Brazylijczyk został uzdrowiony w ostatnim stadium złośliwego raka mózgu. Prawdopodobnie to niewytłumaczalne medycznie wydarzenie może zostać uznane za cud i przyczyni się do kanonizacji bł. Matki Teresy z Kalkuty. 

Jak podaje portal Vatican Insider, do kanonizacji mogłoby dojść w trakcie Roku Świętego Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia br., a zakończy 20 listopada 2016 r.

Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych spośród wielu sygnałów o łaskach wyproszonych za wstawiennictwem Matki Teresy, wybrała do zbadania właśnie to niewytłumaczalne uzdrowienie.

Proces kanoniczny ws. domniemanego cudu trwa w diecezji Santos. Mężczyzna z tej diecezji po wytrwałej modlitwie do założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości nagle wyzdrowiał z nowotworu. Rak zajmował już sporą część jego mózgu!

Papież Franciszek w trakcie ostatniej podróży do Albanii powiedział księdzu, swojemu tłumaczowi, że poznał Matkę Teresę podczas zgromadzenia Synodu Biskupów w Watykanie w 1994 r.

- W czasie obrad siedziała dokładnie za mną. Podziwiałem jej siłę, stanowczość jej wystąpień, nie onieśmielało jej zgromadzenie biskupów. Mówiła to, co chciała powiedzieć... - wspominał papież. Po czym zażartował: „Bałbym się, gdyby została moją przełożoną!”.

Matka Teresa przyszła na świat jako Anjezë Gonxha Bojaxhiu 26 sierpnia 1910 r. w Skopje, lecz urodziny zawsze obchodziła 27 sierpnia, w dniu przyjęcia chrztu. Mając 18 lat wstąpiła do zgromadzenia loretanek. Rok później wyjechała do Indii, gdzie była nauczycielką w szkole dla dziewcząt. Chcąc się zajmować ludźmi najbiedniejszymi i najbardziej opuszczonymi, założyła w 1949 r. Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości. Obecnie liczy ono ponad 5 tys. członkiń w 133 krajach na wszystkich kontynentach. W 1963 r. Matka Teresa założyła męskie Zgromadzenie Braci Misjonarzy Miłości. W 1979 r. została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla. Zmarła 5 września 1997 r. w Kalkucie. Papież Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną 19 października 2003 r.

KZ/Vatican Insider/Gosc.pl