Czy prezydent zawetuje ,,Piątkę dla zwierząt’’? - zdjęcie
19.09.20, 12:19Fot. Igor Smirnow / KPRP via prezydent.pl

Czy prezydent zawetuje ,,Piątkę dla zwierząt’’?

26

Wobec kontrowersji związanych z przegłosowaną w nocy z czwartku na piątek nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt pojawia się coraz więcej pytań, czy prezydent Andrzej Duda podpisze tę ustawę czy zdecyduje się na weto. Zdaniem Jarosława Sachajko z Kukiz’15 weta nie będzie, ponieważ ustawa miała zbyt duże poparcie w Sejmie. W ocenie polityka prawdopodobne jest jednak skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

Wczoraj szef Porozumienia Jarosław Gowin stwierdził na antenie Polsat News, że jeżeli liderom Zjednoczonej Prawicy nie uda się dojść do porozumienia w związku z obecnym kryzysem, konieczna może się okazać mediacja prezydenta Andrzeja Dudy. Odnosząc się do tego scenariusza rzecznik prezydenta Błażej Spychalski zaznacza, że stanie się to jedynie, jeżeli pomiędzy koalicjantami dojdzie do sytuacji patowej.

Tymczasem już dziś wielu zastanawia się, jaki jest stosunek prezydenta do samej „Piątki dla zwierząt” i czy kiedy nowelizacja trafi na jego biurko, zdecyduje się ją podpisać. Spychalski stwierdza, że dowiemy się tego dopiero, gdy będzie gotowy ostateczny kształt projektu.

Zdaniem posła Kukiz’15 i wiceprzewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi Jarosława Sachajko prezydenckie weto raczej jednak nie wchodzi w grę, ponieważ projekt miał zbyt duże poparcie w Sejmie:

- „Poparcie ustawy jest w Sejmie tak duże, że przekracza 3/5 głosów. To znaczy, że posłowie i tak mogliby odrzucić weto” – mówi w rozmowie z portalem tvp.info.

Polityk stwierdza, że bardziej prawdopodobne byłoby skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego:

- „Przypominam, że ustawa nie była notyfikowana, a bez tego może być podważana przed europejskimi trybunałami” – wyjaśnia.

kak/tvp.info.pl

Komentarze (26):

ian2020.09.20 7:06
sqrwiła się komusza magdalenkowe tzw prawacka pis udawali katolików i prawaków a okazało się że to zwykłe farbowane magdalenkowe komuchy nie dali zdechną peowcom zgodzili się na podmiankę kidawy na tęczowego rafałka sld też wskrzesili,,pis to komuchy fani lgbt i pedałów więcej na ten szajz i tałatajstwo komucha kaczyńskiego nie zagłosuję wszyscy won
Halina2020.09.19 20:36
Pan Prezydent powinien zawetować, bo to absurd nie ustawa.
Hala2020.09.19 19:40
mam nadzieję, że Prezydent RP, nie podpisze ustawy "piatka dla zwierząt", ponieważ ważniejsi są rolnicy, dobro Polski, od szalonych pomysłów "zielonych, czerwonych czy innych"
sok z banana2020.09.19 18:28
niech tylko spróbuje!
zobaczymy czy przynajmniej Duda to katolik2020.09.19 17:56
https://prawy.pl/110501-ustawa-o-ochronie-zwierzat-niekatolicka-lewicowa-i-socjalistyczna-analiza/
Jerzy2020.09.19 16:42
dzięki tej ustawie chory psychiczne dewiant spod znaku LGBT, nazwijmy go michał, uważający się za kobietę mimo ptasiora w kroku będzie mógł wejść do każdego domu który go zainteresuje, pod pozorem sprawdzenia warunków życia pieska, a tam zgwałci gospodynię albo jej dziecko, ukradnie co lepsze i zniknie... brawo prezesie, brawo - nie żyje demencja!!!
Anonim2020.09.19 16:20
To neoBolszewizmu PiS-u nie zmieni, prezesowe lewactwo wyssało się z mlekiem matki.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.19 15:25
PADofil poradzi się swojej nowej żydowskiej doradczyni!
Jan Radziszewski2020.09.19 15:09
Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. + Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. ++ Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. + Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach
"Możesz być powieszony przez lud Polski."2020.09.19 15:17
Za takie rzeczy IDZIE się do wiezienia. I być może w poniedziałek to zgłoszę, prowokatorze kremlowski!
Podpisuj ustawę Panie Prezydencie!2020.09.19 14:04
Przyznaje, że nie znam szczegołów ustawy, ale hodowla norek tylko po to żeby jakaś pinda miała w czymś wyjść do "teatru" (nie założy na zakupy w Biedronce) gdy na dworze jest +20C a żyd czy jakiś bin laden żarł barbarzyńsko zrżnięte jagnię czy ciele ...
Aga Dziedziec💘🏳️‍🌈2020.09.19 13:45
𝐀𝐧𝐨𝐧𝐢𝐦 - wszechobecna "korporacja" z większymi "zasobami ludzkimi" niż sam kołchoz "kretynizacja", z ilorazem IQ wszystkich do kupy wziętych, nie większym niż mój rozmiar sneakersów.
Anonim2020.09.19 13:31
Nie po to przez tyle lat walczyliśmy o te nieszczęsne zwierzaki, żeby to upadło z wielkim hukiem. Dość bestialstwa bando materialistycznych, bezdusznych oszołomów.
Anonim2020.09.19 13:38
Wolalbym być obdarty po śmierci ze skóry niż na bieżąco faszerowany lekami, wirusami, bakteriami bo jakiś stary karzeł musi wyzdrowieć
Anonim2020.09.19 13:40
Te norki i lisy prawdopodobnie też wolałyby być obdarte po śmierci. Niestety, na razie zdziera się z nich skórę za życia.
Anonim2020.09.19 13:42
Lepsze krótkie życie w zdrowiu niż niezdrowiu.
Anonim2020.09.19 14:17
Zgadzam się. Norki pewnie też wolałyby przeżyć swoje życie w zdrowiu.
Anonim2020.09.19 13:40
Żaden dobry człowiek nie powinien leczyć Kaczyńskiego. Poza eksperymentami wiele leków jest pochodzenia zwierzęcego, a w przyszłości także zarodokowego.
Anonim2020.09.19 13:15
Poslowie mogą odrzucić weto jeśli partie faszystowskie jak PO PIS zniosą dyscyplinę. Dawno pisałem że "PSL to jedyna partia gdzie można mieć swój światopogląd, np za aborcją lub przeciw. PO PIS SLD i Konfederacja to są partie faszystowskie. Tam nikt nie ma prawa mówić co uważa. U Hołownii będzie taka sama wolność że jak ktoś powie o chorobach psychicznych LGBT to wyleci z hukiem.... Nie znajdzie się ani jednej osoby w rzekomo oświeconym SLD która skrytykuje homoterror (Jaruzelską wywalili za sam sceptycyzm) ani jednej w ponoć wolnościowej Konfederacji za aborcją jak u libertarian w USA, ani jednej w niby wolnorynkowej PO która nie chce refundacji in vitro i ani jednej w PiS co będzie chętna poprzeć związki partnerski chociaż dla hetero lub dudowy status osoby najbliższej
szczepionka2020.09.19 13:28
Właśnie.. jeśli PiS nie załatwi za wczasu statusu osoby najbliższej wiele dzieci będzie bolała doopa
szczepionka2020.09.19 13:33
Więcej osób potrzebuje tego np chory i opiekunka, koleżanka i koleżanka, wujek i bratanek niż zboki
antyfaszysta2020.09.19 13:14
Poslowie mogą odrzucić weto partie faszystowskie jak PO PIS zniosą dyscyplinę. Dawno pisałem że "PSL to jedyna partia gdzie można mieć swój światopogląd, np za aborcją lub przeciw. PO PIS SLD i Konfederacja to są partie faszystowskie. Tam nikt nie ma prawa mówić co uważa. U Hołownii będzie taka sama wolność że jak ktoś powie o chorobach psychicznych LGBT to wyleci z hukiem.... Nie znajdzie się ani jednej osoby w rzekomo oświeconym SLD która skrytykuje homoterror (Jaruzelską wywalili za sam sceptycyzm) ani jednej w ponoć wolnościowej Konfederacji za aborcją jak u libertarian w USA, ani jednej w niby wolnorynkowej PO która nie chce refundacji in vitro i ani jednej w PiS co będzie chętna poprzeć związki partnerski chociaż dla hetero lub dudowy status osoby najbliższej
Anonim2020.09.19 13:03
Zabraliśmy polskim rolnikom rynek mięsa koszernego wart kilkadziesiąt miliardów rocznie i oddaliśmy gratis gminom żydowskim teraz pisiaki czas na skubanie z ust 447
"skubanie z ust 447"2020.09.19 13:11
Darogij towariszcz jewrej, w Polszu Act 447 NIE MA ZNACZENIA PRAWNEGO. Zresztą i w USA.
nemo2020.09.19 12:55
Lepiej niech sie nie miesza.To nie przedszkole.
Anonim2020.09.19 12:33
Ma być Nacht der langen Messer a wyjdzie Révolution française.