Co za kompromitacja! Opozycja na tropie kolejnej ,,afery’’. Wyszło zabawniej niż z telefonem prezydenta  - zdjęcie
21.04.21, 18:47Fot. via: Flickr - Chris

Co za kompromitacja! Opozycja na tropie kolejnej ,,afery’’. Wyszło zabawniej niż z telefonem prezydenta

40

Opozycja wpadła na trop kolejnej afery. Wyszło jak zawsze. Powstał fake news podobny do prezydenckiego telefonu, rzekomo niepodłączonego do sieci. Tym razem poszło o loty do Indii, gdzie panuje dramatyczna sytuacja epidemiczna. Politycy opozycji i sympatyzujący z nimi dziennikarze alarmują, że mimo nowej mutacji koronawirusa LOT nie rezygnuje z połączeń z Delhi. W rzeczywistości zrezygnował z nich kilka miesięcy temu.

Indie są obecnie drugim na świecie krajem pod względem liczby zakażeń koronawirusem. Tamtejsze Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 2023 zgonach ostatniej doby.

Sytuację postanowiła wykorzystać polska opozycja, produkując kolejnego fake newsa. Politycy i dziennikarze alarmują, że mimo dramatycznej sytuacji w Indiach, LOT kontynuuje połączenia z Delhi.

- „Halo, Panie Premierze @MorawieckiM, kiedy zakaz lotów z Indii?? 300 tysięcy zakażeń, a LOT lata bez zmian. Chcecie kolejnej tragedii??”

- pisze na Twiterze posłanka PO Aleksandra Gajewska.

- „Samoloty do Dehli latają. LOT kusi promocjami i niskimi cenami biletów. Wszystko to w sytuacji, gdy w Indiach szaleje nowa, jeszcze groźniejsza odmiana koronawirusa. Prośba do rządzących aby zainteresowali się tym co dzieje się u naszego narodowego przewoźnika”

- alarmuje Agnieszka Burzyńska z "Faktu".

- „LOT kontynuuje połączenia z Delhi mimo pojawienia się w Indiach nowej, bardzo groźnej odmiany wirusa. Oni są zwyczajnie walnięci”

- włącza się mec. Roman Giertych.

- „Panowie odpowiedzialni za walkę z #COVID @a_niedzielski @MorawieckiM! oprócz komentarza proszę o działanie, by nie powtórzyła się powtórka z mutacji brytyjskiej, która wraz z pasażerem, bez żadnej kontroli wsiadła na lotnisku do taksówki i rozjechała się po Polsce!”

- zwraca się do rządzących Monika Wielichowska z KO.

W rzeczywistości LOT od miesięcy nie oferuje pasażerom podróży do Indii. Połączenia, na które powołują się autorzy fake newsa, to… loty towarowe.

- „Szanowna Pani Redaktor, do Polski z Indii latają tylko loty cargo, nie pasażerskie. Z poważaniem, Adam Burakowski, Ambasador RP w Indiach”

- odpowiedział Agnieszce Burzyńskiej ambasador RP w Indiach.

- „Szanowna Pani Redaktor, od dłuższego czasu loty do Delhi mają charakter cargo - nie wykonujemy lotów pasażerskich do i z Indii”

- wyjaśnia rzecznik prasowy PLL LOT.

Na fake news odpowiedział również wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

- „BARDZO WAŻNE. Kłamstwo o lotach z Indii krąży dziś bardzo szeroko, rozpowszechniają je dziennikarze i politycy opozycji, temat w czołówce trendów. Dementi rzecznika @LOTPLAirlines  ma znacznie mniejsze zasięgi. Uprzejmie proszę o podanie go dalej – powstrzymajmy ten #fakenews”

- napisał na Twitterze polityk.

kak/tvp.info.pl, Twitter

Komentarze (40):

qwert2021.04.22 13:44
Typowe jełopy.
Anonim2021.04.22 8:10
Ja bym nie był taki spokojny, PiSdzielce potrafią spierd.olić wszystko.
mateuszjegliński2021.05.3 14:54
Każdy sądzi po sobie peo fanie.
Tomek2021.04.22 8:01
Gajeska pani dochtor pewnie już robi habilitycje wkrotce bedzie produkowac nowe julki i oskarki
Stara wiedźma Cyganka2021.04.22 15:35
A kto będzie habilitował? Hartman? A może Urban?
rychu2021.04.22 7:58
Opozycja jest uboga intelektualnie
Jm2021.04.22 7:43
Totalna banda jak się okazuje to zbiór nieokrzesanych ludzi. Konieczna zmiana Ordynacji wyborczej by śmiecie nie dostawały się do Parlamentu.
jle_ffm2021.04.22 6:54
No to tak do końca nie jest prawdą - jak ktoś w necie sprawdził, te loty faktycznie było dostepne na stronie Lotu i można je było bookować. Dopiero po tym gdy powstało całe to zamieszanie , Lot je zablokował.
A.2021.04.22 7:01
Kto sprawdził? Może kuń albo inny hejter? Staracie się, półgłówki, ratować fake newsami. Żadnych pasażerskich lotów do Indii na stronach LOT nie było.
A.2021.04.22 6:32
Kto tu jest walnięty, nieszczęsny kuniu? Niestety, są w Polsce takie łajzy, które zajmują się od rana do wieczora tylko szukaniem czegoś, czym można dowalić rządowi, czy nie tak kuniu? Jesteś już tak skompromitowany, że nie wiem, jak nie wstydzisz się pokazywać ludziom na oczy.
JM2021.04.22 7:52
Cała totalna banda nie ma honoru za grosz. Niszczyli Polskę przez 8 lat będąc u władzy (nie używam określenia sprawowali władzę bo to duża różnica) i dalej bezczelnie ludziom wciska ciemnotę. Aż dziw bierze, że w dobie powszechnego dostępu do internetu i różnych źródeł informacji są ludzie, którzy chcieliby aby ci złodzieje, często przefarbowani wrócili do władzy! Drodzy rodacy. Myślenie ma przyszłość.
Szyderca2021.04.22 6:32
Dla inteligentnych inaczej redaktorów i polityków: Indie mają 294tyś zakażeń dziennie na 1,3 mld , Polska 10 tyś na 38 mln to znaczy o 15% mniej niż w Polsce na 1000 mieszkańców. Wniosek- to INDIE powinny zakazać lotów z Polski. Co do zjadliwości : w Polsce 600 ofiar śmiertelnych dziennie w Indiach 2200 - wniosek: polska odmiana SARS-COV-2 jest 9x bardziej śmiertelna od indyjskiej c.b.d.u.
A.2021.04.22 6:56
Może jesteś inteligentny, szyderco, ale nie za bardzo, a właściwie to jesteś głąb. W Indiach miliony ludzi mieszkają w slumsach, miliony bezdomnych na ulicach, w skrajnej nędzy. Czy myślisz, że ktoś bada testami i liczy w slumsach zakażenia? Bada się tylko pewien procent ludności.Twoje misterne wyliczenia są zupełnie bez sensu.
smyk2021.04.22 6:25
nie mozna sie powstrzymać i napisac- idioci z targowicy.
eee...2021.04.22 5:29
A kto pamięta jak Wielce Szanowna Pani Posłanka Lubnauer przeliczała ładowność maseczek w Antonowie na tony? Wyszło jej, że m3 maseczek to tyle samo wagowo co m3 stali konstrukcyjnej. Ach ci matematycy z PeŁo z doktoratami... To co się dziwić w innych sprawach...
Skrzypek na dachu2021.04.22 3:51
Debile POKO takie jak Giertych i Wielichowska nakreca spirale strachu kovid klamstwa az poza granicamu absurdu . Tysiac Hindusow dziennie przyjezdza do Heathrow w Londynie , tysiac Bangla i tysiac z Pakistanu codziennie ale Polska nie moze zamykac kontakty ze swiatem przez katar czy sezonowe grype . Wirusy nawet nie sa grozne dla 99.99% ludzi ktorzy maja naturalna odpornosc immunologiczna , ale jak ktos naprawde zachoruje to trzeba podawac skuteczne tanie i bezpieczne lekarstwa jak Amantadyna albo czosnek .
Anonim2021.04.22 6:21
Skrzypu, czy ty siedzisz na dachu jakiejś ambasady, że masz klawiaturę bez polskich znaków?
Skrzypek na dachu2021.04.22 3:33
Pan Roman Giertych to paskudne glupie trollisko kovidowe bo plandemia to sciema .
Felek2021.04.21 21:52
No to mamy nowy dowcip. Niestety ostatecznie rozwiewa on nadzieję na to, że opozycja podniesie swój poziom. Dlaczego? Jak to możliwe że oni wcale ale to wcale nie potrafią logicznie myśleć. Trudno wyrazić moje rozczarowanie opozycją. Nie można nawet o nich powiedzieć że to prości ludzie bo prości ludzie są rozsądni a u nich tego nie ma.
Grizzly2021.04.21 21:49
Kuń zwany Mecenasem czuwa przy żłobie!
joanna2021.04.21 20:59
Jak widać, opozycja już zrezygnowała z konkurowania z Koalicją Zjednoczonej Prawicy na programy i wizje polityczne czy gospodarcze. Natomiast z pomocą politycznych kuglarzy i koncesjonowanych ''dziennikarzy'' usiłuje zdobywać poklask - bo trudno to nazwać zaufaniem społecznym - przez kłamstwa. Chociaż... może ma rację mój kolega, który uważa, że kłamstwo o lotach do Indii wzięło się z niekompetencji, z niewiedzy polityków opozycji i wynajętych przez nich dziennikarzy nierozróżniających lotów pasażerskich od lotów cargo.
Anonim2021.04.21 21:53
Z PiSDzielcami trudno konkurować na złodziejstwo, nepotyzm, korupcję, dojenie państwa i destrukcję. W tych tematach są naprawdę kompetentni. I tylko w tych, bo w pozostałych to już tylko nieudacznictwo.
wujek2021.04.21 22:02
Zmien synek plyte , jestes nudny do wyrzygania ze swoja argumentacja.
Tymczasem w prawdziwym świecie2021.04.21 20:47
Jedyna oferta nie spełnia wymogów formalnych. Tak kończy się postępowanie mające wyłonić inwestora gotowego zbudować w Świnoujściu terminal kontenerowy. O tym, że to "megalomania", ostrzegał Rafał Zahorski - pełnomocnik marszałka województwa ds. gospodarki morskiej. O tym, że projekt kończy się na razie niczym, poinformował na swojej stronie Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, który prowadził całe postępowanie. Inwestycja od miesięcy była ważnym elementem propagandowym wystąpień działaczy PiS z Markiem Gróbarczykiem na czele. Opowiadał o niej jeszcze jako minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, a ostatnio jako wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za gospodarkę morską. https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,26997137,kolejna-katastrofa-marka-grobarczyka-wali-sie-plan-budowy-terminala.html
AB2021.04.22 7:10
Nie ciesz się, śmierdzący wrogu Rzeczpospolitej. Jeśli to nawet prawda, będzie ogłoszone następne postępowanie. Dla was idiotów, którzy mają swoje władze w Berlinie lub w Moskwie, każdy ambitniejszy plan Polaków to megalomania. Nie ma to jak żyć pod cudzym butem, co nie?
Anonim2021.04.21 20:04
Wszytko zaczyna się od jednej osoby, tak było rok temu i tak będzie z tą mutacja Indyjską. Zamiast skutecznie walczyć z pandemią, znowu udajmy że nic się nie stanie. Jak pojawi się mutacja odporna na szczepionki, to zaczynamy całą zabawę od nowa. Powinniśmy teraz, jak i wcześniej i już od samego początku zamknąć granice, na zasadach możesz wyjechać, ale wracając musisz przejść obowiązkowo dwa tygodnie kwarantanny z żołnierzem z ostrą amunicją przed drzwiami. Brutalnie? Możliwe, ale teraz moglibyśmy z kim chcemy i kiedy chcemy, bez maseczek śmiejąc się z głupoty innych krajów nieradzących sobie z pandemią
W tymkraju niedasie z ostrą amunicją2021.04.21 20:41
Przecież kościoły muszą być otwarte, no i "komunie" do 25 osób.
Skrzypek na dachu2021.04.21 20:02
W przeciagu , w pociagu , na dragu ... na dachu ociagam lachy .
Dziadziu, nie tylko spacje2021.04.21 20:42
ale i jego prymitywne słownictwo.
Skrzypek na dachu2021.04.22 19:32
Asio falszywy trollu obrzydliwy bo prawdziwy Skrzypek na dachu nie uzywa wulgaryzmy .
ceramik2021.04.21 19:58
W Polsce nie ma fake newsów! Są kłamstwa! Mówcie po polsku. Kłamstwa dywersantów. Nie ubierajcie [email protected] w złotko. Kłamstwa!
Skrzypek na dachu2021.04.21 19:48
Plandemia to sciema nakrencana przez globalistow PO .
Anonim2021.04.21 19:10
Jest się czego bać, jeżeli coś tylko może zostać spierd.olone, to PISdzielce na 100% to spierd.olą.
mlody2021.04.21 19:23
ICEK TROCHE KULTURY CZERWONY BURAKU.
Anonim2021.04.21 19:50
SSIJ
anty-anonim2021.04.22 6:46
anonim do mamy: mame, o , pociąg ... mama do anonima: sam se pociąg, icuś ...
mama2021.04.21 19:57
Tak jak tego, że pisał to idiota.
Anonim2021.04.21 20:30
Strasznie jesteś samokrytyczna wobec siebie...
Grizzly2021.04.21 21:52
Anonim - won zakuty, posowiecki łbie
Anonim2021.04.22 8:09
ssij!