Europa zejdzie ze straceńczej drogi? Gójska o deklaracji europejskiej centro-prawicy  - zdjęcie
02.07.21, 14:58Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika, WTV - NOWA TELEWIZJA INTERNETOWA)

Europa zejdzie ze straceńczej drogi? Gójska o deklaracji europejskiej centro-prawicy

24

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, wspólnie z liderami centroprawicowych partii w wielu europejskich państwach, podpisał dziś deklarację, w której liderzy ci opowiadają się przeciwko rewolucji kulturowej w Unii Europejskiej. O tym, czy Europie uda się jeszcze zejść ze straceńczej drogi mówiła na antenie TVP Info red. Katarzyna Gójska.

Deklaracja został dziś podpisana przez: prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, przewodniczącą Braci Włochów Giorgię Meloni, przewodniczącego hiszpańskiego Vox Santiago Abascala, przewodniczącego Fideszu Viktora Orbana, przewodniczącego Ligi Matteo Salviniego, przewodniczącą Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen oraz kilkunastu innych partii centro-prawicowych z Bułgarii, Austrii, Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Holandii, Litwy i Rumunii.

Podkreślono w niej, że „współpraca narodów europejskich powinna opierać się na tradycji, na szacunku do kultury i historii państw europejskich, na poszanowaniu judeochrześcijańskiego dziedzictwa Europy i łączących nasze narody wspólnych wartości, a nie na ich destrukcji”.

Dokument ten jest odpowiedzią na rozpoczynającą się debatę dot. przyszłości Europu. Jego autorzy podkreślają, że prowadzone obecnie działania dążące do utworzenia w ramach Unii Europejskiej superpaństwa są przejawem „znanej z przeszłości niebezpiecznej i inwazyjnej inżynierii społecznej, która musi wywołać uzasadniony opór”. Podjęta przez sygnatariuszy współpraca ma natomiast na celu powrót do idei towarzyszących założycielom Unii.

Podpisanie deklaracji komentowała na antenie TVP Info red. Katarzyna Gójska.

- „To jest na pewno bardzo ważny głos, ale jest takim głosem odwołania się do tego, co legło u podstaw UE, czyli do sojuszu państw, współpracy państw, do solidarności państw europejskich, ale jednak państw narodowych. Sam pomysł UE był pomysłem na współpracę między państwami, między narodami. Nie był pomysłem stworzenia superpaństwa, przedziwnego społeczeństwa, w którym nie będzie można się odwoływać do swojej własnej tradycji, do swojej własnej narodowości. Nic takiego w UE na samym początku i jeszcze przed jej powstaniem się nie pojawiło”

- zauważyła.

Podkreśliła, że pomysły dot. budowy superpaństwa narodziły się w ostatnich latach, a ich realizacja oznaczałby koniec Unii Europejskiej.

- „Ta deklaracja, z którą mamy dziś do czynienia, o której mówił pan wicepremier, prezes Jarosław Kaczyński, jest po prostu próbą zawrócenia z tej straceńczej drogi. Te siły, które podpisują deklarację są znaczące w swoich krajach macierzystych. Myślę, że to jest najlepszy dowód na to, że można zawrócić z tej drogi i że to nie jest tylko jakiś gest rozpaczy, tylko że to jest realna oferta składana wyborcom w poszczególnych państwach Unii Europejskiej i to jest oferta bardzo uczciwa”

- przekonywała red. Gójska.

kak/TVP Info, niezależna.pl

Komentarze (24):

Anonim2021.07.3 22:45
Interesującą inicjatywą społeczną jest Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550552-prof-karski-o-edukacji-domowej-i-ustawie-zakrzewskich
Eustachy2021.07.3 7:49
Ile urzędnicy UE biorą łapówek od Arabów za islamizację kontynentu ?
Maciej Piwowar2021.07.3 7:34
DO TEJ PORY NIE BYŁEM ZWOLENNIKIEM PiS.Ale PODPISANIE TEJ UMOWY RÓWNOWAŻY w 50% RUSOFOBIE KADR DECYDENCKICH PiS. Czy dam Głos na PiS ????? Tylko wtedy ,gdy ENDECJA---NARODOWCY nie będą mieli Swej Partii.
Anonim2021.07.3 4:12
Oby rozum wrócił.
Maciej Piwowar2021.07.3 7:38
@ Anonim mam wrażenie ,że WŁAŚNIE PREZESOWI POWRÓCIŁ. By zatrzymać Lewacko--Liberalno---Lewicowo---LGBT BRUKSELSKI--KOMUSZE NIE--Rządy .Musi być TAMA PARTII KRAJÓW NARODOWYCH.
pytajnik2021.07.2 19:18
Czy może zejść ze straceńczej drogi bez realizacji nauczania „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
товарищ Ярослав Качиньский2021.07.2 18:33
Wejście w sojusz z partiami Le Pen i Salviniego to akt zdrady narodowej, Targowica A. D. 2021. Odtąd PiC jest w sposób oczywisty partią rosyjską w Polsce.
Dona2021.07.2 18:21
Robert Schuman mówił, że albo demokracja w Europie będzie chrześcijańska, albo nie będzie jej wcale.......
ala2021.07.2 18:17
".... Prezes Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu podkreślił, że należy położyć akcenty na fundamentach koncepcyjnych Roberta Schumana (…). Ponadto prezes PiS wyartykułował istotę demokracji, podkreślając, że są nią fundamenty wartości chrześcijańskich. Niejednokrotnie różni liderzy, na przykład z Niemiec, Francji i Holandii, zniekształcali myślenie Roberta Schumana. Dla nich wartości demokratyczne są tak naprawdę antywartościami dla demokracji. Robert Schuman mówił, że albo demokracja w Europie będzie chrześcijańska, albo nie będzie jej wcale – przypomniał prof. Zbigniew Krysiak......"
Samo gęste2021.07.2 16:24
Gójska to na temat wartości ma duuuużo do powiedzenia.
442021.07.2 16:16
Cieszą takie inicjatywy. Ktoś w końcu pochód lewackich półgłówków musi zatrzymać. Albo Polska w zdrowej Europie albo degrengolada dewiantów.
Detonator2021.07.2 16:08
Udawana prawica dla zwiedzenia ludzi przyzwoitych. Pamiętajcie, że w czasach ostatecznych będzie wielkie zwodzenie, a szatan będzie udawał dobrego.
Dam2021.07.2 16:07
Kaczyński w 2017: Z panią Le Pen mamy wspólnego mniej więcej tyle, co z panem Putinem. Kaczyński w 2021: Jarosław Kaczyński ogłasza wspólną deklarację z Le Pen. V Kolumna Putina w UE coraz silniejsza.
mateuszjegliński2021.07.2 15:49
Towarzyszu kaczorze-dyktatorze, a czy kolorowe kredki i kredę już dowieziono? wszak musicie jakoś ten protest nasmarować.
kacapska gęba blond włosy nie pomogą2021.07.2 15:32
https://www.youtube.com/watch?v=hjmEKjwIiV
dr.M.A.2021.07.2 15:31
Ta banda myśli że zatrzyma czas. Otóż - nie zatrzyma. I żadna następna też tego nie uczyni.
Hala2021.07.2 15:31
Dobrze by było, żeby nie były to tylko deklaracje, ale czyny. Nie pozwólcie UE wprowadzać szaleńczych pomysłów do naszej Ojczyzny. Niech Bóg ma nas w Swojej opiece.
Anonim2021.07.2 15:28
Od 2002 r. była żoną Krzysztofa Hejkego, z którym ma dzieci[16][17]. Zamieszkiwali razem do sierpnia 2008[17]. W 2008 Krzysztof Hejke dwukrotnie składał pozew rozwodowy, zarzucając żonie związki pozamałżeńskie, do których przyznała się przed sądem[17]. W kwietniu 2009 w mediach został opublikowany list, który Krzysztof Hejke skierował do prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jednocześnie przesyłając jego kopię do Marszałka Sejmu RP Bronisława Komorowskiego i do Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej[17]. Przekazał w nim głowie państwa informacje o tym, że jego żona Katarzyna Gójska-Hejke została uwiedziona przez prezesa IPN, Janusza Kurtykę, który przekazywał jej tajne dokumenty z IPN, wykorzystywane przez nią następnie do tworzenia artykułów prasowych na temat lustracji, publikowanych w „Gazecie Polskiej”[17].
Anonim2021.07.2 15:25
To ta prawdziwa katoliczka, żona "wierna inaczej"?
Ela2021.07.2 15:25
Przerażające i potworne to są groby żydo-bolszewickich ofiar na całym świecie Przypomnę: od Zatoki Fińskiej do Kołymy, Chiny, Polska, Hiszpania, Wietnam, Indonezja, cała Afryka, Ameryka Płd. Strach pomyśleć co jest jeszcze do odkrycia! Choćby pod kolejnymi "murkami" NKWD-UB, na Białorusi, Ukrainie .... Wszędzie gdzie zainstalował się ten ŻYDO - BOLSZEWIZM, ze swoim tworzeniem "raju dla ludzi pracy". Setki milionów!
Ela2021.07.2 16:09
Nie podszywaj się głupi katabasie. Zajmij się lachą jakiegoś abp.
Anonim2021.07.2 15:16
Synagoga Szatana i agresywni globalni ateiści dążą do całkowitego zniszczenia chrześcijaństwa aby wprowadzić nowy ład Antychrysta : ostatecznego zniewolenia ludzi w każdej dziedzinie. Mają oni wsparcie satanistów Berogolio z Watykanu., chcą stworzyć Nowy Kościół bez Boga i Chrystusa. Osiągną to poprzez inwigilację i całkowite zniesienie własności prywatnej ; Totalny zamordyzm po stokroć gorszy od tego który był znany: hitleryzmu i stalinizmu.
Ela2021.07.2 15:16
A kogo obchodzą wasze pierdzenia. Świat chce się rozwijać, unowocześniać. Nie potrzebuje pisowskiego i katolickiego smrodu.
fdf2021.07.2 15:10
Świat zejdzie ze straceńczej drogi za wstawiennictwem zwykłego partyjniaka Jarosława. To ON widocznie jest pomazańcem, naznaczonym do ocalenia kościoła.