Arkadiusz Czartoryski dla Frondy: Przez Jażdżewskiego przemawiał Tusk - to było uzgodnione!!! - zdjęcie
06.05.19, 14:45(fot. youtube)

Arkadiusz Czartoryski dla Frondy: Przez Jażdżewskiego przemawiał Tusk - to było uzgodnione!!!

40

 Fronda.pl: Nie milkną echa po wystąpieniu Leszka Jażdżewskiego, redaktora naczelnego magazynu "Liberte", które poprzedzało przemówienie Donalda Tuska 3 maja na Uniwersytecie Warszawskim. Leszek Jażdżewski apeluje "Bądźcie odważni. Nie pozwólmy zaganiać się pokornie do zagrody przez narodową prawicę" i twierdzi, że jego piątkowe przemówienie na Uniwersytecie Warszawskim wzbudziło "prawdziwy amok w prawicowym internecie". Z kolei Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesniej powiedziała dziś, że "chciano uderzyć w Tuska i zrobiono to przy pomocy Jażdżewskiego". 

Arkadiusz Czartoryski, PiS: To jest jakaś bzdura. Nie ulega najmniejszych wątpliwości, że wystąpienie Jażdżewskiego było uzgodnione z Donaldem Tuskiem. To jest zbyt poważna sprawa. Donald Tusk sprawuje wysoki urząd w Unii Europejskiej, przygotowywał się do tego wykładu przez długi czas. Wykład był zapowiadany. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Donald Tusk wiedział kto go zaprasza, wiedział, kto obok niego siedzi i wiedział, jak zostanie zaprezentowany i zaproszony do zabrania głosu. Takie rzeczy się uzgadnia.

Moim zdaniem Donald Tusk doskonale znał treść tego "supportu" Jażdżewskiego i bez wątpienia uderzył w tony antychrześcijańskie, antykatolickie. To, co powiedział Jażdżewski to powiedział Donald Tusk, tylko ustami Jażdżewskiego. Takie wystąpienia są uzgadniane i Donald Tusk ma swobodne prawo wyboru kto go zaprasza, kto jest gospodarzem i kto obok niego siedzi.

Skoro wyraził na to zgodę i zapowiadał przez szereg tygodni, to znaczy, że słowa, które wypowiedział Jażdżewski to tak naprawdę wypowiedział Donald Tusk.

Jednocześnie w trakcie przemówienia Leszka Jażdżewskiego Donald Tusk zachował dość kamienną twarz.

Oczywiście! Miał kamienną twarz, która mówiła tyle: poważne wystąpienie, poważne zarzuty, poważnie należy je traktować, dlatego mam kamienną minę. Gdyby się rozkosznie śmiał to nie byłoby to odebrane poważnie, a tak zostało to odebrane w ten sposób, że Donald Tusk z wielkim skupieniem wsłuchuje się w głos gospodarza spotkania, który zorganizował to spotkanie i na które to zaproszenie pan Donald Tusk przyjechał i obok którego siedzi.

Władysław Kosiniak - Kamysz po wystąpieniu Leszka Jażdżewskiego bił brawo, a następnego dnia mówił, że "Kościół to więcej niż hierarchowie, to nasza wielka wspólnota osób wierzących. Nie ma naszej zgody na jej obrażanie".

To jest postawa typu: Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Raz jestem w kościele na Mszy Świętej, raz jestem na spotkaniu Koalicji Obywatelskiej, na której przedstawiane są postulaty środowisk LGBT, "małżeństw homoseksualnych", adopcji dzeci, które przedstawił choćby Paweł Rabiej, który jest członkiem Koalicji Europejskiej, a prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jest przecież członkiem Platformy Obywatelskiej. To wszystko jest jeden obóz polityczny. To można tłumaczyć tylko w ten sposób: Panu Bogu świeczkę, diabłu ogarek.

Jeśli byłbym na miejscu Kosiniaka - Kamysza, jeżeli rzeczywiście uczciwie negatywnie ocenia wystąpienie i rzeczywiście uważa, że katolików w Polsce nie należy nazywać świniami, to po prostu wstałbym i wyszedł. On nie tylko nie wstał, nie wyszedł, nie wykonał żadnego gestu sprzeciwu, to jeszcze z uśmiechem klaskał i siedział obok pana Jażdżewskiego. Bądźmy poważni, to wszystko wyglądało dość jednoznacznie.

Minister Mariusz Błaszczak stwierdził, że "to było wszystko wyreżyserowane i przygotowane". Jaki cel Donald Tusk miałby w tym, by zastosować taki zabieg?

Donald Tusk powiedział nie mniej, nie więcej jak to, że jeżeli wygrają wybory, to będzie następowała ogromna przemiana w świecie wartości, ogromna przebudowa systemu wartości, którym kieruje się Państwo polskie. Będzie zerwanie z dziedzictwem chrześcijańskim, zerwanie z państwem, w którym poszanowane są tradycyjne wartości, jak wartości rodzinne, chrześcijańskie, czy patriotyczne. Jeżeli wygrają wybory, to z tym wszystkim zerwą.

To bardzo dobrze układa się w cały życiorys pana Donalda Tuska, który już w młodości odrzucał ten kanon polskich wartości, mówiąc, że "Polskość to nienormalność". Nigdy nie zapomniał swojego pierwszego credo i teraz wyraził to ponownie, dając sygnał do wszystkich organizacji lewicowych, skrajnie lewicowych, liberalnych, że jeżeli wygramy wybory przebudujemy Polskę w tym wymiarze świata wartości.

- Kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę. Ja jestem praktykującym katolikiem, ale gdybym nim nie był, mówiłbym to samo, bo to jest oczywistość - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dlaczego w takim razie Donald Tusk tego nie odczuwa? Chodzi o obiektywne spojrzenie na znaczenie Kościoła katolickiego w historii Polski.

Obiektywnie rzecz biorąc to Państwo polskie powstało w wyniku chrztu. Początek Państwa polskiego bierze się z momentu chrztu. Ze chrztem Polski nierozerwalnie związane jest dziedzictwo kulturowe, dziedzictwo Państwa polskkiego. Nie byliśmy wcześniej państwem plemiennym, czy pogańskim, które w pewnym momencie przyjęło chrzest. Nie. Początek państwa równa się chrzest. W tym kanonie wartości Państwo polskie zawsze wzrastało. Kościół na przestrzeni ponad tysiąca lat dał dowód na to, że kiedy Państwo polskie cierpiało, to i kościół cierpiał. Gdy ginęli Polacy, ginęli tez księża, zakonnice i zakonnicy. To zawsze było spójne. To była jedna wspólnota - Kościół i Naród. Zniszczenie Kościoła można przyrównać do zniszczenia Państwa polskiego. I o tym powiedział prezes Jarosław Kaczyński. Podzielam to zdanie, że jeżeli w Polsce zniszczyć chrześcijaństwo, to może dojść również do zniszczenia Państwa polskiego.

Jan Mosiński z PiS zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie redaktora naczelnego magazynu "Liberte", Leszka Jażdżewskiego.

Podzielam opinie pana posła, ponieważ wyzywanie kogoś publicznie od świń, z mównicy... O zgrozo! Co to byli za ludzie na tym wykładzie na Uniwersytecie, że jeszcze wyzywanie kogoś od świń spotykało się z taką burzą oklasków. Trzeba się zastanowić co to jest za środowisko. Nie można kogoś publicznie przez mikrofon, na publicznym spotkaniu wyzywywać od świń. To podlega karze.

Not. KZ

Komentarze (40):

Andrzej z Czwy2019.05.7 23:43
Ale wy sie boicie tego Tuska, az milo patrzeć
west2019.05.7 9:52
Czy ktoś jeszcze 2 maja słyszał o jakimś Jażdżewskim i jakiś lewackich wypocinach pod nazwą Liberte ? No może kilka osób. Głównie tych, które tą 3-majową hucpę zorganizowali. Zwykła prostacka ustawka, o której teraz wszyscy gadają, robiąc bezwiednie niezasłużoną reklamę autorowi rzucanych w publikę kłamstw i chamskich ataków na Kościół. Jednak oglądając któryś raz z kolei jak cała brechtająca prostackim rechotem sala biła brawo temu głupawemu atakowi na Kościół w tym oczywiście i na mnie bo też jestem Kościołem, którego założycielem i mistycznym ciałem jest Jezus Chrystus, przypomniał mi się jeden fragment Biblii -18 rozdział Księgi Rodzaju, gdzie Abraham próbuje wytargować u Pana Boga ratunek dla mieszkańców Sodomy i Gomory. Myślę w tym kontekście, pamiętając te roześmiane radośnie "buzie" i klaszczące z zachwytu rączęta czy na tej sali znalazł się choć jeden sprawiedliwy, który by zaprotestował, wyszedł i trzasnął drzwiami. Przykre, bo byli tam ludzie uważający się za katolików. Był nawet ksiądz. Ale czy była tam choć jedna sprawiedliwa osoba ?
Michal2019.05.7 0:09
Jeśli tak było, to pozostaje mi jeszcze bardziej polubić i podziwiać D. Tuska. Nie bardzo go lubiłem ze zbytnią uległość względem kleru. Ale może już spawy dojrzały na tyle, że ludzie wreszcie zaczynają widzieć prawdziwą rolę Kościoła w historii Polski... I nie tylko Polski.
Maryla2019.05.7 1:00
Bierz go sobie za darmo, a nawet dopłacę ci!
Michal2019.05.7 13:33
Bujaj wora prałatowi.
JaKi2019.05.6 23:11
Tak,tak,tak,a przez Macierewicza czy Piętę przemawia Kaczyński.Czego to już nie wymyślicie.
Jaro2019.05.6 18:30
Dla wszystkich, którzy mają dość lewackich lub prawackich interpretacji - całe, nieedytowane przemówienie Jażdżewskiego 3-go maja wrzucone na stabilny serwer https://bit.ly/2DRbY9T Zobaczcie sami, oceńcie sami. W końcu każdy ma wolną wolę.
Maryla2019.05.7 0:58
Skończ Waść, wstydu sobie oszczędź! Mam słuchać jak mnie i moją Religię poniża ! Nie bądź śmieszny!
Michał2019.05.7 8:29
Wiesz jak wielu ludzi jest zadowolonych, że pewne sprawy zaczyna się nazywać po imieniu.
Olej2019.05.6 18:25
.................................... Prze niego przemawiał Ten sam głos, Którym przemawiał, Luter, Voltaire, Robespierre. Marks, i Lenin, mówili tym głosem, Dobywał się z Hitlera I Stalina, Bazaltowym strumieniem Z Trockiego; Spinellego, Mao i Che Słychać ten głos, w krainach, Pol Po, Khmerah, W Łacino Amerykach, Ten sam głos, Seria, gilotyna, stos Seria, Strzał, postęp I głos, Ludzkość się budzi, Ludzkość poczyna, I głos się dobywa, I głos ! Z piętrowych gardeł, Ze szkła, ........................ i się dobywa.....................
Marek2019.05.6 17:41
Obarczanie dzieci grzechami rodziców to nikczemność , na tym niczego sprawiedliwego nie można zbudować . A jest to fundament .
szcze na PiS2019.05.6 17:18
Tak jak przez Krychę Pawłowicz PiSzącą na Twitterze przemawia Kaczyński! Ale histeria jaką rozpętał PiS i kościół wokół Jażdżewskiego pokazuje tylko jak wszyscy przerazili się prawdy jego słów...
Maryla2019.05.7 0:54
Do was to nic nie dotrze ! Jesteście politycznym Betonem! S zkoda do was sprzętu i talentu! Pogadamy jak skończy mu się immunitet! On i prawda! ? Zakopana na metr pod ziemią!
Cogito ergo sum2019.05.6 17:12
I gitara. Jażdżewski ugotował Tuska. Trzeba uważać z kim się pije
JaKi2019.05.6 23:15
Tak jak sodomitka Kaczyńska ugotowała stryja? Celny strzał w własne kolano;-)
Maryla2019.05.7 0:51
A co mnie ona obchodzi ! Nie jest w rządzie , ani w Sejmie! Nie jest osobą publiczną, uważaj na to. Każdy sobie rzepkę skrobie!
Albert2019.05.6 16:42
Ach ten szał nienawiści katolickich fanatyków. A co drugi jest wręcz wzorem do naśladowania. Mazurek - rozwódka Terlecki - rozwodnik Czarnecki - żonaty drugi raz Kurski - żonaty drugi raz Gliński - żonaty drugi raz Krynicka - rozwódka Zalewska - rozwódka Kuchciński - żonaty drugi raz Kaczyński i Pawłowicz - tu w ogóle kabaret. I do tego dochodzi Martusia Kaczyńska, o której łatwiej byłoby powiedzieć, z kim NIE MA dzieci. Hipokryzja i bezczelność PISiorstwa przekracza wszelkie granice.
michu2019.05.6 20:41
Dobrze, że to napisałeś Albert. I to oni Konfederację próbują zdyskredytować. Tacy z nich katolicy ;).
Maryla2019.05.7 0:48
Albert, ale to ciekawe ! Oj, tylko tu kilka osób dałeś, a kiedy dasz drugi odcinek serialu ! Pamiętaj tylko szybko to zrób, bo masz jeszcze ponad 450 posłow i prawie 100 w Senacie! Czekamy!
nie tak dawny wykladowca2019.05.6 16:30
I tym prostym sposobem Jazdzewski wraz Biedroniem zapewnili zwyciestwo PIS-u.
Maryla2019.05.7 0:42
No tak ? Podziękujemy im po wyborach!
Gaba2019.05.6 16:08
Obaj mówcy (Tusk i Jażdżewski) dokonali gwałtu na konstytucji. Naruszyli moje podstawowe prawa człowieka (wyznania i poglądów). Naubliżali mi i straszliwie obrazili tylko dlatego, że jest katoliczką. Non possumus! Już nie pozwolimy się tak obrażać. Proces mają pewny. Odszkodowanie zafundują im Niemcy, którzy sfinansowali oba wykłady. Proszę o przystępowanie do procesu zbiorowego, który przygotuje Ordo Iuris. Śledźcie stronę Ordo Iuris!
Albert2019.05.6 16:43
Ordo Iuris? To ci kabareciarze, którzy przyczepiają się do wszystkiego i wszystkich, a każdy ich strząsa jak gówno z buta?
Gaba2019.05.6 17:39
Albercik! Dziękuję! Był już moherowy beret, były świnie w błocie. Brakowało g..... Dzięki za podpowiedź. Tego słowa brakowało do kompletu!
JaKi2019.05.6 23:13
Ordo Iuris? To ci których Kaczyński przekupił przed wyborami posadą w SN aby milczeli o aborcji. Ależ ciemny lud daje sie robić w ciula.
janek2019.05.7 0:01
Nadal 2 złote PIS płaci za taki trolling czy już więcej?
Maryla2019.05.7 0:41
A tobie ile płacą, jeden rubel?
Michał Pasierb2019.05.6 15:30
To takie coś w rodzaju alter ego??A może dr Jekyll and mr Hyde? Tylko ,który jest którym...
Marek2019.05.6 15:17
Skąd ta panika w PiS? Czyżby samo pojawienie się Tuska odbierało rozum? Jażdżewski mówił podobnie jak abp. Ryś.
polak2019.05.6 15:43
głupiś i tyle.
anonim2019.05.6 15:53
Jak panika? To, że się pisze o tym wydarzeniu to panika?
Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.6 16:50
Panika i histeria połączona z biegunką.
To straszne2019.05.6 16:54
Jak można być takim osłem!
Maryla2019.05.7 0:36
Marek, czy ty wiesz co piszesz!? Nie umiesz odebrać normalnych słow! TO NIE PANIKA NA POJAWIENIE SIĘ TUSKA ! WEŹ GO SOBIE, JESZCZE CI DOPŁACĘ! TO ZŁOŚĆ NA TO JAK ON TRAKTUJE POLSKĘ I NASZĄ WIARĘ! Jak on ma czelność po tym co nam zrobił, pokazywać się w naszym Kraju! Na szczęście niedługo kończy mu się immunitet!
polak2019.05.6 15:16
ryży czopek merkel razem z ty idiotą uzgodnili treść tego plugawego przemówienia i nawet merkel to popierała --dla nich Polacy,prawdziwi to mają co najwyżej być sługami niemiec i zdrajców
Maryla2019.05.7 0:29
NIEDOCZEKANIE ICH! NIECH TO SOBIE WYBIJĄ TEMPYM NARZĘDZIEM Z GŁOWY! Nigdy tak nie będzie, nie z Polakami!
michu2019.05.6 15:06
No i co z tą mową nienawiści mają zamiar zrobić, którzy rządzą i podobno chcą z mową nienawiści walczyć ?
To straszne2019.05.6 15:03
Tusk to Niemiec A polskość to nienormalność dla niego.
janek2019.05.6 23:59
Tak, 32 lata temu w jakimś wywiadzie i w innym kontekście to powiedzial
Maryla2019.05.7 0:27
Janek , Tusk to powiedział kilka lat temu, podczas sprawowania swoich rządów w Polsce, przed ucieczką do Brukseli!