Duchowni i świeccy apelują do papieża o powstrzymanie schizmy w Niemczech - zdjęcie
10.05.21, 13:30Fot. Christoph Wagener via Wikipedia, CC 3.0 /

Duchowni i świeccy apelują do papieża o powstrzymanie schizmy w Niemczech

30

Katolicy – zarówno duchowni, jak i świeccy – zwrócili się do ojca świętego z apelem o „podjęcie koniecznych środków” w związku z sytuacją w Niemczech i tzw. „Drogą Synodalną” oraz „jeśli to konieczne, zastosowanie stosownych kanonicznych sankcji przeciwko promotorom tego ogromnego odstępstwa zarówno od doktryny, jak i wspólnoty z Kluczami św. Piotra”. Pod apelem podpisał się kard. Joseph Zen, emerytowany biskup Hongkongu, oraz dwóch biskupów: bp Athanasius Schneider i bp Marian Eleganti. Swoje podpisy złożyło także 15 księży oraz ponad 50 osób świeckich różnych zawodów.

Niemiecka Droga Synodalna – piszą sygnatariusze – zainicjowana w roku 2019 jest w ciągu minionych dwóch lat żyzną glebą dla planowania oraz w konsekwencji homogenizacji idei i teorii, którą są w jawnej sprzeczności z niezmiennym i odwiecznym Magisterium świętego Kościoła katolickiego założonego przez Bożego Zbawiciela na solidnej opoce Apostołów (Mt 16,18)”.

Wśród błędów, jakie szerzy niemiecka Droga Synodalna, dokument wymienia: „jawny atak na kapłaństwo, zarówno poprzez działania na rzecz zniesienia celibatu kościelnego, jak i narzucenie wyświęcania kobiet, a także jawny atak na małżeństwo, celowo atakując nierozerwalny związek pomiędzy mężczyzną i kobietą oraz narzucanie i zrównywanie sodomickich związków z miłością, którą nasz Pan, Jezus Chrystus, wyniósł do godności sakramentu”.

Autorzy apelu przypominają też w swoim tekście naukę o małżeństwie wyrażoną w Katechizmie Kościoła katolickiego i zwracają jednocześnie uwagę na „skandaliczne odchodzenie od stałego nauczania Kościoła” przez „duchowieństwo niemieckie, poczynając od hierarchii, z kilkoma wyjątkami”. Przykładem jest ogłoszenie poprzez niemieckich księży, w tym kilku biskupów, planu błogosławienia 10 maja par, także par homoseksualnych, co jest zlekceważeniem Responsum ad dubium Kongregacji Nauki Wiary z lutego tego roku. W Responsum czytamy m.in., że Kościół „uznaje za niedozwoloną jakąkolwiek formę błogosławieństwa, która zmierzałaby do uznania” związków homoseksualnych oraz że Bóg „nie błogosławi i nie może błogosławić grzechu”.

W apelu podkreśla się, że według Kodeksu prawa kanonicznego schizma to „odmowa uznania zwierzchnictwa Biskupa Rzymskiego lub utrzymania wspólnoty z członkami Kościoła, uznającymi to zwierzchnictwo”. Co – jak przypominają sygnatariusze – „zaciąga ekskomunikę latae sententiae na wszystkich, którzy ją szerzą”, a zatem prowadzi to do wniosku, iż „Droga Synodalna każdego dnia zmierza ku staniu się krokiem do jawnej schizmy i herezji”.

Oprócz wezwania papieża Franciszka do podjęcia działań, by powstrzymać schizmę i szerzenie się herezji w Niemczech, sygnatariusze dokumentu wzywają do tego, by 10 maja stał się „międzynarodowym dniem modlitwy i zadośćuczynienia za wszystkie wykroczenia i świętokradcze działania popełniane przez wykolejonych duszpasterzy niemieckiego Kościoła”. Podpisani proszą o „odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Jezusa publicznie lub prywatnie oraz – kiedy to możliwe – ofiarowanie Mszy św. pro remissione peccatorum, jak również Komunii Świętej w zadośćuczynieniu”.

Komentując apel, Joseph Enders z „Church Militant” sądzi, że jest mało prawdopodobne, by papież Franciszek zareagował: „jego minione komentarze i komentarze mu przypisywane wskazują, że nie jest on w pełni po stronie Kongregacji Nauki Wiary”. Zwraca także uwagę, że decyzja ojca świętego może zaważyć na dziesięciolecia. „Jeśli ojciec święty nie podejmie działania, mogłoby to pokazać, że Kościół nie zrobi nic stojąc w obliczu upartej herezji – a jeśli zdecyduje się podjąć działanie, ryzykuje prawdziwą schizmą w Niemczech” – pisze Enders.

jjf/LifeSiteNews.com, ChurchMilitant.com

Komentarze (30):

pax2021.05.11 6:15
to przykre ale historia pokazuje jak wiele zła wychodzi Niemiec !
pytajnik2021.05.11 3:40
Czy „koniecznym środkiem” nie jest wdrożenie nauczania polskich biskupów: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
Böno2021.05.10 21:22
A gdzie polski episkopat i duchowieństwo. Tak wiele mówią w czasie rocznic o papieżu Janie Pawle II, o Jego nauczaniu, ale nie robią nic, by zapobiec schizmie. Wstyd i hańba dla pasterzy polskiego kościoła, milczeniem popierają zło.
hm2021.05.10 16:59
Jeśli w tej sytuacji Franciszek nie nazwie rzeczy po imieniu i nie zrobi radykalnych porządków z "postępowymi" biskupami to będzie znaczyło że chyba naprawdę jest sługą diabła, jak już niektórzy przebąkują. Kto jak kto ale Papież nie może milczeć na grzech. Biskupi KK z takimi pomysłami? brak słów, po prostu do wywalenia
...2021.05.10 15:53
Kiedy w końcu Gniew Boży spadnie na ten naród???Tego już nie da się czytać...
opty2021.05.11 6:12
A czy to pisze "ten" naród?..........może Tamten????
Bianka2021.05.10 15:23
Odwrotnie! Właśnie ta schizma jest wynikiem milczenia obecnego papieża, a raczej aktywnego wspierania takich mądrych inaczej kardynałów i księży...
AAAtomek2021.05.10 15:18
Lubie na nich patrzeć i się sam zadowalać. https://www.youtube.com/watch?v=aAxWQ9LJ3Dc
AAAtomek2021.05.10 16:29
Prawiczku-katoliczku, nie ma nic złego w masturbacji! Tylko nie obnoś się z tym na twojej wsi...
Od prawiczka-katoliczka,2021.05.10 18:23
zamiast żydo-onanizmu ponuć sobie i po praktykuj na piesku lub domowej kózce. Jak starożytni twoi przodkowie na Synaju. . . https://www.youtube.com/watch?v=WDVvDr4OMkw
AAAtomek2021.05.10 15:10
O, znowu ten fajny rysunek z dwoma trzymającymi się ze ręce gejami-księżmi biegnącymi na poranną Mszę!
checheche...2021.05.10 16:11
ech, te twoje paranoje doprowadziły cię do OBŁĘDU! , skoro wszędzie widzisz księży, których tu zawsze nazywasz "sukienkowymi", i tak ci TA twoja paranoidalna nienawiść w czerep wali, że nawet nie widzisz, albo nie chcesz widzieć, że te dwa pederasty, "sukienek" NIE MAJĄ, i nie trudno się domyślić, że są to tzw. wysocy brukselscy urzędnicy UE!!!
AAAtomek2021.05.10 16:30
Miałeś zły obraz zapuszczonego, grubego, śliniącego się i sapiącego proboszcza. Który miał gosposię.
Memento2021.05.10 15:02
Czy kiedykolwiek coś dobrego dla pokoju i ludzkości wyszło z Niemiec?
Bianka2021.05.10 15:21
Druk...?
Pokręć2021.05.10 15:59
Druk wynaleźli Chińczycy na setki lat przed Gutenbergiem. https://pl.wikipedia.org/wiki/Czcionka "Czcionka została wynaleziona na Dalekim Wschodzie w XI w. przez Bi Shenga..."
tak!2021.05.10 16:16
Niemcom jedno COŚ dobre wyszło (szkoda, że nie do końca) , ale nie napiszę CO, żeby nie być posądzonym o antysemysm czy jakoś tam.
katolicka deratyzacja Polski.2021.05.10 14:21
Azjatycka Komuna walczy nadal z Polska.
STOP barbarzyńcom Lucyfera!2021.05.10 14:20
Powszechnie wiadomo, że pederaści przez dziesięciolecia podstępem dostawali się do stanu duchownego by niszczyć Kościół od środka. Jasno o tym mówi ujawniony na polecenie papieża Franciszka, raport o takich degeneratach homoseksualnych jak min. McCarrik. Tego mechanizmu działania tęczowych pederastów na szczytach hierarchii kościelnej nie da się już ukrywać, prawda o nich staje się coraz bardziej znana. To byli i są wulgarni dewianci, jedynie UDAJĄCYCH DUCHOWNYCH katolickich i którzy wyłudzili święcenia kapłańskie, choć nigdy NIE wierzyli w Boga i nie wyznawali nauk Jezusa. Co więc teraz z nimi? TO proste; WSZYSCY DEWIANCI NA BRUK! WON z Kościoła! TĘCZOWY TOTALITARYZM NIGDY NIE ZDOMINUJE SUMIEŃ WIERNYCH, pozostających przy NAUKACH CHRYSTUSA. Czyszczenie z TĘCZOWYCH SŁUG SZATANA w Kościele musi się odbywać z udziałem Wiernych, począwszy od najmniejszych parafii aż po sam Watykan. Tęczowe ścierwo udające duchownych raz na zawsze musi zostać wypędzone ze świątyń Jezusa.
Masoneria w K.K. = ZGORSZENIE i GRZECH2021.05.10 14:24
Już w 1963 roku św.Ojciec Pio w ostatnim liście przed swoją śmiercią, który skierował do papieża Pawła VI, ostrzega Ojca św, że jest mu wiadomo, że w szeregi duchowieństwa weszło bardzo wielu masonów, których zadaniem jest dopuszczać się najgorszych przestępstw, świętokradztw i grzechów, po to aby szkodzić Kościołowi i pogrzebać jego autorytet, w celu Jego zniszczenia.Celowo masoni i członkowie innych organizacji antykościelnych zostają kapłanami, aby szerzyć ZGORSZENIE i GRZECH. W Polsce w latach 50-80 zostało wyświęconych bardzo wiele ludzi ze służby SB i UB, których zadaniem było to samo, plus szpiegostwo.Wszystko, co teraz przypisuje się Kościołowi jest CELOWĄ i ZAPLANOWANĄ akcją MASONERII i tak jest do dnia dzisiejszego
JJ2021.05.10 18:48
Zamknięty, męski klub, w którym członkostwo niesie ze sobą prestiż, wpływy i spokój o byt. No ciekawe dlaczego tam trafiają ludzie, którzy wolą kolegów? No i przypomnijcie mi co jest takiego wspaniałego w celibacie księży i kto tak walczy o jego utrzymanie?
katolik2021.05.10 14:16
Papież Franciszek nic nie zrobi, bo jest za a nawet przeciw. Udajac sprzeciw, chce tą drogą wprowadzić zmiany. teraz udaje, ze zalezy mu na zakończeniu pseudopandemii, więc kazaqł snktuariom w Europie sie modlić. Przeciez napisał Encyklikę Laudatio si, kóra jest wzajemnym masońsko - nazistowskim programem pseudopandemii, zniewolenia, jednego biznessu dla masonów a ludzie sa niewolniczymi pracownikami. Poparł śmiercionosne szczepionki, jest za globalizacją i zmniejszeniem liczby ludności. Cała prawda o Kosciele, Papieżu Franciszku. Wierni zostali już sami.Episkopat Polski okazał się zdrajcą szczepionkowym, wielu wiernych i księży zachoruje i umrze przez nakaz szczepien
katolicka deratyzacja Polski2021.05.10 14:18
Ten lajdak pseudo-katolik,to antykatolik z Konfederacji,ktora walczy z Kosciolem w imie moralnosci zydowsko-chasydzkiej.
Po 11 ...2021.05.10 14:12
Niemcy to początek. Będą kolejne kraje. Skończy się tak, że to wolny, tolerancyjny KK zwycięży. Otwarty na kobiety i na LGBT. Niemieccy biskupi po prostu już wiedzą, że to jedyna droga do przetrwania.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.10 14:19
Komuna powoli wyczerpuje cierpliwosc Polakow,i nawet Kaczynski wam juz nie pomoze.
Anonim2021.05.10 13:33
Jak miło patrzeć na tę piękną katastrofę. Piwko, popkorn, kanapa i obserwowanie, jak to zakłamane próchno się wali. Piękne popołudnie.
eee...2021.05.10 13:40
Zgadza się, bergogliańska wydmuszka to taki "kolos na glinianych nogach". A swoją drogą mogą oni apelować do tego ich "papieża" do u... śmierci. Choć zapewne będzie jakaś pryncypialna wypowiedź w stylu musimy gruntownie przemyśleć sytuację, i że Niemcy powinni jeszcze raz to przemyśleć... Po czym, po rocznych przemyśleniach - a może krócej bo mamy internet - stanie się to "zwyczajnym nauczaniem Kościoła", tak jak Komunia Święta dla rozwodników czyli unieważnienie VI przykazania Dekalogu. Też polscy hierarchowie napinali muskle, że nie w tym kierunku mamy iść i mieli być "nadzieją Kościoła", a na końcu powietrze zeszło i ukazał się pasterski potworek w postaci listu do wiernych, w którym w ramach ble, ble, ble i innego wodolejstwa, przyklepano zmiany.
eee...2021.05.10 13:44
Ps. Wszystko to oczywiście bo "miłosierdzie nie może czekać" a Pan Bóg LGBT+ kocha i to bardzo. A nawet bardziej... Tak samo uzasadniali hierarchowie filipińscy i niemieccy wprowadzenie tzw. Komunii Świętej dla rozwodników a Bergoglio to przyklepał w odpowiedzi na zapytanie hierarchów argentyńskich: "nie ma innej interpretacji" i stało się to "nauczaniem zwyczajnym Kościoła" i zostało zapisane w Aktach Stolicy Apostolskiej o czym doniósł oficjalnie jeden z ważnych kardynałów w Watykanie.
Lecz wewnętrznego jego żaru sto lat nie wyziębi2021.05.10 13:41
Plwajmy na tę skorupę i trwajmy we głębi :o)
Anonim2021.05.10 13:55
czyli w czarnej du.pie