Dworczyk o orzeczeniu WSA: Zaskakujące. Czekamy na pisemne uzasadnienie - zdjęcie
16.09.20, 06:50Screenshot Youtube - Kancelaria Premiera

Dworczyk o orzeczeniu WSA: Zaskakujące. Czekamy na pisemne uzasadnienie

5

Wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że kwietniowa decyzja premiera Mateusza Morawieckiego w kwestii zobowiązania Poczty Polskiej do przygotowania wyborów w trybie korespondencyjnym rażąco naruszała prawo. Komentując dziś orzeczenie WSA szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk ocenił, że jest ono zaskakujące.

W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” szef KPRM dodał jednak też:

My przede wszystkim czekamy na pisemne uzasadnienie tej decyzji”.

Podkreślił, że wbrew temu co mówią niektórzy komentatorzy czy politycy, decyzja premiera nie była decyzją ogłaszającą wybory, ponieważ premier nie ma do tego kompetencji. Zaznaczył, że decyzja ta jedynie zobowiązywała Pocztę do tego, aby ta przygotowała się na okoliczność „[…] w której takie wybory korespondencyjne należy przeprowadzić”.

Dalej dodał:

Dlatego że kilka dni wcześniej Sejm przyjął taką ustawę i wszyscy byli przekonani, istniało bardzo duże prawdopodobieństwo, że wybory korespondencyjne będą miały miejsce, a w konsekwencji państwo musiało się przygotować do takiej okoliczności”.

dam/PAP,PR1

Komentarze (5):

Anonim2020.09.16 8:55
Zemsta kasty w czystym wydaniu. A tak naprawdę to w tamtym czasie najbardziej namieszał Guwin.
Anonim2020.09.16 7:53
Zaskakująca, to jest wasza "Piątka dla zwierząt"?
Elektor2020.09.16 7:02
Czyli co? Owszem okradli nas na 70 mln, pieniędzy nie ma, kart wyborczych nie ma, kabzy kilku koleżków napchane naszymi pieniędzmi i Sasiny i podobne typy się śmieją? Takiej skali złodziejstwa jeszcze nie było. Miejsce tych wszystkich szumowin jest w kryminale. PiS to gangrena jest.
Anonim2020.09.16 8:58
Miej pretensje tylko do PłO , bo robili wszystko aby ratować partię przed likwidacją wymieniając kandydata. Ludzie ( niektórzy) mają baaaaardzo krótką pamięć.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.16 7:00
Jestem chory na patologiczną nienawiść do Boga, Kościoła i Polski. Piszę to, co mi dyktuje najbardziej nieszczęsna istota - szatan, któremu ja oddałem swą duszę. Sam szatan nigdy nie odważy się bluźnić przeciw Bogu i Jego Matce. I dlatego wykorzystuje mnie. Nie czytajcie moich wypocin. Zresztą wiem, że nikogo nie przekonam, nawet nie oburzę. Po prostu jestem nudny jak koszerne flaki z olejem.