Cela Plus: Mocny cios w mafię VAT! Biznesmeni w rękach CBA - zdjęcie
29.09.20, 06:10Fot. ilustracyjne CBA.gov.pl

Cela Plus: Mocny cios w mafię VAT! Biznesmeni w rękach CBA

2

Trzy osoby zatrzymane przez CBA w związku z nadużyciami VAT na łączną kwotę 1 miliona złotych. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Katowic zatrzymali trzy osoby prowadzące działalność gospodarczą na terenie Śląska. Jest to kontynuacja czynności w związku ze śledztwem prowadzonym wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Krakowie. Postępowanie dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu poświadczające nieprawdę faktury VAT. Wartość fikcyjnych faktur ujawnionych w toku śledztwa do chwili obecnej wynosi ponad 29 mln zł.

Zatrzymani, po zakończeniu czynności w ich miejscu zamieszkania, zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty posłużenia się fikcyjnymi fakturami na usługi reklamowe i eventowe na łączną kwotę 1 miliona złotych. Proceder miał miejsce w latach 2018 – 2019.

Jest to już szósta realizacja procesowa w tej sprawie. Dotychczas w toku śledztwa zatrzymano i ogłoszono zarzuty blisko 30 osobom. Postępowanie ma charakter rozwojowy.

CBA.gov.pl

Komentarze (2):

emeryt2020.09.29 6:28
Mafia VAT, to ci, którzy stworzyli taką korupcjogenną ustawę, czy ogólniej: przepisy!! Zrobili to z premedytacją, by można było coś niecoś zajumać, ale w bardzo różny sposób: jedni na bezczelnego za pomocą faktur, inni poprzez swoje płatne uwagi interpretacyjne, inni poprzez permanentne wysoko płatne szkolenia o przepisach vat. I właśnie ci wszyscy powinni siedzieć już dawno, a nie ci, których ciągle zamykają!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.29 6:25
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, księży, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz w Polsce unika ognia piekielnego! A ja tak się staram, by im wmówić, że piekło to fikcja… I wszystko to na nic!