Chorowałeś na COVID? Uważaj na te objawy! - zdjęcie
02.05.21, 18:25Fot. via Pixabay - geralt

Chorowałeś na COVID? Uważaj na te objawy!

21

Lekarze zwracają uwagę, że ozdrowieńcy po przejściu COVID-19 skarżą się na szereg niezwykle niepokojących objawów. Okazuje się, że reperkusje koronawirusa są bardziej długofalowe, niż można przypuszczać.

Jedną z podstawowych bolączek, z jaką muszą mierzyć się osoby, które chorowały na COVID-19, jest rozsynchronizowanie procesów odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Co za tym idzie, ozdrowieńcy uskarżają się na takie dolegliwości, jak uporczywe bóle głowy, przewlekłe zmęczenie, a nawet… obniżona temperatura ciała.

O tej ostatniej dość niezwykłej przypadłości mówił w rozmowie z Polską Agencją Prasową prof. Piotr Jankowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kardiolog zauważał, że u ozdrowieńców niejednokrotnie temperatura ciała jest daleka od standardowej i może osiągać wartość 35 lub nawet 34 stopni Celsjusza.

Czy jest to jednak powód do wielkiego niepokoju. Według eksperta nie jest to sytuacja groźna dla zdrowia, a po pewnym czasie powinna ona wrócić do normy.

W pierwszych tygodniach po przebyciu infekcji COVID-19 obniżona temperatura może występować nawet u około 20 proc. pacjentów. W kolejnych tygodniach odsetek ten stopniowo maleje” – stwierdził profesor Jankowski w rozmowie z Agencją.

O wiele bardziej uciążliwe dla pacjentów, którzy przebyli chorobę mogą być duszności, kołatanie serca, problemy z koncentracją, bóle głowy, czy ogólny długotrwały spadek formy fizycznej. Te dolegliwości mogą mieć różne natężenie i trwać dni, tygodnie, a nawet miesiące.

Objawy takie mogą jednak według profesora Jankowskiego nie tylko być wynikiem COVID-19, ale także mogą stanowić sygnał świadczący o uaktywnieniu się innych schorzeń.

Jak stwierdził lekarz:

Przy znacząco nasilonych objawach lub gdy objawy te długo nie ustępują konieczna może okazać się szczegółowa diagnostyka. W takich przypadkach trzeba sprawdzić, czy za tymi objawami nie kryje się inna niż COVID-19 groźna choroba, która właśnie się ujawniła”.

Ekspert zwracał także uwagę, że bez właściwej postawy pacjentów, w tym aktywnego szczepienia szerokich grup Polaków, pandemia może pozostać z nami na dłużą, a kolejne fale mogą się jeszcze pojawić. A wraz z nimi nomen omen długofalowe skutki choroby.

dam/PAP

Komentarze (21):

podpisujemy się że2021.05.3 8:35
DOMAGAMY SIĘ USTAWY O PRZYZNAWANIU NATYCHMIASTOWEJ RENTY OSOBOM KTÓRE W WYNIKU SZCZEPIEŃ BĘDĄ MIAŁY ---- POWIKŁANIA I ONE NIE POZWOLĄ IM DALEJ NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ I PRACOWAĆ ......
tak2021.05.3 10:36
Tak ale to jeszcze pikuś. A co zrobimy jak osoby zaszczepione zaczną roznosić wszystko to co im wszczepiono? Te nowe warianty. Nowe badania Indyjskich naukowców nad szczepionkami Pfizera i Moderny dają do myślenia bo to podobno może się przenosić przez skórę na przykład dotyk. To są szczepy odporne na różne medykamenty i pojawiają się tam gdzie jest dużo zaszczepionych.
tak, tak .....2021.05.3 8:34
DOMAGAMY SIĘ USTAWY O PRZYZNAWANIU NATYCHMIASTOWEJ RENTY OSOBOM KTÓRE W WYNIKU SZCZEPIEŃ BĘDĄ MIAŁY ---- POWIKŁANIA I ONE NIE POZWOLĄ IM DALEJ NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ I PRACOWAĆ ......
obywatele2021.05.3 8:33
DOMAGAMY SIĘ USTAWY O PRZYZNAWANIU NATYCHMIASTOWEJ RENTY OSOBOM KTÓRE W WYNIKU SZCZEPIEŃ BĘDĄ MIAŁY ---- POWIKŁANIA I ONE NIE POZWOLĄ IM DALEJ NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ I PRACOWAĆ ......
Obywatele2021.05.3 8:33
DOMAGAMY SIĘ USTAWY O PRZYZNAWANIU NATYCHMIASTOWEJ RENTY OSOBOM KTÓRE W WYNIKU SZCZEPIEŃ BĘDĄ MIAŁY ---- POWIKŁANIA I ONE NIE POZWOLĄ IM DALEJ NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ I PRACOWAĆ ......
man.of.Stagira2021.05.2 22:27
Śmiało! Teraz! WSZYSCY! ROZSIEWAJ Sars-cov-2! HEIL Lempart! SIEG Heil!...ŻRYJ Covida! Zostaw Ślad! Zostaw Ślad! Zdejm KAGANIEC ludobójco! WY*******AJ na PROTEST! NA Protest Trzaskowski! Zostaw Ślad! SIEG Braun!...Na Czerską Go! Pod Respirator z Nim!...Na Czerską Jego Mać!.. // BRAWO Konfederacja i PO-Platfusy! Kij WAM w RYJ!..b a r a n y Brauna-Clowna!..Teraz!..Rozsiewaj Sars-cov-2! ..bo.. Zakończą lock-down! Wszyscy!...Wy Imbecyle od Brauna, Michnika i Trzaskowskiego…Wy Durnie Tanajny!..
Maxx772021.05.2 19:43
SŁUCHAJ NAUKOWCÓW! .............. Nie ma takiego lekarstwa, takiej szczepionki, takiego zioła, rodzaju pokarmu by komu w czymś NIE SZKODZIŁO! ..... Penicylina uratowała miliony ludzi, ale i zabiła kilkaset tych z uczuleniem na penicylinę. ............. Każdy z nas ma inny, tzw. genetic make up dlatego różnimy się od siebie w szczegółach, tym m.in. w reakcjach po przyjęciu lekarstw nawet PO WYPICIU MLEKA! ........... Szczepionki dzisiaj produkowane NIE MAJĄ sobie równych z tymi sprzed choćby 10 lat. Nauka zrobiła dramatyczny postęp w genetyce.
Anonim2021.05.2 22:16
Sluchaj naukowcow. Najpierw wmowili ci ze szmata na ryj ochroni, pozniej ze uczyni to zazynie gospodarki a teraz ze szczepionki... astra i johnson to jedyne co by mnie moglo w ogole interesowac, inne niech se wsadza w doope a wkladanie szczepionek w doope WHO niech nazwie nowa orientacja
Japa2021.05.2 22:52
Trochę nie kulturalnie , ale z dużą dozą prawdy opisałeś " Anonimie " naszą dolę . Nie mam zamiaru , chociaż mam ochotę, fluchcić na nakazy i zakazy rządowe . Nie znam się na wirusach ani medycynie . Ja się nie znam , ale szlak mnie chce trafić kiedy ci co się na tym znają , dogadać się między sobą nie mogą .A potem się dziwią ,że naród ma niechęć do szczepienia . Szczepienie nie obowiązkowe .A niby dlaczego? Skoro wirus taki grożny , a szczepionki dadzą mu radę .. No właśnie , dlaczego nie przymus ? I tak dalej , i tak dalej ..... A lekarzy którzy mają inne zdanie , odsuwa się nawet od pracy. Czy to wina naszego Rządu ? Nie jestem pewien. Tu rządzi Bruksela . Ostatnie targi o kasę dają dużo do myślenia . I to by było na tyle , zdaniem zwykłego oderwanego od pługa Polaka , Nie uczonego.
Grizzly2021.05.3 7:24
Szkoda że znoszą maseczki, prezes w maseczce miał inteligentną twarz.
Maxx772021.05.2 19:15
Nowe szczepionki proponowane nam przez Pfizer, Modernę i inne korporacje są stworzone na bazie mRNA - kwasu nukleinowego, który służy do syntezy białka. Autorzy wskazują na to, że białko wirusa SARS-CoV-2 wytwarzane również poprzez mRNA podawane w szczepionkach zmienia funkcję bariery krew-mózg, co może prowadzić do jej wzmożonej przepuszczalności i penetracji. Przekroczenie bariery krew-mózg wywołuje objawy neurologiczne o różnym stopniu nasilenia, od łagodnych do ciężkich. Symptomy mogą wystąpić natychmiast albo ujawnić się z opóźnieniem, nawet po kilku latach. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy (jak się nasłucha tylko tej płytkiej propagandy w TV i "mądrości" tych profesorków-naganiaczy...) z tego co zawierają i z potencjalnie możliwych konsekwencji w przyszłości tych eksperymentalnych "SZCZEPIONEK" za które nikt nie chce brać odpowiedzialności (a już najbardziej koncerny farmaceutyczne) i prawdę mówiąc to już mi się odechciało...
GÓWNO WIESZ O GENETYCE!2021.05.2 19:45
Gówno wiesz o medycynie!
Figo Fago2021.05.2 23:04
Dlaczego Panie " Gówno itd ..." Nie napiszesz " gówno wiesz o genetyce a ja wiem ja dwa gówna " . Ja nie wiem kto to jest " Maxx 77" ,ale Jego wywody są do usłyszenie z ust innych autorytetów , nie koniecznie uznawanych . Warto by zaapelować do tych autorytetów aby się wreszcie dogadali . Bo jak na razie na szczepionkach najlepiej wychodzą ich producenci.
Peter2021.05.2 20:39
Zaszczepiłbym się na każdą dawną chorobę zakaźną , ale ten covid śmierdzi mega aferą. Jeżeli szczepionka mRNA nie może być w przyszłości wykorzystana jako składnik broni binarnej to może warto rozważyć, ale coś tu jest nie tak. W przypadku zachorowania brać większe dawki wit. D3, C, chyba działają małe dawki aspiryny, i to co zaleci LEKARZ. Nie panikować. Leżeć. odpoczywać.
Fido2021.05.3 7:32
Wirus nie lubi zalkalizowanego srodowiska, a to stworzysz popijajac 2-3/d natriumbicarbonat, czyli zwykla sode przez kilkanascie dni, przerwa i znow powtorzyc. Kropelki plynu lugola rowniez czynia cuda.
Sofranis2021.05.2 19:13
Mam temperaturę 35,3-35,5 st C czy to może znaczyć że bezobjawowo przeszedłem COVID?Proszę o radę czy jestem ozdrowieńcem?
Anonim2021.05.2 18:53
Brak szczepien moze sprawic ze lockdowny skoncza sie szybciej czyli wtedy gdy wiekszosc przechoruje objawowo. PIS nigdy nie byl nastawiony na zdrowy rozsadek i leczenie tylko na zabawe w chowanego. Jak ktos chce chodzic latami ze szmata na ryju i miec zamknieta gospodarke a nie jest w grupie ryzyka to niech sie szczepi. Na jesien niezaleznie o tego czy w szpitalu bedzie 10 czy 20 tys chorych PIS i tak zrobi lockdown.
Go fuck yourself!2021.05.2 19:46
Dumb as fuck jew cocksucker!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.2 18:51
jak trwoga to do lekarzy a nie do boga?
Anonim2021.05.2 19:18
Ortodoksi w Izraelu czy USA nie narzekaja. Ale tam sa konsekwetni. Od roku robia to co robili wczesniej. W Polsce jest na odwrot. Ludzie przestali chodzic do lekarzy i zaczeli sie modlic o szczepionki. A moze nawet modlic do szczepionek. Kult zlotego cielca w nowym wydaniu.
Rumcajs2021.05.2 21:36
niema takiego pzrysłowia chyba u twojego truchła lenina. Jak trwoga to do boga. przykład .Kiszczak się na łożu śmierci nawruciół do Boga. No i co icek gupio ci