Cela plus. Są zarzuty dla dyrektora WIHE. Chciał zarabiać na pandemii - zdjęcie
13.10.20, 15:25Fot. via: cba.gov.pl

Cela plus. Są zarzuty dla dyrektora WIHE. Chciał zarabiać na pandemii

4

CBA zatrzymało dziś dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie Adama Z. Mężczyzna usłyszał już w prokuraturze wojskowej zarzuty. Miał przywłaszczać sobie testy na koronawirusa oraz płyny do dezynfekcji. Prokurator zdecydował o zawieszeniu go w obowiązkach służbowych.

Adam Z. po zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne został przesłuchany w Wydziale ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

- „Podejrzany usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz przywłaszczenia mienia należącego do kierowanego przez niego Instytutu, w tym sprzętu ochronnego, płynów dezynfekcyjnych oraz testów na COVID-19 o wartości nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych” – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Dyrektor WIHE nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania zeznań. Prokurator podjął decyzję o zawieszeniu go w obowiązkach służbowych. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu.  Grozi mu do 10 lat więzienia.

kak/PAP

Komentarze (4):

Konrad Józef Turzyński2020.10.14 11:28
Cela plus co? Co po prawej stronie plusa? Piszcie zrozumiale, a nie bełkotliwie!
Janusz Ryszard Kurwin-Pipke2020.10.15 15:54
Czego nie rozumiesz ? Otumaniałeś lemingu ?
tylko szumowina mógł zarobić?2020.10.13 20:25
podobno wyzdrowiał z korony, a teraz znów w szpitalu jest. To jak to wytłumaczycie ćwierćinteligenty? Ktoś tu kogoś w wwuja robi
Marek212020.10.13 19:41
A kto go mianował? Czy nie PiS?