
Jan2021.06.9 13:19
Skoro to tekst z 2014, to ma pytanie , czy Autor poddał się leczeniu psychiatrycznemu a jeśli tak to z jakim rezultatem?
rychu2021.06.9 13:13
W Polsce agent siedzi na agencie a słuzby pilnuja by jakiemus mośkowi nie stała sie krzywda
StaćNasNaDmuchaneBombkiWKształcieBurakaPastewnego2021.06.9 13:09
Zacząć od powołania Centralnej Narodowej Fundacji Bomboatomowej im. Jana Pawła Bisa. Do fundacji potrzebna jest Rada Naukowa (profesor Kakaowe Oko!), Komisja Ekspercka (analfabeta Wyszkowski!), Komitet Doradców (perukarz Suski!) i od razu warto utworzyć Podkomisję dla Antka MONcierewicza. W pierwszym roku tylko konferencje prasowe, pokropki koncelebrowane, prezentacje słupkonośne i ogólna propaganda w Kurwizji. Jakieś 10 miliardów złotych do przeżarcia przez PiSocjalistów katolickich. W rok. A potem to już z górki.
jądrow2021.06.9 13:07
Polak jest twórcą bomby termojądrowej (Ulam) - zwykła bomba jądrowa jest prostsza i można by ją zbudować.
Anonim2021.06.9 13:03
Totalny stek bzdur. Dzisiaj wojny nie wygrywa się żołnierzami ani nawet bombą atomową. Dziś wojny wygrywa się atakiem na gospodarkę oraz dezinformacją. Wpływ polski na czyjąkolwiek gospodarkę jest żaden, a co do służb wywiadowczych, to lepiej nie mówić.
Anonim2021.06.9 13:06
Piechota i ułani - to tymi wojskami wygrywa i wygrywało się wojny! TRADYCJA! WIELKA POLSKA KATOLICKA!!!!
Anonim2021.06.9 13:08
Not sure if trolling or just stupid.
Skrzypek na dachu2021.06.9 14:02
Podatki w Polsce sa za wysokie a Rzad PiS beztrosko marnuje grosz podatnika na nietrafne inwestycje panstwowe tym niszczac prywatny biznes uczciwym pracowitym ludziom .
Jeden z profesorów2021.06.9 13:02
WAT prowadził pracę nad bombą atomową z nierozbicie atomów tylko POŁĄCZENIEM ATOMÓW. Zginął w wypadku i prace profilaktycznie przerwano.
Rendo2021.06.9 13:01
Bardzo sensowna treść. Polska powinna wyciągnąć lekcję z historii wielokrotnie powtarzającej się niestety fatalnie dla nas Polaków. Najwyższy czas byśmy sami zadbali o siebie.
lewak2021.06.9 13:01
Dlaczego??? Dlaczego więc, III RP nie miałaby dążyć do uzyskania bomby atomowej, która odstraszyłaby potencjalnych agresorów, takich, jak np. Rosja? odpowiedź: GDZYŻMAMY TAKICH POLITYKÓW JAK LEWICA, PO&COMPANY
rychu2021.06.9 12:51
Specjalisci jadrowi zajmijcie sie swoimi jadrami bo wam puchna bez kobiety
Tomek2021.06.9 12:46
Facet mowi jak jest i co powinnismy robic
Paweł2021.06.9 12:42
W pełni zgoda. Z historii wiemy, że protekcja NMP nie wystarcza, aby Polska była niepodległym państwem. Niestety, nie mamy nawet jednej elektrowni atomowej i tak jak się mówi o reparacjach od Niemiec, i nic się nie dzieje, z elektrownią podobnie. Miejmy nadzieję (umiera ostatnia), że kiedyś, oby jak najszybciej, coś się w tym dziwnym Państwie zmieni.
pije po 13 tej2021.06.9 12:37
To oficjale przyznanie się że ewentualny punkt 5 paktu NATO sprowadzi się do zapalenia świeczek w oknach na znak solidarności z wykrwawiającą się Polską .
MaxFiend2021.06.9 12:30
Fantasta :-D Nie mamy reaktora, który mógłby wyprodukować materiał rozszczepialny na bombę i absolutnie nie mamy "wszakże odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów, którzy są w stanie stworzyć bombę atomową". :-D
Tomek2021.06.9 12:48
Bredzisz gosciu mamy wszystko by wyprodukowac bombe jądrowa
Anonim2021.06.9 12:54
Na przykład jeden działający reaktor jądrowy sprzed 50 lat? xD
MaxFiend2021.06.9 13:15
W dodatku to nie jest przemysłowy reaktor powielający :-D
Anonim2021.06.9 12:27
Znakomity pomysł! Zacznijmy od utworzenia spółki skarbu państwa "bomba atomowa" z prezesami zarządem sekretarkami kierowcami i ministerstwa ds. technologii jądropwych.Stanowiska obsadzić fachurami z PiS. Reszta Bandy Czworga pomysłowi przyklaśnie na pewno, bo wiedza że w razie zmiany władzy to oni umoczą ryja w świeżo powstałych "kluczowo ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego" korytach. Jaja sobie trobię ale tak wygląda rządzenie w republice bananowej. Bo sama bomba jest oczywiście potrzebna i dawno powinniśmy dysponować!
Klejnot Nilu2021.06.9 12:27
Po wydaniu 50 miliardów złotych oraz pięciu zmianach zarządu, polski program broni jądrowej być może zdołałby stworzyć plastikową makietę. Z części zamówionych na Aliexpress.
Anonim2021.06.9 12:28
Tak to działa. Ale wiele rodzin towarzyszy partyjnych znakomicie by się wzbogaciło.
JonB2021.06.9 13:45
Wzbogacenie dzialaczy zamiast wzbogacenia uranu.
Gość2021.06.9 12:24
Biorąc pod uwagę naszą dyplomację, posiadanie bomby atomowej to bardzo zły pomysł.
JonB2021.06.9 12:23
Obawiam sie ze nie podolamy. Nasz wklad w budowe takiej bomby bylby w postaci schabowego z kapusta.
Anonim2021.06.9 12:22
Powinna też dążyć do budowy własnej stacji kosmicznej, naddźwiękowej kolei oraz bazy na Marsie. A tymczasem nie mamy nawet własnej marki samochodów.
Anonim2021.06.9 12:22
Na co nam bomba skoro mamy protekcję NMP i JPII?
qwerty2021.06.9 12:27
Dla odstraszania tałatajstwa - do prymitywów bomba jakoś bardziej przemawia.