,,Bydło prowadzone na rzeź''. Posłowie KO i prezes UPP żądają odmrożenia gospodarki - zdjęcie
28.01.21, 12:55Fot. via Pixabay - tama66

,,Bydło prowadzone na rzeź''. Posłowie KO i prezes UPP żądają odmrożenia gospodarki

7

Ludzie tracą pracę; przedsiębiorcy tracą jakąkolwiek nadzieję na to, że powróci normalność. Zostali oszukani przez rząd i dzisiaj od tego rządu oczekujemy konkretnych, jasnych decyzji” – powiedział dziś lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Po spotkaniu z przedstawicielami przedsiębiorców, w trakcie wspólnej konferencji prasowej z prezesem Unii Przedsiębiorców Polskich wzywał:

Oczekujemy tego, by odmrozić, w reżimie sanitarnym, podstawowe branże, które mogą pracować tak, by było bezpiecznie, ale przede wszystkim, by przedsiębiorcy mogli dalej zapewniać miejsca pracy, by dalej mogli mieć utrzymanie dla swoich pracowników i swoich najbliższych”.

Zdaniem Budki, całe branże zamknięto niezgodnie z konstytucją, część zaś pozbawiono jakiejkolwiek pomocy. Nazwał to „wielkim oszustwem” rządu, które należy niezwłocznie naprawić.

Obecny na konferencji Sławomir Nitras wzywał z kolei wicepremiera i ministra rozwoju Jarosława Gowina do podjęcia dialogu z przedsiębiorcami w kwestii bezpiecznego odmrażania działalności poszczególnych branż. Mówił:

Domagamy się od 1 lutego otwarcia hoteli i pensjonatów - w reżimie sanitarnym. Domagamy się otworzenia restauracji, barów. Domagamy się otwarcia instytucji kultury - tych, które można otworzyć. Rząd zdaje się kompletnie zapomniał o instytucjach kultury. Domagamy się też otwarcia od 1 lutego tych obiektów sportowych, które służą rekreacji - w reżimie sanitarnym”.

Mocne słowa padły też z ust prezesa UPP Łukasza Malczyka, który stwierdził,że polski rząd traktuje przedsiębiorców jak „bydło hodowlane, które prowadzi na rzeź”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (7):

brak szczepionki na pisowską zarazę2021.01.28 15:27
PIS już niewiele różni od rządów okupacyjnych. Nie sposób zliczyć ilu osobom zamienili życie w piekło lub je odebrali, bo od wiosny służba zdrowia istnieje tylko w teorii. Koronawirus to o wiele mniejsza zaraza od PiS, bo są miasta w USA czy Szwecji gdzie połowa ludzi była zarażona a i tak umierało o wiele mniej niż w Polsce.
Michał Jan2021.01.28 14:35
Najlepiej otwierać wg wskazówek opisanych w słynnym artykule, na który powołuje się rządek, żeby zamknąć.
Michał Jan2021.01.28 14:32
Zamknięte branże otwierają się w ramach akcji #otwieraMY i idzie to już w dziesiątki tysięcy miejsc. Konfederacja zbiera podpisy pod projektem ustawy uwalniającej. Sanepidowcy zaczynają się buntować. Peowcy wyczuli pismo nosem i przeskakują z drugą stronę.
Skrzypek na dachu2021.01.28 13:27
Brawo Konfederacja .Szczepionka gorsza niz zaraza a Lockdown tylko po to aby z biednych ludzi zrobic zebrakow I odebrac im wolnosc wlasnosc i walute .
Waldek2021.01.28 13:23
Nigdy nie myślałem, że mogę mieć wspólne zdanie z KO
Michał Jan2021.01.28 14:33
Nie - to KO postanowiło mieć teraz wspólne zdanie z Tobą.
Polak2021.01.28 13:22
Gdybyście byli mądrzy , to mówilibyście o tym od kilku miesięcy , ale żeście stado głupich baranów to teraz za póżno o tym mówić , za 2 tygodnie PIS odmrozi gospodarkę i sukces przypisz sobie. Trzeba było barany dąć w ta nutę od września 2020r-ale zlecenie od obcych rzadów było dla was inne !!!