Brytyjski uczony: Tyrania transpłciowa jak rewolucja francuska - zdjęcie
16.12.20, 13:25Fot. via Pixabay - kevinsnyman

Brytyjski uczony: Tyrania transpłciowa jak rewolucja francuska

11

Brytyjski wykładowca filozofii na Uniwersytecie Oxfordzkim, dr Joseph Shaw, porównuje tyranię transpłciową do rewolucji francuskiej, stwierdzając, że „pragnienie tak wielu ludzi, by zgadzać się z większością, stworzyło sytuację, w której niewielka grupka agresywnych wyznawców odkrywa, że może poprowadzić motłoch dokonujący samosądu w niemal dowolnym kierunku. Jest to przerażająca sytuacja, przypominająca rewolucję francuską i także bardzo niestabilna”. Ale wydaje się, że jest nadzieja.

Oto debata na temat tzw. „osób transpłciowych” uległa w Wielkiej Brytanii zmianie po decyzji Sądu Najwyższego, który orzekł, że nieprawdopodobne jest, by dzieci poniżej 13 roku życia mogły wyrazić zgodę na tzw. „blokery dojrzewania”, środki farmakologiczne stosowane w przypadku tzw. „osób transpłciowych”. Także zgoda dzieci starszych wiąże się z wieloma trudnościami. Jak zauważył dr Shaw: „Od chwili werdyktu konsensus, że blokery dojrzewania są bezpieczne, odwracalne i medycznie konieczne, znikł jak śnieg na pustyni”.

Jest zatem nadzieja na odwrócenie trendu. Dr Shaw podaje przykłady: brytyjska służba zdrowia (National Health Service, NHS) oraz BBC „systematycznie usunęły linki do radykalnej organizacji charytatywnej wspierającej transpłciowość” o nazwie Mermaids, „która reprezentuje pogląd potępiony przez Sąd Najwyższy”. Tak BBC, jak i NHS usunęły sugestie, że skutki działania „blokerów dojrzewania” są odwracalne (badania pokazują coś przeciwnego). „Co nawet bardziej znaczące, usunęły one silnie emocjonalnie nawiązania do samobójstwa. To związek z samobójstwem jest podstawą twierdzeń, iż interwencje, których celem jest tranzycja płciowa, mogą być konieczne z punktu medycznego”.

Co ciekawe, nawet media lewicowe wyraziły zadowolenie z werdyktu Sądu Najwyższego. Tak lewicowy „The Observer” powitał orzeczenie: „Zagwarantuje ono, że dzieci otrzymają teraz ochronę, do której są prawnie upoważnione”. Dr Shaw dopowiada: „Ochronę przed czym? Przed lekarzami i ich sojusznikami w świecie edukacji i pracy społecznej”. To oni bowiem niejednokrotnie naciskają na dzieci, by wybierały drogę „leczenia”, która pozbawia ich „normalnego emocjonalnego i fizycznego rozwoju i prowadzi do nieodwracalnej bezpłodności”.

Dr Shaw uważa, że werdykt sądu „nie powstrzyma ludzi przed tranzycją, ale on sam i reakcja nań to rozwój wypadków o olbrzymim znaczeniu”. Są i inne sygnały następującego otrzeźwienia, np. protesty przeciwko mężczyznom współzawodniczącym w sporcie z kobietami jako tzw. „osoby transpłciowe”.

Zdaniem dr Shaw, choć wiele osób popierało do tej pory ideologię transpłciowości, to tak naprawdę wielu z nich w nią nie wierzy, ale boi się konsekwencji, jaką niesie sprzeciw. Także specjaliści w dziedzinie medycyny, którzy wyrażali swój sprzeciw, byli zakrzyczani lub wyrzucani z pracy. Teraz może dojść do tego, że tłum idący z prądem zwróci się przeciwko swoim dawnym liderom i ich zaatakuje. „Dynamika uległa zmianie”, ludzie „zaczęli szukać drogi wyjścia”.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (11):

opty2020.12.17 8:04
LGBT + Kazirodcy, Zoofile, Nekrofile lub Śmierć. Zawołanie Rewolucji.......
"Genderlożka" to nowomowa XXI wieku2020.12.16 15:39
Chcesz wiedzieć skąd się biorą imbecyle typu "Genderlożka"? Zainteresuj się kanadyjskim profesorem-naukowcem nazwiskiem JORDAN PETERSON. Poczytaj jego książki, zajrzyj do YT i posłuchaj co ma do powiedzenia. NIE, nie jest Żydem, ani żadnym innym zbokiem. DOWIEDZ się kim jest JORDAN PETERSON i posłuchaj go, poczytaj jego książki
Genderolożka2020.12.16 14:53
Margot ma prawo do wyboru płci. To jedno z fundamentalnych praw człowieka. W przypadku osób transseksualnych wystarczy tylko dokonać uzgodnienia płci. W wielu postępowych krajach taki zabieg chirurgiczny jest finansowany przez państwo ale z ograniczeniami (do max. 3 razy). Bardziej skomplikowana sytuacja jest gdy mamy np. mężczyznę identyfikującego się psem płci żeńskiej mającym skłonności do własnej płci. W tym przypadku mamy do czynienia z kombinacją TZL i kuracja hormonalna oraz zabieg chirurgiczny jest bardziej skomplikowany zarówno w opisanej transmitacji jak i kolejnych.
lolek2020.12.16 15:15
Margot to geniusz. Namówił dwie laski na trójkąt wmawiając im, że identyfikuje się jako kobieta. Badum tsss.
Dżenderlożek2020.12.16 17:03
Margot ma również prawo do wyboru rodziny. To również fundamentalne prawo człowieka. Może zostać członkiem - kinią rodziny Sorosa i być uprawnionym do dziedziczenia spadku. W tym wypadku potrzbna jest kuracja legalistyczna a nie farmakologiczna w przypadku Margot. Rodzina Sorosa natomiast musialaby podjąć kurację farmakoloiczną tzw. GFY, aby przyswoić sobie nowego członka rodziny.
Chcesz wiedzieć co się dzieje?2020.12.16 14:40
Zainteresuj się kanadyjskim profesorem-naukowcem nazwiskiem JORDAN PETERSON. Poczytaj jego książki, zajrzyj do YT i posłuchaj co ma do powiedzenia. NIE, nie jest Żydem, ani żadnym innym zbokiem. DOWIEDZ się kim jest JORDAN PETERSON i posłuchaj go, poczytaj jego książki.
Anonim2020.12.16 15:06
Znam tego ciemniaka. Ma gadane i nic wiecej.
Do you speak English?2020.12.16 15:19
Well, asshole?
Beno2020.12.16 14:35
Profesor dr Joseph Shaw może na Uniwersytecie Oxfordzkim mówić o tyranii transpłciowej, a u nas na jakimś marnym uniwersytetku rektor by go pogonił. Taka jest różnica między wielkimi uniwersytami i profesorami na Zachodzi a u nas w Polsce i tak też często wygląda wolność słowa. Z przeciwnikiem nie dyskutować, zniszczyć podobnie jak Putin. Taka jest polityka lewactwa: poprawność polityczna i ciągłe kneblowanie ust.
york2020.12.16 14:02
ludziw zachodu maja ciezkie myslenie
ateusz2020.12.16 13:50
zmień piec