Dziś w Kościele niedziela 'Ad Gentes' - zdjęcie
08.03.20, 13:15Fot. wikipedia

Dziś w Kościele niedziela 'Ad Gentes'

7

Kościół przeżywa dzisiaj tzw. Niedzielę „Ad Gentes”. To dzień, w którym wierni szczególnie kierują swoją uwagę i modlitwę w stronę misji ewangelizacyjnych w krajach niechrześcijańskich. Dzisiejszy Dzień Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami przebiega pod hasłem „Eucharystia i misje”.

Z tej okazji swój komunikat wystosował przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp Jerzy Mazur. Pisze on, że „Eucharystia umacnia nas w jedności z Chrystusem, buduje Kościół i jest źródłem misji”. Hasło dzisiejszej Niedzieli ma, jak podkreśla hierarcha, „zwrócić uwagę na fakt, że Eucharystia umacnia nas w jedności z Chrystusem, buduje Kościół i jest źródłem misji”. I dodaje: „Eucharystia kończy się zachętą, byśmy z Chrystusem szli do bliźnich, dalekich lub bliskich”. Przypomina, że jesteśmy posłani z Ewangelią do świata, który jeszcze jej nie poznał. Eucharystia: „Jest wezwaniem do dawania świadectwa wierze i miłości oraz do zdobywania serc dla Boga” – pisze hierarcha.

Biskup Jerzy Mazur przypomina, że każdy chrześcijanin, nawet jeżeli nie wyjeżdża na misje, jest za nie w swoim sumieniu odpowiedzialny. Nasze wsparcie dla misji wyraża się w modlitwie i złożonych na ten cel ofiarach. Dzięki temu, razem z misjonarzami, dajemy „chrześcijańskie świadectwo miłości bliźniego”.

kak/ ekai.pl

Komentarze (7):

Sebek2020.03.8 18:40
Myślałem że w końcu wyjaśni sprawę sikania przez Wałęse do kropielnicy.
Bolo2020.03.8 18:37
Hyje,hyje niech nam żyją świńskie ryje !!!
margeritta2020.03.8 16:37
Kraje niechrześcijańskie wyznają własne religie i nie potrzebują "misji".
Ogladaj hity online2020.03.8 16:28
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
niestety, starcza desperacja mnie ogarnia2020.03.8 14:50
Halo, Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam ponad lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Szkoły otwarte, a ja mam pod bokiem podstawówkę nr. 133 (W-wa). Krótki spacer od domu. Kupuje kilka batoników czekoladowych dla chłopczyków. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Już wiosna niedługo i chłopczyki będą w krótkich spodenkach. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Lubię takie pseudonimy jak "PolishPatriot" (choć nie jestem ani jednym ani drugim), "Polak" albo "Słowianin", "Sarmata"(a to dobre!) a ostatnio jestem "𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤" - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami" jak 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚, 𝐎𝐭𝐭𝐨 itp. Nie tylko lubię źeńskie "nicki", ale i lubię się ubierać jak Rafalala - w zaciszu domowym. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Powinienem dostać Order Lenina za mój iście stachanowski trud.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.8 13:47
wysłać na taką misję ewangeliczną do Syrii, Iraku czy Afganistanu takiego rydzyka lub jędraszewskiego ciekawe czy by tam też tak ujadały te kościelne kundle jak to robią w Polsce!
guess who2020.03.8 13:24
Gdzie twoja książka o Romanie Dmowskim?