Brazylia. Zakonnica w finale Master Chef - zdjęcie
04.12.20, 20:00Fot. screenshot - YouTube (MasterChef Brasil)

Brazylia. Zakonnica w finale Master Chef

11

 

Awans do finału s. Lorayne Caroline Tinti wywalczyła przygotowując, po raz pierwszy w życiu, tiramisu i strogonow z krewetek. Po programie stwierdziła, że pomógł jej w tym Pan Bóg, do którego modliła się w czasie gotowania.

- „Wiele osób zauważyło, jak spokojna byłam przez cały odcinek – wyjaśniłam im, że to dlatego, że modliłam się, aby nasz Pan pomógł mi przez to przejść. To dodało mi pewności siebie” – mówiła zakonnica.

Siostra zaznacza, że kulinarnego bakcyla złapała w domu rodzinnym, gdzie gotowała babcia, mama i tata. Później pasję mogła rozwijać w domu misyjnym, pracując razem z innymi siostrami w piekarni.

Zaproszenie do programu zobaczyła w mediach społecznościowych. Dzięki pomocy współsióstr udało się jej przekonać matkę przełożoną do wydania zgody na udział. Dzięki temu, jak zaznacza s. Lorayne, mogła zaprezentować nie tylko swoje kulinarne zdolności, ale również projekty, jakie realizuje jej zgromadzenie.

- „Ponieważ ludzie nie znają życia zakonnego, wielu uważa, że ​​wszystko, co przyjemne, jest dla nas zakazane. Tymczasem powołanie zakonne można realizować wszędzie, połączenie gastronomii z wiarą i byciem w Kościele jest możliwe. Znane są historie biblijne, w których Jezus rozmnażał chleb i chodził na wesela” – mówi duchowna.

Teraz modli się o natchnienie, bo nie wie jeszcze, jakie danie przyrządzi w finale.

kak/ Catholics News Service, catholiccourier.com, stacja7.pl

Komentarze (11):

aaa_kotki_dwa2020.12.5 0:05
To Szatan jej pomógł, przecież Bóg nienawidzi krewetek!
BOG NIENAWIDZI TIRAMISU2020.12.10 18:46
BO SZATAN MA OGON Z CZEKOLADY A ROGI MA WYSMAROWANE SERKIEM MASCARPONE
Ela2020.12.4 22:54
Urzekła mnie Twoja historia
Anonim2020.12.4 22:40
Do zakonnic ani zakonników raczej nie mam większych zastrzeżeń . Takie mało istotne drobiazgi . Często są oni pomocni ludziom . Jedynie to , że podlegają pod oszukańczą instytucję KK i podporządkowani są ich dogmatom i doktrynom . Ale to już ich sprawa . Ślubują bezwzględne posłuszeństwo .Skoro na to się decydują ? Ich życie .
matis892020.12.4 20:50
Znając życie niedługo powie że popiera LZPKNTB+ albo aborcję... Po to biorą do takich masońskich programów lewakoateistów mających udawać katolików, aby katolicy te syfy też zaczynali popierać.
lcf2020.12.4 20:38
Teraz czekamy na zakonnice w finale Top Model, ubraną tylko w różaniec.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.4 20:18
no patrzajcie! bogu wysłuchał prośby siostrzyczki i pomógł w przyrządzeniu wspaniałego tiramisu i strogonowa z krewetek! ale w düpie ma gdy tysiące osób modli się za głodujące afrykańskie dzieci które umierają setkami dziennie...
Polonia Semper Fidelis2020.12.4 20:14
Uwaga! Ten "Anonim" oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy cykl się nasila. Brak reakcji Frondy na jego bluzgi to skandal, ale na nich nie ma siły. Nie wchodźcie z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Żałosny, nieszczęśliwy typ.
Po 11 ...2020.12.4 20:09
Brawo! Tylko ten strogonow z krewetek ... to brzmi jak Jezus z Żoliborza....
W NAGRODE BEDZIE GOTOWAŁA RYDZYKOWI2020.12.4 20:08
A PO PRACY ZROBI LODA EXTRA
Anonim2020.12.4 20:14
Może będzie gotować, ale niech się nie pokazuje na salonach. Tam wstęp maja tylko nadobni młodzieniaszkowie.