,,Ciekawe zagranie zagranicznych mediów’’. Premier o ,,kłamstwie vatowskim’’ - zdjęcie
24.02.21, 16:10Fot. Krystian Maj/KPRM, via: Twitter

,,Ciekawe zagranie zagranicznych mediów’’. Premier o ,,kłamstwie vatowskim’’

10

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do ostatniego ataku przeprowadzonego na rządzących przez część mediów z zagranicznym kapitałem i opozycję, w którym zarzucono Zjednoczonej Prawicy nieskuteczną walkę z mafiami vatowskimi. Szef rządu przyznał, że „opozycyjne kłamstwo vatowskie” było ciekawym zagraniem. Zwracając się do polityków Platformy Obywatelskiej, w czasie której rządów Polska była rajem dla mafii vatowskich, zaproponował im przyjrzenie się danym prezentowanym przez Komisję Europejską, którą tak bardzo cenią.  

Jak wskazał premier, niektóre media wraz z częścią opozycji postanowiły zaatakować nie tylko rząd Zjednoczonej Prawicy, ale również „etos naprawy państwa, naprawy instytucji”.

- „Po ostatnich atakach, które przekroczyły granice bezczelności (…) łatwo jest rozpoznać tych, którzy cały czas starają się utrzymać jeszcze jakąś przyzwoitość, którzy starają się walczyć o sprawność i sprawczość państwa, od tych, którzy zbliżają się do obozu anarchii, chaosu. Tak należy nazwać obóz, który walczy ze sprawnością instytucji fiskalnych, instytucji finansowych państwa polskiego”

- podkreślił szef rządu.

- „Z ogromną przykrością muszę stwierdzić, że rzeczywiście bardzo wyraźnie było widać to, że część mediów należących do zagranicy, wraz z częścią opozycji postanowiło zagrać bardzo ciekawie. Postanowiły posłużyć się tzw. opozycyjnym kłamstwem vatowskim. Postanowiły pokazać, że to w czasach PO cokolwiek dobrego tutaj się działo, a my nie naprawiliśmy finansów publicznych państwa”

- wskazał.

Premier przypomniał, że za rządów Platformy Obywatelskiej w 2015 roku VAT wyniósł 123 mld zł. W 2020, czyli w roku wielkiego światowego kryzysu, było to 184 mld zł.

- „Mafie vatowskie doskonale wiedziały, że wasze rządy to wielki rozwinięty baner: Zapraszamy mafie VAT do Polski. Niestety i one to zrobiły. Od pierwszego roku dosłownie i w przenośni złodziejstwo przekraczało wszelkie granice”

- przypominał.

Zwrócił przy tym uwagę na raport Komisji Europejskiej, wedle którego Polska jest jedynym krajem członkowskim z korzystnymi ocenami we wszystkich możliwych parametrach stabilności. Jaka była natomiast ocena Komisji w czasie rządów PO w tym aspekcie?

- „Drzemka nocnego stróża kosztowała nas dziennie 50 do 100 milionów złotych. To są dane waszej drogiej Komisji Europejskiej”

- podkreślił.

- „Podwyżką podatków VAT zasilaliście mafie vatowskie, a my poprzez pogonienie mafii vatowskich zasililiśmy polskie rodziny w te środki. (…) Tak było w czasach PO - bandyci w białych kołnierzykach z teczką kradli na potęgę podatek VAT”

- dodał.

Przejmując władzę rząd Prawa i Sprawiedliwości zreorganizował struktury organizacyjne i wprowadził mechanizmy radykalnie zwiększające ściągalność VAT-u, za co premier podziękował byłej premier Beacie Szydło, ministrom resortu finansów oraz pracownikom służb. Podkreślił, że za czasów rządu PO-PSL budżet państwa był jak durszlak, przez który przeciekały miliardy. Dane KE wskazują natomiast jednoznacznie, że od zmiany władzy Polska jest najszybciej likwidującym lukę VAT państwem.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (10):

Walter2021.02.24 19:33
Mateusz Morawiecki ma dwa kłamstwa powiedziane publicznie potwierdzone sądownie. Premier dalej kłamie w sprawie przechwytywania pieniędzy mafii VAT-wskich. Jego narracja przeznaczona jest dla wyborców mało wykształconych i mało inteligentnych, którzy nie mają pojęcia o wyłudzeniach VAT-wskich. Stacja telewizyjna TVN w programie dotyczącym tego tematu próbowała wyjaśnić im jak wygląda prawda.
Pet2021.02.24 18:39
Panie bankster, twój wywód tak coś podobny do pewnego ministra propagandy sprzed lat. Coś o zagranicznych właścicielach mediów, że nie dostrzegają że tyle "dobrego" robią rządy Hit..., a nie zaraz, to nie ten, rządy Breżniewa z Żoliborza. Retoryka ta sama, Pinokio.
Cygaro2021.02.24 18:54
Pet - wypluł cię Nitras i dlatego tak błaźnie skowyczesz???
Pet2021.02.24 20:24
A co ma Nitras do tego, Pajacyku?
Afrodyzjak2021.02.24 18:18
Pan Premier nie może żyć bez kłamania w żywe oczy.To patologia !
Joop2021.02.24 18:56
afrodyzjak-patologia wrzeszczy ze w koło patologia!!!
Foster2021.02.24 17:04
Kłamstwo goni kłamstwo tak, że już nic nie wiadomo, co jest prawdą a co kłamstwem.
RumcajsSuper2021.02.24 18:10
Kłamstwo goni kłamstwo tak, że już nic nie wiadomo, co jest prawdą a co kłamstwem.Przecież To Doktryna Waszego Kolegi Palikota mądrego inaczej. PO i ich partyjne motto.
­ ­ ­2021.02.24 16:36
Pinokio stracił okazję, by się nie ośmieszyć.
ARumcajsZbutaZałtwiaLewaka2021.02.24 18:08
to ty nitras co dziś brałeś biały proszek czy wąchałeś klej.