Duch Prawdy będzie świadczył o Jezusie - zdjęcie
10.05.21, 06:05Fot. Dnalor 01 via WIkipedia, CC BY-SA 3.0

Duch Prawdy będzie świadczył o Jezusie

6

PIERWSZE CZYTANIE

Chrzest Lidii

Dz 16, 11-15

Czytanie z Dziejów Apostolskich

Odbiwszy od lądu w Troadzie, popłynęliśmy wprost do Samotraki, a następnego dnia do Neapolu, stamtąd zaś do Filippi, głównego miasta tej części Macedonii, które jest rzymską kolonią.

W tym mieście spędziliśmy kilka dni. W szabat wyszliśmy za bramę nad rzekę, gdzie – jak sądziliśmy – było miejsce modlitwy. I usiadłszy, rozmawialiśmy z kobietami, które się zeszły.

Przysłuchiwała się nam też pewna „bojąca się Boga” kobieta z miasta Tiatyry, imieniem Lidia, która sprzedawała purpurę. Pan otworzył jej serce, tak że uważnie słuchała słów Pawła. Kiedy została ochrzczona razem ze swym domem, zwróciła się z prośbą: «Jeżeli uważacie mnie za wierną Panu, przyjdźcie do mego domu i zamieszkajcie w nim». I wymogła to na nas.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Duch Prawdy będzie świadczył o Jezusie

J 15, 26 – 16, 4a

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (6):

JPIII2021.05.12 13:26
Czy ten "duch" bedzie świadczył o starym pedophilu bogu, który gwałcił 14-letnią marynę?Czy będzie świadczył o pedale chrystku, który łajdaczył się z 12-ma innymi pedałami apostołami?
GHL2021.05.10 10:50
O Jezusie Chrystusie, o tym będzie świadczył.
chłopka2021.05.10 8:41
No , w Polsce kroluje prowda . A jak ? Jak już od downa ni mo swojigo Ducha ? O jo piernicza . Co za farmazony . :):):):):):):):):):)
Bóg nienawidzi wszystkich.2021.05.10 6:36
chrześcijaństwo to tak jadowita propaganda grzechu że z jednej strony mówią "nie cudzołóż" - co samo w sobie ma wydźwięk - że do końca nie wiadomo o co chodzi. Z drugiej to było hasło starotestamentowe. - Więc kozi ciul podświadomie to rozmywa nauczaniem że ważniejszy jest nowy testament. A z trzeciej strony taka durna dziwka wasza matka w młodości słyszała; najważniejsze przykazanie to miłować bliźniego i tak dalej. Więc taka durna dziwka wasza matka podświadomie myślała; Dla czego mam z kolegą z pracy nie pójść na kawę? Przecież mamy się, kochać - tego nawet religia naucza - więc przyjaźń też jest częścią miłości. A np za komuny w takim przeciętnym pół patologicznym domu synowie dobrze karmieni przez swoje matki -bo córki ślepe z natury, pamiętają jak ojciec był zły bo w białym podkoszulku siedział z kiepem przy spirytusie, lał biedną mamę nie wiadomo za co. Więc uciekłem do innego miasta zostałem psem czy innym strażakiem, poszedłem na studia i walczę dzielnie z patologią nienawidząc wszystkich ćpunów, nierobów, śmieci.
Antychryst2021.05.10 6:40
A syna Jezusa najbardziej
Jest Fronda? Jest poniedziałek? Jest LOLcontent!2021.05.10 6:24
j.w.