Europa znosi restrykcje. Koniec godziny policyjnej we Francji i Włoszech - zdjęcie
20.06.21, 14:10Fot. via: Pixabay - pierre9x6

Europa znosi restrykcje. Koniec godziny policyjnej we Francji i Włoszech

5

Od dziś we Francji przestaje obowiązywać godzina policyjna. Jutro zostanie zniesiona też w tych regionach Włoch, w których nie zdecydowano się na to wcześniej. Pandemia koronawirusa ustępuje, a Europa znosi związane z nią obostrzenia.

Dziś zostanie we Francji zniesiona godzina policyjna, która obowiązywała od 23 do 6 rano. Od czwartku natomiast na świeżym powietrzu maseczki będą obowiązkowe wyłącznie w zatłoczonych miejscach. Również w czwartek po niemal ośmiu miesiącach otwarty zostanie podparyski Disneyland.

Wnętrza restauracji we Francji otwarto dla gości 9 czerwca. Może przebywać w nich 50 proc. normalnej liczby gości, a przy stolikach siedzieć może maksymalnie sześć osób. W całości wypełnione mogą być za to ogródki gastronomiczne. W lipcu otwarte mają zostać dyskoteki i kluby nocne.

W tzw. żółtych strefach we Włoszech jutro przestanie obowiązywać godzina policyjna. Restrykcje są znoszone również w Niemczech. Od 30 czerwca zniesiony zostanie obowiązek pracy zdalnej. Poszczególne kraje związkowe luzują restrykcje dot. obowiązku noszenia maseczek. W Austrii 1 lipca otwarte zostaną dyskoteki. Do końca miesiąca rząd ma też zrezygnować z obowiązku zamykania lokali gastronomicznych do godz. 22 i z limitów obowiązujących w czasie wydarzeń kulturalnych. Z hoteli, restauracji i placówek kultury mogą korzystać osoby zaszczepione, ozdrowieńcy lub posiadacze negatywnego testu na obecność koronawirusa.

W Anglii wszystkie restrykcje mają zostać zniesione za cztery tygodnie. Do tego czasu obowiązywać będą m.in. limity w kinach i teatrach. Od poniedziałku zostanie jednak zniesiony limit dla wesel. Działają hotele, restauracje, miejsca rozrywki i obiekty sportowe.

Ze wzrostem zakażeń zmagają się za to w Lizbonie Portugalczycy. W związku z tym przez weekend obowiązuje zakaz wjazdu i wyjazdu do stolicy. Przynajmniej do połowy września ma też obowiązywać nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

kak/PAP

Komentarze (5):

Sex randka2021.06.20 19:18
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, http://erosx.pl wiecej moich fotek i kontakt i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
matis892021.06.20 15:12
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2021.06.20 14:45
w Portugalii upal 40 stopni a ludzie w maskach , jakim trzeba byc gnojem by do tego zmuszac? to nie ludzie, to ideologia
Ale jak obciagasz lache gejowi2021.06.20 14:53
to maske zdejmujesz, wiec jaki twoj problem?
My w PIS za fricko obciagamy2021.06.20 15:02
tylko lockdown, maski, BLM i LGBT. Tak nam dopomóż WHO.