Czy doczekamy się kompromisu ws. edukacji? Jutro kolejna tura okrągłego stołu - zdjęcie
29.04.19, 18:28Zdj. Krystian Maj,Kancelaria Premiera, CC0

Czy doczekamy się kompromisu ws. edukacji? Jutro kolejna tura okrągłego stołu

1

Już jutro o godzinie 11 w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie rozpocznie się kolejna tura debaty przy okrągłym stole edukacyjnym. O drugim etapie obrad poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej podczas konferencji prasowej. 

Resort informuje, że w pracach podstolików weźmie udział ponad 100 osób, w tym: nauczyciele, uczniowie, rodzice, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, środowiska akademickiego i instytucji związanych z oświatą oraz członkowie związków zawodowych. Obrady poświęcone będą pięciu tematom:  "Nauczyciel w systemie edukacji", "Jakość edukacji", "Nowoczesna szkoła", "Uczeń w systemie edukacji" i "Rodzic w systemie edukacji". Wiceministrowie edukacji: Marzena Machałek oraz Maciej Kopeć będą przewodniczyć dwóm podstolikom. 

Z kolei szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk poinformował w rozmowie z TVN24, że Prezes Rady Ministrów przekazał szefom klubów parlamentarnych, komisjom oświaty w Sejmie i Senacie oraz Rzecznikowi Praw Obywatelskich list z relacją z pierwszej tury okrągłego stołu oraz zaproszeniem do udziału w dalszej debacie. 

Szef KPRM przypomniał, że premier wystosował zaproszenie do uczestnictwa w okrągłym stole ws. oświaty do wszystkich zainteresowanych oświatą w Polsce. - Cześć z tych osób nie odpowiedziała pozytywnie na to zaproszenie i czekały puste miejsca, i rzeczywiście tych głosów brakowało w dyskusji. Ale powiedzmy sobie też jasno, te dwie centrale związkowe i kluby opozycyjne nie mogą terroryzować i sabotować jakiegokolwiek dialogu i jakiejkolwiek rozmowy na temat przyszłości oświaty w Polsce - podkreślił.

Pytany, kto już odpowiedział na zaproszenie premiera odparł: "Nie oczekujemy odpowiedzi. Liczymy na to, że osoby, które są zainteresowane przyszłością oświaty w Polsce po prostu przyjadą i będą rozmawiać.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (1):

anonim2019.04.29 19:15
chrześcijanie po izraelsku śpiewają jest moc https://www.youtube.com/playlist?list=PL8WLiRY2TG0HQ3x-ry3qB_1WwUp6V_ggL