Działacze Solidarności też bronią pamięci o św. Janie Pawle II - zdjęcie
30.11.20, 16:39fot. flickr.com

Działacze Solidarności też bronią pamięci o św. Janie Pawle II

48

- Serce nam się kraje, gdy widzimy jak tysiące zmanipulowanych przez wrogów Kościoła i Polski młodych ludzi wychodzi dziś na ulice, po to tylko, by wykrzyczeć swoją nienawiść do Kościoła katolickiego, znajdując satysfakcję w obrażaniu plugawymi słowami najlepszego syna narodu Polskiego, Świętego Jana Pawła II - czytamy w Apelu w obronie pamięci św. Jana Pawła II sygnowanym przez działaczy Solidarności.

W ubiegłym tygodniu ponad 1200 profesorów oraz działaczy naukowych różnych placówek podpisali Apel w obronie pamięci o św. Janie Pawle II. Teraz dołączają do nich działacze Solidarności.

Apele te oraz inne działania w obronie pamięci o św. Janie Pawle II mają związek z bezpardonowymi atakami osobę polskiego papieża.

Przy okazji akcji protestacyjnych „Strajku kobiet” dochodziło m.in. do profanacji miejsc kultu religijnego, dewastacji kościołów i pomników, a także fizycznych ataków na księży oraz osoby występujące w obronie życia poczętego.

Pod Apelem działaczy Solidarności podpisało się 65 osób. Są wśród nich m.in.: Adam Borowski, Mirosława Łątkowska, Tadeusz Markiewicz, Roman Bielański, Wacław Holewiński, Krzysztof Wyszkowski, Jerzy Langer, Czesław Nowak.

W Apelu tym czytamy m.in.:

- My weterani opozycji antykomunistycznej i Solidarności piszemy ten list z sercem pękającym z żalu i ściśniętym ze zgrozy. W latach 80-tych XX w. kiedy sowieckie imperium trzymało w niewoli pół Europy i szykowało się do atomowej zagłady po to by zniewolić resztę wolnego świata, my – młodzi i pełni wiary w przyszłość walczyliśmy o wolną Polskę, o wolność słowa, o wolność wyznawania każdej religii. Jeśli udało nam się wytrwać i doczekać Wolnej Polski, to tylko dzięki naszej świętej religii i serdecznej opiece, jaką otoczył nas Kościół katolicki kierowany przez męża opatrznościowego, dziś Świętego Jana Pawła II. Najwyższy dostojnik Kościoła katolickiego a zarazem najpokorniejszy sługa Boży, najpiękniejszą polszczyzną przekazywał nam naukę Chrystusa

A także:

- Serce nam się kraje, gdy widzimy jak tysiące zmanipulowanych przez wrogów Kościoła i Polski młodych ludzi wychodzi dziś na ulice, po to tylko, by wykrzyczeć swoją nienawiść do Kościoła katolickiego, znajdując satysfakcję w obrażaniu plugawymi słowami najlepszego syna narodu Polskiego, Świętego Jana Pawła II. Biorąc przykład z ludzi nauki, którzy wystąpili w obronie Jana Pawła II, my działacze opozycji antykomunistycznej i Solidarności również apelujemy do wszystkich o opamiętanie. Żadne racje polityczne nie mogą burzyć fundamentów naszego narodowego trwania, nie wolno podcinać korzeni z których wszyscy wyrastamy, nie wolno niszczyć naszej wspólnoty. Taki jest bowiem rzeczywisty cel kłamliwych ataków na Kościół katolicki i na najszlachetniejszą postać w ponad tysiącletnich dziejach Polski

 

mp/tysol.pl/fronda.pl

Komentarze (48):

basetla2020.12.1 9:47
Bronia pamięci. Ale jakiej?
Ksiądz Bartold2020.12.1 8:55
Pogadajcie z młodymi ludźmi, nastolatkami, czy dwudziestolatkami - to zobaczycie, co sądzą o kościele i JP II.
Jerzy2020.12.1 8:18
Solidarnosciowe gow.a bronia jp2, bo poslal im troche srebrnikow i to nie swoich.
Jasnowidz2020.11.30 21:21
Już niedługo świętym nie będzie, bo odbiorą mu kanonizacje a jego przydomek zmienią na Jan Pedofil 2.
Lewackie pieski szczekają, karawana idzie dalej2020.11.30 20:53
Bronić Jana Pawła II-go?! W Polsce? To tak, jakby debilom dowodzić, że woda jest mokra, trawa zielona, a niebo - niebieskie.
DO: matis892020.11.30 18:52
Prosiłeś swojego psychiatrę o lek ZALASTA? __________________________________________________________________________________________________ https://www.doz.pl/leki/p4202-zalasta
Ojciec święty2020.11.30 18:51
Wojtyła miał syna
Niestety, Johanes Paulus II2020.11.30 18:48
Nie był ŚWIĘTY.
Grizzly2020.11.30 18:45
Wara od Świętego Ojca bo kija zaraz wyciągne i je..bać będe po waszych lewackich łbach
Jebał was pies!2020.11.30 18:47
I cała wieś.
Topek2020.11.30 18:41
Sprawę trzeba wyjaśnić rzetelnie i bez ukrywania dowodów, a nie oskarżać ludzi o kłamliwe ataki na papieża, bo na razie fakty wskazują na to że papież nie chciał widzieć i przymykał na pewne sprawy oczy
Felek2020.11.30 18:23
No i? To coś zmienia w sprawie Dziwisza oraz złagodzenia kar dla pedofilów w kościele przez JP2?
Anonim2020.11.30 18:09
Kto nie wierzy w boskość Chrystusa, musi przynajmniej przyznać, że był to genialny wizjoner dziejów ludzkości.Otóż według Chrystusa, dzieje ludzkości w swej podstawowej konstrukcji są przepołowione – na dzieje dobra i na dzieje zła: pierwsze realizują Królestwo Boże, które zmierza ku wieczności i dlatego jest jakby nie z tego świata;drugie realizują królestwo szatana, które, nie zmierzając do Boga i wieczności,zasklepia się wyłącznie w świecie doczesnym i z wielką nienawiścią zwalcza to pierwsze.Zaś Żydom rzuca Chrystus w twarz, że są satanistami, mówiąc im: „Wy z ojca diabła jesteście i chcecie pełnić jego wolę”, a tym samym stwierdza, że Żydzi należą do królestwa szatana… „Jak mnie prześladowali, tak i was prześladować będą” – zapowiedział nam Chrystus, podkreślając stałość tej opozycji 2 królestw, co jest sednem historii świata. O tym powinno się pisać w podręcznikach szkolnych, jeśli młode pokolenie chce się uczyć prawdziwej historii. To, co się świeżo na naszych oczach dzieje, tę prawdę o 2 królestwach – jaskrawo nam ilustrują obecne wydarzenia. Żydomasoński twór – Unia Europejska, bez chrześcijaństwa i bez Boga, zalał Europę i wprowadza do niej najdziksze obyczaje, barbarzyństwo na każdym kroku. Przekonujemy się że Chrystus miał rację, mówiąc o Żydach i o szatanie jako o wspólnikach w złym.Sprawa jest poważna: nasze chrześcijaństwo z którego tak jesteśmy dumni, jest niezdrowe. Definicję właściwego chrześcijaństwa oddają słowa Chrystusa: „Bądźcie prości jak gołębie ale przezorni jak węże”.Te dwie postawy – gołębia i węża – wcale się nie wykluczają, ale się wzajemnie uzupełniają.Tymczasem w naszym polskim chrześcijaństwie pielęgnowana jest wyłącznie postawa gołębia która nie ma nic z przezorności węża, z jego rezerwy, nieufności, chłodu.– Słowem: uczyć Polaków przezorności węża, cały czas ukazując, jako oczywistą prawdę to,o czym nasz hrabia Karol Roztworowski pisał przed wojną, że nie można mówić o naszym współżyciu z Żydami, „ktoś musi ustąpić: gość albo gospodarz”. A na to, jak rozum jest dla Polaków ważny, wskazuje nasz wielki mąż stanu, prymas Wyszyński, słowami: „Polacy albo będą mądrzy, albo ich nie będzie”.
Felek2020.11.30 18:15
To ma sens, oświeciło mnie. To znaczy że Adolf Hitler był sługą Boga, bo chciał eksterminacji Żydów, nawet SS-mani mieli napisane Got Mit Uns na klamrach pasów, więc to by się zgadzało. No i Watykan wspierał Adolfa zatem wszystko już jest jasne.
Anonim2020.11.30 22:01
Pierwsze pytanie : kogo miał na myśli Wyszyński mówią Polacy ? Polaków jakiej narodowości ? Żydowskiej czy słowiańskiej ? Chyba słowiańskiej , gdyż był Słowianinem , ale służył Rzymowi a nie Polsce . A więc nie wiadomo na czym mu bardziej zależało ? Ja myślę , że wyłącznie na instytucji KK a reszta to sentymenty . Polska w/g niego miała być , ale wyłącznie katolicka . Pod nadzorem Sowietów była nie do przełknięcia dla kleru gdyż ich ograniczyła a więc tęsknie spoglądali ku zachodowi by Polskę przejął . Roztworowskiemu już można odpowiedzieć . Ustąpił gospodarz . Już dawno temu gdyż nie jest tak przebiegły i bezwzględny jak gość . Polska była gołębiem którego wąż dożera .
Anonim2020.11.30 17:17
Ja będąc działaczem Solidarności czynnym i aktywnym nie popieram ani nie ganię Wojtyły . Ja go oceniam . A oceniam go źle . Działacze Solidarności ( większość ) skumali się też z Komunistami i wspólnie okradli Polskę . A więc są ci działacze dla mnie autorytetem niemiarodajnym , czyli żadnym . A skoro inni pragną się akurat takimi autorytetami sugerować w wydawaniu swej opinii to nie jest to moją sprawą .
comic2020.11.30 18:27
możesz pleść , ale o świętości JPII nie masz pojęcia; On Tam w Niebie wyprasza dla nas Polaków więcej, niż nam wszystkim tu jest możliwe.
Anonim2020.11.30 22:34
Skąd wiesz? Zadzwonił do ciebie ?
Dawaj razruszym etu stienu2020.11.30 17:06
Zdies' etich stien stajat' nie dałżno.
matis892020.11.30 17:04
Niestety sam Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik, mason jest wrogiem katolickiego papieża JP2 i Benedykta XVI. Ataki na JP2 wychodzą od lewactwa, lewakoateistów sympatyzujących z Bergoglio ich Panem Głową Watykanu i LZPKNTB+. Dlatego że Bergoglio stanął na czele lawendowej gej mafii odpowiedzialnej za pedofilię w KK.
Felek2020.11.30 18:21
Homosekualizm to nie pedofilia. Nie każdy Polak to pijak i złodziej, nie każdy muzułmanin to terrorysta, nie każdy ksiądz to pedofil, itd. Zdejmij swoją aluminiową czapeczke matis i zacznij myśleć trzezwo. Choć w twoim przypadku to są pobożne życzenia, bo ty pewnie oglądasz się za siebie na ulicy szukjąc masonów. Wyższy stan schizofreni-paranoidalnej. Można to leczyć
po owocach pedofilow poznacie2020.11.30 22:07
owszem , wiekszosc gejow jest bezobjawowa ale czytajac wywiady z tymi ludzmi chwalacymi sie swoja dezorientacją, czytajac odloty blaszczykowej oraz przede wszystkim patrzac na to co wyrabiaja w kosciele jednoznaczne utozsamianie pedofili z homoseksualizmem jest zrozumiale
dezorientacja2020.11.30 22:09
Anonim 2020.10.24 12:22 Zaprzecz pedofilu że nigdy nie spałeś z kobietą. Taka ta wasza orientacja. Polak Ateista Dumny Gej 2020.10.24 12:36 znowu psychiczne zerro objawia fundamentalne niezrozumienie pojęć Anonim 2020.10.24 12:38 nie zaprzeczyłeś - musicie sprawdzić doświadczyć raz z kobietą a raz z dziećmi... patologia
matis892020.11.30 23:25
Nie odniosłeś się ani słowem do słów które napisałem. Czytaj ze zrozumieniem. Owszem gej sodomia to nie czysto pedofilia, ale w KK i nie tylko jest duża nad reprezentacja gej sodomitów pedofilów.
matis892020.11.30 23:30
Z drugiej strony LZPKNTB+ ma w swoim dekalogu oficjalnie pedofilię, czyli adopcję dzieci przez dwóch sodomitów których związek nie może spłodzić dziecka.
MT (‿ˠ‿)2020.11.30 17:00
Podobno prawda obroni się sama...
AAAtomek2020.11.30 16:46
JP2 w czasie prawie 60 lat kapłaństwa, nie słyszał, nie widział, nie wiedział o pedofili w kościele katolickim... Paradne! p.s. Czekam na pierwszą informację o tym jak biskup Wojtyła przeniósł jakiegoś księdza do innej parafii...
Anonim2020.11.30 16:54
To identycznie jak ty nie widzisz pedofilii w tym samym środowisku zwanym orientacją. Mnie na szczęście babka ostrzegała przed zarazą, dlatego później świeckiego gnoja rozszyfrowałem jak mi mydlił oczy, już nie ważne czym. Pedofilia wśród gejów to temat tabu.
AAAtomek2020.11.30 16:55
Jest wielu księży gejów.
Anonim2020.11.30 17:03
Babka ostrzegała przed wszystkimi pedałami, w sutannie także. Była bogobojna ale rozsądna.
Anonim2020.11.30 16:59
Szanse ze taki AAAtomek na moim miejscu został wyruchany są duże. Wszystko co gadał ten śmieć było ok ale wydało mi sie podejrzane że coś za łatwo nawiązuje kontakt, udając przy tym spoko kumpla bedąc kilka razy starszym.
AAAtomek2020.11.30 17:10
Czyli uważasz, że JP2 nic nie wiedział, co się dzieje w jego instytucji?
Anonim2020.11.30 17:25
a ty wiesz co się dzieje u twoich cywilnych gejów? sądze że wiesz tyle samo co Wojtyła ale udajesz głupa i tak bedzie dopoki nie złapie się bezpośrednio za rękę lub nagra kamerą..
AAAtomek2020.11.30 17:30
Czyli wg ciebie JP2 NIC nie wiedział? Ok! Przyjmuję twój punkt widzenia.
mówisz dupku, że…2020.11.30 17:04
gej = pedofil? Z własnego doświadczenia?
Anonim2020.11.30 17:10
pijany=sprawca wypadku? nie zawsze ale na tyle czesto ze jest zakaz prowadzenia po spozyciu... Maria Błaszczak nawet nie potrafi zdefiniować orientacji homo bo wie że to są chorzy psychicznie hetero, a nie niektórzy sa na tyle głupi że chwalą się ogladaniem pornoli z kobietami i czerpaniem z tego dużej satysfakcji.
AAAtomek2020.11.30 17:12
Napisz artykuł na ten temat. Podpisz się imieniem i nazwiskiem, a może to Ty masz rację i przyznają ci medycznego Nobla?
Anonim2020.11.30 17:16
Uciekasz przed odpowiedzialnością swoich ziomków jak JPII. Mozna nawet udawadniać że opryszczka to samo zdrowie bo nie da sie jej wyleczyć.
AAAtomek2020.11.30 17:22
Czy ty aby nie zostałeś jednak zgwałcony przez pedofila? Wygląda jakbyś miał PTSD (zespół stresu pourazowego)??? Ja tu piszę o JP2, który IMHO musiał WIEDZIEĆ. Halo, pisz o JP2.
Anonim2020.11.30 17:28
uratowała mnie sekunda jak zamykaly sie drzwi .. jestes zly ze nie skoczylem jak legierski?
AAAtomek2020.11.30 17:33
Jeżeli ci się udało, super! Wielu chłopców, wiele dziewcząt nie miało tyle szczęścia co ty! Zostali zgwałceni, wykorzystani, a ich oprawcy zostali chyba w nagrodę, przeniesieni do innej parafii...
Anonim2020.11.30 17:34
to moze pomoge ci napisac ksiazke jak rozpoznac pedala gdy udaje spoko heteryka
AAAtomek2020.11.30 19:54
Ja nie mam problemu z akceptacją homoseksualistów. Ty chyba tak, na dodatek łączysz homoseksualizm z pedofilią.
Anonim2020.11.30 21:59
rozmawiamy o pedofilii wsrod twoich gejow w kieckach, a ty bronisz oprawcow
Anonim2020.11.30 22:02
ps za dlugo bylem za dobry dla tych zwyrodnialcow, mimo wczesniejszych zlych doswiadczen dalem sie nabrac ze sa orientacja, to maja rowno pod czaszką, nie sa ponad normy pedofilami sa dobrymi ludzmi ale miarka sie przebrala - tej hanby jaka sie okrylem kiedys ich broniac jak ty teraz nigdy z siebie nie zmyje
Anonim2020.11.30 17:31
tak naprawde to mam uraz do ruchu palikota, wtedy mnie wyruchano bez wazeliny - dalem sie nabrac tym psyucholom ze sa za wolnoscia tolerancja itd,,,, zawsze bede libertynem a z ta zarazą nie chce miec juz nic wspolnego
Anonim2020.11.30 17:18
Jak by dziś wszyscy byli by wyłącznie w parach m+m oraz k+k to zboczki woleli by m+k. Pod prąd z premedytacją bo gardzą "prostactwem". Prostacy i zboczeńcy to nie obraza ale punkt odniesienia.
gumowa kaczka2020.11.30 16:44
No to cudownie.Szkoda ,że panowie DZIAŁACZE ze solidarności nie interesują się pracownikami w prywatnych "zakładach" pracy,obchodzą ich tylko górnicy i lizanie doopy aktualnego rządu