Bp Georg Bätzing – niemiecki Kościół na równi pochyłej? - zdjęcie
09.03.20, 16:30Screenshot Youtube - mk-online.de

Bp Georg Bätzing – niemiecki Kościół na równi pochyłej?

8

 Wszystko wskazuje na to, że nowy przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich, bp Georg Bätzing, będzie kontynuował postępową linię swojego poprzednika. Biskup Bätzing z Limburga został wybrany w ubiegły wtorek na stanowisko przewodniczącego, zastępując w ten sposób kardynała Reinharda Marxa.

Bp Bätzing objął swoją funkcję w trakcie tzw. „drogi synodalnej”, toczącego się w Niemczech procesu, którego celem jest wypracowanie propozycji zmian i wprowadzenie ich w Kościele katolickim. Jak podkreślają krytycy, droga synodalna jest „wykorzystywana przez lewicowców, by forsować teologiczne odstępstwo i podważyć tradycje Kościoła”.

Bp Bätzing przewodniczy forum, którego tematem jest seksualność. „W trakcie przygotowań do drogi synodalnej zaaprobował dokument roboczy, który wzywał do zaakceptowania przez Kościół zachowań homoseksualnych, antykoncepcji i masturbacji” – pisze portal Church Militant. W dokumencie można m.in. przeczytać: „Czyny homoseksualne także realizują pozytywne, istotne wartości o tyle, o ile są one wyrazem przyjaźni, niezawodności, lojalności i wsparcia w życiu”.

Wbrew nauce Kościoła, można z dokumentu roboczego się dowiedzieć, że masturbacja to „radosne doświadczenie własnego ciała” i że „może także oznaczać odpowiedzialne podejście do własnej seksualności”. Z kolei w przypadku antykoncepcji w dokumencie „odpowiedzialne rodzicielstwo” oznacza także „planowanie poprzez wolny wybór środków antykoncepcyjnych”.

Bp Bätzing wyraził w jednym z wywiadów poparcie dla pomysłu żonatych księży, uważając, że „nie wyrządzi to szkody Kościołowi”. Opowiedział się za wolnością wyboru celibatu lub małżeństwa przez księży, choć wciąż chciałby zachowania tradycji celibatu. Z kolei „w zeszłym roku Bätzing poprosił ludzi z diecezji Limburg o przedyskutowanie propozycji błogosławienia par homoseksualnych przez katolickich księży”.

Nowy przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich jest znany także z poparcia dla intekomunii z protestantami. Za jeden z priorytetów w misji Kościoła uznał walkę z rasizmem.

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze (8):

Patrick2020.03.10 8:00
9 * Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego. Swoboda obyczajów 12 Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno*, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę. 13 Pokarm dla żołądka, a żołądek dla pokarmu*. Bóg zaś unicestwi jedno i drugie. Ale ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała. 14 Bóg zaś i Pana wskrzesił i nas również swą mocą wskrzesi z martwych. 15 Czyż nie wiecie, że ciała wasze są członkami Chrystusa?* Czyż wziąwszy członki Chrystusa będę je czynił członkami nierządnicy? Przenigdy! 16 Albo czyż nie wiecie, że ten, kto łączy się z nierządnicą, stanowi z nią jedno ciało? Będą bowiem - jak jest powiedziane - dwoje jednym ciałem*. 17 Ten zaś, kto się łączy z Panem, jest z Nim jednym duchem. 18 Strzeżcie się rozpusty; wszelki grzech popełniony przez człowieka jest na zewnątrz ciała*; kto zaś grzeszy rozpustą, przeciwko własnemu ciału grzeszy*. 19 Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? 20 Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci*. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!
Blondi2020.03.10 7:44
Nazywanie tego osobnika "postępowym" jest niezrozumieniem definicji postępu. Postęp powinien prowadzić do lepszego świata a nie do wynaturzenia
Czesc2020.03.9 19:36
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na http://www.xlove.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już dziś!
bogdanus2020.03.9 17:43
To jest zdrada Jezusa, dokonana przez Niemiecki Kościół katolicki.
katolik2020.03.9 17:12
Nie dziwi nic.. przecież do ekumenizmu dążymy również w Polsce od dawna, nawet o to się w Kosciele modlimy , wiec już nic nie powinno dziwic ,zwłaszcza po Synodzie , gdy droga dla wprowadzenia baby za księdza jest otwarta,to w tym kontekście pomieszania z poplataniem, zniesienie celibatu jest czyms bardzo naturalnym .
Jahu2020.03.9 17:08
Z takimi poglądami to on nie powinien zostać przewodniczącym Konferencji Biskupów tylko szefem homo-burdeli.
anonim2020.03.9 16:41
Od libertynizmy droga wiedzie zawsze do totalitaryzmu. Oby nie przez faszyzm.
franek2020.03.9 16:37
A czy lawendowy lubiący tylko białych to w/g biskupa rasista.