CMWP SDP zabiera głos ws. ks. Oko: To niszczenie wolności słowa!  - zdjęcie
29.07.21, 17:20

CMWP SDP zabiera głos ws. ks. Oko: To niszczenie wolności słowa!

98

„CMWP SDP stanowczo protestuje przeciwko skazaniu ks. prof. Dariusza Oko przez Sąd Rejonowy w Kolonii w Niemczech za opublikowanie artykułu w czasopiśmie naukowym na temat działającej w Kościele Katolickim homoseksualnej grupy przestępczej. Wyrok ten narusza zasadę wolności słowa, w tym szczególnie wolności akademickiej, które chroni zarówno niemiecka konstytucja, jak i prawo międzynarodowe” – czytamy w oświadczeniu Centrum Monitorowania Wolności Prasy Stowarzyszeń Dziennikarzy Polskich.

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany przez sąd w Kolonii na karę grzywny w wysokości 4 800 euro lub 120 dni aresztu za „podżeganie do nienawiści” wobec osób homoseksualnych. W ocenie sądu przestępstwa tego miał dopuścić się publikując na łamach czasopisma naukowego „Thelogisches” artykuł poświęcony zjawisku wewnątrzkościelnej, zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. W swoim artykule odnosił się m.in. do mechanizmów, dzięki którym kolejne szczeble kościelnej kariery zdobywał były kardynał Theodore McCarrick. W sprawie tej skazany został również dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

Obrony polskiego filozofa podjął się Instytut Ordo Iuris. Zbierane są podpisy pod petycją do sądu w Kolonii i kanclerz Niemiec Angeli Merkel o ochronę wolności akademickiej, wolności słowa i wolności sumienia. W obronie duchownego stanęli też m.in. ukraińscy księża z Komisji ds. rodziny przy Konferencji Biskupów Rzymsko-Katolickiego Kościoła na Ukrainie.

Teraz głos zabrało Centrum Monitorowania Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

- „Wyrok nakazowy nałożony na ks. prof. Dariusza Oko przez Sąd Rejonowy w Kolonii stoi w sprzeczności z Ustawą Zasadniczą Republiki Federalnej Niemiec, a także z międzynarodowymi dokumentami, w tym z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka, która gwarantuje każdemu prawo do nieskrępowanego wyrażania swoich poglądów. Nadto, w przypadku, gdyby miał on być egzekwowany w Polsce, należałoby go również uznać za rażąco sprzeczny z Konstytucją RP oraz godzący w polski porządek prawny, poprzez niedopuszczalną ingerencję w wolność słowa i religii”

- czytamy w opublikowanym dziś komunikacie.

CMWP SDP podkreśla, że szczególnie bulwersuje fakt, iż ks. prof. Dariusz Oko został skazany za opublikowanie artykułu naukowego w naukowym periodyku.

kak/cmwp.sdp.pl, niezależna.pl, fronda.pl

Komentarze (98):

kaka2021.07.31 8:08
KSIADZ OKO niezlomnie strzeze praw i zasad Bozych-----czes mu za to za jego wysilek i konsekwencje----wiele jego tekstow jest OK! i prosze sie nie zrazac i kontynuowac.
Kaczka basta!2021.07.31 7:49
Należy niepokoić się nawet w wypadku dążenia do penalizacji propagandy poglądów tak odrażających i parszywych jak te, które reprezentuje obywatel kaczej erpe Dariusz Oko. Z drugiej strony, mam wątpliwości czy rzeczywiście został skazany za głoszenie jakichkolwiek, choćby najbardziej odpychających poglądów, czy też za coś, co już nie jest głoszeniem jakichkolwiek poglądów, lecz miotaniem bluzgów i inwektyw pod adresem określonej grupy ludzkiej. Ale dość tego dzielenia włosa na czworo - tak czy inaczej paradna jest "obrona wolności słowa" w wykonaniu ludzi, gotowych bronić art. 196 kk w Polsce jak niepodległości.
Po wpisach widać jak zabolało to2021.07.31 5:46
zboczeńców, BRAWO !!! Ks. Oko. Dobra robota, niech ich boli :D kulo :)
JANOSIK2021.07.30 22:01
Co to jest CMWP, co nas to obchodzi.Pozdro
a co nas obchodzi2021.07.31 5:43
to że ty nie wiesz ??? i twój wpis tutaj !!! goń się na gw do twojego szefa michnika
Tad2021.07.30 17:59
Dziękuję serdecznie Panie Boże Wszechmogący za ks. Dariusza Oko, oraz za Instytut Ordo Iuris, którzy uświadamiają ludzi i bronią ludzi przed bezbożnymi i głupimi, ale przede wszystkim ogłupiającymi normalnych ludzi ideologiami. Generują wstyd dla ludzkiego intelektu
CHWDP2021.07.30 17:48
również zabiera głos ws. ks. Oko.
te, kakaowe oko...2021.07.30 10:43
jak tam twoja bruzda na mordzie?
Anonim2021.07.30 10:37
Oko wygląda na zboko
***** ***2021.07.30 10:20
mordę ma zakłamaną jak Tatar doope
cynik2021.07.30 9:15
Próbuję sobie przypomnieć reakcję CMWP SDP na wyrzucanie dziennikarzy z Trójki. Chyba mam jakieś luki w pamięci.
lewacka logika2021.07.30 6:26
Lewactwo biadoli, że w kościele są homoseksualiści i pedofile, ale gdy ktoś próbuje ujawniać i zwalczać te nadużycia, to go skazują na więzienie.
lewackie interesy2021.07.30 10:25
bo lawendow mafia robi z nimi geszefty to nie wolno ruszac
Dam2021.07.30 10:27
Gdyby tylko ks. Oko jakoś je zwalczał zamiast zrzucać odpowiedzialność za SYSTEMOWE ukrywanie przestępców na akurat te grupy ludzi, których nie lubi.
Islam nalezy do niemiec2021.07.30 10:49
w niemczech ludze masowo opuszczaja kosciol katolicki i ewangielicki inaczej sprawa wyglada z islamem gdze rodzi sie najwiecej dzieci.Muzumanie to jest silnie zwarta wspolnota a niemiecki rzad ich foruje prawnie i finasowo
Anonim2021.07.30 6:24
Ujawniamy rozmowy z tajnego forum lekarzy – Ukrywana prawda o szczepieniach ....... https://pl1.tv/title/ujawniamy-rozmowy-z-tajnego-forum-lekarzy-ukrywana-prawda-o-szczepieniach/
! ! ! !2021.07.30 6:14
Ks. prof. Dariusz Oko jest pedofilem. Czy w imię wolności słowa mogę tak powiedzieć?
Anonim2021.07.30 6:22
Dla lewactwa, neomarksizmu, LGBT itp., obiektywna prawda nie istnieje, więc nic cię nie powstrzyma przed gadaniem największych głupot.
! ! ! !2021.07.30 6:27
Skup się i pisz na temat. Czy w imię wolności słowa mogę tak powiedzieć?
Anonim2021.07.30 6:59
Jesteś wolnym człowiekiem, możesz gadać największe głupoty i ponosić za nie konsekwencje prawne.
! ! ! !2021.07.30 7:30
"…i ponosić za nie konsekwencje prawne”. Tak, zgadza się. A więc wolność słowa nie zwalnia nas z odpowiedzialności prawnej, za np. zniesławienie. Dlatego pytanie jest, co ma wspólnego wolność słowa z wyrokiem, który zapadł w sprawie ks. Oko?
K.K.2021.07.30 7:48
Tyle tylko, że przykład który podałeś ma się nijak do przypadku ks. Oko. Nie został on bowiem skazany za pisanie nieprawdy, ale za rzekomą mowę nienawiści wobec osób homoseksualnych. A to jak najbardziej podpada pod ograniczanie wolności słowa.
mistrz2021.07.30 8:20
@Anionim @ KK jaki jest Wasz stosunek do artykułu 196 polskiego kodeksu karnego?
! ! ! !2021.07.30 8:46
Tak, zgadza się - został skazany za nienawiść wobec osób homoseksualnych, bo zwalcza praktykowanie homoseksualizmu pomimo tego, że wie, że na Zachodzie to jest normalne i legalne zjawisko. Przy tym używa nielegalnych praktyk, bo łączy bezpodstawnie homoseksualizm z pedofilią. Jeśli ks. Oko zna konkretne przypadki pedofilii w kościele to o tym powinna wiedzieć prokuratura, a jeśli nie wie, to prawdopodobnie ks. jeszcze może być oskarżonym o ukrywanie pedofili.
K.K.2021.07.30 9:00
Ks. Oko nie zwalcza praktykowania homoseksualizmu, tylko zwalcza praktykowanie homoseksualizmu wśród duchownych Kościoła Katolickiego, a to zasadnicza różnica. Praktyki homoseksualne w Kościele Katolickim są zabronione według Katechizmu Kościoła Katolickiego. Ks. Oko walczy więc z tym co jest niezgodne z nauczaniem Kościoła Katolickiego, a dzieje się w obrębie tegoż kościoła. Czynienie mu z tego zarzutu jest szczytem absurdu. Ks. Oko postępuje tak, jak powinien każdy przyzwoity ksiądz. Związek pedofilii z homoseksualizmem jest udowodniony i potwierdzony wieloma badaniami, które niestety w imię poprawności politycznej są przez pewne środowiska pomijane.
! ! ! !2021.07.30 9:31
K.K. , „zwalcza praktykowanie homoseksualizmu wśród duchownych” Tego prawa jemu nikt nie odbiera, ale musi to robić na łamach katolickiej literatury, a nie w czasopiśmie naukowym. Naukowe publikacje są kierowane do wszystkich ludzi na świecie i wymagają pewnych standardów. Np. publikujący jakieś badania musi wiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy "opinią” a "potwierdzonym naukowym badaniem”. Poza tym piszesz: „Związek pedofilii z homoseksualizmem jest udowodniony”. Nie jest. Badania, na które powołuje się ks. Oko są już dawno temu zdyskredytowane.
K.K.2021.07.30 11:42
Badania, na które powołuje się ks. Oko nie są zdyskredytowane i nie mogą być ponieważ faktów nie da się zdyskredytować. Fakty zaś są takie, że zdecydowana większość pedofilów, to homoseksualiści. Dotyczy to również księży.
B.B.2021.07.30 12:08
Fakty to jest coś co potrafisz udowodnić i udokumentować a tak najwyraźniej w tym wypadku nie było. Przyjmowanie za "fakty" opinii tylko dlatego, że są zgodne z czyimiś przeświadczeniami to typowy błąd poznawczy.
K.K.2021.07.30 12:17
Ks. Oko nie bazuje na opiniach, jak to napisałeś, ale właśnie na faktach. Ja nie mam aż takiej wiedzy, żeby podważać badania, na które powołuje się ks. Oko, ale chętnie zapoznam się z zastrzeżeniami.
B.B.2021.07.30 12:48
To proszę przytocz "badania naukowe oparte na faktach", których padają określenia, cytuję: "dżuma homoseksualna" a osoby homoseksualne są określane jako "przerzuty nowotworowe", ""rozrost nowotworowy" - bo za takie teksty został skazany a nie za powoływanie się na "badania naukowe". To nie ma nic wspólnego z nauką ani chrześcijaństwem w rozumieniu Kościoła Katolickiego.
! ! ! !2021.07.30 13:08
K.K."Ks. Oko nie bazuje na opiniach… właśnie na faktach”. Sąd niemiecki jednak był innego zdania, i księdza skazał. Ziomek, w jakim świecie ty żyjesz? Religia i fakty to dwie sprzeczności. Np. czy ty wiesz ile jest wyznań chrześcijańskich na świecie? Podpowiem ci. Licząc wszystkie odłamy, to mamy ich kilka tysięcy (samych baptystów różnych odłamów mamy kilka set) Wszystkie te wyznania skrajnie się od siebie różnią a wszystkie opierają swoje wierzenia na tych samych FAKTACH, na Biblii. Dziwne, co? A też, czy wiesz, że nasza planeta Ziemia istnieje tylko 6000 lat? Tak, to są wierzących fakty. Wierzący sami sobie te badania napisali i między sobą te badania cytują. Ale do obrony w sądzie one nie są przydatne.
K.K.2021.07.30 12:29
Jest jeszcze jedna sprawa. Mnóstwo naukowców myli się w swoich twierdzeniach, powołuje się na różne badania, które okazują się niewiarygodne i żadnego z nich nie spotyka to, co spotkało ks. Oko. Błądzenie jest wpisane w samą naturę zajmowania się nauką. Tu jest problem zupełnie inny. Chodzi o lewicowy zamordyzm. Ma obowiązywać jeden przekaz. Przekaz podporządkowany skrajnie lewicowej wizji rzeczywistości. Każdy kto się z tego wyłamuje jest oskarżany o wszystko co najgorsze, a nawet karany. Tak działają sądy w tym eurokołchozie.
B.B.2021.07.30 13:38
To sprawdź za co dostał wyrok. Na pewno nie za powoływanie się na badania naukowe.
! ! ! !2021.07.30 13:53
K.K. "lewicowy zamordyzm”. Może i tak, ale ja ten zamordyzm pochwalam, bo nie lubię patrzeć jak niektórzy wierzący się znęcają nad swoimi dziećmi: straszenie piekłem, tępienie tendencji homoseksualnych u nieletnich, itd. A i też nie podoba mi się znęcanie nad kobietami, by rodziły bezmózgowców. Kiedyś wierzący znęcali się nad ludźmi przez fizyczne torturowanie – np. rozrywano ich na stołach; palono na stosach, itd. No, dzisiaj już nie wypada tak kogoś na rynku spalić, no to wierzącym pozostało jedynie znęcanie się nad ofiarami psychicznie. Może ks. Oko powinien poddać się jakieś terapii by swój zwierzęcy zmysł znęcania się nad homoseksualistami jakoś utemperować.
kaka2021.07.31 8:11
jak mozesz bydlaku nazywac ksiedza oko pedofilem jesli nie ma takich faktow i wyrokow sadow----ROZUMIE ZE SNI CI SIE ROZNIESIENIE NA RYJU KOSCIOLA SWIETEGO------BEDZIESZ TO WIDZIAL JAK SWINIA NIEBO.
Anonim2021.07.30 12:11
Doprecyzuje to co napisałem o większości pedofilów, bo mogę być źle zrozumiany. Badania pokazują, że spośród wszystkich pedofilów, ok. 40% stanowią homoseksualiści. A ponieważ homoseksualiści stanowią ok. 2% ogółu społeczeństwa, to łatwo stwierdzić, że wśród homoseksualistów odsetek osób dopuszczających się aktów pedofilskich jest znacznie wyższy.
belkot lewacki2021.07.30 10:36
jak bedzesz mial konflikt z muzumaninem to zobaczysz prawo niemieckie ono stoi do islamu i nic ci nie pomoze
bełkot ignoranta2021.07.30 12:09
To przytocz te przepisy niemieckiego prawa, faworyzujące muzułmanów.
jahiramać2021.07.30 6:56
I.P. i screen zrobiony i wysłany . Szykuj oszczerco kasę na papugę.
! ! ! !2021.07.30 7:42
Twój I.P. i screen zrobiony i wysłany . Szykuj oszczerco kasę na papugę, bo teraz ciebie fronda.pl zbanuje za głupotę, a prokuratura zamknie cię do wariatkowa za nie znajomość prawa.
! ! ! !2021.07.30 8:05
A tak na poważnie, to ci mogę trochę o prawie podpowiedzieć. Żadne prawo nie zabrania ci wierzyć w cokolwiek. Nawet gdybyś wierzył w to, że ks. Oko jest pedofilem. Wierz mi, nic ci za takie wierzenia nie grozi. Ale w swoich wywodach nie możesz używać zdań twierdzących, chyba, że masz na to dowody. A gdy dowodów nie posiadasz to swoje wywody musisz zakończyć np. znakiem zapytania. Albo zdanie zaczynasz od np. ja myślę, że…; albo, mam wrażenie, że…; albo, wygląda na to, że…; itd. :--)
mistrz2021.07.30 10:18
@jahiramać Na Frondzie ostatnio pisano że Ordo Iuris chce walczyć o wolność słowa. Może Jerzy Kwaśniewski zdecyduje się bronić użytkownika !!!! pro bono :)
viel Spaß stary2021.07.30 10:34
na zachodze pedalstwo to nie jest normalne zjawisko chyba w twojej TVN propagandze. Sprobuj na basen pojsc w niemczech gdze 95% to muzumanie to co gadaja politycy na zachodze a rzeczywistosc to dwie pary butow
pytajnik2021.07.30 5:32
Czy to w ramach tej wewnątrzkościelnej, zorganizowanej grupy przestępczej ksiądz dr hab. D. Oko, profesor upjp2, ukrywa informacje o postępie realizacji nauczania polskich biskupów: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ ), czy też poza tą organizacją?
Dam2021.07.30 4:25
Ja nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby cały czas myśleć co inni robią w łóżku. Normalni ludzie się tym nie zajmują, tylko jacyś zboczeńcy.
Anonim2021.07.30 4:00
Zboczeniec Oko wreszcie trafił na przysłowiowy kamień!
Anonim2021.07.30 6:07
Zwalcza lewandową mafię homo-pedo, więc mógł się spodziewać wściekłości LGBT.
SEDI2021.07.29 22:42
A GDZIE POLSKI EPISKOPAT? ZNOWU SIEDZĄ CICHO JAK MYSZY POD MIOTŁA? GDZIE WYMUSKANY PRYMAS - PAN POLAK- TEZ SIEDZI CICHO I NIE BRONI KS. OKO!!!
katolik2021.07.30 4:19
episkopat nie działa, jest na usługach masonów. Odpowiada za choroby i śmierc ludzi po chemii genetycznej
Jarema Wiśniowiecki2021.07.30 7:01
Głupcze sprawa dotyczy kościoła katolickiego w Niemczech .
Maria Blaszczyk2021.07.29 21:25
Nienawiść nie jest poglądem. A "artykuł" nazywający jakichkolwiek ludzi "pasożytami", "homoseksualną zarazą" i "przerzutami raka" nie jest artykułem naukowym, tylko zwykłym podżeganiem do mordowania. I tyle. Swoją drogą, ciekawa jestem, kto był recenzentem tego czegoś i czemu jego nie skazano.
oj2021.07.29 22:12
Trzy słowa z artykułu to nie jest podstawa do oceny i wystawiania opinii. Mówił o mafii homoseksualnej ukrywającej się pod sutanną i dopuszczającej się obrzydliwych czynów przestępczych. To JEST zaraza a nawet gorzej. Obrzydliwe jest to co oni wyprawiają a nie to że Oko ujawnia te sprawy i tak ich określa.
A gdzie2021.07.30 7:21
tu jest naukowość?
jahiramać2021.07.30 6:57
Dalej Blaszczyk bronisz pedofili zoofili i nekrofili. Zło do ciebie wróci , już się bój .
jjarema2021.07.30 7:00
Blaszczyk podły człowieku , od paru lat tu wylewasz tu na Frondzie swoją żółć podstępnie namawiasz do przemocy wobec wierzących . Rachunek ci rośnie , a już sa tacy którzy się ci przygladają . Pamiętaj złe uczynki wracają .
Skrzypek na dachu2021.07.29 20:31
Zdemoralizowane deprawatorzy pederasci tenczowej ideologii sa bezkarne in dojczland . Nadchodzi kalifat in der Bundesrepublike .
Poradek2021.07.30 7:23
Rosyjska składnia ujawnia pochodzenie autora. Ruskim prowokatorom dziękujemy.
Felek2021.07.29 19:53
To stowarzyszenie nie ma pojecia na czym polega wolnosc slowa. Jesli wysuwa sie jakies tezy, rzuca oskarzenia w kierunku konkretnych osob i probuje sie udowodnic cos bez podania rzadnych dowodow to wolnosc slowa sie konczy. Ktos kto mieni sie mianem doktora powinien to wiedziec.
Tymczasem poza waszą bańką2021.07.29 19:44
Nie żyje 80-latek, uczestnik pielgrzymki z Gniezna na Jasną Górę. Mężczyzna zasłabł podczas pierwszego dnia marszu. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Pielgrzymka-z-Gniezna-na-Jasna-Gore.-Zmarl-80-latek
Panie,2021.07.30 7:25
gdybyś tu był, mój brat by nie umarł.
Polak2021.07.29 19:33
Tak, wiemy, dla rzymskokatolickich sekciarzy każde traktowanie ich jadowitych rzygowin tak jak na to zasługują to "atak".
Szabes tuż, tuż ... Wielki upust!2021.07.29 19:04
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM oferuje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Oko,2021.07.30 7:26
to twój kolejny naukowy artykuł?
Ksiądz profesor Oko2021.07.30 14:17
Pomyliłem maila. Oczywiście nie żaden Keller (nie znam), ale [email protected] - mój adres w skrzynce Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
A na to Keller-Krawczyk? JA CHCE ! JA CHCE !2021.07.29 19:01
"Japonia mówi kategoryczne „NIE” chińskim testom analnym na Covid-19"
A na to miłośnik Kellera2021.07.30 14:19
Lechu, włóż mi, włóż mi głęboko w doopsko. Co z tego, że nie jesteś pedałem jak ja. Ale ja ciebie chcę! Codziennie onanizuję się do twojego zdjęcia!
bicz na prawactwo2021.07.29 18:53
Najwięksi zbrodniarze mieli silne zwiazki z kościołem. Stalin (Dzaugaszwili) studiował w seminarium duchownym w Tbilisi i nie ukonczył go z powodu sadystycznych metod swego przełozonego. Ante Pavelic był komendantem obozu w Jasenowcu ktorego okrucieństwa nie akceptowali nawet hitlerowcy! Schronienie przed wymiarem sprawiedliwości zapewniła mu watykańska placówka. Z okrócieństwa i sadyzmu znany był gen Franko, najwierniejszy syn koscioła katolickiego. Faszysta Mussolini kupil sobie poparcie KK układami laterańskimi, dając kościolowi niezliczony majątek. Religijny był także Hitler którego największymi wrogami byli własnie ateiści. Okrutnymi zbrodniarzami byli także Borgiowie z których rodu wywodzą się dwaj papieże; Kalikst III i Aleksander VI. Ks. Oko szuka daleko tego, co jest w jego najblizszym otoczeniu, jak koziolek Matołek!
Anonim2021.07.29 19:21
Ojej, to straszne co się dzieje z Ludźmi, gdy odchodzą od Wiary i stają się Ateistami, Apostatami i Lewakami. Najpierw zaczynają nawoływać do zabijania Bezbronnych (dziś: dzieci nienarodzone i osoby chore), biega w Czarciej Masce, a jak mu los pozwoli, zaczyna robi Ludobójstwo jak Stalin, Hitler.
Polak2021.07.29 19:34
Nie umiesz czytać, to się nie kompromituj, przecież ci właśnie napisał że Stalin i Hitler byli głęboko wierzącymi i religijnymi ludźmi stojącymi na czele teokracji.
Babka klozetowa2021.07.29 20:42
Dobrze żeś zbrodniarzy Hitlera, Mao oraz Pol Pota jeszcze nie wstawił do seminarium. Albo Ariela Sharona, Bokassę i in.
cynik2021.07.30 13:35
Najwięksi zbrodniarze współczesności to akurat krzewiciele marksizmu i ateizmu Mao Tse Tung i J.Stalin. Dorzućmy do tego Adolfa z jego świecką religią państwa narodowego i mamy komplet. I zdecydowanie ani Dżugaszwili nie mordował ludzi w imię tego co go nauczyli w seminarium prawosławnym ani Adolf w imię tego co mu mówili w austriackim kościółku. Nasz Kościół ma swoje na sumieniu, ale akurat największych zbrodniarzy napędzał marksizm i narodowy socjalizm.
greg2021.07.29 18:51
chooyy ci w oko panie szurnięty ksiundzu
precz_z_komunia VIVAT RABINI2021.07.29 18:51
Co stary rabin to gorsza patologia i zwyrodnienie :-)! Brr ....
majawalec2021.07.29 18:48
W Polsce powinien dostać za swoje głupawe i nienawistne wypowiedzi 1 mln kary
precz_z_komunia2021.07.29 18:48
Co kapłan Chrystusa to gorsza patologia i zwyrodnienie :-)
krzysiek2021.07.29 18:34
Facet albo ma problemy z erekcją albo maszyna się zacięła. Smutny obraz polskiego kościoła.
ax-les-thermes2021.07.29 18:33
Je*ac wszelkie ciemnoty religijne. Wiara czyni czuba!
To widać po tobie2021.07.29 18:46
Czołem towarzyszu.
louis_von_cypher2021.07.29 18:32
O, Kurze widzisz i nie gdaczesz. Wygląda jakby pożerał niemowlaki na śniadanie.
Rabin Plwocina Rzyg2021.07.29 18:29
Z pełnym przekonaniem i literą Talmudu popieram dupczenie chłopczyków przed bar micwą.
Ks.Plwocina2021.07.29 18:23
Z pełnym przekonaniem popieram ks.Oko i ks.Ucho.
­2021.07.29 17:58
Nie ma zgody na mowę nienawiści w pseudonaukowych artykułach polskich klechów.
qwerty2021.07.29 18:28
Potępianie homoseksualnych klik i związanej z tym pedofilii to jest mowa nienawiści?. Pewien postępowy profesor już mówić żeby zacząć rozmawiać o kazirodztwie - czy tego też nie wolno potępiać?
Żałosne2021.07.29 18:34
Jak ten przychlast Oko.
Maria Błaszczyk2021.07.29 21:28
Nie. Mowa nienawiści to mowa nienawiści. Poza tym nie ma związku między homoseksualnością a pedofilią. W każdym razie - wolno potępiać dowolne kliki. Ale nie wolno podżegać do przemocy. A czemu chciałbyś potępiać rozmawianie o kazirodztwie?
fake news Frondy2021.07.29 17:56
Kleks mu w oko. Temu Dariuszowi.
Rabin mój Nożykdokutasa2021.07.29 17:49
zgodnie z zaleceniami Talmudu nie tylko lubi bruzdy chłopaczków z jesziwy, ale szuka pocieszenia u udomowionych kóz.
on ma taką małą bruzdę na twarzy...2021.07.29 17:43
jak każdy obrońca pedofili 🥰
lewacka logika2021.07.29 18:36
Ktoś kto zwalcza lawendową mafię homo-pedo to jest obrońca?
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.07.29 18:39
Gorsza jest prawicowa logika... homoseksualizm to również pedofilia, a Bóg pewnie niczym od bobu się nie różni :)
lewacka logika2021.07.29 18:46
Większość przypadków pedofilii to homoseksualiści, co pakazały filmy Sekielskich.
Anonim2021.07.29 17:41
Chrystus był BISEKSUALNY bo kochał wszystkich ludzi! I do tego był GENDEREM bo chodził w sukience!
Oko Chaosu2021.07.29 18:07
To podstawa tej tzw lawendowej mafii - ktoś się zastanawiał czym są pocałunki miłości opisane w Listach Pawła? Albo świętych obcowanie? - Ten ksiądz oko też jest częścią ich agendy kościelnej udające przeciwnika a tak naprawdę są zwolennikami.
Anonim2021.07.29 17:35
Czyli zgodnie z wolnością słowa piszę: "Każdy ksiądz to pedofil a każdy biskup ukrywa pedofilów przed Polskim sądem""
qwerty2021.07.29 18:30
To kłamstwo, bo nie każdy ksiądź to homoseksualista.
Anonim2021.07.29 17:35
To bezwzględna walka z prawdą!
Anonim2021.07.29 17:34
To jest po prostu OCHRANIANIE przestępczej Sekty LGBT, w celu stłumienie protestów i narzucenia Ludziom ideologii LGBT, w tym przejęcia i zlikwidowania Instytucji Małżeństwa, poddania Dzieci i Młodzieży Indoktrynacji i praniu mózgu, wpojenia patologicznych wzorców służalczości i uległości wobec Nadludzi LGBT.
anonimek2021.07.29 17:29
co to za problem dla ziobry. pisemko do przyłębskiej uznamy sąd niemiecki za niezgodny z polską konstytucją