Dobre imię Polski Platformie jest... obce? - zdjęcie
15.02.16, 16:35

Dobre imię Polski Platformie jest... obce?

2

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia poinformowała, że "Platforma Obywatelska zablokuje zmianę konstytucji dotyczącą ochrony dobrego imienia Polski". IAR powołuje się tu na deklarację posła PO Michała Szczerby.

Chodzi o zaproponowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości poprawkę do konstytucji, która pozwoliłaby na skuteczniejszą ochronę dobrego imienia Polski. Zmianie uległaby także ustawa o IPN.

Władze RP mogłyby skuteczniej dochodzić dobrego imienia Polski na drodze prawnej. To potrzebne w obliczu nieustannych kłamstw i manipulacji zagranicznych mediów i instytucji twierdzących, że Polacy u boku przybyłych z kosmosu nazistów mordowali Żydów.
Ministerstwo chce, by ci, którzy publicznie przypisywali Polsce udział w mordzie na Żydach, podlegali karze pozbawienia wolności, ci zaś, którzy dokonali tego nieumyślnie, podlegali karze grzywny lub ograniczenia wolności.

Z propozycją tą nie chce zgodzić się poseł PO Michał Szczerba twierdzący, że do ochrony dobrego imienia Polski nie jest potrzebna zmiana konstytucji, a wystarczą zmiany kodeksu karnego. I dodaje, że "nie ma w tej sprawie stanowiska PO".

wbw

Komentarze (2):

anonim2016.02.16 9:28
Mają rację. Najpierw precyzyjnie zdefiniujcie pojecie, żeby nie można go było potem dowolnie interpretować i wykorzystywać jako polityczną maczugę.
anonim2016.02.18 14:01
Czy może mieć Ojczyznę Internacjonalista i Kosmopolita.?