Eksperci CIT: Rosyjskie wojska przygotowują się na długi pobyt przy granicy z Ukrainą - zdjęcie
12.04.21, 12:35Fot. screenshot - Twitter (Joyce Karam), YouTube (Russia Insight)

Eksperci CIT: Rosyjskie wojska przygotowują się na długi pobyt przy granicy z Ukrainą

3

Eksperci Conflict Intelligence Team (CIT) przekonują, że przygotowane przy granicy z Ukrainą obozy wojskowe wskazują, iż rosyjskie wojska zostaną tam na bardzo długo. Rosja ściąga coraz więcej wojsk, nie tylko na zaanektowany Krym, ale również do obwodu woroneskiego.

Dane zebrane przez CIT pokazują, że Rosja przerzuca do ukraińskich granic jednostki z Zachodniego, Południowego i Centralnego Okrętu Wojskowego. Eksperci ustalili, że rosyjskie wojska zmierzają nie tylko na zaanektowany Krym, ale również do graniczącego z Ukrainą obwodu woroneskiego. Sprzęt i wojska wyładowywane są na stacjach Masłowka i Treswiatskaja, aby udać się następnie do obozu polowego w pobliżu poligonu Pogonowo.

- „Analizując nagrania przedstawiające rosyjski wojskowy obóz polowy w obwodzie woroneskim przy granicy z Ukrainą można przypuszczać, że żołnierze przygotowują się, by być tam bardzo długo. Takich obozów jest kilka”

- ocenia analityk CIT Rusłan Lewijew cytowany przez Radio Swoboda.

Kreml utrzymuje, że ruchy rosyjskich wojsk nie stanowią żadnego zagrożenia i są jedynie sprawdzianem gotowości bojowej.

kak/PAP

Komentarze (3):

DeborahKaminski2021.04.12 17:51
Zacznij teraz zarabiać co miesiąc 14886 USD lub więcej, pracując online. W zeszłym miesiącu zarobiłem i otrzymałem 15480 $ z tej pracy, dając to tylko 2 godziny dziennie. Każda osoba może teraz znaleźć tę pracę i zacząć zarabiać online, postępując zgodnie ze szczegółami tutaj ........>>>> www.MaxJob3.Com
Skrzypek na dachu2021.04.12 17:41
Brawo NATO .
robaczek2021.04.12 14:39
ADRIAN, .............. weż no z Orbanem pogadaj.................. moze cos tam u kolegi w Moskwie załatwi...... ;]