Była analityk CIA: Lockdown to szkoła inwigilacji  - zdjęcie
23.11.20, 13:53Fot. screenshot - YouTube ( Family Research Council)

Była analityk CIA: Lockdown to szkoła inwigilacji

13

Stella Morabito, była analityk CIA, która pracowała w Związku Sowieckim w czasie zimnej wojny, porównała środki w postaci „lockdown-u”, jakie używa się do walki z epidemią, do taktyki społecznej izolacji stosowanej przez komunistyczne reżymy. „Jak kontrolować ludzi? Poprzez izolację. Poprzez kontrolowanie ich osobistych relacji” – twierdzi Morabito. Jej zdaniem obecna sytuacja wtrąciła „każdego z nas do swego rodzaju piwnicy”.

Morabito wystąpiła w ramach internetowego seminarium na temat totalitarnych implikacji przymusowej izolacji, jakie zorganizowała prorodzinna i antyaborcyjna organizacja Centrum ds. Rodziny i Praw Człowieka (Center for Family and Human Rights – C-Fam).

Amerykańska ekspertka przypomina, że groźba społecznej izolacji była stosowana wobec więźniów jako “najwspanialsze narzędzie” rządów totalitarnych. Przy zachowaniu pozorów wolności izolowano także podejrzaną jednostkę, pozbawiając ją tak naprawdę osobistej swobody i wysyłając na jakiś odosobniony obszar. Zdaniem Morabito przymusowe odosobnienie jest „częścią totalitarnego sposobu myślenia”.

„Jak wiele z medialnego szumu w sprawie tej grypy dotyczy tak naprawdę bezpieczeństwa publicznego? Jak wiele z niego ma związek z utrzymywaniem społecznej izolacji, która rodzi brak zaufania, podział i złe samopoczucie, by w całości wykorzystać ją dla celów politycznych?” – pyta Morabito w artykule opublikowanym z kolei na łamach „The Federalist”.

Na to, że obecna sytuacja jest tak naprawdę wykorzystywana do celów politycznych, zdają się zdaniem Morabito wskazywać wydarzenia ze Stanów Zjednoczonych, gdzie lewicowi gubernatorzy i merowie pozwalali np. na masowe demonstracje Antify, jednocześnie narzucając społeczną izolację obywateli, zabraniając odwiedzin bliskich w szpitalach czy uczestnictwa w pogrzebie.

„Narzucona społeczna izolacja jest dla ludzi nienaturalna. To tortura, która sprawia, że stajemy się mocno narażeni na wszelkie społeczne naciski, które sugerują jakieś wyzwolenie z niej – pisze Morabito. – Jakiekolwiek by były ich motywy, dzisiejsi aspiranci do roli społecznych kontrolerów wyraźnie używają wirusa jako swego rodzaju szkoły posłuszeństwa, w której można nas uwarunkować poprzez izolację, byśmy dostosowali się do ich żądań”.

Morabito zwróciła także uwagę na rolę autocenzury i cenzury politycznej wprowadzanej w czasie lockdown-u, ale nie tylko. Zwłaszcza polityczna poprawność i „polityka tożsamości” to jej zdaniem rodzaj „wirtualnej izolatki więziennej” – brak dostosowania się grozi izolacją od innych. Totalitarny sposób myślenia narzucają monopoliści w mediach głównego nurtu, którzy decydują o tym, co jest prawdą, a co fałszem.

 

jjf/LifeSiteNews.com, thefederalist.com

Komentarze (13):

bogdanus2020.11.29 13:19
Oprócz ograniczeniu zarażania czemu lockdown ma służyć, kontroli? Niby po co i jak długo. Odosobnienie społeczne miało by sens, gdyby trwało długo a jak widzimy jest czasowe.
man.of.Stagira2020.11.23 18:32
"Totalitarny sposób myślenia narzucają monopoliści w mediach głównego nurtu, którzy decydują o tym, co jest prawdą, a co fałszem." PRAWDA i FAŁSZ nie są tu obiektem zainteresowania. Obudźcie się. Chodzi o posłuszeństwo Dyktatorom z TEKTURĄ na patyku.
Anonim2020.11.23 17:19
czas dokonać rozliczeń z tą sqrwiałą bandycką watahą pisowską robiącą nam gułag
fakty, nie kity2020.11.23 16:49
Polacy lubią być dymani przez PIS. FAKTY - Koronawirus na zdjeciach wyglada jak grypa, , ma opóźniony zapłon rozwoju infekcji jak grypa, daje objawy jak grypa i ma procentową śmiertelność jak grypa (oficjalne 1,5 % podzielić przez 5-10 bezobjawowych). Ponieważ nie nazywa się grypa to od wiosny trwa walka z całym państwem bo ludzie mają zamrożone mózgi i ignorują fakty ze łącznie przez lock downy zmarło dodatkowo i procentowo 2 razy wiecej Polakow niz Szwedów
Anonim2020.11.23 16:58
wiekszość Polaków ma odporność by lekko przejść infekcje a część nawet by się nim w ogóle nie zarazić jak np żona Małysza czy setki żon górników
neon24.pl2020.11.23 16:19
Właścicielem tej strony jest nikt inny jak Roman Abramowicz, oligarcha i obciągacz laski Putina.
Anonim2020.11.23 16:05
"Deep State" w Wenezueli ...... https://romualdkalwa.neon24.pl/post/158988,weto-polski-i-wegier-to-uderzenie-w-dodruk-unijna-kradziez
Ciekawe co ogłosicie2020.11.23 14:59
gdy dobijecie do 90 procent pozytywnych testów?
Sanitariusz Pogotowia z WHO2020.11.23 14:52
Bardzo mądra kobieta! Dużo ludzi tak myśli i w/g mnie jest prawda.
matis892020.11.23 14:52
Ma rację. Lewacki PIS przygotował się do planu plandemii już w 2017r. kiedy nakazał Polakom rejestrować swoje telefony komórkowe aby kontrolować ludzi i obecną sytuację. Teraz razem z TVN Morawiecki promuje satanistyczną cyfrową aplikację do segregacji rasowej która pokazuje ci czy w twoim otoczeniu jest covidowy mutant czy niezaszczepiony Żyd, Polak do łapanki. Dla przypomnienia lewactwo z totalnej już wtedy byli PISORAMI i wspierali PIS w masowej kontroli telefonów ludzi.
Do kretyna2020.11.23 14:53
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów przyglupow. 🤣🤣 Przygłupie wymyśl coś sensownego ale czym masz myśleć? 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara w ciąży z tobą bo myślała ze cie wyskrobała. 😅
Człek2020.11.23 18:29
Proszę państwa, oto powyżej typowy przykład forum Frondy. Rzeczowy i dający do myślenia komentarz (matis89) skomentowany stekiem wulgaryzmów przez jakiegoś anonima
I trochę dobrych wieści ...2020.11.23 14:47
FAA i EASA są zadowoleni z poprawek jakie wprowadził Boeinig do 737 MAX i zezwolił latać. W USA ciągu najbliższych tygodni w Europie pewnie trochę później. Poprawki jakie zrobił Boeing oraz jak mu na ręce patrzyło FAA i EASA czyni tego samolotu najbezpieczniejszy samolot pasażerski na świecie. Zreszta, Boeing 737 to najlepszy i najbezpiecznieszy samolot w historii awioniki.