Co ze szkołami po wakacjach? Minister Czarnek odpowiada  - zdjęcie
20.05.21, 10:24Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Co ze szkołami po wakacjach? Minister Czarnek odpowiada

13

W poniedziałek uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy od końca października uczyli się zdalnie, rozpoczęli naukę w trybie hybrydowym. Do końca maja wszyscy uczniowie mają już uczyć się w szkole. O powrocie uczniów do szkół przed wakacjami i nauce po 1 września mówił dziś na konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Obecnie uczniowie klas I-III uczą się już w trybie stacjonarnym, a uczniowie starszych klas w trybie hybrydowym. Do końca maja nauczanie w szkołach ma już całkowicie wrócić do normy. Na dzisiejszej konferencji prasowej o ocenę pierwszych dni powrotu do stacjonarnego nauczania proszony był minister Przemysław Czarnek.

- „Wszyscy są zadowoleni z tego, że są w szkole, że mogą odbudowywać wspólnotę, że mogą spotkać się z nauczycielami”

- mówił szef resortu edukacji zaznaczając, że nie ma żadnych negatywnych informacji ze szkół.

- „Te wszystkie obawy, które towarzyszyły powrotowi do szkoły po kilku miesiącach, są zrozumiałe, ale trochę przesadzone, cieszę się, że wszyscy mogą te naukę kontynuować w trybie stacjonarnym”

- dodał prof. Czarnek.

Minister przekazał, że rozmawiał wczoraj z szefem resortu zdrowia na temat najbliższych tygodni.

- „Nie ma żadnych zagrożeń, jeśli chodzi o stronę pandemiczną i jestem przekonany, że dokończymy naukę w trybie stacjonarnym i rozpoczniemy 1 września w trybie stacjonarnym”

- zapowiedział.

kak/TVP Info

Komentarze (13):

Po 11 ...2021.05.20 21:14
To czerniak będzie ministrem po wakacjach???? Oh no.... :(
Filip2021.05.20 19:40
Andrzej Duda powiedział publicznie, że Unia Europejska to jest wyimaginowana wspólnota z której nic nie wynika. Przemysław Czarnek twierdzi, że Unia Europejska jest zła. Jednocześnie politycy z PiS-u podróżują z banerami po całej Polsce i chwalą się pieniędzmi, w wysokości 770 mld zł z Funduszu Odbudowy od "wyimaginowanej wspólnoty".
były wyborca PiS2021.05.20 18:21
Może by już tak Czarnek, Niedzielski, Morawiecki i wszyscy inni święci się zamknęli i nic nie mówili. Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupiego, niż odezwać się i rozwiać wszelki wątpliwości. Ja wiem, że naród ma krótką pamięć, ale żeby aż tak krótką? Przecież dobrze pamiętamy, jak zarzekaliście się, że drugiego lockdawnu już nie będzie, bo Polska tego nie wytrzyma. Nauczanie w tym roku szkolnym też miało być wyłącznie stacjonarne. I co? Było - do października. A te wasze "nowe łady" to sobie możecie wsadzić tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.
nauczyciel dyplomowany2021.05.20 17:28
Chamskie komentarze trolli ruskich i totalnych nie zatrzymają zmian w szkołach.
AAAtomek2021.05.20 16:39
Jak to co, przerobią na szkółki niedzielne?
AaTomku, czyli Lechu!2021.05.20 22:38
A co? Szkoda ci ?! ....Pewnie, znając twoje wpisy, to chciałbyś na zamienić je na twoje pedalskie...! Niedoczekanie twoje...!
Anonim2021.05.20 12:27
Obecnie uczniowie klas I-III uczą się już w trybie stacjonarnym. Znaczy: chodzą do szkoły ? "Chodzę do szkoły, bo każdy gdzieś chodzi Starsi do pracy, a do szkoły młodzi "
mini.... Czarek2021.05.20 12:10
Muszę przyznać minister Czarnek niezmiernie mi imponuje swoją prowincjonalną bigoterią i brakiem rozumu.Przyzwoitości też nie posiada. Nic mnie tak nie cieszy kiedy głupotą pis produkuje sobie wrogów. Idealny kandydat na dużą karierę w PiS. Konkurencja wprawdzie olbrzymia ale Czarnek da radę.
Anonim2021.05.20 11:58
zgodne z logika pisdzielcow, bezposrednio po wakacjach tworza wszystko co mozliwe a pozniej pozamykaja nawet przedszkola i oczywiscie gospodarke bo inaczej WHO i Merkel sie pogniewaja
Zamilcz, ... anonimowany- Kellerze L.!2021.05.20 22:49
Piszesz o logice??? Chłoptasiu... to ty musisz ją mieć! ... Nikt inny! ... Poniał...? ! ... Ty nie masz logiki! Gdybyś ją miał, inaczej wysławiałbyś się! To przykre, ale jesteś DNO-DNA!... Twoja pseudo-logika, to przecież tematyka pedalstwa! Jesteś chory, jak pisałeś wcześniej.... ale na co? .... Na głowę, na brak rozumu??!
ak2021.05.20 11:00
Na Frondzie im większa naukowa miernota to tym bardziej tytuły "prof" na każdym kroku i odmieniane we wszystkich możliwych przypadkach. Jakby to człowieka nobilitowało. Dodajecie takie protezy, które budzą uśmiech politowania, a nie budują szacunek i poważania osoby.
***** ***2021.05.20 10:30
ministrant czerniak po KUL-wie nic gorszego MEN-owi przytrafic sie juz chyba nie mogl ;///
Anonim2021.05.20 12:22
Czarnek chce grafomana JPII w kanonie lektur, bo młodzież „nie wie, ile mu zawdzięcza, nie zna jego dorobku”. Czarnek się łudzi, że jak poczytają janapawłowe bzdety, to się zajaniepawlą zamiast odjaniepawlać Polskę. Próżne nadzieje. Kremówki już nie zacukrują kościelnej pedofilii.”