Dominikanin uważa kompromis aborcyjny za… ,,dobrostan społeczny’’  - zdjęcie
03.11.20, 19:54Fot. screenshot - YouTube (Maskacjusz TV)

Dominikanin uważa kompromis aborcyjny za… ,,dobrostan społeczny’’

40

„Dobrostan społeczny” – tak znany dominikanin o. Paweł Gużyński nazywa kompromis aborcyjny, który zezwalał na aborcję eugeniczną. Dominikanin na antenie TVN24 wyraził poparcie dla odbywających się w Polsce manifestacji.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. przesłanki eugenicznej wywołało w Polsce falę protestów skrajnie lewicowych środowisk, które domagają się liberalizacji prawa aborcyjnego. W ramach wulgarnych manifestacji dochodzi do dewastacji kościołów i miejsc pamięci, atakowani są ludzie o odmiennych od uczestników protestów przekonaniach.

Tymczasem znany dominikanin przekonuje na antenie TVN24 o słuszności protestów i staje w obronie prawa do zabijania dzieci nienarodzonych:

- „Mój Kościół zrobił błędy i ja za to was przepraszam. Biskupi nie mają w tej chwili wystarczającej odwagi, by skrytykować rządzących za haniebną decyzję, która wywołała protesty w środku pandemii” – stwierdził o. Paweł Gużyński.

Duchowny przekonuje, że orzeczenie TK „naruszyło pewien dobrostan społeczny”, wobec czego za słuszne uważa odbywające się na ulicach protesty.

kak/PCh24.pl

Komentarze (40):

Sebastian2020.11.4 19:07
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate. Tajny raport Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maria O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu. Wszystkie informacje podane wyżej stanowią streszczenie raportu Siostry Maury O'Donohue, która była na misjach w 23 krajach. Papież Franciszek potwierdził publicznie liczne fakty gwałtów dokonanych przez katolickich duchownych na zakonnicach. Podanie powyższych faktów nie ma na celu zwalczanie kościoła, a jedynie jego oczyszczenie. Nigdy nie umieściłbym nieprawdziwych informacji.
nie ślepy2020.11.4 14:37
Znany...pierwsze słyszę, gęba kretyna... chyba w psychiatrykach?
anonim2020.11.4 13:23
kolejny zbok i jak widac dominikanin .szatan dziala w zakonie
leczyć pacjenta o.Gużyńskiego2020.11.4 12:34
Gużyński cyt: "za słuszne uważa......." - yhy, wystarczy spojrzeć na tego "duchowego" ojca TVNu, żeby uważać za słuszne umieszczenie go w psychiatryku.
ICH poznacie po facjacie2020.11.4 12:23
ten na fotce, tak jak i zakonnik Szustak, czy też Hołownia -TVałNowski kaznodzieja i niedoszły dominikanin, mają wspólny wyraz twarzy wskazujący na to, że są osobnikami specjalnej troski.
ja2020.11.4 12:07
szydercze rzenie
stary ministrant2020.11.4 10:48
Dominikanie to kiedyś były prawdziwe Pańskie Psy, wierne do bólu, do śmierci; teraz to nie wiadomo co się porobiło, są autorytetami dla ateistów... Św. Dominik przewraca się w grobie
chochoł2020.11.4 10:33
tefaenowski diabełek.
andrzej2020.11.4 9:14
oj jaki fajny przyglup ciekawe gdzie go wykopali?
Olo2020.11.4 7:57
Każdy pederasta powinien zostać usunięty z kościoła i wszelkich zakonów na zbity pysk, włącznie z tym powyżej!
Natalja Siwiec2020.11.4 8:59
Wtedy kościół by się rozpadł bo nie byłoby komu odprawiać mszy.
Olo2020.11.4 15:13
Nie pal głupa, jak sodomia odejdzie to do seminariów trafią ludzie z powołania i nie będą się musieli bać że będą molestowani jak to się dzieje teraz gdy szalej lawendowa mafia.
Nina882020.11.4 7:50
Czy znacie zakon bardziej upadły niż tzw dominikanie? Bo ja nie. Chyba szatan tam zagościł i został mile przyjęty.
JAN2020.11.4 7:46
Dominikanie słyną z heretyckich poglądów. To jeden z nich.
vide fotka jw.2020.11.4 7:19
fe! jakiż brzydki ten brzydek
Adalbertus2020.11.4 7:10
Celem życia człowieka wierzącego nie jest "dobrostan" (co ten potworek językowy właściwie znaczy?), ale pełnienie woli Bożej !
opty2020.11.4 5:33
POwiększyć dobrostan o EUTANAZJĘ od 60 roku życia.....
antyhipokryta2020.11.4 10:50
eutanazją powinni być objęci zwolennicy eutanazji i aborcji
Andy2020.11.3 22:51
Masz szczęście matole, że jak rodziłeś się nie było możliwości dokonania aborcji ze względu na wyjątkowo tępy wyra ryja. Już byś nie żył
Renia2020.11.3 22:38
To nie ojciec duchowny , to wysłannik piekła ,
Coco2020.11.3 21:15
To jest wychowawca nowych dominikanów? Koniec zakonu bliski. Czy ten ktoś ma jakichkolwiek przełożonych? Pańskie psy okazują się szakalami.
Tadziu, Jasiu Hertrich-Woleński "tanaka shitshow"2020.11.3 20:43
Żyd jest zawsze na miejscu "wydarzeń", Żyd jest jak rekin, który poczuje krew w wodzie. Żyd był w pierwszych szeregach bolszewików. Żyd a nie Dzierzyński rzucił hasło rozstrzelać, ubić wszystkich przeciwników ... Jak to historia, lubi się powtarzać, ale Żyd wniosków nie potrafi wyciągnąć. Żyd nazwiskim Hertrich-Woleński, zresztą nie tylko on, bo i praktycznie każdy z nich który ma dostęp do mediów, dostał obłędu. Gorączki rewolucyjnej. Ale jak zawsze w historii Żyd nie mierzy sił na zamiary. . . . Co to znaczy dla autorów "tanaka shitshow" słowo "Rozsądek"? To jest jak z definicją demokracja w wydaniu np. Tuska. I to po angielsku "my way or the highway" co znaczy: albo będzie tak jak ja chce albo WOGÓLE!
JS2020.11.3 20:34
Bardzo smutny przykład sługi anty-Chrysta w Kościele. Jeżeli nie powróci do źródła zdrowego, trzeźwego myślenia jakie jest w Ewangelii, spotka się z Judaszem. Na podobnej drodze jest inni Adam Szustak, który w pysze i głupocie mocno już zszedł na bezdroża i dla mnie nie jest już ani ojcem duchownym, ani zakonnikiem. Módlmy się za duchownych ! Króluj nam Chryste !
Jarek2020.11.3 20:38
Pytanie teologiczne. Czy bez zdrady Judasza byłoby zbawienie? Czy wypełniłoby się pismo (przepowiednie starotestamentow)? Chrystus wiedział, że Judasz go zdradzi, dlaczego go od tego nie odwodził?
Przekora2020.11.3 23:15
Bo Judasz jak każdy człowiek miał wybór, ale chciał prawdopodobnie zmusić Jezusa do czegoś innego niż Jezus robił na co dzień (czyżby do rewolucji). Zdrada nie skreśliła Judasza w oczach Jezusa ale coś innego (wg biblii samobójstwo). A co do ukrzyżowania Jezusa to i tak by się to stało prędzej czy później to taki był cel jego ziemskiego życia i zwycięstwa na księciem ciemności. Tyle teologia.
leszczyna2020.11.4 0:21
Sądzisz, że bez zdrajcy Pan Jezus nie dałby rady zapewnić ludziom zbawienia? Że zło jest konieczne do osiągania dobra? Św. Paweł pisze, że wiara nasza jest pusta bez zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, a On miał moc zmartwychwstać niezależnie od tego, jaką śmiercią i jakiej ręki zginął.
rebeliant2020.11.3 21:32
Ale przecież to jest dziecko Boże.
NIE obrażaj Dzieci Bożych!2020.11.4 7:16
jeśli tego "dominikanina" określasz mianem "to", to on jest dzieckiem Lucyfera i Lucyferiany! wystarczy posłuchać tego co "to" mówi i spojrzeć na jego szatański wyraz twarzy.
Rozsądek2020.11.3 20:34
To jeden z niewielu głosów rozsądku z KK. Dopuszcza do istnienia fakt, że Polska nie jest krajem wyznaniowym katolickim. W Polsce prawo aborcyjne nie jest jednoznaczne. Przez 27 lat był kompromis. Teraz znalazło się kliku idiotów, którzy nie wiem komu chcą się przypodobać, pewnie myślą, że zaklepują sobie miejsce w niebie. To co zrobił, tak naprawdę Kaczor z Przyłębską, to skur... Im nie zależy na ludziach. Przeliczyli się, że ludzie nie wyjdą na ulicę. Każde życie to skarb, ale trzeba mieć na uwadze i inne aspekty. Może trzeba się zastanowić dlaczego mimo, że to jest prawnie zabronione, kobiety zabijają dzieci w bardzo okrutny sposób? Np. wyrzucają na śmietnik. Odpowiedź jest dość prosta. Nie mają pomocy, czy to od najbliższej rodziny, państwa, czy nawet kościoła. Najlepiej zakazać i wypiąć cycki do orderu - jaki ja byłem/am wspaniały. A życie toczy się dalej i kobiety potrzebujące wsparcia często go nie mają.
Katon Starszy2020.11.4 6:15
"Każde życie to skarb" a potem pisze ale niektóre te najsłabsze upośledzone to mozemy wyrywać z łona matki po kawałku .Dziecko nie ma prawa do życia a matka ma prawo do jego zabicia oto logika lewackiego kretyna
astm.2020.11.3 20:28
Człowieku i ty jesteś zakonnikiem.ojcem. Ewangelia i jeszcze raz ewangelia oraz Dziesięć Przykazań Bożych. Jeżeli to z przekonania, to biada ci gorszycielu. Skandal, gdzie są twoi przełożeni ? Pan Jezus jasno powiedział o gorszycielach...
jest zakonnikiem2020.11.3 20:36
ale nie ojcem!!
jjjj2020.11.3 20:23
ten ksiąz (zakonnik) to chyba podstawiony lewak szkolony by kościół rozwalic od srodka jak wielu pedofili by potem zarzuty stawiaćkatolickim duchownym, jest takich kilku którzy zawsze udzielaja wywiadów dla tvn24....nie podobajasie oninam
Glaudiusman2020.11.3 20:09
Co taki człowiek robi w zakonie. Dlaczego się go z hukiem nie wyrzuci na ulicę. Nie może gorszyć innych swoim libertariańskim i masońskim podejściem. Skoro nie ma wiary, no to won tu stąd. I to szybko.
Jahu🐟2020.11.3 20:19
Też tego nie rozumiem, publicznie gada rzeczy skandaliczne i nic..biada gorszycielom.
Ukrzyżuj go!2020.11.3 20:42
!!!
Uchowaj Boże od takich pasterzy2020.11.3 20:08
Czytałem o objawieniach z Akity, jest tam o takich 'duchownych' co wiernych sprowadzają na złą drogę. Delikatnie rzecz ujmując, nic dobrego ich po śmierci nie czeka.... Na tym zdjęciu to on jest pijany, czy na co dzień jest taki lekko uśmiechnięty?
Jarek2020.11.3 20:45
A Biblię czytałeś, czy tylko objawienia czytasz? Myśleć też samodzielnie nie umiesz, bo nie wiesz, że fronda specjalnie dobiera zdjęcia, zwłaszcza dla tych, których nie lubi. Nie sądźcie abyście i Wy nie byli sądzeni. - znasz coś takiego?
Anonim2020.11.3 21:15
Czytam Pismo Święte bardzo często, i tak mi z ta twą uwagą przypomina zaraz św. Mateusz - "Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł" i "Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych"
zdelegalizować "Dominikanów"!2020.11.3 20:08
od dawna Dominikanie dowodzą, że są pomiotami Lucyfera! gniazdo grzechu i rozpusty!! wystarczy spojrzeć na tego z fotki jw. wycwelowanego ydka!