Co dziesiąte dziecko jest zmuszane do pracy niewolniczej - zdjęcie
18.04.21, 12:44fot. yt/wall street journal

Co dziesiąte dziecko jest zmuszane do pracy niewolniczej

11

- Handel dziećmi, zmuszanie ich do pracy lub żebractwa czy wykorzystywanie seksualne dotyczy wielu krajów na świecie, również w Europie – czytamy na portalu Vaticannews.va.

Najgorsza sytuacja jest jednka w krajach trzeciego świata. Tam dzieci przymuszane są i wykorzystywane do do niewolniczej pracy w kopalniach albo przy wydobyciu diamentów. W rejonach konfliktów zbrojnych ponadto dzieci zmuszane są także do walki jako żołnierze.

- Światowy Dzień Walki z Niewolnictwem Dzieci obchodzi się już od 26 lat. Ustanowiono go po tym, jak 12-letni chłopiec z Pakistanu został zamordowany strzałami w plecy, gdy zaczął głośno mówić o swym wykorzystywaniu. Iqbal Masih już jako czterolatek musiał pracować w cegielni, a następnie w fabryce dywanów, za głodową stawkę po 12 godzin dziennie – pisze na portalu Beata Zajączkowska.

Według różnych szacunków ocenia się, że na świecie do pracy jest obecnie przymuszanych aż około 150 mln nieletnich, co oznacza że jest to co dziesiąte dziecko na świecie. W trakcie pandemii ta sytuacja uległa nawet pogorszeniu. Ocenia się, że w stosunku do roku ubiegłego ilość dzieci przymuszanych do pracy zagrażającej bezpośrednio życiu wzrosła i obecnie jest to co najmniej 50 milionów. Około 5 milionów dzieci natomiast ma być niewolnikami w dosłownym tego słowa znaczeniu.

 

mp/vaticannews.pl

Komentarze (11):

Cool2021.04.19 6:13
A może znana nam wszystkim, polskojęzyczna komunistka z Holandii Maria.B. ... opowie nam jak to ze swoimi towarzyszami zwalczyła problem głodu na świecie! ... Kilka dni temu, na tym forum, wspominała o tym sukcesie ... może powinna dostać Nobla(?)
Glaudiusman2021.04.18 19:35
Niewolnictwo kobiet i dzieci, to największy problem dzisiejszego świata zaraz po aborcji i antykoncepcji. Antykoncepcja to otwarta furtka do działania diabła, owocem jej jest aborcja i kompletna degradacja moralna, aż do prób samobójczych i opętania. Natomiast zboczeńcy dla zaspokojenia swoich plugawych żądz potrzebują zniewolonych kobiet i dzieci. Niestety klientami tej plugawej profesji są znani celebryci, ministrowie, książęta, dziennikarze i biznesmeni. A przemytem zajmują się mafie powiązane ze służbami specjalnymi, czyli ludźmi bez sumienia, bez żadnych skrupułów, zasad i norm. Opętani plugawcy. Potrafią oni torturować i zabijać kobiety i dzieci tylko dla zaspokojenia plugawych żądz. Gorzej niż w starożytności. A zaczyna się od pornografii i antykoncepcji, a potem jazda w dół do czeluści.
Cool2021.04.19 5:43
Nieprawda! ... najwiekszym problemem na świecie jest brak praw małżeńskich dla osób LGBT!
Izydor Oracz2021.05.9 10:49
Największym problem współczesnego świata jest onanizm. Nawet 80% populacji jest nim zarażona. Tak, to jest 5 mld marszczących kapucyna!
TrzymajcieKleruchówZDalaOdDzieciWaszych2021.04.18 16:20
Ministranci w Polsce maja dużo gorzej. Traktowani przez kleruchów jak niewolnicy w darmowej pracy, muszą jeszcze cierpieć gwałty i dewiacyjne wyuzdania po mrocznych zakrystiach i na plebaniach.
Jan2021.04.18 14:44
40 milionó aborcji na świecie w jeden rok, toż to nowy Holocaust. Najwięcej zabija sie w krajach bogatej północy!
bogdanus2021.04.18 13:12
No ale bonzowie UE są zachwyceni, bo u nas jest ekologia a dzieci mają się uczyć i są przez dobrobyt wypaczani. Dzieci mają pełne brzuszki a nawet gardzą jedzeniem. W tym niewolnictwie jedne dzieci muszą niewolniczo pracować na wytwarzane dobra dla bogatych dzieci. Każdy udaje że niema problemu i po co o tym mówić i pokazywać.
Jestem za życiem...2021.04.18 16:15
Niestety, ale to co piszesz nie do końca jest prawdą. Ludzie trzeciego świta prokreują się bez myślnie lub z pobudek egoistycznych, by mieć opiekę na starość i tanią siłę roboczą. Afryce barak edukacji powoduje brak logicznego myślenia skutek - przyczyna. Chcą posiadać wiele dzieci nie rozumiejąc, że dziecko potrzebuje odpowiednich warunków do życia. Przez brak nauki, wiedzy, ale za to z olbrzymim bagażem zabobonów, tradycji nie są wstanie korzystać z wędek, które są im dawane. Takie zamknięte koło.
abcd2021.04.18 13:05
Ale te dzieci mają rodziców, gdy jednak głównym zajęciem jest robienie dzieci, to jest, jak jest.
Anonim2021.04.18 12:57
Najbardziej winić za to należy tamtejszych rządzących na wszelkich stopniach władzy. A rodzinnie za to są odpowiedzialni tamci dorośli. To oni mniej lub bardziej świadomie podejmują decyzję o seksie, wiedząc że skazują tych przyszłych ludzi na los im podobny lub gorszy.
Anonim2021.04.18 12:55
dorośli bolszewicy to dzieci na ulicy?