Dworczyk w TVP Info: Polska nie kupi rosyjskiej szczepionki Sputnik V - zdjęcie
21.04.21, 07:40fot. yt/tvp info

Dworczyk w TVP Info: Polska nie kupi rosyjskiej szczepionki Sputnik V

15

Jak powiedział w szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, Polska nie jest zainteresowana zakupem rosyjskiej szczepionki Sputnik V, ponieważ „Federacja Rosyjska wykorzystuje to po to, by uzyskiwać pewne cele polityczne”.

- Polska absolutnie nie ma zamiaru kupować rosyjskiej szczepionki Sputnik V – stwierdził Dworczyk w programie "#Jedziemy" Michała Rachonia.

Dodał też, że Rosja w ostatnich dniach gromadzi bardzo znaczne siły wojskowe w okolicach granicy z Ukrainą, co dla krajów całego regionu jest bardzo niepokojące.

Zwrócił także uwagę na niesłabnącą na Polaków w Rosji i na Białorusi, gdzie kilku naszych rodaków jest ciągle jeszcze przetrzymywanych.

- Polska przedstawiana jest w mediach jako kraj agresywny, a mniejszość polska - jako element wywrotowy – zauważył minister Michał Dworczyk, a Rosję określił jako kraj „agresywny i nieprzewidywalny".

- W przypadku Rosji możemy mówić o polityce dyplomacji szczepionkowej. Zapewniając dostawy szczepionki przeciw COVID-19, która jest towarem deficytowym na świecie, Federacja Rosyjska wykorzystuje to, po to, by uzyskiwać pewne cele polityczne. Dobrze, że część krajów europejskich zachowuje właściwy dystans i właściwe relacje – stwierdził Dworczyk.

Szef kancelarii premiera podkreślił, że Polska absolutnie nie jest zainteresowana zakupem szczepionki z Rosji, ponieważ posiada umowy na wystarczające ilości szczepionek w ramach Unii Europejskiej.

- Sputnik V w Polsce nie cieszyłby się zainteresowaniem z uwagi na brak zaufania Polaków do tego typu preparatu – dodał.

 

mp/niezalezna.pl/tvp info

Komentarze (15):

nie ślepy2021.04.21 18:36
Tak na zdrowy rozum to chyba Ruskom nie zależy na wykończeniu swoich obywateli?
RWE2021.04.21 14:10
Nikt normalny nie będzie od Moskala kupował szczepionki Sputnik - Nowiczok !
jaxe2021.04.21 12:48
Bo lepsze szczepionki genetyczne mRNA Pfizera, Moderny i CureVac i wektorowe - adenowirusowe od szympansa z kodem DNA kodującym białko SPIKE (Astra) - to też genetyczna. Ogladnijcie 2 ostatnie programy Gadowskiego na GadowskiTV. Szczepionki mRNA mogą wywołać chorobę prionową, doprowadzić do nekrozy i apoptozy komórkowej. Dobra jest szczepionka zawierająca samego wirusa choroby Covid19 - Sputnik, Sinofarm i Sinovac.
AAAtomek2021.04.21 11:53
Skuteczność Sputnika równie wysoka jak i Nowiczoka . Dla samobójców w sam raz .
i TO DOBRZE !!!!2021.04.21 11:51
Zakup szczepionki w Rosji oznaczałby , że Polska finansuje inwazję na Ukrainę i potem na Europę środkową czyli też na Polskę ! Idiotami nie jesteśmy , niech Rosja idiotów szuka gdzieś indziej .
Skrzypek na dachu2021.04.21 10:25
Ludzie nie dajcie sie nabrac bo to nie sa szczepionki tylko biotoksyny mRNA . Kiedy w 2009 Pani Minister Zdrowia Pani Ewa Kopacz odmowila zakup szczepionki , tlumaczyla to tym , ze sa przedrogie i nieskuteczne na swinskie grype i producenci odmawiaja odpowiedzialnosc za skutki uboczne i nie ma dokumentacji zadnych laboratorijnych badan . Mlody to nie wie a glupi zapomnial .
Zmiana Piskorskiego i Falanga Bekiera2021.04.21 8:56
Poziom antyrosyjskiej psychozy napędzanej przez jankeskich okupantów sięgnął w Polsce zenitu. Nie kupimy szczepionki, która jest rewelacyjna i niezwykle skuteczna, bo... produkują ją Rosjanie. Przykre to. Ale niestety, co Jankes z Żydem nakaże, to Polski wasal zrobi.
Skrzypek na dachu2021.04.21 10:27
Smutne moskale pija denaturat do nieprzytomnosci .
To jest już przykład zidiocenia2021.04.21 8:53
Rosja, owszem ma interesy w sprzedawaniu swojego zajzajera. Ale czy koncerny farmaceutyczne takiego interesu nie mają? Mordę Putina zna każdy, a kto wie jak nazywają się, kim są i jakie cele mają osoby, które wczoraj twierdziły że ich szczepionki są stuprocentowo skuteczne, a dzisiaj przebąkują o konieczności brania trzeciej dawki albo nawet o powtarzaniu szczepienia co rok?
Skrzypek na dachu2021.04.21 10:30
Szczepionki gorsze niz zaraza .
Why not?2021.04.21 8:29
Poziom antyrosyjskiej psychozy napędzanej przez jankeskich okupantów sięgnął w Polsce zenitu. Nie kupimy szczepionki, która jest rewelacyjna i niezwykle skuteczna, bo... produkują ją Rosjanie. Przykre to. Ale niestety, co Jankes z Żydem nakaże, to Polski wasal zrobi.
na drzewo2021.04.21 8:54
banany prostować
balbus2021.04.21 8:29
Kupowanie rosyjskiej szczepionki od Rosjan można przyrównać wyłącznie do wstawiania prezydenckiego samolotu do remontu na terenie Rosji.
Mała162021.04.21 8:25
Ja myślałem że oni chcą nam zapłacić żebyśmy tylko wzięli. A to trzeba kupić .....
robaczek2021.04.21 7:44
NO SAME NAUKOWE ARGUMENTY PRZEDSTAWIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;] ........................................... mistrz..................................A WY PRZEMIJAJCIE CHRZESCIJANIE........................................... piękną SELEKCJE NATURALNĄ przeprowadza wasz rząd ;] .......................................przemijajcie............... poczekamy ;]