Dr Jerzy Targalski: Elity głupie czy spodlone i sprzedajne? - zdjęcie
03.07.21, 15:30Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Dr Jerzy Targalski: Elity głupie czy spodlone i sprzedajne?

58

Rafał Ziemkiewicz na swoim wideoblogu rozwinął tezę o niezdolności obecnych elit do przeciwstawienia się kolonizacji unijnej z powodu zafascynowania Zachodem i przekonaniu o jego wyższości, które wyniosły z komunizmu.

Teza ta zakłada dobrą wolę elit, zaś ich antynarodowe i antypaństwowe zachowanie miałoby wynikać z głębokiego przekonania, że wszystko, co przychodzi z Zachodu do Polski, jest lepsze od rodzimej tradycji i zachowania. Mielibyśmy więc do czynienia jedynie z głupotą. Sądzę, że przyczyna jest bardziej prozaiczna, wyjąwszy idiotów gotowych wierzyć we wszystko. Elity wyhodowane przez Kiszczaka po obu stronach dawnej barykady doskonale zdają sobie sprawę z degrengolady Zachodu i właśnie w tym widzą swoją szansę na to, by dobrze sprzedać siebie i Polskę. Jest to bowiem warstwa społeczna, która nie czuje żadnego związku ani z narodem, ani z państwem polskim. Jej jedynym celem jest ustawienie się, najlepiej w roli administratorów i wykonawców planów wrogów Polski. Jest to dla nich perspektywa najkorzystniejsza i niewymagająca wysiłku. Zwłaszcza życie na koszt NGO finansowanych przez dewiantów jest najłatwiejsze. Obecna elita stanowi zagrożenie dla Polski. Jej wymiana, zwłaszcza hodowanej na wycieraczkach klasy politycznej, jest nierealistyczna, gdyż nie można w tym systemie zastopować selekcji negatywnej. Dopiero wstrząs, który uruchomiłby oddolne wyłanianie się nowych liderów, jak było to w czasach Solidarności, tej autentycznej, a nie Kiszczakowej, doprowadziłby do procesu zmian społecznych. Taki proces był jednak możliwy, gdy wszystkich jednoczył wspólny przeciwnik – komunistyczne państwo. Obecnie sytuacja jest inna, więc trudno sobie wyobrazić kryzys, który mógłby przynieść podobne rezultaty.

Dr Jerzy Targalski

Jozefdarski.pl

Komentarze (58):

przemysl-72021.07.5 11:08
Pod ziemią leżą elity , a to co jest elit lolity.
Niklot2021.07.4 18:18
Ten partyjny aparatczyk pisał o sobie? Darski vel Targalski to przygłup i tępak, bez podstawowej wiedzy. pisiackie elyty z rynsztoka. POpaprani maja podobne bo PiSPO to takie samozło. Sprzedawczyków i zwykych kretynów pełno w obu pariach zdradzieckich
katolicka deratyzacja Polski2021.07.4 11:59
Tusk to duma i chwala Narodu Niemieckiego.
Anonim2021.07.3 22:42
Interesującą inicjatywą społeczną jest Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550552-prof-karski-o-edukacji-domowej-i-ustawie-zakrzewskich
Olej2021.07.3 22:13
100/100 z maleńka poprawka - kadra młodych oficerów wojska polskiego dokonująca zamachu stanu i robiąca z łajdakami porządek. Oddolna akcja polityczna ratująca państwo. Polska wciąż nie ma silnego i suwerennego ośrodka decyzyjnego, który byłby zdolny realizować bezpośrednio wszystkie dyrektywy polityczne do poszczególnych agend państwa takich jak sprawne i operatywne służby, policja i organy bezpieczeństwa państwa, armia, i instytucja koordynująca politykę zagraniczną współdziałająca z MSZ-em i rządem. Wszystko razem zespolone w jeden organizm o wysokich zdolnościach decyzyjnych, analitycznych i wykonawczych. Tego wszystkiego nie ma.
Jakub2021.07.3 22:47
To co proponujesz zwolenniku dzierżymordyzmu kacapskiego na Polakach to kacapski styl jak za komuny i eNDecji (zamordowanie Prezydenta II RP) i zamach majowy. Młodzi oficerowie (wychowani przez starych komuchów) będą siedzieć w czołgach a przy monitorach w sztabie Różański, Pytel, Dukaczewski i cała komunistyczna i Tusiata nieczajka. A wy jako figuranci na stanowiskach by ogłupić dalej społeczeństwo. Mendy zawsze na wierzchu.
Olej2021.07.3 23:36
,,kacapski styl'' Uśmiałem się !!!! Paradne w ustach starego bolszewika lub zadaniowanego komucha. Kacapski styl jak powiadacie towarzyszu to była jedyna metoda trzymania was zgrajo za mordę, I w Moskwie doskonale o tym wiedzieli, nauczyli was posłuchu co to jest władza i służba państwu - ich państwu. I wy tę mowę rozumieliście bez słów. Wystarczył telefon z politbiura z Moskwy aby sekretarze w Warszawie srali w portki. A teraz demokraci się zrobili, obrońcy demokracji ! Demokracji, którą traktujecie jak uliczną dziwkę, robiącą wam parawan dla łajdactwa i zdrady, dla rozkładu państwa. Demokracja jest dla patriotów i ludzi rozumnych i prawych. Dla łajdaków powinien być bat, jeżeli skuteczny niechaj będzie nawet ,,kacapskim stylem'' byle by was zgrajo wyeliminował z wpływu na państwo.
Jakub2021.07.4 0:21
Śmiech to zdrowie jak mówiono i życzę go. Tylko głupi, kto się śmieje z prawdy i próbuje ją zagłuszać śmiechem a także fałszywymi oskarżeniami. Biedny skacapiony totalitarysto, czy w którymś moim poście promowałem pedalstwo, kacapię, satanizm i mordowanie polskich obywateli? To tobie i tym, których wielbisz w głowie kacapsko mongolski zamordyzm i rola kacapskiego namiestnictwa na prywiślu wzorem Dmowskiego, Piaseckiego, Moczara i jego pachołów Filipskiego, Poręby i PieeRdeLowskiego Stowarzyszenia Grunwald.
6969692021.07.4 2:36
Licz się ze słowami, jeden z drugim prymitywie o mentalności wsiowego głupka, co to ani pisaty ani czytaty. Nie mówiąc już o wyciąganiu słusznych wniosków z tego co oczy widzą, uszy słyszą, a du*pa odczuwa. Przerażające, jak nisko w swojej ignorancji można upaść.
Jakub2021.07.4 5:43
numerze, a tak właściwie o co tobie chodzi? Bełkot nie na temat. Czy napisałem nieprawdę ciołku kacapski z Targowicy 2?
Krystian2021.07.4 6:42
jakub - W tym przypadku to i lekarz bezradnie rozłoży ręce...na tą przypadłość lekarstwa nie ma.
Jakub2021.07.5 0:30
masz rację, eNDolski kłamliwy lekarz, który zamiast leczyć pogłębia zapaść bo sam przeniknięty jest trucizną i tylko ją ma do zaoferowania jako "lekarstwo". Skąd was trepów bolszewickich tylu na tym było nie było katolickim portalu? Tańczycie też na cześć plwociny trepaka ze świecami w odbytach jak za carskich dobrych czasów? Przenicowany zakłamany świat w którym żyjecie, świat waszych myśli wyobrażeń i wartości. Kłamstwo jest prawdą, zbrodnia dobrym czynem, niegodziwość cnotą itd., synowie ojca kłamstwa.
Olej2021.07.3 23:17
Koniec hasania po Polsce agentury i zdrajców. Przywrócenie jurysdykcji wojskowej z ks-em włącznie za zdradę ojczyzny. Pilnować państwa i niepodległości, gdyż miliony Polaków oddało za nią życie. Skończyć z bezhołowiem, warchołami i łajdakami niosącymi na własny kraj, ściągającymi obce siły dla ratowania swoich tyłków. Koniec frymarczenia Polską !!!!!! Zamach Majowy jak najbardziej !!!!!! Tyle, że nie z delikatnością Piłsudskiego i ,,hotelem w Berezie''
Olej2021.07.3 23:22
W przedwojennej Polsce za większość komentarzy atakujących władzę i państwo byli by-ście chodzili z obitymi mordami, czując respekt i mir. Nie byłoby wycierania sobie mordy Polską, i jej prawomocnie wybraną władzą. Nie byłoby jeżdżenia do Brukseli i Berlina żeby się tam wysadzić i wypiąć na bohaterów i wszystko co dla tego kraju jest i było świętością. Bezkarność was łajdaki rozzuchwaliła, żeście się rozpanoszyli jak czerwone karaluchy.
Jakub2021.07.3 23:53
i nie latali byście jak szaleni do katówny i do kacapskiej ambasady. I nie próbowalibyście dalej ogłupiać narodu i szczuć go na naszych (obecnie) sprzymierzeńców. Ja jednak uważam, że szkoda polskiej krwi tym bardziej w wojnie bratobójczej. Być może uczciwe informowanie społeczeństwa a nie propaganda a także właśnie reformy, których zaprzestał PiS były by w stanie naprawić państwo bez przelewy krwi. Obecnie współczesne państwo ma olbrzymią władzę nad obywatelem, prawie grzebie mu ręką w siedzeniu. A wystarczyło by nie przyznawać dotacji pedałom i zdrajcom i nie pozwolić tego robić różnym fundacjom. Państwo ma swoje metody i nie musi mordować i wystawiać czołgów na ulicach i nie musi zabijać ogłupionych czy protestujących. W lipcu ma zostać podpisany Raport Podkomisji Smoleńskiej i jeśli będzie on uczciwy to może otworzyć drogę do posadzenia w pudłach Tfuska i jego zgrai za udział nawet w zamachu stanu i śmierć załogi i pasażerów Tu-154.
Olej2021.07.3 23:59
Dobry jesteś towarzysz ,,logarytm'' odpowiedzi celujące !!!!!!
Jakub2021.07.4 0:29
Olej, jakie to kacapskie i komunistyczne, swoje niegodziwości czy dewiacje zwalać na innych! Lecz się człowieku, puki możesz! Dobra lektura może pomóc na twe boleści i w rzeczywistości nienawiść do swoich rodaków, dla których masz tylko knut.
bękart vwojny2021.07.4 8:24
" kadra młodych oficerów wojska polskiego" - przecież większość jest z układów i koneksji obecnej władzy i obecnej opozycji, nie znasz realiów panujących w tej służalczej formacji, służą gorliwie temu kto płaci i nie ma znaczenia kto płaci byle płacił
Spectre2021.07.4 9:09
Mityczna "kadra młodych oficerów" czeka tylko do czterdziestki, żeby przejść na zasłużoną emeryturkę po kilkunastu latach pierdzenia w stołek, ewentualnie zajęta jest grabieżą mienia AMW. Sens słów "oddolna inicjatywa" był w Polsce znany w czasach sarmackiego republikanizm. Obecnie nikt nie wie co to znaczy
katolicka deratyzacja Polski2021.07.4 11:49
Konfederacja WOLI Rosje i Putina,bo nienawidzi Wolnej Polski.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.4 11:51
Konfederacja WOLI Rosje i Putina,bo nienawidzi Wolnej Polski.
Anonim2021.07.3 22:06
a dlaczego pisowska władza nadal nie pogoniła sorosowych ngo precz odpowiedz brzmi rodziny pisiakow tam tez siedzą
Jakub2021.07.3 23:05
do Anonim. To jest bardzo ciekawe ale łatwe do wytłumaczenia. W tych "grupach znaczny odsetek" stanowią bachory służb i dlatego PiS nie mógł w tych sprawach na nie liczyć i to one się zbuntowały dając politykom i społeczeństwu sygnał, że kościołów to oni nie będą bronić a ze szczególną czułością będą chronić Schwanzparade by ich uczestnikom włos z głowy nie spadł. Być może pewien odsetek PiS-owskich bachorów też w tym uczestniczy. Morawiecki przyznał się, że jeden z jego krewnych jest pedałem. Ciekawe jest też, dlaczego w naszym Parlamencie są takie prokacapskie świnie jak konfiederacja? Dlaczego Volkskazapen nie siedzą w pudłach?! Dlaczego PiS zaprzestał reformować Polskę? Może pan dr Targalski na to odpowie?!
Jakub2021.07.3 20:04
Czyli tragiedia jak mawiają w KałOgrodzie?! Tragiedia panie dr Jerzy Targalski JózefDarski?! Bo gdy będzie tąpnięcie to się wszystko zawali tylko nie to najgorsze a Ziemkiewicz z Saszą Smagłolicym, sKórwinem Griszą Brązowym, Zasrańcem z Czerwonym Nosem, WSIkatą Winnicą i inną swołoczą, zamiast biegać do katówny przed każdym wypróżnieniem się na rodaków, będą biegać już tylko do swoich panów, którzy wtedy raczą wkroczyć!
man.of.Stagira2021.07.3 18:01
LEWACKIE bojówki anty-PiS! Teraz! WSZYSCY! ROZSIEWAJ Sars-cov-2! HEIL Lempart! SIEG Heil!...ŻRYJ Covida! Zostaw Ślad! Zostaw Ślad! Zdejm KAGANIEC ludobójco! WY*******AJ na PROTEST! NA Protest Trzaskowski! Zostaw Ślad! SIEG Braun!...Na Czerską Go! Pod Respirator z Nim!...Na Czerską Jego Mać!.. // BRAWO Konfederacja i PO-Platfusy! Kij WAM w RYJ!..b a r a n y Brauna-Clowna!..Teraz!..Rozsiewaj Sars-cov-2! ..bo.. Zakończą lock-down! Wszyscy!...Wy Imbecyle od Brauna, Michnika i Trzaskowskiego…Wy Durnie Tanajny!..
Jakub2021.07.3 19:52
man.of.Stagira. Nie możesz tego debilu po ludzku napisać?!
odp2021.07.3 17:17
ELITY PIC - Dworczyk nie jest pewien dnia ani godziny. Nie wie, czy i kiedy na rosyjskim portalu ukaże się ewentualnie jakiś kompromitujący lub po prostu szkodliwy dlań mail. Można mu tylko współczuć, gdyż jego sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. „Proszę zadawać pytania tylko w temacie konferencji” – coraz częściej mówią prowadzący konferencje prasowe z premierem lub z szefem jego kancelarii. To nic innego niż cenzura. Jest to świadectwo bezsilności władz w sprawie afery mailowej. Bawią się w chowanego. Schowali się i sądzą, że nikt ich nie widzi. Wygląda to już na kpinę. Media widzą, że król jest nagi, a ten może tylko powiedzieć: „Polacy, nic się nie stało”.
bogdanus2021.07.3 17:02
Priorytetem dla Niemiec jest doprowadzenie do jak najszybszej federalizacji. Główną przeszkodą jest Polska, śródziemiomorze i konsolidacja sił konserwatywnych w UE. Zadaniem Tuska jest przejecie władzy wszelkimi sposobami, by przerwać ten proces. Kariera jest na drugim planie ważne jest zadanie. Dla Niemiec niema nic ważniejszego jak federalizacja pod rządami Berlina. Jest to walka o władzę głównie między Berlinem a Warszawą jaka w przyszłości ma być UE. Te wszystkie działania LGBT, TSUE mają jeden cel, FEDERALIZACJA UE. ------Nie wybierajcie RPO z opozycji, bo będzie to następny balast dla Zjed. Praw. Lepiej jak go niema świat się nie zawali.
matis892021.07.3 17:13
Lewacki, szatanistyczny PIS tak samo, a nawet bardziej niż PO wspiera ''federalizację''. Głównym celem ''fedralizacji'' jest cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Szatanistyczny PIS jak nikt wspiera to oficjalnie i nawet reklamuje. Jak mówi Pismo Św. w państwie bezgotówkowym bez Znamienia Bestii nic nie kupisz i nie sprzedaż, bo gotówka zostanie wycofana. Celem państwa bezgotówkowego w federalizacji jest też pozbawienie narodów ich walut i zastąpienie jest jedną sfederalizowaną bezgotówkową walutą. Także szatanistyczny PIS federalizację wspiera oficjalnie i to jak nikt, a za PISem państwo bezgotówkowe wspiera całe lewactwo służące jak PIS masonerii i Nowemu Ładowi NWO który Judasz Morawiecki oficjalnie nazwał Nowym Porządkiem Świata NWO.
matis892021.07.3 17:17
Tak samo obecne globalne, aborcyjne, demoniczne szczepienie Antychrysta i Rządu Światowego NWO jest elementem ''federalizacji'' w którym lewackie rządy państw wykonują plandemiczne rozkazy Rządu Światowego NWO. I tutaj lewacki, szatanistyczny PIS aż się wyrywa przed szereg aby służyć NWO i plandemicznej ''federalizacji'' na rozkaz z zewnątrz. Oczywiści do PISowskiego szczepienia szajsem nagabuje, stręczy całe lewactwo według hasła ''oddaj swoje ciało PISowi''.
Jakub2021.07.3 20:34
matis 89. Narzekasz jak baba w ciąży! A masz może jakieś rozsądne rozwiązanie tej sytuacji czy tylko robisz (tzn. usiłujesz) nam pianę z mózgu? Pan Targalski dał do zrozumienia, że rozsądnego wyjścia nie ma. Prawdopodobnie grozi nam eNDoDmowszczański dzierżymordyzm bądź pedalsko satanistyczna dyktatura, jedno i drugie diabła warte. Gdyby PiS otrzeźwiał, mógłby? wznowić drogę reform ale musiałby się zbuntować przeciw WSI-kom (nazywam tak umownie tych, z którymi zawarł umowę przed wyborami z 2015r., może z jakąś kacapską grupą umocowaną w wojsku i policji lub Bóg wie gdzie). Na Erdoganizm, moim zdaniem ich nie stać ani fizycznie ani intelektualnie. Myślę, że bez Bożej Łaski i Jego Mocy nic dobrego nie będzie można zrobić. Kościół się obraził za krytykę kościelnych kapusiów komunistycznych, pedalstwa niektórych księży i za krytykę ich pedofilstwa i swołocz polską ma w głębokim poważaniu, za to że protestowała przeciw zdradzie nauk Bożych i to o zgrozo publicznie. Powinni oblec się w wory, pokutować i przepraszać Pana Boga za swe grzechy, które najbardziej ranią Kościół i błędy (szczególnie jezuickie, także dominikańskie). Ciekawe, że im samym najtrudniej jest czynić to co z urzędu zalecają maluczkim (i słusznie zalecają). Zamiast tego lubują się w kreowaniu fałszywych autorytetów, świętych i lekceważeniu ludzi niskiego stanu. Oczywiście, nie wszyscy księża są tacy a nawet większość bywa uczciwa lecz na stanowiska kierownicze przeniknęła duża część błądzących i ci wymuszają na szarych Sługach Bożych a przynajmniej usiłują wymuszać posłuszeństwo złu, grzechowi.
Jazzz2021.07.3 16:53
Jak pojeździłem trochę po Europie, moje kompleksy zniknęły. Odwiedzane europejskich stolic jest mylące. Trzeba odwiedzać małe miasteczka, ale nie turystyczne kurorty. Trzeba pojechać na wieś. Może dlatego naszym "elitom" kompleksy pozostały.
Maciej Piwowar2021.07.3 16:50
Ponoć za kilka godzi odbędzie się otwarcie Centralnego Portu Lotniczego wybudowanego przez PiC władzę - dotychczasowy koszt za 3 miliardy zł. Następnie uruchomią nowiutką elektrownię węglową w Bełchatowie za 1,8 miliarda zł. Mało tego przyjadą do Polski zakupione respiratory za 180 milionów zł a chiński prywaciarz odda 23 miliony zł za maseczki, które nie nadawały się do użytku. Na dodatek pan Rydzyk odda dobrowolnie 570 milionów zł ,które dostał od PiC władzy a z których nie chce się rozliczyć. A suweren w te wszystkie bajeczki nie dość, że wierzy, to jeszcze popiera całym swoim gorejącym serduszkiem.
Sanitariusz Pogotowia z Tworek do pacjenta2021.07.3 19:14
No dobra, teraz do pokoju na wstrząsy czas.
aaaa2021.07.3 20:02
Centralny Port Lotniczy powinien być wybudowany 30 lat temu ( był przymierzany Łask) ale opcja niemiecka działa.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.3 16:41
Zapraszam towarzyszy radzieckich jak: matis89, AAAgówno z Nilu do naszej, tj. mojej i mojej domowej bitch "kretynizacja" nory w W-wie przy ul. Starej Baśni. Numeru domu nie podaje po smrodzie trafisz. Ale dla pewności oprócz psiego gówna na wycieraczce jest moje na drzwiach nazwisko: ✡️ prof.dr hab. filozofii oraz dyplomowany elektryk-teoretyk Lech Keller-Krawczyk🏳️‍🌈. . . . . . Będzie zwyczajowe w kakałko ciepłego flaka w pysk!
katolik2021.07.3 16:26
w Polsce nie ma elit, zostali wykształceni ludzie bez honoru, etyki, sprzedajni, zwykłe kmioty
katolicka detatyzacja Polski2021.07.4 11:56
W Polsce ,ty ruski wieprzu z Konfederacji Targowickiej,PIS i Kaczynskiego,czyli przyszlosc.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.3 16:24
W dzień powrotu do polityki pana Tuska, żoliborski naszczalnik wyskakuje z uchwałą zabraniającą pisowskim rodzinom pracować w spółkach skarbu państwa. Jednocześnie w uchwale dopisuje wyjątki by wszystko zostało po staremu... PiSdziaki to obłudne skyrwysyny!
AAAtomek2021.07.3 16:33
Prawica polska to moskiewska inicjatywa?
STARY2021.07.3 18:43
Dlaczego wy zydzi jestescie tak beszczelni i zaklamani.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.4 11:57
Komuchy WOLA krasc bez ograniczen.
AAAtomek2021.07.3 16:21
Targalskiemu na starość już się chyba wszystko poyebało?
sutener2021.07.3 19:16
No chodź już czas w dupcie;-).
Japa2021.07.3 16:20
Fajnie Pan panie Doktorze ocenił sytuację Polski pod opieką naszej elity intelektualnej , Pamięta Pan chyba ,że to sukces Hitlera i Stalina , ale też ocena nasze polskości .Marżę o drugiej części Pana rozważań . O leczeniu naszej " choroby Jak to " leczyć " bo PiS ,sam sprawy nie załatwi , Jak na razie , to nie brakuje oskarżeń ,że to jego wina Proszę o receptę na lek . . .
Hej, Targalski2021.07.3 16:17
Ten krawat to z czasów Gierka?
Saki Faki2021.07.3 19:15
A ty jeszcze nosisz ta apaszkę w kolorach tęczy niepełnej.
ryszard2021.07.3 16:09
Niestety mamy elity z zapleczem. Elity bez zaplecza są u nas szczątkowe (w zaniku). W granym dziś w POPiSowym spektaklu tych elit, jak się dobrze wsłuchać daje się słyszeć spoza sceny motto koryfeuszy zaplecza obu scen. Jest jednobrzmiące "nasze agory, wasze obory".
matis892021.07.3 16:08
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
plum2021.07.3 16:08
Taa... wstrząs... 45% po jednej dawce "szczepionki" a jakie 36% po pełnej dawce. Jeszcze pewnie trochę wzrośnie bo tyle zachęt do eutanazji nawet milion zeta i elekstryczne autko... Wstrząs będzie i to potężny, i nie będzie to wstrząs elektryczny... No chyba, że chodzi o krzesło...
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.3 15:56
Zapraszam sisi z WSI do mojej nory w W-wie przy ul. Starej Baśni. Numeru domu nie podaje po smrodzie trafisz. Ale dla pewności oprócz psiego gówna na wycieraczce jest moje na drzwiach nazwisko: ✡️ prof.dr hab. filozofii oraz dyplomowany elektryk-teoretyk Lech Keller-Krawczyk🏳️‍🌈. . . . . . Będzie zwyczajowe w kakałko ciepłego flaka w pysk!
plum2021.07.3 16:15
I co, duma Cię rozpiera? Ale pokazałeś wszystkim jak wszystko masz w d... Taki wielki, taki głupi...
Foster2021.07.3 15:44
O sobie mówi ?
J*bac tuska i pomatolow2021.07.3 15:41
Piekna nasza Polska cala ..bez pedalow i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA .....
Spierdalaj ty kurwo żydowska2021.07.3 15:57
Prowokatorze!
Jakub2021.07.3 20:54
Bravo! Bravi! Brava! Teraz napisz na pohybel swołoczy Volkskazapen z Targowicy 2.
sisi z WSI2021.07.3 15:40
sorki- a jak w 2004 roku w traktacie akcesyjnym spisywano naszych rolników na pożarcie konkurencji godząc się by dostawali na wspólnym rynku tylko 35 procent dopłat i to najlepiej do ugorowania to gdzie były nasze elity. Teraz po kilkunastu latach oczy się otwierają że unia bezinteresownie nas nie przyjeła .
man.of.Stagira2021.07.3 15:36
"Für Deutschland! ..." -Donald T. //