Co ze współpracą wojskową z USA? Szef MON rozwiewa wątpliwości - zdjęcie
08.01.21, 08:34fot. yt/polskie radio

Co ze współpracą wojskową z USA? Szef MON rozwiewa wątpliwości

8

- Jeśli chodzi o relacje w czasie przekazywania władzy przez administrację Donalda Trumpa, to wojskowe relacje polsko-amerykańskie są oparte na relacjach pomiędzy dowódcami, mamy ciągłość – mówił dzisiaj w szef MON Mariusz Błaszczak w rozmowie z Katarzyną Gójską na antenie Polskiego Radia

Jak stwierdził szef MON zmiana władzy w Stanach Zjednoczonych z pewnością nie wpłynie na relacje polsko-amerykańskie. Dodał też, że ewentualne opóźnienia mogą się pojawić jedynie w związku z epidemią. Na chwilę obecną – jak zapewnił - „brak sygnałów ze strony naszych partnerów w USA, byśmy spodziewali się opóźnień”.

- Projekt Trójmorza ma poparcie obu partii w USA, zagrożenia wynikające z agresywnej polityki Rosji są jednakowo oceniane przez Republikanów i Demokratów – powiedział.

- Jeśli chodzi o postawę polskiej opozycji - to, co widzieliśmy w Waszyngtonie, to sceny podobne z polskich miast, a w grudniu 2016 roku z polskiego Sejmu, w szczególności ze strony polityków Platformy Obywatelskiej – dodał w odniesieniu do komentarzy polskiej opozycji na temat wydarzeń na amerykańskim Kapitolu.

 

mp/polskie radio

Komentarze (8):

stan12021.01.8 16:24
Takie będą się rzeczy działy w Trump następnym Prezydentem a Biden Kaput!!!!!!!!!!!!. Takie rzeczy będą się działy w USA że każdy będzie przecierał oczy ze żdziwienia.Trump Prezydentem!!!!!!!!!!!! a Biden kaput.!!!!!!!!!!!!.
rydzyk to diabelski wytrzep2021.01.8 10:46
To teraz PiSdziaki będą budować "Fort Trump" z Bidenem! buhaha...
Anonim2021.01.8 9:14
Projekt Trójmorza, pomysłodawca Niemcy, dzisiejszy pomotor to szatam rotszyld i spółka, rucha nas od tyłu? wyraża cichą zgodę na rozwój ukraińskiego nazim? tak na Ukrainie, jak i V Kolumna w Polsce?
Anonim2021.01.8 9:24
Paskudna prowokacja wójta polskiej gminy. Banderowskie pozdrowienie w świątecznych życzeniach [FOTO] ... https://nczas.com/2021/01/07/paskudna-prowokacja-wojta-polskiej-gminy-banderowskie-pozdrowienie-w-swiatecznych-zyczeniach-foto/
Anonim2021.01.8 9:25
Ambasada Izraela potępiła gloryfikację Bandery. A Polska milczy … Tradycyjnie 1. stycznia na ulicach wielu ukraińskich miast pojawili się wyznawcy Stephana Bandery. We Lwowie i kilku innych miejscach w gloryfikacji brały udział nawet same władze i przedstawiciele duchowieństwa. Ambasador Izraela w Kijowie Joel Lion potępił te wydarzenia, a jego polski odpowiednik przemilczał skandaliczne wydarzenia. źródło:nczas.com
Anonim2021.01.8 9:25
Niestety, ambasada Polski w Kijowie milczy, jakby okrutne mordy na Wołyniu nigdy nie miały miejsca.
spawacz słomy2021.01.8 8:42
dalej będziemy przed USA na kolanach gdyż PIS nie zna innej pozycji, przepłacimy za każde uzbrojenie, utrzymamy ich bazy z kieszeni Palaków, wykonamy każdy rozkaz
Anonim2021.01.8 9:21
Czy chodzi tylko o przepłacenie wojskowego sprzętu? A może, będziemy na kolanach przed USA, bowiem ten "przepłacony" wojskowy sprzęty może okazać się kupą złomu gdyśmy chcieli go wykorzystać wówczs, gdy nie będzie to po myśli szatanów z Ameryki? W tym kotle wojennych interesów i położeniu geograficznym Polski, to może być dramat?