Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym - zdjęcie
10.02.21, 08:10

Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym

10

PIERWSZE CZYTANIE

Bóg stwarza człowieka i umieszcza go w raju

Rdz 2, 4b-9. 15-17

Czytanie z Księgi Rodzaju

Gdy Pan Bóg uczynił ziemię i niebo, nie było jeszcze żadnego krzewu polnego na ziemi ani żadna trawa polna jeszcze nie wzeszła – bo Pan Bóg nie zsyłał deszczu na ziemię, bo nie było człowieka, który by uprawiał ziemię, a nurt wody wypływał z ziemi, aby w ten sposób nawadniać całą powierzchnię gleby.

Wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą.

A zasadziwszy ogród w Edenie na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił. Na rozkaz Pana Boga wyrosły z gleby wszelkie drzewa miłe z wyglądu i smaczny owoc rodzące oraz drzewo życia w środku tego ogrodu i drzewo poznania dobra i zła.

Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał. A tak przykazał Pan Bóg człowiekowi: «Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać do woli, ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz».

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Prawdziwa nieczystość pochodzi z serca

Mk 7, 14-23

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: «Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumcie! Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz to, co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!»

Gdy się oddalił od tłumu i wszedł do domu, uczniowie pytali Go o tę przypowieść. Odpowiedział im: «I wy tak niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że nic z tego, co z zewnątrz wchodzi w człowieka, nie może uczynić go nieczystym; bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka, i zostaje wydalone na zewnątrz». Tak uznał wszystkie potrawy za czyste.

I mówił dalej: «Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (10):

Jezu to kłamca2021.02.10 20:12
ale kłamca to wszystko zaokrągla.
Tchórzliwa prawda.2021.02.10 17:21
Nieprawda zjawisko gwałtu udowadnia że nie. W samej biblii napisane że niewolnik seksualny nie może się zbawić - oczywiście w starym testamencie.
MaxFiend2021.02.10 17:03
No i teraz wiecie skąd jest całe zło. Nie zwalajcie go zatem na innych :-D
NIE-DLA-MEDIÓW-W-RĘKACH-OBAJTKA-I-RYDZYKA2021.02.10 8:30
WOLNOŚĆ SŁOWA UMIERA W CISZY. DZIŚ BARDZO GŁOŚNO APELUJEMY DO POLITYKÓW O ODEJŚCIE OD POMYSŁU NOWEGO PODATKU OD MEDIÓW -MEDIA BEZ WYBORU Tu powinien być Twój ulubiony serwis internetowy. Dzisiaj jednak nie przeczytasz tu żadnych treści. Przekonaj się, jak będzie wyglądać świat bez niezależnych mediów. Ruszyła akcja Media bez wyboru. Przeczytaj nasz list otwarty do władz Rzeczpospolitej Polski. Dla nas najważniejsze jest, abyś TY miał wybór. Dziękujemy użytkownikom i partnerom handlowym za zrozumienie i wsparcie. Szanowny użytkowniku! Podejmujemy dziś krok, którego nikt z nas podejmować nie chce, bo idzie wbrew wszystkim wartościom, jakie jako dziennikarze wyznajemy. Na 24 godziny znikają wszystkie serwisy Ringier Axel Springer Polska. Bierzemy udział w tym proteście razem z dziennikarzami wielu innych tytułów i serwisów należących do polskich i zagranicznych właścicieli, bo wierzymy, że nie mamy innego wyboru. Propozycja nowego podatku od mediów jest kolejnym już w ostatnich latach ciosem zadanym mediom w Polsce. Nowy podatek uderzy w nasze redakcje, już bardzo mocne doświadczone epidemią niszczącą naszą gospodarkę. Z powodu trwającego już prawie rok lockdown’u cierpią nasi reklamodawcy i nasi czytelnicy. Spadają nakłady gazet, maleją wydatki na reklamę. Teraz państwo chce zrzucić na nas dodatkowe, wielomilionowe obciążenia. Nasi wydawcy w liście do polskich władz słusznie ostrzegają, że nowy podatek uderzy w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę oraz ograniczy możliwość finansowania treści jakościowych, a także lokalnych, jednocześnie zwiększając i tak już potężny wpływ władzy na rynek medialny w Polsce. Dziś wszyscy przekonamy się, jak wygląda Polska bez wolnych mediów. Wierzymy jednak, że tak drastyczna akcja jest konieczna, bo bez wolnych mediów nie ma wolnego wyboru, a bez wolnego wyboru nie ma wolności. Nie liczymy już na to, że władza pomoże tym mediom, zwłaszcza mniejszym, które z powodu epidemii znalazły się na skraju upadłości. Liczymy jednak na to, że władza zrozumie, jak ważne są dziś słowa Thomasa Jeffersona, jednego z ojców założycieli naszego najbliższego sojusznika, który już 234 lata temu wiedział, jak ważne dla demokracji są wolne media: “Gdybym to ja miał podjąć decyzję, czy powinniśmy mieć rząd bez gazet, czy gazety bez rządu, nie wahałbym się ani chwili i wybrałbym to drugie”.
katolik2021.02.10 12:03
Nazista i mason Bill Gatess i Soros opłacał media światowe, aby dla niego nakręcały plandemię, pseudopandemię . Pytanie- jaka jest niezależność mediów wszystkich krajów które kłamią o wirusie,bo tak chcą masoni?
Anonim2021.02.10 8:29
I tu jest pies pogrzebany! Wmówić ludziom, że od narodzenia są nieczyści, chorzy, potępieni. Później obiecać im na tą zmyśloną ułomność równie zmyślone lekarstwo i bum. Mamy biznes tysiąclecia!
rebeliant2021.02.10 17:07
Mało tego - dawać jeszcze parasol ochronny rozmaitym gadzinom, że to drzewo dobra i zła jest winne.
AAAtomek2021.02.10 8:19
Dlatego, żeby oczyścić duszę proszę przekazy kierować na: PKO BP S.A. II/O Toruń nr 69 1020 5011 0000 9602 0012 9130 z dopiskiem: Dar na cele kultu religijnego _____ Konta walutowe Euro EUR PKO BP S.A. II/O Toruń ul. Grudziądzka 4, 87-100 Toruń IBAN - PL 65 1020 5011 0000 9602 0105 7298 BIC/SWIFT - BPKOPLPW ____ Bug zapłać.
AAAtomek2021.02.10 8:20
Oczywiście, to konta Radia Maryja. I zrobiłem błąd ortograficzny w słowie Bóg.
katolik2021.02.10 8:40
Rydzyk zaprasza na kawę z ciachem!