Dramatycznie zeznania świadków. Ujgurowie brutalnie torturowani w chińskich obozach koncentracyjnych  - zdjęcie
15.06.21, 16:01fot. Global Panorama, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr, zdj. edytowane

Dramatycznie zeznania świadków. Ujgurowie brutalnie torturowani w chińskich obozach koncentracyjnych

8

Były chiński policjant, który obecnie mieszka w Niemczech, przedstawił przed tzw. niezależnym trybunałem ludowym Ujgurów w Londynie świadectwo brutalnego traktowania mniejszości Ujgurów w chińskich obozach koncentracyjnych. Komuniści, dążąc do realizacji polityki jednych Chin, prześladują i poddają represjom muzułmańską mniejszość Ujgurów, która zamieszkuje głównie region Sinciang.

Były policjant, który występuje pod pseudonimem Wang Keizhan, twierdzi, że Ujgurowie „są torturowani, by usunąć wszelką niezgodę. (...) Po najgorszym traktowaniu będą całkowicie posłuszni i w zgodzie z Partią. Nie pozostaną im żadne własne myśli. (...) Według polityki chińskiego rządu Ujgurowie są systematycznie i  zbiorowo określani jako terroryści”. Stąd policjanci z Sinciang, dostając „bardzo wysokie pensje”, są zachęcani do tego, by traktować muzułmańską mniejszość jako wrogów państwa.

Policjanci w związku z tym nie są w żaden sposób karani, jeśli stosują brutalne i wymyślne metody torturowania więźniów. Jak opisuje Keizhan: „Więźniowie ujgurscy byli czasami zmuszani do klęczenia, bici pięściami, wokół ich głów okręcano plastykowy worek, by spowodować duszenie, a worek usuwano, gdy zaczynali walczyć o oddech. Czasami ich kończyny były wiązane i rury wkładane do ust, by siłą wpompować wodę do ich płuc”.

Według byłego policjanta Ujgurów zmusza się do podpisywania fałszywych oświadczeń, że popełnili przestępstwa, których w rzeczywistości nie byli sprawcami, lub że są terrorystami. Jako pretekst do aresztowania wystarczyło na przykład, że ktoś otrzymał przekaz pieniężny z zagranicy lub po prostu posiadał w domu nóż. „W niektórych wioskach w Sinciang cała ludność takiej wioski została zabrana do obozów koncentracyjnych” – wyjaśnia Keizhan.

Jego relację potwierdza m.in. Omir Bekali, mieszkaniec Kazachstanu, który został aresztowany odwiedzając rodzinę w Chinach w czasie podróży służbowej. Bekali opisuje, jak był torturowany: „Powiesili mnie pod sufitem. Przykuli łańcuchami do ściany i bili plastykowymi, drewnianymi, elektrycznymi pałkami i biczem z metalowych drutów. Wbijali mi igły pod paznokcie”.

Według jego oceny w obozie, w którym się znajdował, na 10 000 więźniów ok. 70-80 proc. stanowili Urgujowie, a 20-30 proc. Kazachowie. W czasie jego pobytu w obozie dwóch więźniów zmarło z powodu tortur. „Myślałem, że zostaliśmy tam przywiezieni po to, by nas zabić, a nie edukować” – relacjonuje Bekali.

Według Keizhana ta polityka chińskich komunistów ma na celu stworzenie „jednych Chin” i zniszczenie tożsamości Ujgurów. Stąd siłą przenosi się dzieci więźniów obozów koncentracyjnych pod opiekę państwa, by doprowadzić do ich asymilacji. Oczywiście władze Chin zaprzeczają i twierdząc, że „obozy – które jak mówią są teraz zamknięte – to centra szkolenia zawodowego”.

 

jjf/LifeSiteNews.com

 

Komentarze (8):

Z tego wniosek....?2021.06.15 23:44
Że Chiny robią tak samo jak Niemcy! ...Sądziłam , że obozy koncentracyjne, to już przeszłość , a tu nadal są chińskie obozy koncentracyjne !... Przed II Wojną Niemcy jeżdzili do Ruskich uczyć się jak budować obozy!... Oni od dawna już je mieli!...Nie sądzili że z tego szykowali również bicz na siebie w II Wojnie! .... Mieli ogromne też Gułagi!....Z tego co wiem, to nadal mają tzw. "obozy pracy" ...itp.
MACIEJ2021.06.15 20:07
Ceny mieszkan i zarobki w Shanghaju i Warszawie dla glupich burakow. https://www.numbeo.com/property-investment/compare_cities.jsp?country1=Poland&country2=China&city1=Warsaw&city2=Shanghai
Macieju...????! Aj, waj!2021.06.15 23:46
Pisz na temat, a nie o cenach mieszkań!. .. Nie czytasz artykułu???
MACIEJ2021.06.15 19:56
DEBILE tu piszacy nie wiedza,ze w Chinach jest wyzszy poziom zycia niz w Polsce i caly czas przewaga sie zwieksza. Wszystkie cellphony,komputery produkowane sa w Chinach. Warszawa przy Shenzhen,Pekinie czy Shanghaju to biedna wiocha.
Wyższy poziom życia...? Lechu!2021.06.15 23:48
Hahaha...! Ale mi wysoki poziom w obozach koncentracyjnych! Chory jesteś!...Lecz się z ty swoim poziomem!
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.06.15 16:27
... noooo niedobrze ... islamita to tez dobry obrzezany ... ale cieszy ze katolicy w naszych chinskich kibucach to jeszcze gorzej majo ... a pastor franio za to ma od nas ... inoCenty ... a srebrnika jak nas za to POPOcaluje ... tam gdzie slonko niedochodzi ... szalom
Niedobrze się robi!2021.06.15 16:24
Rządy polskie obojętnie jakie by one nie były, ustawicznie brudasom skośnookim w ich żółte dupska wchodzą błagając o "inwestycje". Ale rekord hipokryzji biją NIEMCY! Handlują nie tylko z bandytą kremlowskim, ale i z tym chińskim tak jakby nie było jutra. Chiny to największy brudas świata. Niszczą wszystko na swojej drodze, ale dla UE najważniejsza jest "praworządność" w Polsce, Kopalnia Turów. W tym samym czasie UE podpisuje wiernno-poddańczą umowę z Chinami wręcz JEDNOSTRONNĄ.
Po mnie to choćby i potop!2021.06.15 16:16
Masz majtki, gacie z Chin? A może gówniany smartfon? Wszystko tanie... Tutaj walczysz o LGBT, o wolność tego czy śmego i owego, a to, że twoje tanie majtki, gacie, gówniany smartfon czy setki innych chińskich gówien, jakie kupujesz są produkowane przez NIEWOLNIKÓW to ciebie to oczywiście GÓWNO obchodzi! Walka z pisiorami, z KK jest najważniejszą! . . . . . . .