Budżet UE. Na co zgodzi się Polska? Wicerzecznik PiS odpowiada - zdjęcie
27.11.20, 08:25Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Budżet UE. Na co zgodzi się Polska? Wicerzecznik PiS odpowiada

5

Polska stoi na stanowisku, że sama idea powiązania wypłat pieniędzy z budżetu z jakimikolwiek pozatraktatowymi kryteriami politycznymi, opartymi na uznaniowości - a tym właśnie jest to kryterium praworządności, bo nie jest ujęte w unijnych traktatach - każdy taki pomysł jest czymś złym” – podkreślił dziś wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” podkreślił, że istnieje pole do negocjacji w ramach UE w kwestii budżetu:

To, na co my się zgadzamy i mówimy o tym jasno, czyli mechanizm ochrony budżetu unijnego oparty na ochronie przed korupcją, przed defraudacją tych środków - tutaj nie ma z naszej strony najmniejszego sprzeciwu, bo to są kryteria jasne i mierzalne”.

Jednocześnie zaznaczył, że Polska nie zgodzi się na sytuację, w której możliwe będzie wstrzymanie środków z unijnego budżetu tylko dlatego, że komuś nie podoba się kierunek działań polskiego rządu.

Odnosząc się z kolei do wczorajszej rezolucji PE w sprawie aborcji w Polsce ocenił, że PE strzelił sobie tym samym w kolano, ponieważ:

[…] udowodnił, że zakusy na wpływanie na prawo w krajach członkowskich, są bardzo duże. Niezależnie od tego, jaki kto ma stosunek do aborcji, to jest to kwestia, która musi być uregulowana na gruncie prawa kraju członkowskiego”.

dam/PR1,Fronda.pl

Komentarze (5):

KTOOS2020.11.27 12:48
Popieram, na tym powinna polegać praworządność.
Dam2020.11.27 11:05
“Nie zatrudniamy ekspertów, bo gdy zatrudnialiśmy ekspertów to nie realizowali naszego programu” - wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Rządy nieuków i miernot
Darek2020.11.27 10:31
Czy Radosław Fogiel zamierza kiedykolwiek wspiąć się na drabinę edukacji?
Anonim2020.11.27 8:46
Pomocnik piekarza Radzio przekazuje nam cudowne myśli Prezesa, które są mu podawane co rano na czczo prosto do pyszczka, miau >.<
Anonim2020.11.27 8:37
Dokładnie.