Episkopat Francji alarmuje ws. in vitro dla par lesbijskich oraz chimer ludzko-zwierzęcych - zdjęcie
15.06.21, 13:08fot. pixabay.com

Episkopat Francji alarmuje ws. in vitro dla par lesbijskich oraz chimer ludzko-zwierzęcych

23

- Nowe prawo o bioetyce jest okrętem flagowym prezydenta Macrona. Dyskusje nad nim trwały dwa lata. Przewiduje ono m.in. udostępnienie zapłodnienia in vitro dla par lesbijskich i samotnych kobiet oraz tworzenie chimer ludzko-zwierzęcych w celach badawczych – czytamy na portalu Vaticannews.va.

Z zapisów usunięto natomiast możliwość dokonania aborcji w każdym momencie ciąży przy powoływaniu się na psychologiczne problemy matki.

Jak podkreślają biskupi francuscy, poszanowanie godności każdej istoty ludzkiej było dotychczasw yróżnikiem i dumą francuskiej bioetyki. - Teraz zostało to definitywnie odrzucone – piszą francuscy biskupi wyrażając swój niepokój ostateczną wersją rewizji prawa o bioetyce – czytamy.

Ustawa ta najprawdopodobniej do końca czerwca zostanie przyjęta przez francuski parlament.

Jak dalej podkreślają z niepokojem francuscy biskupi, - po raz kolejny parlamentarzyści roszczą sobie prawo do autoryzowania nowych wykroczeń poprzez „ujęcie ich w ramy” - piszą.

- Tymczasem doświadczenie pokazuje, że takie ujęcie w ramy niczego nie ogranicza, a jedynie upoważnia do czynienia tego, co nie jest dozwolone – podkreślają sygnatariusze.

Biskupi Francji przypominają historyczność powstawania prawa, w którym to „ludzkość dojrzewała, narzucając sobie zakazy: zakaz zabijania niewinnych, zakaz kazirodztwa, kradzieży czy gwałtu”.

- Mieszanie komórek ludzkich i zwierzęcych nie może być po prostu „ujęte w ramy”. Trzeba jasno określić, co ma być zakazane, a co może być dozwolone. Rada stała episkopatu dziękuje też tym parlamentarzystom, którzy odważyli się zakwestionować „czyste sumienie” prawodawców forsujących kontrowersyjne zmiany. Zapewniają, że ich świadectwo przejdzie do historii – pisze Krzysztof Bronk na portalu Vaticannews.va.

 

mp/vaticannews.va

Komentarze (23):

Wg frondotrola mp człowiek nie jest zwierzęciem?2021.06.15 17:50
jw.
Jakub2021.06.16 2:14
Człowiek ma ciało zwierzęce a duszę od Boga. Z tego powodu nie jest już zwierzęciem lecz człowiekiem rozumnym. Resztę info to na religii.
katolik2021.06.15 16:43
chimery ludzko- zwierzece-- Francja musi upasć
Anonim2021.06.15 17:51
Przecież pan kocha tę pracę. - No właśnie. A tu było: "Tego nie pisz, kogo to w Polsce interesuje". Bez przerwy to słyszałem. Na przykład był naprawdę interesujący, w międzynarodowej obsadzie, turniej rycerski, taka rekonstrukcja turniejów rycerskich w ciekawym zamku, to usłyszałem: "Ale my w Polsce mamy lepsze turnieje rycerskie". To samo było z kulturą. „Jeśli dotyczy to spraw polskich, to tak” - słyszałem. - „A tak to kogo interesuje Matisse czy Monet?”. Chodziło o „ciężką politykę”. Lżejsze tematy nie przechodziły, „bo my nie jesteśmy bulwarówką” - usłyszałem kiedyś. - „My jesteśmy poważnym radiem od poważnych spraw”. Na nic się zdały tłumaczenia, że słuchaczka i słuchacz chcą też korespondencji o lżejszych tematach. I tu nie chodziło o jakieś tanie sensacje, morderstwa czy spektakularne napady. Tak - jeśli w to byli zaangażowani Polacy. Nad Wisłą chcą poznać, jak żyją ludzie we Francji. Ale tego dyrekcja bała się jak ognia. Tak jakby obawiali się pokazać, że nad Sekwaną ludzie się uśmiechają, kochają, cieszą. Bo takie uczucia są zarezerwowane tylko dla jednego sprawiedliwego kraju, w którym ludziom się żyje dobrze. Jeśli już miałem opowiedzieć coś, to raczej o tragediach, katastrofach, manifestacjach, rozróbach „żółtych kamizelek”, no i oczywiście jacy to „fuj i be” są imigranci. Jakie roznoszą zarazki i choroby w swoich koczowiskach. Chętnie przyjmowano korespondencje o likwidowaniu obozów dla uchodźców. Jeszcze chętniej, gdy dochodziło tam do przemocy i agresji. Niechętnie, gdy imigrant ratował dziecko na czwartym, piątym piętrze bloku skacząc po balkonach, lub gdy wioska w Alpach wbrew prawu przyjmowała imigrantów i pomagała imigrantom na bosaka przedzierającym się przez zaśnieżone góry. To były niewygodne tematy. Nie dla mnie, rzecz jasna. https://wyborcza.pl/7,75398,27043801,dyrekcja-polskiego-radia-okreslila-jaka-francje-mozna-pokazac.html
...2021.06.15 14:55
Kościelne autorytety znają się jedynie na tym jak skutecznie ukrywać w swoich szeregach pedofilię. No i jak rżnąć na kasę swoje barany.
T2021.06.15 13:57
Tak jak za czasów Noego - Nifilim. Wówczas hybrydy demonów z ludźmi, a dziś ludzie ze zwierzętami. Oczekujmy kolejnych zaraz, klęsk wybuchów wulkanów i wszystkiego co w Apokalipsie jest napisane. Pan Bóg ze względu na swą Sprawiedliwość będzie chyba chciał powstrzymać ludzi przed tymi okropieństwami jakich się dopuszczają.
matis892021.06.15 14:16
Olbrzymy były owocem obcowania demonów z kobietami, natomiast dinozaury to owoc ich spółkowania ze zwierzętami. Bóg wybił i olbrzymy i dinozaury. Teraz lewactwo bierze się za hybrydy ludzko-zwierzęce.
T2021.06.15 14:43
O dinozaurach to nie słyszałem, ale w sumie mogło tak być. Z pewnością na końcu świta dowiemy się wszystkiego i pewnie nam ze zdumienia szczęki opadną.
robaczek2021.06.15 16:43
ahahahahhaha!!! ..... zajeb.....ste z tymi dinozaurami ;] tego nie znalem ;] .................................. fajni jestescie ;]
matis892021.06.15 17:03
W Egipcie do dzisiaj są rysunki przedstawiające pogańskie hybrydy ludzko-zwierzęce. Musieli się tam ostro zabawiać ze zwierzętami. Dzisiaj lewactwo dalej ma te ciągotki do hybryd ludzko-zwierzęcych. Gigantyczne dinozaury to po demonach spółkujących ze zwierzętami. Bóg je wybił tak jak olbrzymy od demonów i kobiet.
matis892021.06.15 17:21
Mało tego, dzisiejsza masoneria której służy lewactwo odwołuje się właśnie do pogańskiej symboliki Egiptu lubującego się w hybrydach ludzko-zwierzęcych. Także to że dziś chcą tych hybryd nie jest żadną nowością. Takie ciągotki, zboczenia mają od wieków.
Jakub2021.06.16 2:27
No a mity greckie nie zawierają opisów hybryd ludzko zwierzęcych, a mezopotamskie? Dziś nie żadni masoni ale komuniści chińscy podobno "budują" już coś takiego a także zwierzęta bojowe całkiem nowego gatunku, podobno pso podobne ale b. dużych rozmiarów. Być może niedługo zamiast Covid będą po naszych ulicach i dachach biegać a w powietrzu latać gryfy?
Antyzbawiciel2021.06.15 17:01
To za tamtych czasów było trochę inaczej - dzieci A Toma i Wieży Bąbel - Czyli królowej wszystkich matek, jak i oni sami potrafili przyjmować zwierzęce formy. Bóg Orion czytany omylnie przez A zabronił stosunków seksualnych pod tymi formami - oni się tego dopuszczali pogłębiając jeszcze dalej grzech pierworodny - tak powstały małpoludy czyli neandertalczycy a z nich małpy. Część neandertalczyków mogła z mieć potomstwo z Aryjczykami i tak powstała rasa czarna. Mniej więcej tak było.
robaczek2021.06.15 13:39
a czy alarmowali ws. PEDOFILI W KOSCIOLACH??? tak z czystej ciekawosci pytam ;]
Jakoś Zatoka Sztuki2021.06.15 13:53
czy Zatoka Pedofilii cię nie niepokoi?
..2021.06.15 14:57
Mnie nie niepokoi, bo winni poszli siedzieć. Za to rzadko który pedofil z kościoła idzie do celi, zazwyczaj zmienia parafę. Taka to różnica między pedofilami z kościoła a z innych środowisk. Więc skończ przytaczać nie na temat porównania, bo się debilu kompromitujesz.
Anonim2021.06.15 15:05
Zatoka Sztuki nie ma filii w każdej zabitej deskami wiosce. Zatoka Sztuki nie przenosi swoich pracowników pomiędzy tymi filiami w celu ukrycia procederu. Zatoka Sztuki nie wysyła swoich pracowników do szkół, żeby uczyli dzieci.
robaczek2021.06.15 16:42
KSIADZ NIE GWALCI!!! ...................... ŁON BLOGOSLAWI SWOIM KROPIDELKIEM MINISTRANTA PRZECIEZ!!! ............ ;]
Jawny2021.06.15 13:36
Już wiem: Anonim jest chimerą ludzko-zwierzęcą, która się wymknęła z francuskiego laboratorium. To wreszcie tłumaczy jego wygłupy.
Anonim2021.06.15 13:56
Jawnego za to Panbucek stworzył w poniedziałek rano, na kacu. Obejrzał 3 razy, skrzywił się, splunął, machnął ręką i powiedział: "A ch.j, napiszcie, że chłopak"...
Anonim2021.06.15 13:29
Te wszystkie zakazy wypływają ze średniowiecznych zabobonów o istnieniu ludzkiej duszy.
Anonim2021.06.15 13:21
Bardzo ciekawy tekst. Dowiedziałem się z niego, że we Francji jeszcze jest jakiś Episkopat.
Waarnemer2021.06.15 21:56
Ja też od dawna myślałem, że francuski Episkopat zmienił nazwe na Bractwo Islamskie