Dziesięć kroków do stworzenia Frankensteina  - zdjęcie
26.06.21, 16:21fot. yt/screen

Dziesięć kroków do stworzenia Frankensteina

39

KROK 1: Małżeństwo ma „prawo” do dziecka

- Pary korzystające z in vitro mówią: mamy prawo do dziecka. Pytam się: jakie prawo? Skąd to prawo wynika? Nie wolno myśleć, że skoro Bóg nie obdarzył mnie dzieckiem, to mam prawo starać się o nie wbrew jego woli.

- Chcielibyśmy rozliczać Boga z każdej złotówki, a nie mamy pojęcia jakimi motywami i racjami On się kieruje. Bóg ma swoją logikę. Ostateczne wyroki opatrzności boskiej są dla nas często nieodgadnione. Nie powinniśmy żądać od Boga spełnienia tego, co sobie założyliśmy. Dziecko jest darem, a nie towarem, który możemy sobie kupić w klinice. Pary decydujące się na in vitro wolą kupić dziecko niż je adoptować. Nie chcą dziecka z adopcji, bo pragną mieć "swoje" dziecko. To jest właśnie logika towaru, a nie daru.

- Pogląd, że każde małżeństwo ma prawo do dziecka, przeczy twierdzeniu podstawowemu: dziecko jest darem. A dar ofiarowuje się komuś, komu chce się go ofiarować. Czasem nie ofiarowuje się nic. I z tym trzeba się niestety pogodzić. Pary korzystające z in vitro mówią: mamy prawo do dziecka. Pytam się: jakie prawo? Skąd to prawo wynika? Nie wolno myśleć, że skoro Bóg nie obdarzył mnie dzieckiem, to mam prawo starać się o nie wbrew jego woli.

KROK 2: In vitro nikogo nie krzywdzi i nie powoduje cierpienia u nikogo

- Nie wiem. Nie jestem embrionem. Nie wiem co czują embriony, które jeżeli nie zostaną wykorzystane do zapłodnienia, są niszczone. Nie da się tego określić. Podobnie jak nie da się określić, jakie będą długofalowe skutki stosowania metody in vitro.

- Nie wiemy, czy nie wywoła ona na przestrzeni kilku pokoleń negatywnych zmian dotyczących podstawowych cech ludzkich. Ta metoda jest bardzo pożądana, a można sądzić, że będzie pożądana jeszcze bardziej. Niepłodność stała się bowiem plagą współczesności. Zawsze istniała, ale dzisiaj jest plagą. Jest chorobą cywilizacyjną. Trzeba zadać pytanie, dlaczego tak się stało. (...) Uznaliśmy, że możemy rządzić płodnością.

KROK 3: Przecież embrion nie jest dzieckiem

- Z uporem maniaka wracam do powiedzenia, które jest głupawe, ale bardzo prawdziwe od tysięcy lat jeszcze nigdy ze współżycia mężczyzny i kobiety nie powstał stołek. Powstaje życie ludzkie. Więc po co debata, czym jest embrion? Kościół nie twierdzi, że embrion jest osobą. Jest zaczątkiem życia ludzkiego i dlatego musi być chroniony. Ma to zresztą miejsce w ustawodawstwach wielu państw.

KROK 4: In vitro to nie grzech

- To bardzo ciężki grzech. Od razu zrobię jednak zastrzeżenie: o grzechu mówimy w tym przypadku teoretycznie. Grzech można zarzucać komuś, gdy zna się wszystkie okoliczności, w których tego grzechu się dopuścił.

Ludziom, którzy mają dziecko dzięki in vitro ksiądz powinien powiedzieć "to samo, co człowiekowi dopuszczającemu się aborcji czy zabójstwa".

KROK 5: W normalnym życiu dziecko nie zawsze jest owocem miłości, nie ma ideałów

- Zgoda. W życiu ludzi zdarzają się różne sytuacje. Dziecko powinno być jednak owocem miłości małżeńskiej i najczęściej tak właśnie jest. Natomiast jeżeli pójdziemy do sklepu i kupimy sobie plemnik i komórkę jajową, to nie można mówić o życiu, które rodzi się w akcie miłości. Tam miłości nie ma. Tam jest handel.

KROK 6: Dziecko z próbówki to koniec końców też owoc miłości

Życie zrodzone z próbówki jest wynikiem manipulacji, a nie działania natury. Miłość nie wyraża się przy ladzie sklepowej.

KROK 7: Nie wiele osób korzysta z cudzych embrionów, nie ma mowy o manipulacjach genetycznych

- Dzisiaj niewiele. Jutro takich osób może być całe mnóstwo. Jeżeli otworzy się furtkę, to stanie się ona bramą. I to bardzo szybko. Rozwój metod zapłodnienia pozaustrojowego może doprowadzić do tego, że w przyszłości będziemy zamawiać sobie dzieci obdarzone określonymi cechami. Rodzice będą wybierać płeć, kolor oczu, włosów, wzrost, geny geniusza lub zbrodniarza. Będą jak twórcy Frankensteina. Czymże jest literackie wyobrażenie Frankensteina, czyli istoty powołanej do życia wbrew naturze, jak nie pierwowzorem in vitro? To makabryczna perspektywa, ale ona istnieje.

- Szanując wszelkie uczucia małżonków, którzy mają problemy z płodnością, trzeba powiedzieć jasno: istnieją małżeństwa niepłodne. Tak było od wieków. Niepłodność jest pewnym faktem biologicznym.

KROK 8: Bezpłodność to choroba społeczna - in vitro to lekarstwo

- Stosujemy pigułki antykoncepcyjne, środki wczesnoporonne, dopuszczamy się aborcji. Późno zawieramy małżeństwa. Przez wieki w Polsce ludzie zakładali rodziny w wieku 18-20 lat. Teraz robią to w okolicach 30-tki. To czego się spodziewają? W tym wieku organizm ma już za sobą okres, w którym bardzo łatwo można dojść do potomstwa. Ludzie pragnący dziecka domagają się od Boga tego, co On nam daje. Tyle że daje nam to wtedy, kiedy my tego nie chcemy i odrzucamy ten dar. In vitro jest potrzebne po to, żeby człowiek przez 30 lat mógł się wyszumieć: robić to, co chce, nie licząc się z nikim i z niczym. A po 30 latach orientuje się, że jednak chce mieć potomstwo i prosi Boga o zmiłowanie. Nie tędy droga.

KROK 9: Większość katolików i tak popiera in vitro

- Opinia publiczna nie decyduje o normach etycznych. Natura ludzka jest bardziej skłonna do złego niż do dobrego. Dramat człowieka leży właśnie w tym. Św. Paweł mówił jasno, że czuje w sobie dwie natury: jedną, która go wznosi i pokazuje mu perspektywy dobra i drugą, która go przygważdża do ziemi i powoduje, że pragnąc dobra - czyni zło. Tacy jesteśmy.

KROK 10: Jezus też powstał in vitro w Duchu Świętym (Manuela Gretkowska)

- Przy dyskusjach światopoglądowych każdy chwyt jest w jakiś sposób zrozumiały. Chrześcijaństwu, jeżeli się chce, można odebrać wszelką wartość. Można mu wszystko przypisać. Wystarczy spojrzeć do internetu. Niektóre wypowiedzi internautów na forach czy blogach pokazują, jak głęboko człowiek może być niesprawiedliwy i jak bardzo może być głupi. Istnieją ludzie, którzy anonimowo wyżywają się w internecie, uważając, że mają wyłączność na rację. Każdą informację potrafią opatrzyć komentarzem atakującym chrześcijaństwo i chrześcijan.

 

Oprac. AJ/onet.pl

Komentarze (39):

man.of.Stagira2021.06.27 13:17
Jezus powstał in vitro w Duchu Świętym (Manuela Gretkowska). // ZONG! Błąd! Jezus Chrystus NIE był osobą ludzką. Nie mógł 'powstać'. //
Tak dla ludzi z probówek2021.06.27 9:50
Kościół katolicki już dawno przegrał walkę z nauka i postępem technologicznym. Takie żałosne artykuliki tego nie zmienią.
gumowa kaczka2021.06.27 8:43
czasem warto zastanowić się nad sensem tytułu artykułu i coś wiedzieć kto kogo stworzył
Anonim2021.06.27 7:31
Mikrofale elektromagnetyczne od komórek, komputerów, tabletów i anten i wszelkich urządzeń, powodują silne zmniejszenie płodności mężczyzn a być może i kobiet. Naukowe badania wykazały to już 15 lat temu. Dziś jest wiele gorzej bo częstotliwość tych fal na 5G wzrosła 20 razy. A energia fali jest proporcjonalna do jej częstotliwości.
Krok 112021.06.27 6:38
Szczepionki mRNA i coraz więcej leków powstają dzięki zbrodniczym badaniom na embrionach. Uczestniczymy w tej zbrodni korzystając z leków czy niektórych kosmetyków, a nawet dodatków do żywności. Musimy władzy okupacyjnej w Polsce jasno powiedzieć - NIE POZWALAM! PiS służąc synagodze szatana chce nas do tego zmuszać! Inne partie popierające szczepionki oczywiście są takie same!
Buli2021.06.26 19:41
Fronda jak zawsze nie zawodzi ale .... Pozamykajmy wszystkie szpitale, przychodnie, skoro bóg zsyła chorobę i idziemy do lekarza (pewnie szatan wymyślił medycynę) katoli sprzeciwia się woli jego. Zamiast leżeć na chmurce pod jego stołkiem bierzemy leki i taki katolik pokazuje środkowy palec bogu. No o już o głównym menadżerze boga już nie wspomne.
Aby powstał frankensztajn czyli żyd, trzeba2021.06.26 19:34
krzyżówki lgbtgq-owca i komunisty i wtedy powstanie takie cudo co to oglądamy na paradach nie-równości :) szlalom
xyz1232021.06.26 18:47
wow dawno tak zacnie popie***nego lol-kontentu na tym portalu dla foliarzy frakcja "wolaczki katoliby & patriidioci" nie czytałem :DDD...
a co to jest foliarz ???2021.06.26 19:31
bo nawet googel podkreśla mi to słowo na czerwono, szlalom żydku :)
xyz1232021.06.27 7:08
no widzisz nie dość, że G wiesz i w D byłeś to jeszcze żydków wszędzie widzisz katolibku wolaczku ;))) generalnie polecam wizytę u lekarza od głowy.
xyz1232021.06.27 7:10
ps. tak z ciekawości co wam wolaczków tak te Żydki w tyłek pieką? Mi tam się podoba jak Izrael nie daje sobie w kaszę dmuchać, maleńki kraik, a wszystkim sąsiadom koncertowo dowalili. Wolaczkowo natomiast aktualnie z każdego kierunku bierze do pyska z połykiem i jeszcze dziękuje po wszystkiemu mówi. Kraj porażka to wasze pisowskie wolaczkowo.
Krakus z Radomia chuj obrzezany pisze CYT.:2021.06.26 18:09
"katolizację na poziomie talibskim" - - - - - - - - Niestety, znowu... co prawda to prawda! Rodzinom każdy lokalny proboszcz bez względu czy są wierzący, czy tylko zwykłe k urwy pożydowskie może im m.in.: 1) po cichu, wyświeconą kredą na drzwiach napisać; K-M-B - - - - 2) wystawić warte tych z Opus Dei z halabardami przy wejściu do kina i sprawdzać IQ tych z biletami - - - - 3) itp., itd.
Krakus2021.06.26 17:41
Zaraz zaraz, Jezus sie urodził z matki-dziewicy...
Anonim2021.06.26 18:21
Rozumiem, że teraz jak mężczyzna podasz swój adres, aby każdy inny mężczyzna, katolik, mógł wyzwać cię na pojedynek i wtłoczyć ci twoje bluźnierstwa w gardło. Ale nie... żaden z ciebie mężczyzna. Pętaki nie wykazują zachowań honorowych. O czym ja mówię do pętaka.
anon2021.06.26 18:41
bluźnierstwa? To Maryjka Żydówa dziewicza nie była? Ps. nie napinaj się tak wolaczku bo byś mukę wyłapał i do spanka.
Krakus2021.06.26 21:30
Pętaku, ja tylko cytowałem Biblie, której na pewno nie cytowałeś :) Poza tym nie stać cię na dojazd do Krakowa, bo jako typowy elektoray PiS jestes biedakiem. Poza tym nie uderzyłbym cie, tylko odpepchnął. Starców sie nie bije :)
Anonim2021.06.26 21:40
Hahaha, cyku bosy, zderzyłbyś się z betonową ścianą XD rozdeptany jak karaluch, krakuchus czy jak ci tam twoja mamełe nadała.
Krakus2021.06.26 21:54
Ulżyło ci? Nie sądzę. Ale to sie da leczyć :P
Anonim2021.06.26 23:46
jak karalucha XD niepierwszy krakus jak karaluch
babajaga2021.06.27 6:26
podaj swój. jak będę kiedyś na podkarpaciu czy radomiu to ci prawdę o maryjce powiem w twarz. śmiało
Biskup2021.06.26 17:34
Akcja DATODEWIACJA!
Anonim2021.06.26 17:16
Z tego co mi wiadomo, to Wiktor Frankenstein stworzył Potwora, a nie Potwór był Frankensteinem. Frankensteina stworzyli jego rodzice bzykając się radośnie, a tak naprawdę to stworzyła go Mary Shelley. Zrobiła to dla pieniążków.
Na chuj ci jakaś kurwa żydowska Monika2021.06.26 17:15
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Monika2021.06.26 16:58
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
Mały i zakompleksiony żydek.2021.06.26 16:58
Self-loathing kike Lesio Keller-Krawczyk marzył, aby zostać częścią amerykańskiego żydostwa, ale te WASP-u z INS-u powiedzieli mu: FUCK OFF, YOU FILTHY KIKE! - - - I do dzisiaj mały, już nieźle wysuszony self-loathing kike, Lesio Keller-Krawczyk ma głęboki uraz psychiczny. Nawet mu nie pomaga udawanie, że jest w USA, w Kanadzie, .... Bo dobrze wie, że to MONUMENTAL HORSESHIT! . . . Został mu uraz i marzenia o szerokim świecie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.06.26 16:54
kościół twierdził nie tak dawno że dzieci poczęte za pomocą invitro to dzieci szatana a nie istoty ludzkie...
Anonim2021.06.26 17:09
Na pewno zmyślasz. Świadomie szerzysz NIENAWIŚĆ, lewacki syf i łgarstwa. Mam nadzieję, że kiedyś odmówią ci eutanazji XD
Anonim2021.06.26 18:44
chetnie skroce kretynowi cierpienia ...
Po11...rebeliant...lelek33332021.06.26 16:51
pisze CYT.: "Warto przypomniec, ze przelomowy moment w historii to dzieje triumfalnego pochodu Cywilizacji Zachodniej, reprezentowanej przez dywizje blogoslawione przez samego papieza, z napisami „Gott mit uns” na pasach."
Anonim2021.06.26 17:12
Dewiza "Gott mit uns" została oficjalnie wprowadzona w 1701 roku. Naziści (nb tacy sami katofobi jak dzisiejsze lewaki) nie mieli z nią nic wspólnego.
Po11...rebeliant...lelek33332021.06.26 16:50
pisze CYT.: "Przypomnijmy, ze reka w reke z Niemcami te twoje ziomy z polskiej policji tlumily powstanie w getcie warszawskim. "
rebeliant2021.06.26 16:49
A może ludzie będą w stanie "płodzić" takich wzorów do naśladowania cichych i pokornego serca Józefów ? No wtedy to i sam kardynał będzie jajcami walić w dzwon.
Po11...rebeliant...precz_z_komunia2021.06.26 16:48
pisze CYT.: "Nazista Wyszyński stworzył Bestię z Wadowic :-) A bestia z Wadowic stworzyła takich pedofilów jak Jędraszko :-) Katolicyzm to zło zorganizowane "
man.of.Stagira2021.06.26 16:48
Jezus też powstał in vitro w Duchu Świętym (Manuela Gretkowska). // ZONG! Błąd! Jezus Chrystus NIE był osobą ludzką. Nie mógł 'powstać'. // Ot, co ..
rebeliant2021.06.26 16:46
Jak dopracują metody laboratoryjne tak, że żaden embrion nie zostanie uśmiercony (lecz odwrotnie - będzie z ulepszeniami genetycznymi) to ten diabelski seks wreszcie nie będzie razić Boga Ojca w jego święte oczy pełne jego własnej chwałki.
matis892021.06.26 16:45
Dla lewakoateistów, lewactwa obecnie jest jeden krok. Przyjąć PIS w swoje ciało w PISowskim boskim aborcyjnym szczepieniu PIS szajsem. Oni już mają PIS w swoich żyłach, także nie dajcie się nabrać na ich antyPIS który jest PISiorstwem największego kalibru. Według lewactwa, totalsów, PISTVN: ,,Przyjmij PIS w swoje ciało, nasze ciała należą do PISu, weź w ciało boski PIS nektar szczepionkowy".
matis892021.06.26 16:50
Drugi krok lewakoateistów to PISowskie cyfrowe państwo bezgotókowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Całe lewactwo stoi w tym murem za lewackim PISem który wspiera to OFICJALNIE.
rebeliant2021.06.26 16:44
Krok 11: dziewice stoją wyżej nad splamionymi seksem kobietami.
Anonim2021.06.26 16:43
za chwile beda tu odpady z invitro komentowac..