Dość leśnych dziadków! Ministerstwo wzywa Polski Związek Pływacki do wyjaśnień - zdjęcie
19.07.21, 11:15Fot. via Pixabay

Dość leśnych dziadków! Ministerstwo wzywa Polski Związek Pływacki do wyjaśnień

13

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wezwało władze Polskiego Związku Pływackiego do złożenia wyjaśnień w związku ze skandalem, jaki miał miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W wyniku błędów proceduralnych popełnionych przez Związek do startu nie dopuszczono 6 polskich pływaków.

W wyniku błędów proceduralnych przy zgłoszeniu do Polski wrócić muszą Aleksandra Polańska, Dominika Kossakowska, Alicja Tchórz, Bartosz Piszczorowicz, Jan Hołub, Mateusz Chowaniec.

Światowa Federacja Pływacka (FINA) zadecydowała, że nie dopuści do startu na igrzyskach zawodników, którzy zapewniony mieli start w sztafecie, ale zostali zgłoszeni do rywalizacji indywidualnej. Ta ostatnia wymaga przy tym zaproszenia FINA. To zaś otrzymał tylko jeden ze zgłoszonych do sztafety zawodników - Kacper Stokowski.

Zawodnicy wystosowali już otwarty list do prezesa PZP, w którym domagają się dymisji jego i całego zarządu - więcej czytaj tutaj. Prezes PZP poprzestał póki co na oficjalnych przeprosinach.

- Jest mi smutno, jest mi przykro, jestem zła, czuję bezsilność. Uczucia te są nie do opisania. To nie jest tak, że my na start na igrzyskach pracujemy kilka tygodni czy miesięcy. To są naprawdę lata wyrzeczeń, ciężkiej pracy, przedkładania treningów ponad życie rodzinne - powiedziała po powrocie do Polski Alicja Tchórz.

W wyjaśnienie skandalicznego zaniedbania PZP włączyło się także Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

"Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wezwał Prezesa Polskiego Związku Pływackiego do niezwłocznego złożenia wyjaśnień w sprawie niedopuszczenia do startu w Igrzyskach XXXII Olimpiady Tokio 2020 sześciorga polskich pływaków" - czytamy w komunikacie Ministerstwa.

Ministerstwo zapowiedziało, że szczegółowo zbada proces zgłaszania polskich zawodników do Igrzysk, a po ich zakończeniu "wyciągnie konsekwencje wobec osób i instytucji odpowiedzialnych za nieprawidłowości".

"W opinii MKDNiS, sytuacja taka nie powinna się wydarzyć w profesjonalnie zarządzanym związku sportowym" - głosi dalej oświadczenie Ministerstwa.

jkg/eurosport

 


Komentarze (13):

Marek2021.07.20 20:10
Uważam że Prezesa Polskiego Związku Pływackiego trzeba wysłać na zieloną trawkę !!!!!!!!
Wina PiSu2021.07.19 15:36
Pisowscy nieudacznicy poobstawiali wszystkie stanowiska swoimi stryjami, wujami i dziesiątkami kapelanów i oto są efekty.
Tyż prawda2021.07.19 14:14
Bronisławie Beton Baton ek tys zwyczajny koderasta
Palestyna2021.07.19 14:04
Sport SM ogrodki działkowe PZW aerokluby nadal są w rekach tak zwanych działaczy starej bolszewickiej nomenklatury .Tak jak w sądach miejsce starej bolszewi zajmuje ich progenitura jeszcze cwańsza i pozbawiona skrupułów.
BBBetonek2021.07.19 13:26
całkiem niedawno były ogromne afery w PZKol, i obyczajowa, i finansowa, i kompetencyjna. i jak się skończyły? Chyba nijak. Większość (jak nie wszystko) pod dywanem. Ministry pokrzyczą a później ogon pod siebie i będą udawali, że wszystko oki a zawiniły czynniki obiektywne. Tektura związana paździerzowym sznurkiem.
rychu2021.07.19 14:09
BBBetonek przypomne ci ze werdykty sądowe wydaje Sąd a nie minister a teraz bedzie tak ze wyroki wydawac bedzie TSUE a sądy beda tylko przyklepywać.I co Pan im zrobisz ?
Anonim2021.07.19 13:00
jesteśmy potęgą !!!!!!! Brawo PIS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale tylko w uprawie borówek !
cam2021.07.19 12:45
Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa. :( ------------- Andrzej Duda, Twitter, 10:51 PM · 24 wrz 2013 r.
BBBetonek2021.07.19 13:13
komentarz na miarę wówczas polityka ligi podwórkowej, który urósł do rozmiarów prezydenta RP.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.19 11:49
Hej Lesio Keller-Krawczyk - katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 ! A dupsko cię nie boli od łykendowego rżnięcia? Ale kilka rubelków zarobiłeś!
kuba powiatowy2021.07.19 11:48
czepiacie się eSBeków na ciepłej posadzie, a oni tak się starali
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.19 11:47
Jesteście zdziwieni? Jaki minister sportu takie związki. Zwrócę uwagę na jeden szczegół! Wiceprezesem PZSiatkówki jest europoseł który oszukiwał PE kręcąc lody na dietach wpisując niezgodne z prawdą miejscowości oraz wykazując zdezelowane samochody! CZY W POLSCE W ZWIĄZKACH SPORTOWYCH MUSI BYĆ MIEJSCE DLA PISDOWATYCH ZŁODZIEI, OSZUSTÓW I MALWERSANTÓW?
kuba powiatowy2021.07.19 11:49
ckni ci się PRL, ubeczku