Bodnar nie odpuszcza! Razem z ,,kastą’’ chce zablokować przejęcie Polska Press - zdjęcie
10.05.21, 08:19Fot. screenshot - YouTube (RMF24)

Bodnar nie odpuszcza! Razem z ,,kastą’’ chce zablokować przejęcie Polska Press

44

Kończąc pełnienie urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich, Adam Bodnar zdaje się chcieć zachować swoją role rzecznika opozycji. Goszcząc w programie „Rozmowy Piaseckiego” na antenie TVN24 poinformował, że wysłał pismo do sądu rejestrowego ws. przejęcia Polska Press przez PKN Orlen.

Kadencja RPO Adama Bodnara zakończyła się na początku września. Parlament do tej pory nie wybrał jego następcy, w związku z czym wciąż pełnił on swoje obowiązki. 15 kwietnia Trybunał Konstytucyjny orzekł jednak, że przepis pozwalający na sprawowanie urzędu ustępującemu RPO do czasu wyboru jego następcy jest sprzeczny z ustawą zasadniczą. W związku z tym do 15 lipca Adam Bodnar musi odejść z urzędu, nawet jeśli do tego czasu nie zostanie wybrany nowy RPO.

Do wyroku TK Bodnar odniósł się w programie „Rozmowy Piaseckiego” na antenie TVN24.

- „Mogę na różne sposoby oceniać wyrok TK, mogę wykazać cały szereg nieprawidłowości, które towarzyszyły wydaniu tego wyroku. Natomiast wyrok został opublikowany w Dzienniku Ustaw. Jeżeli nie zostanie wybrany nowy RPO, to z dniem 15 lipca nie mam innej opcji jak pożegnać się z urzędem”

- podkreślił.

Adam Bodnar mówił też o piątkowym orzeczeniu Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który stwierdził, że Polska naruszyła prawo do rzetelnego procesu, rzekomo niekonstytucyjnie powołując sędziego TK prof. Mariusza Muszyńskiego.

- „O tym wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka będziemy się uczyli z podręczników prawa konstytucyjnego”

- mówił Bodnar.

Ustępujący RPO odniósł się też do krytyki prezydenta Andrzeja Dudy, który w rozmowie z estońskim dziennikarzem stwierdził niedawno, że ma wątpliwości, czy ktoś taki jak Adam Bodnar powinien w ogóle kiedykolwiek pełnić urząd Rzecznika Praw Obywatelskich.

- „Ja w takich sytuacjach się zastanawiam, czy reagować czy nie. Ja nie mam wątpliwości, że moja praca jest dobrze oceniana przed obywateli”

- przekonywał Bodnar, oceniając słowa prezydenta jako „niefortunną wypowiedź”.

Goszcząc na antenie TVN Adam Bodnar nie mógł sobie odpuścić ataku na PKN Orlen, poruszając kwestię przejęcia przez polski koncern spółki Polska Press.

- „Obowiązuje postanowienie sądu, nakazujące wstrzymanie wszelkich czynności do dokonania transakcji”

- stwierdził.

- „Powstaje pytanie, czy nowi redaktorzy naczelni zostaną wpisani do rejestru pracy. Wysłałem pismo do sądu rejestrowego, wskazałem, że obowiązuje postanowienie o wstrzymaniu transakcji, w związku z tym sąd rejestrowy nie powinien takiej decyzji podejmować”

- dodał.

kak/TVN24, wPolityce.pl

Komentarze (44):

astm.2021.05.10 16:44
Czyżby nie było lekarstwa na tą kanalię, Czy obywatele maja się tym gnojem antypolskim zająć.
PiS-owski "Zamordyzm" nie zwalnia!2021.05.10 16:11
"Obajtek nie zwalnia tempa. Złożył wniosek ws. przejęcia kolejnego przedsiębiorstwa. Wszystko wskazuje na to, że Daniel Obajtek nie poprzestanie na przejęciu wydawnictwa Polska Press. Prezes PKN Orlen właśnie złożył wniosek do UOKiK, w którym prosi o zgodę na przejęcie przedsiębiorstwa PGNiG."
...2021.05.10 13:22
Masa piszących to zwykli oszołomy tak jak i bodnar.
opty2021.05.10 13:17
Niemcy chcieli sprzedać? Polacy chcieli kupić? Bo do tanga było dwojga!!! Panie Bodnar o panu będą uczyć w POdręcznikach!!!
Jana2021.05.10 16:30
Przykład jak nie powinien działać RPO.
inżynier2021.05.10 12:26
Fraza że moja praca jest dobrze oceniana przez Polaków jest skrajnym nadużyciem , Przypomnij sobie Bodnar sale rozpraw TK , wycofanie wniosku obowiązkowej przynależności do korporacji aby wykonywać samodzielne funkcje w budownictwie śp Kochanowskiego RPO czekającego 5 lat na rozpoznanie W dniu ogłoszenia wyroku na sali rozpraw TK , Bodnar wniosek wycofuje Rzepliński przyjmuje i w ten sposób roluje się setki tyś inżynierów, Tylko skrajni łajdacy nie uznają praw nabytych, Bodnar to anty obywatelsaki rzeczni k
babka klozetowa2021.05.10 12:19
Jak to dumnie brzmi. "Ja nie mam wątpliwości, że moja praca jest dobrze oceniana przed obywateli”...Znów apeluję o to, że każdy ktoś zanim obejmie ważny urząd gdzie decyduje na jakość życia obywatela, powinien poddać się badaniom emocjonalno-psychiatrycznym.
Jana2021.05.10 16:31
Megalomania kliniczna
Prawda2021.05.10 12:07
Bodnar to Niemiecki pachołek jak w 1794 roku gdzie 50 osłów w Polskim Sejminie pod Paznaniem podpisało Rozbiór Polski w Maju 1794 rok
Kim on jest ?2021.05.10 11:25
Czy można już mówić o Bodnarze rzecznik Targowicy ???
mw2021.05.10 11:07
ja mam wątpliwości co do tego, na ile jesteś w stanie samodzielnie myśleć, bez instrukcji z tvn i wyborczej....
Anonim2021.05.10 10:40
Mam watpliwości, a właściwie to pewność, ze ktos taki Jak Duda Anżej nie powinien być nigdy prezydentem Polski. To nierób i mąciciel na pasku Kaczora.
Jm2021.05.10 10:15
Dać mu kopa w d......ę tak żeby za granicę wyleciał. Co za szmaciarz z tego człowieka.
x2021.05.10 9:42
Bodnar wystarczy już, że waszym tak zwanym dzieciom, głosy z radia mówią co mają robić. Za mało macie w łapach środków masowego przekazu na pranie łbów?
Stworzyli Mafię w MF2021.05.10 9:34
PO PRZEJĘCIU PRZEZ PAŃSTWOWY KONCERN PKN ORLEN WYDAWNICTWA POLSKA PRESS NIGDY NIE UJRZĄ ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Jan L., bohater reportażu "Superwizjera" TVN, nazwany został przez jego autorów "jednym z ojców założycieli polskiej mafii". Działalność przestępczą miał rozpocząć już w PRL-u, a dziś jest zamieszany w aferkę SKOK-u Wołomin. Dziennikarze przedstawili jego powiązania z byłymi urzędnikami MF podejrzewanymi o wyłudzenia podatku VAT. Reportaż "Superwizjera" rozpoczyna się od przedstawienia działalności startupu Tecra. Oferuje on wysoki procent zysku z inwestycji. Reporterzy zgłosili się do przedstawicieli firmy, lecz ci po szczegółowe informacje odesłali ich do giełdy kryptowalut ProCoinMarket. Giełda należy do estońskiej spółki Omnibus24.net, której właścicielką jest Natalia L., wychowawczyni w prywatnym żłobku. Na podstawie informacji z rejestru spółek w Estonii dziennikarze dotarli do luksusowej willi - w której ma mieszkać Natalia L. - znajdującej się w bliskości pałacu w Wilanowie. Autorzy reportażu przekonują, że nieruchomości w tamtej okolicy warte są nawet 10 mln złotych. "Jeden z ojców założycieli polskiej mafii" Natalia L. ma jedynie wynajmować dom. Księga wieczysta nieruchomości natomiast wskazuje, że jej właścicielem jest Jan L. Jak przekonuje "Superwizjer", Jan L. to "jeden z ojców założycieli polskiej mafii". Dziennikarze podkreślają, że zmienia on często tożsamość i posługuje się fałszywymi paszportami. Nazywają go "jednym z najbardziej tajemniczych polskich przestępców".
na złodzieju czapka gore2021.05.10 11:47
a złodziej myśli ,że wszyscy kradną!
KRYSZTAŁOWY OBAJTEK2021.05.10 9:24
"PO PRZEJĘCIU PRZEZ PAŃSTWOWY KONCERN PKN ORLEN WYDAWNICTWA POLSKA PRESS NIGDY NIE UJRZĄ ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Z dokumentów wynika, że tylko w ostatnich pięciu latach — czyli za rządów PiS — Daniel Obajtek zainwestował w nieruchomości ponad 4,4 mln zł. Z oficjalnych dokumentów wynika, że w sumie w ciągu 23 lat wydał na ten cel przeszło 5,7 mln zł. Obajtek kupował działki i mieszkania w 14 miejscowościach: Stróża, Myślenice, Piwniczna-Zdrój, Kopalino, Łężkowice, Sasino, Lanckorona, Borkowo, Warszawa, Szymonka, Łeba, Osieczany, Pcim, Antonowo. Oficjalnie ma akty własności lub jest współwłaścicielem w 38 nieruchomościach. Niektóre z nich to był zakup kilku arów ziemi za kilka tysięcy złotych, ale na liście są też tak okazałe inwestycje jak prawie 6,5 ha ziemi na Mazurach, luksusowy apartament w Warszawie czy pensjonat w Łebie. Do tego należałoby jeszcze dodać kilka działek w Stróży, które otrzymał na podstawie umów darowizny w latach 1999-2006. W sumie składają się na około 1,9 ha. Udokumentowany dochód brutto Daniela Obajtka od 1998 r. to ponad 9 mln zł (dochód netto blisko to 6,8 mln zł). Zdecydowana większość przypada na czasy rządu PiS (7 mln zł dochodu brutto i 4,8 mln dochodu netto). To dochody z pracy zarobkowej, ale Obajtek zarabia też na wynajmie – wpływy z tego tytułu skoczyły w minionym roku, sięgając 190 tys. zł brutto (170 tys. netto).
rychu2021.05.10 9:24
Ojciec bandyty
Anonim2021.05.10 10:38
Masz na myśli Kurskiego i jego syna pedofila?
idiocie ad rem :2021.05.10 11:26
Bodnara .
4,5 mln zł.2021.05.10 9:17
PO PRZEJĘCIU PRZEZ PAŃSTWOWY KONCERN PKN ORLEN WYDAWNICTWA POLSKA PRESS NIGDY NIE UJRZĄ ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Według doniesień medialnych - koszty miesięcznic smoleńskich regularnie wzrastały. Dziennikarze twierdzą, że wzrastało też zaangażowanie służb mundurowych, mimo, że nie było ku temu racjonalnych powodów. Według doniesień - w samym 2017 roku zabezpieczenie miesięcznic smoleńskich miało kosztować około 4,5 miliona złotych."
Sami Sobie 2 mln zł.2021.05.10 9:14
PO PRZEJĘCIU PRZEZ PAŃSTWOWY KONCERN PKN ORLEN WYDAWNICTWA POLSKA PRESS NIGDY NIE UJRZĄ ŚWIA TŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Śledztwo dziennikarskie wykazało, że Ministrowie rządu PiS sami sobie przyznawali nagrody, które tak naprawdę były systematycznie wypłacane jako drugie pensje. Media podają informację, że w ciągu 2,5 roku rządów PiS na nagrody z publicznych pieniędzy wydano ponad 2 mln złotych"
2 MLD zł. i środkowy palec2021.05.10 9:11
PO PRZEJĘCIU PRZEZ PAŃSTWOWY KONCERN PKN ORLEN WYDAWNICTWA POLSKA PRESS NIGDY NIE UJRZĄ ŚWIA TŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Pomimo apeli Obywateli i opozycji, aby 2 miliardy złotych przeznaczyć na onkologię, posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali ustawę, która przekazała 2 miliardy złotych rocznie na media publiczne. Po burzliwej debacie w Sejmie i przegłosowaniu ustawy, posłanka PiS Joanna Lichocka pokazała posłom opozycji środkowy palec. 2 tygodnie później Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę."
SKOK NA KASĘ2021.05.10 9:06
PO PRZEJĘCIU PRZEZ PAŃSTWOWY KONCERN PKN ORLEN WYDAWNICTWA POLSKA PRESS NIGDY NIE UJRZĄ ŚWIA TŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Grzegorz Bierecki senator PiS współtworzył SKOK-i, które nie były objęte nadzorem KNF (według dziennikarzy dzięki głosowaniom i zabiegom polityków PiS). Następnie, według doniesień, otworzył w Luksemburgu SKOK Holding, gdzie z czasem przeniesiono na własność spółki świadczące różne usługi SKOK-om. Jak podają dziennikarze, z oświadczeń majątkowych Biereckiego wynika, że w dobrym roku jego wynagrodzenie, pochodzące z różnych podmiotów powiązanych z systemem SKOK, przekraczało nawet 5 mln zł. Politycy i ludzie związani z PiS oraz SKOK, według dziennikarzy, brali w nich pożyczki, których nie spłacali. W 2013 r. SKOK-i zostały objęte nadzorem KNF. Media donoszą, że od 2014 r. upadło 13 kas SKOK, w których poszkodowanych było ok. 250 tys. osób. Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił deponentom 13 upadłych od 2014 r. kas blisko 4 mld 336 mln zł. (Dane na grudzień 2018)."
mw2021.05.10 9:05
zwykły parobek tęczowych terrorystów...
2,5 Mld zł. GetBack S.A2021.05.10 9:04
PO PRZEJĘCIU PRZEZ PAŃSTWOWY KONCERN PKN ORLEN WYDAWNICTWA POLSKA PRESS NIGDY NIE UJR "GetBack S.A. finansował polityczne wykłady, które wygłaszali ministrowie Gowin, Morawiecki i Naimski. Poza tym, jak donoszą dziennikarze, GetBack jako jedna z nielicznych prywatnych spółek zamieszczała reklamy w mediach wspierających PiS. Media informują, że upadająca firma zarządzająca zobowiązaniami finansowymi tworzyła wrażenie, że jest nad nią parasol ochronny władzy. Dopiero w 2018 roku KNF zawiesiła obrót akcjami Getback na GPW. Wcześniej, jak wskazywali dziennikarze - ani ABW, ani CBA nie wykazały żadnej aktywności w tej sprawie. Dodatkowo media wskazywały, że ojciec premiera, Kornel Morawiecki, miał ubiegać się u syna o pomoc dla firmy Kąkolewskiego. Afera upadłego GetBack S.A., według doniesień medialnych, kosztowała Polaków ponad 2,5 miliarda złotych."ZĄ ŚWIA TŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY:
68 Mln zł. w Błoto2021.05.10 9:01
PO PRZEJĘCIU PRZEZ PAŃSTWOWY KONCERN PKN ORLEN WYDAWNICTWA POLSKA PRESS NIGDY NIE UJRZĄ ŚWIA TŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "68 milionów złotych - tyle, jak donoszą media, wynosić miał koszt przygotowania wyborów, które nie odbyły się 10 maja. Media informowały, że Jacek Sasin zlecał zarówno druk kart, jak i składanie pakietów wyborczych poprzez państwowe spółki: Pocztę Polską i Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych, mimo iż nie miał do tego żadnej podstawy prawnej. W rezultacie te 68 milionów zł wyrzucono w błoto"
man.of.Stagira2021.05.10 9:00
Tzw. "Bodnar" może wziąć na przeczyszczenie. // Co najwyżej.
Handlarz bronią i respiratory2021.05.10 8:58
PO PRZEJĘCIU PRZEZ PAŃSTWOWY KONCERN PKN ORLEN WYDAWNICTWA POLSKA PRESS NIGDY NIE UJRZĄ ŚWIA TŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Jak wynika z informacji mediów oraz kontroli poselskich afera ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego składa się z kilku afer pachnących korupcją: Bezużyteczne maseczki od instruktora narciarskiego Instruktor narciarski ministra otrzymał kontrakty rządowe na kwotę ok. 5 milionów zł na sprzedaż masek filtrujących oraz chirurgicznych. Jak się okazało dostarczył towar nienadający się do użytku, z fałszywym certyfikatem. Sprawą tego wyłudzenia zajmuje się CBA. 100 mln zł za respiratory widma dla handlarza bronią Resort Szumowskiego kupuje ponad 1200 respiratorów od firmy handlarza bronią, która nigdy wcześniej nie działała na rynku medycznym. W czerwcu do Polski trafiło jedynie 50 urządzeń, chociaż zgodnie z umową dostawy powinny być realizowane od kwietnia. Ponadto okazało się, że za respiratory widmo ministerstwo zapłaciło 100 mln zł. Kupno testów po zawyżonych cenach od firmy związanej z PiS Ministerstwo zapłaciło blisko 47 mln zł za 365 tys. testów na obecność koronawirusa od poznańskiej firmy związanej z PiS. Jeden test kosztował aż 128 zł. Z doniesień medialnych wynika, że testy pochodziły z Turcji, gdzie poznańska firma kupowała je za ok. 34 zł za sztukę. Przepłacone przyłbice od żony instruktora narciarstwa Żona instruktora narciarstwa zarobiła kilkadziesiąt tysięcy złotych na sprzedaży przyłbic do bazy rezerw ministerstwa. Chodzi o sprzęt, który ministerstwo mogło kupować prosto z magazynów, a nie korzystać z pośredników. Dotacja dla brata Z doniesień medialnych wynika również, że Łukasz Szumowski, będąc w ewidentnym konflikcie interesów, przyjął stanowisko wiceministra w MNiSW mimo rodzinnych powiązań z firmami, które otrzymały i wciąż starały się o dotacje z podległego MNiSW Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Chodzi nawet o 200 milionów zł. W czerwcu 2017 roku, a więc tuż po tym jak został wiceministrem nauki, Łukasz Szumowski przepisał swoje udziały w spółkach medycznych na żonę, Annę, z którą ma rozdzielność majątkową. Dzięki temu nie musiał zawierać tych informacji w dostępnych publicznie oświadczeniach majątkowych."
Po 11 ...2021.05.10 8:55
ty PeGeRowski neobolszewicki tuczniku zajmij się synalkiem
Marian2021.05.10 8:54
Czy policzył to ktoś ilu takich Bodnarów mamy tu na Frondzie?
KNF 40 mln zł.2021.05.10 8:51
PO PRZEJĘCIU PRZEZ PAŃSTWOWY KONCERN PKN ORLEN WYDAWNICTWA POLSKA PRESS NIGDY NIE UJRZĄ ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Marek Chrzanowski spotkał się w cztery oczy z biznesmenem Leszkiem Czarneckim, który jest właścicielem m.in. Getin Noble Banku i Idea Banku. Podczas tej rozmowy, jak podały media, szef KNF sugerował Leszkowi Czarneckiemu, by ten zatrudnił znajomego prawnika. Przyjęcie do pracy tej osoby miało według szefa KNF pomóc w rozwiązaniu kłopotów banków należących do Czarneckiego. Jednocześnie miało sprawić, że inny członek KNF, nominat prezydenta Andrzeja Dudy, czyli Zdzisław Sokal, nie doprowadzi do przejęcia należącego do Czarneckiego, prywatnego Getin Noble Banku - za złotówkę przez (w domyśle) bank państwowy. Czarnecki twierdzi, że przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zaoferował mu przychylność w zamian za blisko 40 mln zł. Tyle pensji miał dostawać prawnik Grzegorz Kowalczyk, którego Czarneckiemu polecił Chrzanowski."
PRAWDA2021.05.10 8:51
Tak samo -- Zdrajcy posłowie Polski w 1794 roku pod Poznaniem podpisali Rozbiór Polski --- Sługa Niemiecki jak Tusk i PO PSL
Pancerny Marian2021.05.10 8:49
PO PRZEJĘCIU PRZEZ PAŃSTWOWY KONCERN PKN ORLEN WYDAWNICTWA POLSKA PRESS NIGDY NIE UJRZĄ ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Media donoszą, że szef NIK Marian Banaś posiada kamienicę, w której wynajmowane były pokoje na godziny. Biznes w kamienicy Mariana Banasia prowadzić mieli gangsterzy związani z mafią sutenerską. Po ujawnieniu afery przez dziennikarzy "Superwizjera" wyszło na jaw, że Prezes NIK mógł zatajać fakt posiadania kamienicy przed Urzędem Skarbowym."
MS 40 tys. euro2021.05.10 8:46
PO PRZEJĘCIU PRZEZ PAŃSTWOWY KONCERN PKN ORLEN WYDAWNICTWA POLSKA PRESS NIGDY NIE UJRZĄ ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Z dokumentów, do których dotarł "Newsweek" wynika, że MELD zapłacił ok. 40 tys. euro za zorganizowaną w Polsce konferencję na 800 osób. Jej tematem miała być polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Konferencja miała odbyć się w Krakowie, 30 czerwca 2013 roku. Tyle tylko, jak zauważyli dziennikarze - żadna taka konferencja 30 czerwca 2013 roku w Krakowie się nie odbyła. Tego dnia, jak wskazują media - w największej sali kina Kijów, miała za to miejsce partyjna konwencja Solidarnej Polski pod hasłem „Nowe państwo, nowa konstytucja”.
niestety2021.05.10 8:43
a to upolitycznione i antypolskie gów.o zwane bodnar ma jeszcze coś do powiedzenia. Ciekawe, ile Niemcy mu zapłacili
Premier żongluje2021.05.10 8:43
PO PRZEJĘCIU PRZEZ PAŃSTWOWY KONCERN PKN ORLEN WYDAWNICTWA POLSKA PRESS NIGDY NIE UJRZĄ ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Według mediów Premier Mateusz Morawiecki żongluje swoim majątkiem tak, żeby pokazać z niego tylko to, co chce. Media donoszą, że co najmniej dwa razy, gdy Mateusz Morawiecki dostawał propozycję wejścia do polityki, część majątku przepisywał na żonę. Miało to dotyczyć, jak wskazują dziennikarze, między innymi prawa własności do nieruchomości."
KRYSZTAŁ ZE SKAZĄ2021.05.10 8:41
PO PRZEJĘCIU PRZEZ PAŃSTWOWY KONCERN PKN ORLEN WYDAWNICTWA POLSKA PRESS NIGDY NIE UJRZĄ ŚWIATŁA DZIENNEGO MACHLOJE I PRZEKRĘTY OBECNEJ WŁADZY: "Prezes PiS Jarosław Kaczyński prowadził działalność gospodarczą dla spółki Srebrna, mimo że nie podał tej informacji w oświadczeniach majątkowych. Prasa informowała, że prezes PiS Jarosław Kaczyński zlecał prace na rzecz budowy bliźniaczych wież w centrum Warszawy - do tego celu, jak twierdzą dziennikarze, powołał specjalną spółkę, której nazwa nie wywołuje skojarzeń ze spółką Srebrna. Realizacja przedsięwzięcia, według dziennikarzy, uzależniona była od zwycięstwa wyborczego Patryka Jakiego w wyborach na prezydenta Warszawy. Dodatkowo, według doniesień medialnych, nie płacono za zlecone i wykonane prace austriackiemu biznesmenowi i prywatnie kuzynowi Kaczyńskiego. Ten, jak podają media, w desperacji nagrywał rozmowy, w których Kaczyński potwierdzał, że prace zostały wykonane, ale unikał zapłaty, kierując biznesmena do sądu. Biznesmen zgłosił sprawę na prokuraturę. Do dziś Jarosław Kaczyński nie został przesłuchany."; ";Jak informują media, informacje o wydatkach z użyciem służbowych kart płatniczych przez przedstawicieli władzy wykazały, że najwięcej, bo aż 19 milionów złotych wydali urzędnicy MON, a Antonii Macierewicz – szef resortu, według dziennikarzy, nie kontrolował tych wydatków i unikał pytań w tej sprawie."
Anonim2021.05.10 8:29
Ten sam typ urody co Kropiwnicki i ta sama mentalność ... żenada, kabaret, buraki, wiocha peowska itd
x2021.05.10 9:44
Czego wymagasz , jak nabrali największych czereśniaków. Logiki, klasy? Nigdy w życiu oni nigdy nie ewoulują. Ograniczenie umysłu nigdy w życiu im na to nie pozwoli.
Kaczka basta!2021.05.10 8:24
No co za okropna kasta, że nie pasi im zamiana mediów lokalnych w nudną jak flaki z olejem tubę propagandową PiS.
Jawny2021.05.10 8:28
Nuu, a ty po polskiemu nie nauczyłsia jeszczio?
Anonim2021.05.10 8:31
placówka działa, kacapia szczeka karawana jedzie dalej
Jawny2021.05.10 8:32
A poza tym, jak może być nudne czytanie po raz 50 o nieprawdopodobnych sukcesach rządu Morawieckiego?