Brat Elia: Diabeł istnieje! Czai się na nas! Ci, którzy w to nie wierzą są chorzy! - zdjęcie
18.09.20, 08:10Screenshot Youtube

Brat Elia: Diabeł istnieje! Czai się na nas! Ci, którzy w to nie wierzą są chorzy!

28

Diabeł przychodzi do człowieka, ponieważ ludzie go przywołują, urządzają seanse spirytystyczne albo czarne msze. Układają się z nim. Jeżeli nie prowokuję diabła, nie poświęcam mu uwagi i koncentruję się na Bogu, mogę mieć pewność, że nie przytrafi mi się nic złego – mówi wielki mistyk XX wieku brat Elia.

Wśród psychoanalityków i psychiatrów powszechny stał się pogląd, że diabeł nie istnieje, a przypadki opętania należy tłumaczyć jedynie chorobą psychiczną. Czy brat się z tym zgadza?

Ależ diabeł istnieje! Oczywiście, że istnieje! Czeka na nas, czai się gdzieś za rogiem. To ci, którzy w niego nie wierzą, są w moim przekonaniu chorzy. Brak im wiary, nie mają Pana Boga w sercu. Pan daje wybrańcom krzyż, który pozwala przetrwać diabelskie ataki. Otrzymują go ludzie głębokiej wiary.

A egzorcyzmy?

Należy z wielką uwagą przyglądać się tym, którzy twierdzą, że zostali opętani. Niekiedy rzeczywiście są to tylko wymysły osób chorych umysłowo. Ludzie mają problemy osobiste i wydaje im się, iż padli ofiarą diabła

Czasem jednak naprawdę mamy do czynienia z opętaniem. Widziałem ludzi, którzy odrywali się od ziemi. Zresztą nie tylko ja mogę o tym zaświadczyć. Opętani wyginali ramiona w zupełnie niewytłumaczalny sposób, ich język wydłużał się aż do klatki piersiowej, a oczy obracały się o sto osiemdziesiąt stopni. Kiedy zetknąłem się z tym po raz pierwszy, poczułem trwogę, jednak Pan dodał mi sił, uspokoił mnie i pocieszył. Pomógł mi się otrząsnąć.

Diabeł przychodzi do człowieka, ponieważ ludzie go przywołują, urządzają seanse spirytystyczne albo czarne msze. Układają się z nim. Jeżeli nie prowokuję diabła, nie poświęcam mu uwagi i koncentruję się na Bogu, mogę mieć pewność, że nie przytrafi mi się nic złego. Nie należy popełniać złych uczynków.

Niemniej diabeł jest stale obecny. Czai się w społeczeństwie, chociażby w telewizji. Trudno dzisiaj zobaczyć dobry film. Programy są bezwartościowe, promują nagość i wulgarność. To odstręczające.

Jak według Brata wygląda życie wieczne? Co jest po drugiej stronie?

To zmiana, inna rzeczywistość. Po drugiej stronie jest wszystko! Na przykład zmarli, choć tak naprawdę to my jesteśmy martwi, a nie oni. Kiedy dusza opuszcza śmiertelne ciało, staje przed obliczem Boga. Bóg zadaje wtedy pytanie: „Bracie, siostro, opowiedz mi o sobie, chciałbym cię zrozumieć”.

Pan Bóg nigdy nas nie osądza i to właśnie jest w Nim wspaniałe. Jest potężny, ale miłosierny. Natomiast my zawsze wytykamy bliźnich palcem i ferujemy wyroki. Po drugiej stronie znaleźć można radość, błogość… To, czego nie ma tutaj! Na ziemi brakuje radości. Owszem, moglibyśmy jej doświadczyć, ale życie stało się nazbyt frenetyczne. Za bardzo pędzimy, zbyt wiele chcemy, mamy przesadne ambicje i rozmieniamy się na drobne.

Pomyślmy na przykład o młodych ludziach, którzy umierają zaraz po wyjściu z dyskoteki albo zażywają narkotyki. Z własnej woli wybierają śmierć. Co takie osoby wiedzą o życiu? Otóż nic! Myślą, że są gotowi stawić czoła przyszłości… Myślą, że wiele wiedzą, ale tak naprawdę nie mają o niczym pojęcia. To, czego szukają, przesłania im prawdę.

Rozmawiał: Sergio Grimaldi

Cały wywiad z bratem Elią przeczytasz w książce „Kim jest brat Elia?”, którą znajdziesz tutaj.

Komentarze (28):

violencja2020.09.18 19:41
Znów fronda propaguje tego cudaka! Gdy Elia skończył 26 lat, wstąpił do kapucynów. Elia Cataldo nie jest mnichem, był nowicjuszem w klasztorze kapucynów w prowincji Bergamo, ale został zwolniony. Jak to, ze jego Anioł Stróż to Lechitiel. W chrześcijaństwie nie mówi się o nim; wręcz przeciwnie, to w środowisku okultystyczno - demonicznym - New Age jest dobrze znane to imię. na końcu pisze też, że jego "nauki" brata Elia Cataldo są obarczone błędami teologicznymi. Elia mówi, że podczas męki swojej :"Mój Anioł Stróż Lechitiel bierze mnie za rękę i doświadczam oderwania duszy od ciała. .."Jezus oraz inni mistycy nie mieli odrwanej duszy od ciała. Co to za Anioł Lechitiel? Biblia podaje nam tylko trzech i Kościół tak naucza."(...)Według tekstów biblijnych pytanie anioła o imię jest wręcz nietaktem i ktoś, kto się poważył na taki czyn, bywa surowo upomniany. Jest to jedno z wielkich faux-pas w kontaktach z aniołami. Manoach popełnił tę gafę, usłyszał nieco oschłą odpowiedź: “Dlaczego pytasz o moje imię? Jest ono tajemnicze” (Sdz 13). Imienia nie chciał również wyjawić anioł walczący z Jakubem. Wystarczy nam wiedzieć, że mamy do czynienia z wysłannikiem Boga. Innymi słowy, kiedy anioł nie chce wyjawić swego imienia, mówi tym samym: „Rozmawiajmy o Bogu, a nie o mnie!”. To znamienne, że z Biblii znamy z imienia tylko trzech aniołów. Te trzy objawione nam imiona anielskie dają jednak wgląd nie tyle w naturę tych niebiańskich duchów, ile w powierzone im zadania – wskazują na Boga jako źródło a zarazem charakteryzują sposób Jego działania: Michał to „Któż jak Bóg”, Gabriel – „Bóg jest mocą”, Rafał – „Bóg uzdrawia”. Imiona całej rzeszy aniołów widocznie nie są nam potrzebne do zbawienia. Nie jest ważne imię posłańca, ale tego, kto nam przesyła wiadomość, a aniołowie wolą pozostawać anonimowi. Uszanujmy to!(...) Mogłabym więcej faktów przytoczyć , ale wiem , że długie wpisy nie zachęcają do czytania.Byłam na spotkaniu z nim i już nigdy nie pojadę , wszystkim to odradzam.Bóg przychodzi przeważnie w lekkim powiewie, czasem tylko pośle wicher. Frondo nie prowadż dusz do nikąd , przed Panem za to odpowiesz.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.18 16:16
Oczywiście, że diabeł istnieje. Szaleje na tym forum przez swych pachołków. "kretynizacja", "ladychapel", "Po 11..." itp. A administracja Frondy ma to gdzieś.
Lidka2020.09.18 20:25
Raz napisałeś prawdę..."kretynizacjo..." Ty jesteś przecież na jego usługach.....! Do reszty omotany .....!
Kasikas2020.09.18 16:08
Kabaret?? tu i teraz masz czas człowieku na analizę siebie,,,,swoich myśli,,,słów i czynów,,,,czas ucieka...obyśmy to zrozumieli,,,tu nie chodzi o lęk,,tylko wybór tego co dobre.
buahaha2020.09.18 15:14
Kabaret
Anonim2020.09.18 13:51
"Brat Elia: Diabeł istnieje! Czai się na nas! Ci, którzy w to nie wierzą są chorzy!" Tak samo chorzy, jak ci co w niego wierzą !!!!!!!!! HAHAHAHAHAHA
Jan Radziszewski2020.09.18 12:08
"W tym czasie gdy on się zacznie, zatrzymam czas, a Aniołowie Stróżowie, na wyraźny Boży rozkaz, dokonają zawieszenia wszelkich waszych funkcji życiowych. Na tę chwile zatrzyma się całe stworzenie materialne. Na Mój wyraźny rozkaz, dusza każdej żyjącej na ziemi osoby, zostanie wyjęta na krótka chwile z ciała. Aniołowie Stróżowie przyprowadzą te wszystkie dusze w jednym momencie przed Tron Bożego Sędziego, Mojego Umiłowanego Syna, Jezusa Chrystusa. Odbędzie się sąd każdej duszy, sąd zewszechmiar sprawiedliwy. Każde z was ujrzy przekrój całego swojego życia, całe swoje złe postępowanie, złe czyny w świetle. Najdoskonalszej, bo Bożej Sprawiedliwości. Poznacie werdykt, podsumowanie waszych wszystkich dokonań. Pozwolę, aby wasi Aniołowie Stróżowie odprowadzili was na miejsce waszego przeznaczenia. Na te obecna chwilę, brud ludzkich serc, jest tak wielki i odrażający w swojej ohydzie, że 80% ludzkości, jako swoje miejsce przeznaczenia, ujrzy piekło, jezioro ognia i siarki. Jedynie 0,12% z ludzi osadzonych, ujrzy rzeczywistość Nieba. Ci będą przeszczęśliwi widząc Bożą nagrodę za swoje cnotliwe życie. Pozostali usłyszą jako werdykt — czyściec (19,88%). Wielu z tych co ujrzy smutną i przerażającą dla siebie rzeczywistość piekła, nie wytrzymaj ą tego widoku i tuż po powrocie ich duszy do ciała, skonają z przerażenia. Dusza ich powróci w miejsce, które przed chwilą oglądali. Dokonali oni wyboru za swojego życia, oddając swoje dusze demonom, popełniając najcięższy z możliwych grzechów, grzech przeciw Duchowi Świętemu
Jan Radziszewski2020.09.18 12:05
Ateiści Bezbożnicy żydzi i lewacy - Już tj za niedługi czas a ukarze się Krzyż na NIEBIE a po 7 dniach od ukazania się Sąd Ducha św gdzie Bóg ukarze wam grzechy wasze i wasze miejsce przeznaczenia tzn PIEKŁO ujrzy 80 % NIEBO tylko 0,12 %" a 19,8 % czyściec po prześwietleniu zostanie przy życiu 95 % ludzi tzn że 5 % tj ponad 2 mln Polaków wpadnie do PIEKŁA już teraz tzn wcześniej bo pozostali po 3 latach w Potopie ognia i siarki do PIEKŁA przez diabły cezara żydów /J 19,15) tj Lucyfera ich boga ; będą w ogniu piekielnym zabierani żywcem tak wiec słynny MAX Wesoły i inni ect wcześniej tj teraz czy dopiero za 3 lata w PIEKLE BUDIET życzę wam radosnego i wesołego sexu Sado Macho Ha ha ! wyznawcy Ideologi K Marksa, K Darwina i LGBT+
Nie złośliwie2020.09.18 16:36
Żal mi Pana i nie dlatego, że nie wierzę w życie wieczne, sąd ostateczny, ale jako katolik przede wszystkim staram się przestrzegać przykazań i nauki Kk. Nie ufam dziwnym objawieniom, Żal mi, bo ma Pan wypaczony obraz Boga, wierzy w jakieś dziwne wizje i straszy Bogiem lub biedny sam ma urojenia chorobowe. Jest jeszcze jeden wariant - zwykłe trollowanie.
Amo2020.09.21 11:03
Wielu ludzi czyta różne objawienia. Ale czytają to poprawiano, cenzurowano i co pozwolono wydrukować. A trzeba mieć świadomość, że wiele z objawień nie podobało się niektórym biskupom i kapłanom służącym diabłom. Albo były one tzw. politycznie nieopoprawne. My nie wiemy co Bóg czy święci przekazywali żyjącym na ziemi, bo nie mamy dostępu do oryginałów. A to co nam pozwalają czytać nie daje pewności do ścisłości wyciąganych wniosków. Dlatego nie jest uzasadnione przykładać ludzką miarę upływu czasu do boskiej. Spodziewając się rychłego - w kilka kilkanaście końca świata. Pamiętajmy: apostołowie czekali na powtórne przyjście Jezusa całe ich życia. A od czasu wniebowstąpienia upłynęło 1990 lat - 80-100 pokoleń. I nadal czekamy na Niego. Prawdopopodobnie z niebiańskiego punktu widzenia "wkrótce" może znaczyć np. 10.000 lat. Albo 26.000 albo cokolwiek długiego, ponad odczucia czasu życia ludzi.
MaxFiend2020.09.18 11:30
Nie zwalajcie swoich win na innych, dwulicowi pieczeniarze! Czai się w was!
Wesoły2020.09.18 11:07
Oj - dana, dana - nie ma szatana - a świat realny jest poznawalny.
antykain2020.09.18 10:57
gdyby istniał Pan Bóg i Szatan to by arcybiskupi /np. pec, wesołowski i inni/ nie gwałcili ministrantów i cywilnych dzieci. Po prostu bali by się piekła. Z tego wynika ,że piekło jest tylko do straszenia owieczek do strzyżenia. Alleluja i do przodu.
Art2020.09.18 10:00
Chory to jest ten koles w habicie. Wszedzie widzi diabla i nie jest w stanie wybrac sobie nawet wartosciowego filmu w tv. Ten czlowiek sie kompletnie pogubil i nie ma juz nawet kontaktu z rzeczywistoscia.
Albert2020.09.18 9:48
" To ci, którzy w niego nie wierzą, są w moim przekonaniu chorzy. " - natomiast z pewnością ci, którzy wierzą w starożytne bajki, gusła, aniołki, zapylanie przez dobre duszki, starych pryków siedzących na chmurkach i inne tego typu urojenia oraz poświęcają tym właśnie urojeniom całe swoje życie są absolutnie zdrowi... Nie ma to jak kleruchowa odjechana wizja rzeczywistości.
akagi12020.09.18 9:44
No ciekawe, ale wynika z tego tekstu,że jak przywołujesz raz diabła to on przychodzi. Więc jak to jest, że w tysiącach kościołów (szczególnie w niedziele i jakieś tam święta) grono katolików wywołuje boga i...nic. Odczepcie się wreszcie od normalnych ludzi i tego co robią w domu. Zajmijcie się swoimi pedofilami, porozliczajcie ze swoich win i zabierzcie do roboty, a nie wciąż wyciągacie brudne łapy po pieniądze.
r2020.09.18 9:37
Bóg jest dobrym Duchem i możemy wybrać kogo słuchamy czy Boga Jezusa czy złe upadłe duchy, które reklamują się jak opętani (np hitler, stalin, mordercy, złodzieje, aborcjoniści, lgbt czy pedofile itd) i te łajzy próbują narzucać innym swój styl życia podłych i obrzydliwych pyszałków, kłamstwa i cierpienia; jednak Bóg zapewnia duchową wolność, tak że śmieć i łajza diabeł może oszukiwać tylko tych ludzi którzy nim się zajmują zamiast Bogiem; dlatego ten Elia bredzi
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.18 9:23
popyerdolone i chore to jest wierzenie w bajki które sobie opowiadali pasterze i wędkarze wieczorem przy ogniskach...
Anonim2020.09.18 9:20
Człowiek odrzucający dobrego Boga i życie pozamaterialne, w tym oddziaływanie na ludzi duchów dobrych i złych, kroczy ku destrukcji i samozatraceniu. Wybór dobra wymaga wyrzeczeń i poświęcenia. Obojętnego na Boga i świat duchowy zło samo wybiera.
Albert2020.09.18 9:50
I właśnie dlatego jedynym z godnych uwagi bogów jest Latający Potwór Spaghetti.
Albercie-Lechu K....!?2020.09.18 20:29
Nie pomyslałeś, że sam jesteś takim siedzącym "potworem"...?????
Natalja Siwiec2020.09.18 9:59
Bóg też jest obojętny. Nie reaguje na zło - posłuchaj ks. Pawlukiewicza
Polak2020.09.18 8:44
Pan Elia ewidentnie potrzebuje opieki psychiatrycznej, jeżeli wydaje mu się że wymyślone bajeczki mogą bezpośrednio oddziaływać na rzeczywistość. A wystarczyło żeby w dzieciństwie rodzice wytłumaczyli mu różnice między fikcją a realnością...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 = diabeł2020.09.18 8:20
Jestem ĐŮƤÄ czyli Đöğłëßñïë Ůşřäñÿ Ƥïërđöļñïëțÿ Äțëïšţä. Chory na nienawiść do Polski i Kościoła. To już końcowe stadium. Nie czytajcie moich bzdurnych wpisów.
Natalja Siwiec2020.09.18 8:20
To jest ten stygmatyzowany jezusowy fotograf z bożej łaski? Kolejny kleszy nierób-celebryta,
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.18 8:21
Tym razem nie przypisałeś mu swojej pedofilii, zboczony pedale.
Anonim2020.09.18 9:46
Natalja Siwiec to wielki pracuś, ciężko pracuje nad opluwaniem przyzwoitych ludzi.
Kinga2020.09.18 20:32
Przecież to nie "Natalia" ! To nick Lecha Kellera! Nie wiedziałeś o tym! On w głupa leci....!