D. Kubiak: Na Moskwę musimy uważać, ale to Niemcy tu i teraz mogą nas zniszczyć - zdjęcie
18.04.21, 08:16Fot. Kremlin.ru via Wikipedia, CC 4.0

D. Kubiak: Na Moskwę musimy uważać, ale to Niemcy tu i teraz mogą nas zniszczyć

134

- "Polska polityka od lat była tak totalnie zafiksowana na kierunku wschodnim i Rosji że byliśmy całkowicie ślepi i głusi na potencjalne zagrożenia z Zachodu. Dlatego dopiero teraz, na skutek ogromnych zaburzeń wewnętrznych bardzo powoli dociera do nas to, że od dawna jesteśmy celem agresji, której siłą sprawczą są nasi zachodni sąsiedzi – Niemcy" – czytamy w tekście Dariusza Kubiaka na Facebooku.

- Wojna? Wojna! - pisze Kubiak rozpoczynając swoją analizę.

- Polska polityka od lat była tak totalnie zafiksowana na kierunku wschodnim i Rosji że byliśmy całkowicie ślepi i głusi na potencjalne zagrożenia z Zachodu. Dlatego dopiero teraz, na skutek ogromnych zaburzeń wewnętrznych bardzo powoli dociera do nas to, że od dawna jesteśmy celem agresji, której siłą sprawczą są nasi zachodni sąsiedzi - Niemcy. Ich polityka wobec Polski dokładnie wypełnia definicję wojny hybrydowej. To ciąg działań politycznych, gospodarczych i kulturowych zmierzających do rozbicia społeczeństwa, spacyfikowania jego suwerenności, obalenia rządu i przejęcia pełnej kontroli nad krajem. Niemcy realizują w ten sposób starą strategię swojej polityki wschodniej, opracowaną jeszcze na początku XX wieku jako projekt "Mitteleuropa" (zwany też doktryną Neumanna). Zakłada ona niemieckie panowanie nad całym regionem i sprowadzenie tutejszych państw do roli zarządzanych z Berlina marionetek. W Polsce ta doktryna dzięki kolaboracji lub głupocie lokalnych elit uczyniła ogromne postępy. Po trzech dekadach skutki tej polityki po prostu nas rozrywają i wprost zagrażają już nie tylko naszej stabilności i rozwojowi ale wręcz naszemu przetrwaniu – czytamy.

- Jakie były etapy tej wojny? Po pierwsze przejęcie kontroli nad opinią publiczną i polityką. Pierwsze zrealizowali wykupując polskie media. Drugie finansując i wspierając różne grupy aspirujące do roli czynników politycznych (historia powstania PO!). Jeszcze w latach 90tych zostaliśmy wręcz zalani przez różne niemieckie fundacje które krok po kroku budowały swoje lobby w regionach ... akurat "przypadkowo" tych, które kiedyś należały do Niemiec. Zakres działań był bardzo szeroki - kształtowanie lokalnych elit, powolne niszczenie wspólnoty historycznej i kulturowej oraz wspieranie ruchów odśrodkowych (np. Górny Śląsk). W połączeniu z ekspansją gospodarczą pozwoliło Niemcom de facto na przejęcie kontroli nad największymi polskimi miastami - w których dzisiaj prawie bez wyjątków rządzą ich marionetki. Dodajmy jeszcze uwikłanie Polski w międzynarodowe układy skutecznie niweczące nasze aspiracje polityczne i gospodarcze.

- Gdyby PO nie straciła władzy w 2015 to dzisiaj mielibyśmy już domykanie całego procesu – stwierdza.

- W ostatniej chwili urwaliśmy się ze sznura i wciąż możemy walczyć o swoją szansę. Wykopanie Tuska i zerwanie się Polski z niemieckich więzów doprowadziło jednak do eskalacji polityki Berlina która jest już absolutnie jawnie, całkowicie otwarcie wroga – dodaje.

- Nieco zmieniły się tylko narzędzia niemieckiej agresji. Po pierwsza trwa zaciekła walka z Polską przy użyciu różnych instytucji Unii Europejskiej. Warto sprecyzować - walka najczęściej całkowicie pozaprawna, sprowadzająca się do brutalnej presji całkowicie ignorującej prawne fundamenty "wspólnoty". Po drugie agresywny eksport "rewolucji kulturowej" poprzez wspieranie różnych "prześladowanych mniejszości" i narzucanie obcych nam "trendów kulturowych". Po trzecie - wręcz ręczne sterowanie opinią publiczną poprzez własne i kolaborujące media w Polsce – wylicza autor.

- Uzupełnieniem tegoż jest zaciekła wojna jaką z wszelkimi przejawami polskiej niezależności prowadzą u siebie niemieckie media. To co one wyprawiają to jest już istny szał, amok i totalna wściekłość ... z której większość z nas w ogóle nie zdaje sobie sprawy. Przez wieloletnią głupotę ... a często jawną zdradę naszych elit .... stoimy dzisiaj nad przepaścią.

- Jeszcze nie przegraliśmy. Jeszcze mamy potencjał żeby postawić tamę niemieckiej agresji. Niestety zagrożenie jest ogromne. Przede wszystkim udało im się nas skłócić tak drastycznie .... to chyba cud, że jeszcze się przez to nie mordujemy – pisze z nadzeją.

- Na skutek polityki realizowanej przez niemieckie marionetki bezpowrotnie straciliśmy całą generację młodych (emigracja), mamy zapaść demograficzną i ogromne problemy z młodzieżą, którą bezkarnie deprawują i ogłupiają dziesiątki zewnętrznie finansowanych "fundacji" ... którego wypadałoby przez elementarnych szacunek dla rzeczywistości nazywać wprost tym, czym są - GRUPAMI DYWERSYJNYMI – czytamy dalej.

- Mamy zewnętrznie sterowaną "opozycję", która jawnie dąży do totalnej anarchizacji przestrzeni publicznej i siłowego obalenia rządu. Osłabia nas to ogromnie i dramatycznie spowalnia bezwzględnie konieczne reformy. Czym to się skończy? Nie wiem. Wcale nie musimy przegrać, ale też wcale nie jest powiedziane, że my to wygramy. Trudno bowiem kalkulować szanse i myśleć o zwycięstwie, kiedy potężna część politycznie aktywnej populacji nawet nie dostrzega, że mamy realną wojnę od strony innej niż Rosja … - podkreśla autor.

- Na Moskwę zawsze musimy uważać, ale tu i teraz to właśnie Berlin ma wszelkie szanse żeby nas raz na zawsze zniszczyć – kończy swój wpis Kubiak.

 

mp/facebook

 

Komentarze (134):

Jakub2021.04.25 16:09
Powstanie PełO sfinansowały WSI-ki.
przemyśl-72021.04.20 7:13
Wymienione zaagrożenia są,istotne i istnieją ,ąle Niemcy nie mają u nas szans ,ponieważ historię szyją tak grubymi nićmi ,że nawet proniemieckiego debila to przypili. Zrobili nam zbyt dużo złego ,żeby w Niemcu nie widzieć złego i podstepnego.
T.2021.04.19 12:58
Mam nadzieję, że Rząd to widzi i przygląda się ambasadorowi
rychu2021.04.19 11:20
Zapomniał o żydach ktorzy mieliby pełnic role nadzorcow.Ale to chyba z kurtuazji
Tomek2021.04.19 11:18
Tylko ynteligencja z POKO wierzy ze niemcy zmienili POlityke po 39 roku.Pomijam tych co jawnie pracuja dla BND
Anita2021.04.19 8:34
Taki mem funkcjonował kiedyś w internecie: najlepszym dowodem na kulistość ziemi jest to, że sr...my na wschód a g..no przychodzi z zachodu.
Tomek2021.04.19 7:33
Zastanawiam sie dlaczego kacapy ucza sie szkopskiego i abarot .
rychu2021.04.19 7:31
Kacapy z was to zawsze byli cyrkowce pijaki i złodzieje
Arndt Freytag und Sonnentag2021.04.18 23:38
Polnische leute weg arbeiten dla nas. Szukam pomoc dla opa?
Arndt Pimmel und Muschi2021.04.19 15:23
Zu erst lerne richtig Deutsch!
DDR2021.04.19 17:05
Keine polnisch. Weg schweine raus.
chłopka2021.04.18 20:58
" A ja lublu chażaju pa Moskwu " . Na pewno niepoprawnie to napisałam , ale tak dawno temu uczyłam się rosyjskiego , że wszystko zapomniałam . Ale to nie szkodzi . Nie byłam nigdy w Moskwie a bardzo chciałam ją zobaczyć . Nie było mi niestety dane . Ale tak czy siak Putin jest moim ulubionym politykiem . Nie , nie politykiem . Politykierów to mam u siebie . Putin jest mężem stanu . Może gdybym należała do PZPR jak np. Piotrowicz to widziałabym Moskwę ? Może ? Ale teroz to już po ptokach .
Józef Bonkzdupytuska2021.04.19 7:42
Ubecka córa z ciebie, a synem Kraśko i Tuleya.
chłopka2021.04.19 10:20
Skoro tak uważasz ? Jestem za a nawet przeciw . :):):):):) A Kraśko jest bardzo inteligentny , ale dość umysłowo ograniczony a więc moim synem być nie może . Tuleya zaś nie wiem kto zacz ?
chłopka2021.04.19 14:59
Widzę , że pięcioro mnie " zdołowało " . A sądzicie , że robi to mnie jakiekolwiek wrażenie ? Chociaż jest przydatne do oceniania stanu umysłowego czytających . Daje jakiś minimalny obraz mentalności Polaków . Zawsze to coś .
jahiramać2021.04.20 6:45
Chłopka Nawet cię durniem nie można nazwać , bo i to byłby dla ciebie komplement
Jakub2021.04.24 19:55
A krowy wydojone i nakarmione? A parobczaki prawidłowo obsłużone? To przestań tu bździć kacapskie paskudztwo.
violencja2021.04.18 19:08
Niech najszerszy pas oddziela Warszawę od Moskwy i na Berlin nie stawiać.Ot , takie nasze położenie.
Jakub2021.04.24 19:51
Ale Twoja Targowica 2 kacapom w siedzenie wchodzi bez mydła i Wazeliny. A co proponujesz zamiast NATO? Bo Niemcy są w NATO. Czyżby samobójczą wojnę na dwa fronty? To się dopiero kacapska swołocz ucieszy!
Anonim2021.04.18 19:04
Ja, draimal hoch und parademarsch! kappe ab! Ein, zwei, ein zwei! Robic dobrze, dostać papiros.
Peter2021.04.18 18:40
O to chodzi. A błędem PiS jest to ,że nie przeciwdziała lub słabo przeciwdziała. Skoro to zagrożenie bezpieczeństwa państwa to i działania muszą być radykalne. W 2009 roku zdałem sobie sprawę ,że idzie ku rozbiciu Polski na połowki. To się nie stało, ale potencjał na pomorzu pozostał, hańba. A Gowin ciepła woda w kranie, no zus, Kaczyński zwierzaki i kasa oraz ALIANCI, którzy obecali samoloty za 6 lat.
Anonim2021.04.18 18:54
Polacy źle wybierają? lubią słuchać bajki polityków? a jeśli już źle wybiorą, to nie stać ich na skuteczne non possumus?
jerzy2021.04.18 18:11
Pan Jezus mówi do św. Faustyny, cyt.: "Polskę szczególnie umiłowałem, jeśli będzie posłuszna mej woli wywyższę ją w potędze i świętości". Ten warunek... "jeśli będzie posłuszna mej woli", jest bardzo ważny. Zatem jeśli będziemy żyli, jako Naród, Dekalogiem i wiarą, nic nam nie grozi, wręcz przeciwnie. Ale to co aktualnie dzieje się z młodzieżą naszą, napawa mnie pesymizmem, trudno uwierzyć że "będziemy posłuszni woli Boga".
Anonim2021.04.18 18:44
Jeżeli będzie posłuszna mej woli? .... a zatem, jeśli Polska przeprowadzi Intronizację Jezusa Chrystusa na Króla Polski? ... Jezus mówi Rozalii Celakównie, jak ma taka Intronizacja wyglądnąć? i jak później inne narody wzorem Polski maja ją przeprowadzić, aby był pokój na świecie?
Anonim2021.04.18 18:46
niby niewiele? a jednak masoni nie pozwalają, a Polacy są posłuszni?
Patriota.2021.04.18 18:07
Niezwykle mądry opis sytuacji .Kolaboranci vide totalna opozycja rujnuje nasz kraj.
Anonim2021.04.18 17:51
Niestety, czas biegnie dla Niemiec? najbliższy czas, nie zmieni nic? gotują nas, tak, jak gotuje się żabę, na wolnym ogniu?
emigrant2021.04.18 17:43
Oddkrycie. Po 30 latach. Przecież to jest półtora pokolenia! To tak jakby w 1830 r. odkryć nagle, że 30 lat wcześniej były rozbiory i... co? Próbować wywołać powstanie? Może jednak wpierw spróbowac odzyskacćod Niemiec reparacje wojenne? Zniszczyli caly kraj, wymordowali ludzi, nakradli majątku i nic nie oddali. Przez 45 powojennych lat Niemcy byli naszym śmiertelnym wrogiem, a rosyjscy sowieciarze... najlepszymi przyjaciołmi. Potem nagle okazało się, że na Zachodzie mamy... serdecznych przyjacioł. A na Wschodzie wrogow. Nigdy nie mieliśmy przyjaciół na Wschodzie, Rosja stała się mocarstwem na trupie Posli, a Niemcy zaistniały tylko dlatego, żeśmy im na to pozwolili, zamiast zgnieść Prusy w zarodku. Położenie Polski jednoznacznie pokazuje naszą sytuację geopolityczną. Tak na marginesie - trąbi o tym od lat red. Michalkiewicz - te straszny oszołom. I jeszcze jedno - Smoleńsk nie miałby racji bytu, bez pomocy w kraju tych co nim rzadzili. Tak więc reka ręke myje. Mnie to przed laty wystarczyło - kto przyjechał na pogrzeb do Krakowa w maju 2010, a kto pojechał pykać w golfa. I to jest realny układ sił i wartość sojuszników od 1933 r. mniej więcej, a nawet wcześniej - od Rapallo. Ale w sumie Polacy to spostrzegawczy naród, trzeba przyznać.
Anonim2021.04.18 17:58
Reparacje to PiS-owska hucpa? PiS wyciąga ją w tedy, aby robić Polakom wodę z mózgów?Reparacje wojenne od Niemiec to temat zamknięty? Niemcy w wyraźnie o tym mówią,że brak jest podstaw prawnych bowiem otrzymaliśmy "swoje" reparacje wraz z transzą dla Sowietów? A to, że Sowieci nas wyrolowali, a my posłusznie zgodziliśmy się na to, to już jest inna sprawa? Stąd ta opieszałość PiS-u?
Anonim2021.04.18 18:05
Dodałbym dziwny spokój Polaków nad stanem i wyszkoleniem bojowym i zaopatrzeniem polskiej armii? O tragicznej sytuacji huczy fundacja Ad Arma? jest tego dużo na YT? ...... A Polacy w dobrych humorach gotują się na Rosję, tyle tylko, że nie wiadomo z czym? chyba tylko oddać frajersko polską krew w interesie obcych? Debile, życie im nie miłe, czy może dobrze poinformowani?
Dr.Mengele2021.04.20 6:48
Anonim teraz pigułki i nie łykać czopków jak ostatnio.
Anonim2021.04.18 17:10
Po co mają się trudzić ? PiSdzielce w niszczeniu Polski są skuteczniejsi niż Wehrmacht.
Anonim2021.04.18 17:33
PiSdzielce posłusznie robią to, co KE i TSUE każe, a zatem robią dokładnie to, co chcą Niemcy osiągną w Polsce? sorry, ale czasami PiSdzielce udają przed Polakami, że stroszą piórka? tupią nóżką, jak niegrzeczny dzieciak przed matką? tyle tylko, że na dłuższą metę jest to nieskuteczne? później ogłaszają wszem i wobec, że jest sukces?
mlody2021.04.18 17:38
icek kultury czerwony buraku
Mała162021.04.18 16:44
My to możemy "uważać" na jednych czy drugich. Nic tu nie znaczymy. Bieda z nędzą pod każdym względem. Nawet wewnętrznej jedności brak.
Anonim2021.04.18 17:40
Jedności w Narodzie nie ma, bo tak chcą obcy, nasi sąsiedzi? nasi "sojusznicy"? opłacają rozpierduchę na ulicy, i w urzędach? najgorsze jest to, że mamy takich głupich lewackich sprzedajnych obywateli, co im się wydaje, że nie są Polakami, ale są obywatelami Europy? obywatelami pedofilskiego lewackiego świata? oni już nie są stąd, oni tylko nam doradzają jak mamy nowocześnie żyć?
Anonim2021.04.18 16:14
Niemcom się marzy, taka quasi-Palestyna, pod niemieckim zarządem, w środku Europy? niestety sprzedajne gnidy z Polski ułatwiają im to zadanie? AK miała na takich sposób?
T.2021.04.18 16:10
No tak, Niemcy toczą wojnę hybrydową przeciw nam lokując w Polsce fabryki, szukając tu podwykonawców i inwestując (stąd nasza gospodarka stoi na produkcji części maszyn). Równie dennym pomysłem jest pisanie, że to Niemcy spowodowały emigrację - wręcz ją zmniejszyły, bo przez pierwsze kilka lat nie otwierali rynku pracy na Polaków (stąd emigracja była głównie do UK, Irlandii, Norwegii, Islandii). Gdyby do wyboru były jeszcze Niemcy tuż za miedzą, to mogliśmy mieć większą falę (jak Ukraińcy - emigrują do Polski dlatego, że jesteśmy od nich wyraźnie bogatsi i jesteśmy kilka/kilkanaście godzin jazdy autobusem). Warto czasem pomyśleć logicznie, a nie szukać wszędzie spisków i widzieć w każdym bliźnim wroga. Przy okazji: portal odwołujący się do chrześcijaństwa propaguje chorobliwą podejrzliwość wobec bliźnich. Czyżby jednak Jezus mówił "kochaj Boga, a sąsiada nienawidź"?
Anonim2021.04.18 16:19
ANARCHIZACJA PAŃSTWA, to robią Niemcy przez instytucje unijne, takie jak KE i TSUE? trzeba być ślepym, aby tego nie widzieć? co wiąże się wprost z anarchizacją gospodarki, życia, wiary?
Anonim2021.04.18 16:21
Do T. - to nie jest podejrzliwość - to jest opisana czysta prawda o stosunku Niemców do Polaków. . Upraszczasz infatnylnie poważne tematy.
salamandra2021.04.18 16:39
W swojej dogłębnej analizie zapomniałeś, że polityce państw nie dzieje się nic za darmo. Jak znasz robaczku trochę historii Polski i Niemiec to dzięki takim jak tym mówilibyśmy w dwóch językach naszych sąsiadów po niemiecku i rosyjsku. Na szczęście jest trochę Polaków którzy myślą inaczej.
T.2021.04.19 10:57
No nie dzieje się. Niemiecki przemysł wytrzymuje konkurencję dzięki niższym kosztom pracy i korzystnym warunkom jakie mają we wszystkich państwach "Wyszehradzkich" (szczególnie Orban na Węgrzech jest gotowy na baaaardzo duże ustępstwa dla niemieckiego biznesu). Więc Niemcy zarabiają na wzroście Polski. A po polsku mówimy głównie dlatego, że wybuchła I wojna światowa, w której Europa popełniła samobójstwo i się wykrwawiła. Nie doprowadziły do tego powstania (wręcz przeciwnie, pogarszały sytuację Polski), mocno pomogli pozytywiści rozszerzając polskość na chłopstwo i rozwijając gospodarkę. Ale bez tego to autonomia galicyjska była maksimum możliwości.
bogdanus2021.04.18 15:48
Na szczęście coraz więcej ludzi dostrzega już nieukrywającą agresję Niemiec wobec polski.
Anonim2021.04.18 16:01
Za Tuska Niemcy załatwiali wszystko na telefon? Za Kaczyńskiego Niemcy niszczą - anarchizują - Polskę poprzez instytucje unijnego chlewu tj. przez KE i TSUE? nasi sprzedawczyki interesu Polski od lewactwa i Peło ułatwiają im sprawę?
Fakt2021.04.18 15:44
Kiedyś Kaczyński powiedział ,że Polska jest kondominium Niemiec i Rosji ( uważam ,że Francji też) . Od objęcia przez niego władzy również Żydów . Faktycznie Polska jest obecnie kolonią bez gospodarki i suwerennej władzy. Obecna władza realizuje wytyczne kondominium ,systematycznie osłabia Polskę,niszczy resztki gospodarki polskiej wspierając korporacje zachodnie , celowo wprowadza chaos i skłócanie wszystkich ze wszystkimi . Tylko w Bogu nadzieja
katolicka deratyzacja Polski2021.04.18 15:46
Kabotyni z Konfederacji Targowickiej liza stopy sultana Putina.
Anonim2021.04.18 15:50
Co bierzesz, że tak cię trzyma?
Art2021.04.18 15:34
Niesamowite. Po prostu kompletny idiota. To są jakieś wizje schizofrenika.
Anonim2021.04.18 15:48
Skoro tak twierdzisz , to wskaż miejsca wypowiedzi p. Kubiaka świadczące o tym, że jest on idiotą? Wyprowadź tezę przeciwną, merytoryczną, chętnie się zapoznam?
Jan2021.04.18 18:00
Z takimi tezami się nie dyskutuje, tak jak o tym kto jest Napoleonem w Psychiatryku.
Art2021.04.19 14:23
WIesz, polemizowac mozna z kims kto ma kontakt z rzeczywistoscia. O wiedzy juz z litosci nie wspominam.
bogdanus2021.04.18 15:49
głupkiem to ty raczej jesteś, żal mi ciebie
Art2021.04.19 14:27
Zupelnie niepotrzebnie. Jakbys zaliczyl chociaz 1 rok studiow politologii, stosunkow miedzynarodowych albo ekonomii albo cookolwiek, to bys sie zorientowal, ze ten czlowiek jest idiota. Ty mu przytakujesz. Gratuluje wiedzy, ha ha ha. Nade mna sie nie uzalaj. Nie mam kompleksow.
Polak2021.04.18 15:33
To co p.Kubiak zauważył widać od dołu od co najmniej 89 roku, niestety żont jest głupi i ślepy i żadnych zagrożeń nie chce widzieć , opozycja(raczej V kolumna) też, na dodatek warszawka poszła na wojnę z Narodem Polskim (zabija,rozbija i niszczy wszystko co polskie ) . Wrogów mamy na wschodzie(TVPiS wypowiedziało wojnę i Rosji i Białorusi) i na zachodzie (Niemcy,Francja) USA nas głaszcze ale tylko do czasu jak kupujemy sobie to głaskanie. Polacy nawet od Boga odchodzą ostatniej polskiej ostoi.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.18 15:45
Konfederacja to wrogowie Polski i Kosciola Swietego,to pruskai zatwardziala herezja protestancka.
T.2021.04.18 16:12
Wychodzi na to, że niepotrzebnie obalaliśmy komunizm, bo za PRL było fajnie, a teraz Niemcy nas napadli i nam dzieci deprawują kapitalistyczne świnie...
Anonim2021.04.18 17:26
sarkazm twój, przy poważnym temacie, jest nie na miejscu?
Józef K.2021.04.18 14:08
Opłacany z Moskwy troll czy tylko pożyteczny idiota ?
Anonim2021.04.18 15:21
Tylko tyle potrafisz napisać ?
Jans2021.04.18 18:02
Idiota na pewno, ale czy pożyteczny?
drang nach westen2021.04.18 13:18
Celem Polski powinno być doprowadzenie do wojny domowej w niemczech pomiędzy mniejszościami, których jest już kilkadziesiąt milionów i rdzennymi niemcami. Następnie bratnia pomoc według zasady - gdzie stanie noga polskiego żołnierza tam jest Polska ...
Art2021.04.19 18:19
Śnij dalej o wielkiej Polsce.
jahiramać2021.04.20 6:49
Do niej i tak dojdzie , nie później niż w 2050 r.
Anonim2021.04.18 13:10
Nie wiem czy nie lepiej byłoby zostać niemieckim landem?
Anonim2021.04.18 15:23
Czyli nie masz w sobie dumy z bycia Polakiem?, wolisz być parobkiem u Niemca?
katolicka deratyzacja Polski2021.04.18 15:48
Kondfederacja Targowicka dazy do Rozbiorow Polski.
Anonima2021.04.18 12:43
Niemcy pomimo tego co robi obecnie i od 2014 r ciągle Rosja na czele z Mordercą Putinem jak go określił pan Prezydent Joe Biden NIE WYCOFALI SIĘ Z NS-2. To jest wskaźnik tego jacy sa Niemcy do czego zmierzają i z kim się przyjaźnią. Na Ukrainie robią wszystko aby Rosji żadna krzywda nie spotkała. Schroeder to Rosyjski agent wpływu i niemiecka świnia i kombinator.
Anonim2021.04.18 13:13
Niemcy dbają o własne interesy! To logiczne i godne pochwały! Dbają o własnych obywateli. W Polsce niepojęte, bo tu władza dba o własne kieszenie a w polityce zagranicznej także bardziej cenią poklepanie po plecach w świetle kamer niż o Polaków. Trudno mieć pretensje do niemieckich polityków, do tego zostali powołani, za to płaca im niemieccy obywatele.
Anonim2021.04.18 15:25
Piszesz o Polskiej opozycji - masz rację !
Anonim2021.04.18 15:34
Piszę o PiS. Ale ich kolegów z Bandy Czporga to też dotyczy.
Katarzyna2021.04.18 12:14
Bardzo mądra analiza stanu Polski. Zagrożenia są dosłownie z każdej strony, przy ochoczej pomocy targowiczan.
antoni.s2021.04.18 12:24
Morze bałtyckie też nam grozi?
Anonim2021.04.18 12:41
@antoni.s ależ jesteś błyskotliwy?
antoni.s2021.04.18 12:56
Dosłownie z każdej brzmi jednoznacznie, na chyba że jednak nie z każdej, prawda?.
smyk2021.04.18 11:54
Jest duza grupa osób świadomych ale niestety duża grupa idiotów sterowanych i ogłupianych przez media i tzw targowice.artykuł oczywście w punkt tylko ,że niewiele to zmieni.
Jarek2021.04.18 12:37
Pełna racja jak próbuję rozmawiać w pracy na ten temat to stan ogłupienia narodu jest ogromny czytają tylko nagłówki zagranicznych portali i żadne argumenty nie docierają czasami mam wrażenie że by mnie pogryźli
spostrzegawczy2021.04.18 11:45
No tak a PiS pozwolił aby ambasadorem Niemiec w Polsce został "były"szef wywiadu, on nie przyjechał tu do sanatorium. widać to po artykułach w WP i Onecie.
antoni.s2021.04.18 12:29
W rewanżu pis ambasadorem polski w niemczech ustanowił tw. wolfganga.
Anonim2021.04.18 12:45
@antoni.s słabe? nie te poziomy zawodowstwa?
antoni.s2021.04.18 13:01
Dlaczego nie?, wręcz przeciwnie, były szef wywiadu i były[?] współpracownik sb to bardzo pokrewne zajęcia, z jednej branży, że tak napiszę.
Azotox2021.04.18 14:35
To oficer prowadzący Oskara, albo bezpośredni jego zwierzchnik.
Jaś2021.04.18 21:57
Tak naprawdę PiS nie miał na to wpływu. Takie są zasady pokojowego współżycia. Podobnie i Niemcy nie mogliby odmówić gdyby ambasadorem miał zostać jakiś wybitny antyniemiec.
a propos rosji zwanej często niedźwiedziem :)2021.04.18 10:58
Do domu w Pasadenie włamał się niedźwiedź. Pilnujące domostwa dwa małe pieski nie dały się wystraszyć i przepłoszyły intruza :)
Anonim2021.04.18 11:32
i o co ci chodzi?
niewierzący ateusz2021.04.18 12:17
jak nie kumasz dowcipu to twój problem , przecież nie będę ci dowcipu tłumaczył :)
Anonim2021.04.18 12:48
Mówisz, dowcip, dwa małe pieski przepłoszyły niedźwiedzia?
Anonim2021.04.18 10:54
Brawo panie Kubiak za tekst! może to szerzej otworzy niektórym oczy?
Anonim2021.04.18 10:47
Niemcy, ale i nie tylko? także Ukraińcy? i Żydzi?
Ciekawy2021.04.18 10:46
Brawo ten Pan. Są jeszcze wśród Polaków inteligentni ludzie. Biedny ten nasz kraj, bo "śnieżna kula" przekroczyła już chyba swą masę krytyczną i takie opisanie smutnej po magdalenkowej rzeczywistości, nie trafi do zdeprawowanych zaszczepionym" róbta co chceta" umysłów, nakierowanych na życiowy hedonizm za wszelka cenę. Podział społeczny to 50/50 z narastającą przewagą opcji antypolskiej i antychrześcijańskiej. Ale niezbadane są wyroki Boże.
Anonim2021.04.18 10:51
50/50 to PO/PiS? to układ, w jakim są uwikłani Polacy? układ, który daje kontrolę nad Polską?
Ciekawy2021.04.18 11:06
12:51 Przecież nie chodzi o pseudo elity, tylko o te 50% biorących udział w wyborach, ze szczególnym uwzględnieniem tych od 18 do 49 lat. Przecież prawdę do bólu wypowiedział jeden z uczestników Marszu Równości w Warszawie. "Jak te k...y od Rydzyka wymrą...".
prosty2021.04.18 10:41
W końcu to przebija się do świadomości.Kulturowo i ekonomicznie Niemcy nadal realizują "Mein Kampf", też zresztą nie powstałe w próżni, ale wyciągające na wierzch chore wizje Niemców spacyfikowanych i upokorzonych I wojną. Może dlatego nadal zakazane, ale dla nas część dotycząca Polski i Polaków powinna być obowiązkową lekturą. Niewielki i niewykształcony naród zamieszkały gdzieś w okolicach Krakowa, do nisko płatnych prac sezonowych. Czy dzisiejsze oczekiwania Niemiec co do dostarczenia im zbieraczy szparagów nie dowodzą ciągle żywej tamtej mentalności?
Anonim2021.04.18 10:59
Chciałbym ci bezczelnie przypomnieć,że to nie my produkujemy Mercedesa ,Audi ,VW i Eurofightery. I że to nie ONI , a my wygraliśmy wojnę
prosty2021.04.19 10:53
A co to ma do rzeczy? Destrukcyjne działania wobec własnej ojczyzny rozsądek nakazuje rozpoznać i im przeciwdziałać. A silny gospodarczo sąsiad to jeszcze nie powód, żeby rezygnować, pod każdym względem, z istnienia własnego państwa.
Anonim2021.04.18 10:26
Na amerykańskie żydostwo musimy zawsze uważać?
Janek2021.04.18 10:20
Niestety, dopiero nadchodząca wojna ma szansę zmienić mentalność młodego pokolenia które miejmy nadzieję zdąży wrócić do wiary przed przyspieszeniem działań. Chociaż w chwili gdy wojenna flota Anglików i Amerykanów płynie na Morze Czarne to tu już są małe nadzieje na to aby wypadki toczyły się w umiarkowanym tempie. Mamy przed sobą jakiejś 2-4 tygodnie względnego komfortu ale małe szanse na zatrzymanie tego co się zaczęło bo jesteśmy już na etapie wycofywania dyplomatów i zrywania stosunków dyplomatycznych. Putin kieruje się nienawiścią i jest niesterowalny a po stronie zachodu kierują już wszystkim właściciele (tacy jak Soros czy Gates) korporacji owładnięci manią depopulizacji globu.
Anonim2021.04.18 10:28
Szkoda każdej kropli polskiej krwi? kiedy to dotrze do Polaków? Kochajmy swoją Ojczyznę, a nie obce interesy?
katolicka deratyzacja Polski2021.04.18 15:50
Endeckie kanalie nigdy nie chcieli walczyc o Wolna Polske,bo Konfederacja to patrioci rosyjscy.
Styki2021.04.18 11:22
Z chaosu wyjdzie bestia a juz tylko kroczek do niego.
ja702021.04.18 10:19
Tusk nie wytłumaczy się z tej publikacji Kubiaka. Angela będzie wściekła
Grzegorz2021.04.18 10:14
Ogromna destrukcja dokonana w świadomości młodzieży za pomocą zniszczonych programów oświatowych, przejawiająca się marginalizacją historii i języka polskiego oraz polskiej literatury. Dopiero teraz wracają do szkół wartościowe pozycje literatury polskiej a lewicowo liberalne gnioty są wycofywane. Niestety obecne pokolenie dwudziesto i trzydziestolatków to ludzie w dużej części odpolszczeni i ogłupiali .
Anonim2021.04.18 10:20
Szkolnictwo, to tzw. wyższe, to ciągle ta sama i żywa żydokomuna? Oddaliśmy młodych wychowanie w ręce żydokomuny, i efekty tego widzimy na ulicy?
Anonim2021.04.18 10:32
szymon peres na uniwersytecie jagielońskim -o tym jak bezsenowne jest nauczanie histori- można zobaczyć na youtube
Anonim2021.04.18 11:28
Bo historia świata, to historia żydów, i to tylko tych kilka rodzin z NY? zatem uczymy w szkole historii, ale nie w tym istotnym, i mający realny wpływ na społeczeństwa, zakresie?
Artur2021.04.18 10:09
Mamy do czynienie niebywałym atakiem Niemiec na polskie społeczeństwo. Nieustanne ataki przez instytucje europejskie, ogromny wpływ na stworzenie niemieckich partii w Polsce jaką jest PO i ugrupowanie Hołowni oraz najazd na polską pracę to oznaki tej wojny. Sam Donald Tusk na czele polskiego rządu był zwycięstwem niemieckich służb wywiadowczych.
Anonim2021.04.18 10:10
miałem na myśli niemiecką prasę a nie pracę rzecz jasna
Nikodem2021.04.18 10:03
Kolejny Pisoświr
Ix Ypsilon2021.04.18 10:01
Gościu pisze szczerą prawdę. No, ale jak zaczadzeni Polacy od 90-go roku, na prezydenta kraju wybierają podejrzanych osobników z podwójnymi nazwiskami, którzy są przedstawicielami obcego interesu, to wyszło tak jak jest. A do tych prezydentów, należy dorzucić premierów, którzy nigdy nie powinni zajmować takich stanowisk.
Anonim2021.04.18 10:16
Polską rządzą polskojęzyczni? tak sobie wybieramy? tylko że idioci siedzący całe życie przed TVP lub TVN tego nawet nie widzą? oni nie wiedzą, że łykają "prawdę" im okazaną?
Anonim2021.04.18 10:01
Za niemieckie pieniądze budowana jest w Polakach świadomość regionalizacji? jak choćby Śląska niemiecka odrębność?
sowa2021.04.18 9:58
Bedzie ta jak w objawieniach: ROSJA wejdzie od wschodu a NIEMCY od zachodu! Ale PAN BOG nas uratuje. Zniszczenia w PL beda ogromne!!! Tak mowi III Tajemnica Fatimska!
Anonim2021.04.18 10:05
Niebo jak zamyka drzwi, to otwiera okno? ... I mam tu na myśli wielką Intronizację Jezusa Chrystusa na Króla Polski? na którą czekają także i inne narody? ...... zobacz więcej SB Rozalia Celakówna i jej podyktowane słowa przez Jezusa?
Anonim2021.04.18 10:09
Polacy mają wszystko w swoich rękach aby Polska była wielka, szczęśliwa, bogata, i aby sprawy toczyły się wokół Polski? ale służą masonom? a zatem samemu szatanowi?
Anonim2021.04.18 9:52
Za komuny, i na przekór wszystkim, Polacy interesowali się geopolityką i walczyli o wolną Polskę? Dzisiaj większość to głupcy? rządzą nami polskojęzyczni? i w interesie zagranicy? mamy nierząd? Dzisiaj czytanie innych i zdobywanie wiedzy i samodzielne myślenie boli Polaków?
ceramik2021.04.18 9:44
Piszę już od kilku lat. Sfolgujmy na wschodzie, a budujmy mur na zachodzie. To niemieckie potwory chcą nas wymordować, uśmiechając się. Przejęli media, zniszczyli przemysł, przygarniają dawne ich ziemie i wprowadzili do Sejmu kreta. Odebrać media, wymazać Mniejszość Niemiecką w Polsce i w Sejmie, odbierać zarządzanie dużymi miastami wszelkimi sposobami. I cały czas modlić się do Maryi o pomoc.
Anonim2021.04.18 9:57
Niemcy cały czas budują IV Rzeszę? a gdzie mają ją budować, jak nie na wschodzie? jak nie w Polsce? Polska to jest niemiecki HinterLand? do anarchizowania i zatarcia wszelkiej polskości?
Anonim2021.04.18 9:37
Niemcy anarchizują Polskę? z tym się nie walczy? o tym się nie mówi?
antoni.s2021.04.18 9:28
A tymczasem największego wroga mamy zagnieżdżonego we własnym kraju, a wszyscy jego mniej lub bardziej jawni agenci i lobbyści skutecznie przekierowują naszą uwagę od niego na wszystkich naszych sąsiadów, jeszcze tylko morze bałtyckie na nas nie dybie, na razie...
Niemcy niszczą nas rekami Morawera i starca JK2021.04.18 9:25
https://www.youtube.com/watch?v=WBMbsApc0Iw
AAAtomek2021.04.18 9:18
PiSowiecka swołocz, na pasku oficerów ze wschodu skłóca Polskę z sąsiadami z UE? :Paradne!
Anonim2021.04.18 9:42
To nasi sąsiedzi anarchizują Polskę? Polska solą w oku naszych sąsiadów?
Anonim2021.04.18 9:58
świr świr świr peowsko -lewacki świr
Ziomal2021.04.18 9:14
Swołocz wyje w komentarzach, czyli dobru tekst:-)
Pat2021.04.18 9:11
Opis idealnie przylegający do rzeczywistości.
Jan2021.04.18 9:08
Frondo, skąd bierzecie takich debili? Nie wiadomo czy to zaburzenie psychiczne czy umysłowe upośledzenie u p Kubiaka
Ciekawy2021.04.18 10:26
Jan.11:08 Ciekawe ile ci płacą za te komentarze? Ale nie wiesz chyba że trumna nie ma kieszeni, a jesteś przecież jak zeszłoroczny liść, co może rozsypać się w proch już tej wiosny.
Jan2021.04.18 18:05
Mnie nic nie płacą. Po prostu nie przepadam za psychicznymi na forum
jle_ffm2021.04.18 8:52
Kubiak, Kubiak, hmm, nie przypominam sobie....
Patriota2021.04.18 8:51
Kubiak...! Ty ośle...! My jesteśmy Narodem Wybranym..!
Ogloszenie ⚡️💕🇩🇪🌈🦧😉🖕🏿👁👙🥨🍺🚬2021.04.18 8:34
Psychiatra potrzebny natychmiast !!!
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.04.18 8:31
Czy to teks sponsorowany ze wschodu, czy on tak na poważnie?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.18 8:21
przed wojną polaków może ochronić jedynie suczy kult czarnej mordy z jasnej góry, królowej polski!
?2021.04.18 8:31
Jasiu, dlaczego nie przeczytałeś artykułu?
Jan2021.04.18 9:07
Moderator powinien natychmiast usunąć ten post