Bodakowski: jak wróg wewnętrzny niszczył Kościół w USA. W Polsce to samo? - zdjęcie
27.07.21, 09:55

Bodakowski: jak wróg wewnętrzny niszczył Kościół w USA. W Polsce to samo?

88

Kościół katolicki jest niszczony od środka przez wroga wewnętrznego. Tak się dzieje i w Polsce. Wróg wewnętrzny postępuje według tego samego schematu, który zastosował do zniszczenia Kościoła katolickiego w USA. Warto ten schemat poznać, by podjąć próbę przeciwstawienia się niszczeniu od wewnątrz Kościoła katolickiego w naszym kraju.

Schemat niszczenia Kościoła katolickiego w USA opisał w wydanej przez wydawnictwo AA pracy „Ruch oporu. Walka z szatanem wewnątrz Kościoła” amerykański publicysta Michael Voris. Z książki wynika, że większość amerykańskich ''duchownych katolickich'' nie jest zainteresowanych ani swoim, ani cudzym zbawieniem. Za taką patologiczną postawę ''duchownych'' odpowiada hierarchia i ''seminaria''.

Hierarchia na zachodzie uważa, że nauczanie katolickie jest zbyt surowe i trzeba je zmienić. Nie podejmuje wyzwań, uważając, że Kościół musi akceptować świat i w ramach tej akceptacji musi zaprzestać głoszenia katolickiego nauczania. W konsekwencji odrzucenia przez hierarchów z USA katolicyzmu większość amerykańskich ''katolików'' wbrew nauczaniu Kościoła wyznaje takie lewicowe zabobony jak postulaty tęczowej rewolucji, marksizm i laicyzację. ''Katolicy'' w USA powszechnie deklarują poparcie dla tęczowej rewolucji (dotyczy to nawet osób sprzeciwiających się aborcji) oraz popierają lewicową Partię Demokratyczną.

Duchowni, idąc za głosem hierarchów przestali w swoich kazaniach poruszać tematyki, którą środowiska wrogie nauczaniu katolickiemu mogłyby uznać za kontrowersyjne. Kazania stały się pozbawione treści, co doprowadziło do tego, że znudzeni polityczną poprawnością wierni przestali chodzić do kościołów. Pseudo posoborowość doprowadziła do masowej laicyzacji.

Problemy w Kościele zostały stworzone przez hierarchów i trudno się spodziewać, że będą oni zainteresowani i zdolni do rozwiązania tych problemów. Pomimo katastrofalnej sytuacji Kościoła, wbrew setkom milionów apostazji, hierarchowie manifestują swoje zadowolenie z sytuacji w Kościele. Hierarchia w USA jest tak politycznie poprawna, że toleruje „wszystko z wyjątkiem krytyki tolerowania wszystkiego”.

Zapewne sytuacja w amerykańskim Kościele jest pochodną między innymi tego, że w latach 20 i 30 XX wieku Kościół katolicki w USA został zinfiltrowany przez 1.100 amerykańskich komunistów (będących sowiecką agenturą), którzy weszli do seminariów, by szerzyć tam nie tylko lewicowe zabobony, ale i homoseksualne zboczenia. Skutkiem takiej infiltracji, dziś ''seminaria'' w USA nie zapewniają niezbędnej formacji i wykształcenia. Seminarzystom wmawia się, że mają głosić tylko to, co nie sprawia przykrości osobom przychodzącym na msze. W amerykańskich ''seminariach” głoszona jest krytyka katolickiego sprzeciwu wobec aborcji, propagowane są brednie o przeludnieniu i potrzebie kontroli urodzin, postulaty tęczowej rewolucji, oraz neguje się nauczanie zawarte w Biblii.

Współcześnie osobnicy odrzucający katolicyzm, odmiennie od protestantów z XVI wieku, nie chcą dokonać apostazji i nie planują założyć własną religię po opuszczeniu Kościoła katolickiego. Wolą udawać katolików, oszukiwać wiernych i udawać katolików, okupując stanowiska kościelne, by wykorzystując swoją pozycję szkodzić Kościołowi i niszczyć wiarę wiernych. Owi moderniści, tak bardzo wykorzenieni z Kościoła, że nawet nieznający katolickiego nauczania, pod hasłem ekumenizmu nie chcą nikogo ewangelizować, tylko wolą wykorzeniać katolicyzm z Kościoła. Zamiast katolicyzmu oferują ludziom jak protestanci, fałszywą ''wiarę'' z fałszywym ''Jezusem''. Ta nowa wiara ma być tworem subiektywnych opinii wiernych – w rzeczywistości jest ona narzucana przez hierarchię, która agresją reaguje, gdy wierni wolą katolicyzm.

Skutkiem działań hierarchów jest to, że 50% Amerykanów, którzy zostali wychowani jako katolicy, faktycznie odeszło z Kościoła katolickiego (13% obywateli USA to, byli katolicy, odsetek katolików w Stanach Zjednoczonych spadł z 25% do 20% - na 1 konwertytę na katolicyzm przypada 8 apostatów z katolicyzmu). Spada też liczba działających w USA parafii, a 35% amerykańskich ''katolików'' ma wątpliwości co do istnienia Boga (w tym 5% absolutnie neguje istnienie Boga). Większość ''katolików'' w USA to osoby starsze – więcej jest katolików w wieku powyżej 60 lat niż katolików w wieku poniżej lat 30.

Dzięki odrzucającym katolickie nauczanie kapłanom i hierarchom wrogom Kościoła udało się tak ukształtować amerykańskich katolików, by ignorowali prawdziwe nauczanie Kościoła. Dziś w amerykańskim ''Kościele'' dominującą postawą jest nazywanie się katolikiem pomimo wyznawania nauczania niekatolickiego, ale subiektywnie wykreowanego zespołu poglądów czerpiących niektóre elementy z katolicyzmu, odrzucających dużą część nauczania katolickiego, i głoszących różne niekatolickie lewicowe zabobony.

Amerykańscy i inni modernistyczni hierarchowie akceptują: antykoncepcje, homoseksualizm, finansowanie przez globalistów z pieniędzy podatników akcji depopulacyjnych w Trzecim Świecie, brednie o katastrofie klimatycznej, wspieranie imigracji islamistów do Europy, socjalizm. Lewicowy fanatyzm hierarchów z USA jest tak wielki, że niektórzy z nich nawoływali do walki ulicznej z przeciwnikami islamskiej imigracji do USA, i przeciwnikami socjalizmu. Hierarchowie i inne wpływowe osoby w amerykańskim ''Kościele'' nie chcą potępiać zła oraz promują herezje teologii wyzwolenia.

Obserwując sytuację w USA, można stwierdzić, że mniejszość świadoma swojego anty katolicyzmu wykorzystuje ignorancją posoborowców kierujących się emocjami (i nieposiadających podstawowej wiedzy o katolicyzmie) do szerzenia swoich antykatolickich zabobonów. Wbrew katolickiemu nauczaniu hierarchia w USA głosi, że: wszyscy zostaną zbawieni [zapewne nie licząc tradycjonalistów katolickich] i wszystkie religie są dobre.

Kler w USA jest opanowany przez homoseksualistów, którzy żyją tylko swoją seksualną psychozą i nie są niczym innym zainteresowani (w tym nie interesuje ich ewangelizacja). Amerykański kler pozbawiony jest formacji, nie zna nauczania katolickiego, nie ewangelizuje, bo ewangelizacja sprawia poganom przykrość. Hierarchia nie chce uzdrowić patologicznej sytuacji. „Katolicy” w USA zamiast Boga kochają klimat, planetę czy imigrantów.

Jan Bodakowski

Komentarze (88):

ja2021.08.25 19:39
Taliban cut Afghan man’s body into pieces to ‘show what they do with gay people’ https://uk.yahoo.com/
dr.M.A2021.08.1 13:39
Janie - kościół niszczony jest nade wszystko przez jego przedstawicieli. Proszę posłuchać Jędraszewskiego i kazań Natanka tresującego swoją sektę. A Wam nadal wydaje się że wystarczy zlikwidować TVN. Brnijcie dalej - skutki już widać.
Daria D2021.07.28 11:42
Wrogiem kościoła są panisy księży
Dochtór2021.07.28 8:52
To nie ksiądz był pederastą a pederasta został księdzem albo alum dostał się w ręce pederastow.To zasadnicza różnica.
Biskup Bungabunga2021.07.28 8:33
Dopóki będą owce i barany do dojenia i strzyżenia, dopóty będą pasterze.
Prawda2021.07.28 5:49
Zydo ---Komuna zawziecie walczy z Narodami Katolickimi jak Polski Narod Katolicki -- ALE jak USA wyjada z Europy to w ciągu 1 Roku Żydzi bedą musieli opuscić Europe bo tak ich Kachaja Narody Żydzi powinni dzisiaj spółpracować z Katoliami -- aŻydzi jak przez wieki zwalczaja katolików ---
trzeci rodzaj prawdy wg Tichnego2021.07.28 8:30
Kościół Katolicki w krajach niegdyś uchodzące za katolickie upadł lub upada ze względu na problemy ze sobą samym, ze względu na złą przeszłość, brak dostosowania świadectwa i ewangelizacji do nowych czasów. Za to narody postkomunistyczne zamiast szukać prawdziwych źródeł swoich problemów wszędzie tropią żydo-komunę.
trzeci rodzaj prawdy wg Tichnera2021.07.28 8:32
errata: *Tichnera
pytajnik2021.07.28 5:48
Czy najgorszym wrogiem wewnętrznym nie są ci, którzy jak Pan Redaktor ukrywają rzetelną informację o postępach realizacji nauczania biskupów: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
Jakub2021.07.27 21:13
Panie Bodakowski, Przeczytaj pan sobie książki ks. Malachi Martina "Jezuici" i "Dom smagany wiatrem", pomoże to panu zrozumieć przynajmniej procesy zachodzące w KRK nie tylko w Stanach ale na całym Zachodzie po II WW a także przed nią. Przeczytaj pan również mój wpis z dnia 2021.07.21 20:50 pod artykułem Prof. Ryba: Katolicy muszą walczyć z ideologią, zamieszczonym na frondaPL https://www.fronda.pl/a/prof-ryba-katolicy-musza-walczyc-z-ideologia,163597.html. Dodam, że ta "nowa" ideologia to dalej komunistyczny dzierżymordyzm posługujący się tą samą nienawiścią do KRK i tego co głosi, Zbawienia ludzkiego. Diabeł zmienił tylko strój i przybory a dalej promuje grzech ciężki (sodomizm, rozpustę, cudzołóstwo, morderstwo i swoich czarnych "cierpiętników", którym się nie chce pracować tylko wyciągają łapska po cudze).
Jan Bodakowski2021.07.28 5:22
książki opisałem już lata temu - https://www.salon24.pl/u/jan-bodakowski/573571,niepokojace-powiesci-ksiedza-martina-malachi-o-kryzysie-w-koscie
Jakub2021.07.28 13:52
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy po latach widzi Pan kontynuację tego co w "powieściach" owych napisano? Pozdrawiam.
Jakub2021.07.28 18:06
Nie chcę być nieuprzejmy ale książki (o jednej z najważniejszych "Jezuici Towarzystwo Jezusowe i zdrada ideałów Kościoła rzymskokatolickiego" - Wyd. Exter Gdańsk 1994 Pan zapomniał). Poza tym Pański wpis na Salon 24 jest kilkuzdaniowym wymienieniem książek a nie ich opisaniem, pomija Pan intronizację szatana i w ogóle Pan nie wspomina o buncie całego zakonu jezuitów łącznie z ich generałem Arrupe co może świadczyć, że nie zna Pan tej sprawy (skoro nie wymienia Pan książki). Wydaje mi się, że większość hierarchii i laikatu katolickiego nie zdaje sobie sprawy z tego co się dzieje w Kościele i świecie, że prawdopodobnie nastąpiło wrogie przejęcie Cytadeli Kościoła Katolickiego co widać jasno w wypowiedziach dużej części hierarchów katolickich promujących grzech a nie wstrzemięźliwość od niego i to grzechy najcięższe. To diabeł promuje grzechy, kusi do nich więc czyimi sługami stali się księża promujący grzechy np. sodomii, aborcji itd. ?
pytajnik2021.07.28 6:02
Czy tylko czarnym cierpiętnikom nie chce się pracować nad realizacją nauczania biskupów: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
Jakub2021.07.28 13:47
do Pytajnik. Co to ma wspólnego z moim komentarzem?
pytajnik2021.07.28 14:13
Czy „czarni cierpiętnicy” (inne kolory też) wykonują cokolwiek z tego piszą/mówią? Czy to nie diabelska promocja grzechu z Twojego komentarza?
Jakub2021.07.28 18:22
Komuniści mieli swoich podopiecznych w tzw. "robotnikach", którzy mieli na ich rozkaz terroryzować wszystkie inne warstwy społeczne. Dziś ich miejsce pełnią czarni "cierpiętnicy", którymi zalewa się kraje cywilizowane, którzy pracy się wystrzegają a polują na socjal i białe kobiety. Powinieneś o tym wiedzieć a nie wklejać jakieś idiotyzmy. Jesteś sodomitą i chcesz się leczyć to zgłoś się do twego biskupa a on cię skieruje w odpowiednie miejsce. Już kiedyś pisałem Tobie na ten temat szerzej. Tobie jednak zależy tylko na sianiu tu fermentu.
pytajnik2021.07.30 5:54
Czy realizacja – po zwiększeniu skuteczności do 100% i gwarancji niewystąpienia objawów ubocznych - nauczania biskupów nie jest jedyną właściwą drogą zatrzymania diabelskiej promocji grzechu? Czy nazwanie tego nauczania „jakimś idiotyzmem” nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego z Art. 196 Kodeksu Karnego „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie… ”?
Europa2021.07.27 19:28
TEN NIEWIDZIALNY WRÓG TO NIEWOLNICTWO KOZOJEBSKIE PUSTYNNE PARCHATE !!!!
Dam2021.07.27 19:19
Wielkie odkrycie, że władza korumpuje, a tym bardziej władza niepoddana żadnej kontroli.
Kubiak2021.07.27 18:55
Obawiać sie można, że tak naprawdę wygladał Kościół przez wieki. Teraz sprawy wyszły tylko dzieki powszechnym i błyskawicznym mediom. Chciałbym sie mylić ale w średniowiecznych i barokowych klasztorach pewnie nie tylko sie modlili. Sprawa wymaga interwencji samego Pana Jezusa. Ludzie już nic nie zrobią. Jezus obiecał wrócić, trzeba o to się modlić a nie o kościół.
Ula2021.07.27 17:23
Księża ì Bodakowski to sowieckie pedały.
kapitan NKWD2021.07.27 18:48
A ty córka Wasilewskiej.
hmmmmm2021.07.27 16:36
Strasznie kiepskie te statystyki https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/kosciol-i-religijnosc-w-polsce-gus-ponad-60-proc-polakow-zaangazowanych-religijnie/zv0jz4s . 60% ? I gdzie tu widać 90% Polaków - katolików?
niepotrzebni wrogowie2021.07.27 16:11
Kościół doskonale radzi sobie sam, bez żadnych wrogów. https://www.youtube.com/watch?v=AzgC5r38jvs
A żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński,2021.07.27 15:55
ten to ma klawe życie. Cały dzień na wózeczku przed komputerkiem, całą noc przed komputerkiem pisze i pisze żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński paszkwil za paszkwilem a kupkę robi w pieluszkę albo do basenika, siusiu wężykiem mu same leci do woreczka z siusiaka. Żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński dostaje insulinkę co i rusz, żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński ma dializę co i rusz, ale pisać nie przestaje. Żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński to ma klawe życie, ale jedzonko gówniane, bo jak mówi przysłowie; czym się odżywiasz tym się stajesz.
Ewa2021.08.11 13:43
Co za obrzydliwy tekst! Prosimy moderatora o interwencję.
Anonim2021.07.27 15:52
/stp/ "Przyszedłem wzywać [do Kościoła] i zbawiać grzeszników" . Tylko interesem diabła jest pozostawianie grzeszników bez ratunku - bez Słowa i sakramentów w Kościele.
antoni.s2021.07.27 15:47
Każde działanie które przyczynia się do osłabienia kościoła kat w polsce jest przejawem najwyższego patriotyzmu i działanie m w interwsie polski, pomimo że w obecnej polsce rządzonej przez bolszewicko faszystowsko pisowsko kościelną chimerę nie dla wszystkich jeszcze jest to oczywiste to zgliszcza jakie pozostawi po sobie kaczyński ze swoją bandą będą tego tragicznym dowodem, i oby nie było tak że znów na polskim nieszczęściu jak zwykle zyskał jedynie kościół kat, mam nadzieję że tak jak obecna pandemia zszokowała klechów tym że polacy po raz pierwszy nie szukali pomocy w kościele, tak i bankructwo i upadek pisowskiej polski uzmysłowi polakom że to kościół kat od tysiąca lat robi wszystko by polska na zawsze pozostała nędzarzem.
Anonim2021.07.27 15:29
Klamstwo na klamstwie. A i tak nie uratuja tego kosciola ze swoich patologicznych iluzji i wyobrazen.
Żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński,2021.07.27 15:21
ten to ma klawe życie. Cały dzień na wózeczku przed komputerkiem, całą noc przed komputerkiem pisze i pisze żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński paszkwil za paszkwilem a kupkę robi w pieluszkę albo do basenika, siusiu wężykiem mu same leci do woreczka z siusiaka. Żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński dostaje insulinkę co i rusz, żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński ma dializę co i rusz, ale pisać nie przestaje. Żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński to ma klawe życie, ale jedzonko gówniane, bo jak mówi przysłowie; czym się odżywiasz tym się stajesz.
Ewa2021.08.11 13:45
Jak wyżej.
dyżurny psychotroll2021.07.27 15:18
Nie potrafię odnieść się do treści artykułu (jak zwykle) ale jak zwykle będę zarzucał autorowi , ze nie ma pracy. Bo co prawda Bodakowski pisze artykuły, nagrywa filmy, rysuje etc etc ale ja psychotroll dostaję więcej srebrników za trollowanie.
Anonim2021.07.27 15:14
Nie rozśmieszaj mnie imć. Bodakowski . Po co niszczyć KK ? Po co się fatygować dla takiej miernoty ? Przecież on sam siebie niszczy Rak toczy go od wewnątrz . Własny twór go zżera . Poniżej ludzkiej godności byłoby mu dokopywać .
rebeliant2021.07.27 15:03
To nie Bóg wszechmogący zbawił człowieka, ale ułomny człowiek zbawił Boga - i to jest ta największa tajemnica.
Marek2021.07.27 14:16
I co z tego, Jezus Chrystus miał wrogów już w swoim gronie apostolskim. W ciągu wieków wrogowie rośli w siłę, faryzeusze żydowscy wymyślają coraz to nowe herezje jak islam, jakobinizm, komunizm, marksizm, faszyzm, demokracja, modernizm a Jezus Chrystus depcze to wszytko aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy, jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć. Ważne jest to po której stronie opowiesz się ty człowieku, czy pójdziesz jak wszyscy z demokracją czy z Jezusem Chrystusem.
Anonim2021.07.27 13:35
katopedofile sami niszcza katopedofilska organizacje zwana KK.
O tym nie dowiesz się od polskiego lenia2021.07.27 13:33
22 lipca w Grudziądzu pijany ksiądz odprawiał mszę pogrzebową. Po interwencji policjantów okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zachowania duchownego bronił proboszcz, mówiąc, że ten był zmęczony, a policja "za dużo mówi w tej sprawie".
Anonim2021.07.27 15:34
no i co z tego?
Gil z nosa2021.07.27 17:24
Goovno
Portofino2021.07.27 13:25
Wróg wewnętrzny to żydzi, największy i najzacieklejszy wróg chrześcijaństwa.
złośliwy2021.07.28 8:31
Wróg wewnętrzny to ludzie, którzy uważają się za katolików ale ich obsesje pomyliły im się z chrześcijaństwem.
W pośredniaku byłeś2021.07.27 13:24
polski leniu?
Józef2021.07.27 12:40
Nie róbcie takich numerów, wtorek i Bodakowski.
Kler na śmietnik!2021.07.27 12:39
Kler właśnie sam się zakopuje do ziemi! Brawo!
heniek2021.07.27 12:36
durny zbok będzie durniem
Krzysztof2021.07.27 12:36
A jak tam wyniki spisu powszechnego? https://www.youtube.com/watch?v=MQDse11kSzs
robaczek2021.07.27 12:30
e tam .........ja uważam że to także ..................................... WINA TUSKA!! ;] ................ prawda pisiurki?
xyz2021.07.27 13:00
I tutaj masz racje -czy to nie za p. Tuska (lata 2000-2012) działali w Kosciele tacy ' zaczepisci' "duchowni" lansujący siebie zamiast Boga jak DJ Fabbs , czy ,Langusta -Szustak - gloszący np 'mądrosci z toi toi-a, czy jak z 'seksu zrobic upojenie czy ucztę' - oczywiscie lansowali rowniez aborcjonistow takich (np pana Gates'a czy płytkich celebrytow)
robaczek2021.07.27 13:43
HAHHAHAHAHA ....................................... KOCHAM WAS PISIURY ;] ...................... wy nawet nie widzicie ze ktos z was SZYDZI ;] ..................
Anonim2021.07.27 12:17
Kleruchów interesuje jedno - jak skutecznie pasożytować na społeczeństwie.
Kubiak2021.07.27 12:14
Nieraz łatwiej kochać Boga niż imigrantów. Bliźnich z którymi trzeba się dzielić.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.27 11:39
Kościół okupujący Polskę sam się wyniszcza, a fanatyczne katoprawactwo jeszcze mu w tym pomaga :) Nic nie trwa wiecznie, a Polacy mają już dość watykańskiego okupanta.
ela pawlowska2021.07.27 11:36
Jednym z tych hierarchów był Karol Wojtyła. On wielu nominował, chociaż wiedział co mają na sumieniu. Mianował, bo byli obrotni i pieniadz przynosili. Stasia tez trzymał, chociaż to homo.
świat 'nowego' człowieka2021.07.27 13:12
Za to ty wszystko wiesz - kto co wiedział - bo to TY JESTES WSZECHWIEDZACA ELA. Dzis zamiast wiary w Boga - mamy wiarę w ele, angelę, gretę albo w pana Tuska.
Anonim2021.07.27 11:23
/stp/ "Przyszedłem wzywać [do Kościoła] grzeszników" - Kto o tym nie pamięta, niech wie, że wysługuje się szatanowi, który chciałby, żeby grzesznicy pozostali samotni i bezsilni, bez środków zbawienia: Słowa i Sakramentów!
JPIII2021.07.27 11:15
Już nic nie uratuje tej katotalibskiej sekty. Bo kto teraz uwierzy, że to ten stary pedophil bóg nie gwałcił 13-letniej marychy. Przecież to te bydle jest ojcem bękarta i pedała chrystka jezu-sika.
ren2021.07.27 11:43
Zwykłe bydlę to przy tobie anioł genderowa pig.
Andrzej2021.07.27 11:15
Niestety ale piekła nie unikną.
Furtian Wacław2021.07.27 11:12
Najwyraźniej Pan Bóg upatrzył i upodobał sobie inny z istniejących Kościołów, albo już dawno Bogowie podzielili się strefami wpływów.
Andrzej2021.07.27 11:16
Pisanina nic nie warta
Kościołów co niemiara2021.07.27 13:08
Kościołów w Polsce mamy dużo. Każdy znajdzie coś blisko siebie i o doktrynie zgadzającej się z jego lub jej sumieniem https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Zbory_protestanckie_w_Polsce_wed%C5%82ug_miejscowo%C5%9Bci
Jacek2021.07.27 10:52
Jeśli coś może jeszcze uratować kościół katolicki, to tylko powrót do biblijnych korzeni. Polecam cykl wykładów na Youtube "Biblia a doktryny rzymskokatolickie". Oprócz tego stronę "Jestem katolikiem. Dlaczego powinienem rozważyć to, czy zostać chrześcijaninem?"
Kubiak2021.07.27 12:11
Kościół może uratować sam Jezus. Działając przez ludzi. A jeśli nie? Ty w końcu wiara a nie nauka.
tak pytam2021.07.27 15:20
Czy Jezus przyznaje się jeszcze do kościołą katolickiego?
Aneta2021.07.27 10:46
Jest bardzo prosty sposób, żeby pozbyć się "wroga wewnętrznego". Wystarczy, żeby ułatwić występowanie z kościoła katolickiego. Na początek można uruchomić skrzynki ePUAP przy kuriach i pozwolić Polakom składać wnioski o wystąpienie za pomocą profilu zaufanego. Ci, którzy nie mają Internetu, powinni móc przesłać wniosek potwierdzony notarialnie, listem poleconym do kurii za potwierdzeniem odbioru.
To się nie uda2021.07.27 11:04
Kościół katolicki w Polsce nigdy się na to nie odważy. Za wielkie korzyści przynosi mu bajka o 90% katolików w Polsce. Poczytaj w sieci jak skończyło się umożliwienie wystąpienia przez Internet w Norwegii. W Niemczech wystąpienie też jest łatwe i nie wymaga kontaktu z kościelną hierarchią. O skutkach piszą w https://wydarzenia.interia.pl/religia/news-niemcy-nowe-dane-o-apostazji-tysiace-osob-opuszczaja-kosciol,nId,5362148
Böno2021.07.27 11:05
I co chcesz swoją głupotą osiągnąć? Czy kościół na tym coś straci? Przecież w Polsce nie ma podatku kościelnego. Kościół nic nie straci, ale ty i twoja rodzina nie otrzymacie od kościoła nic i skomplikujecie sobie sprawą przy ślubach, pogrzebach, chrztach, a wasze dzieci będą was przeklinać. A ponadto piekło otwarte. Szerokiej drogi i dobrych męczarni.
Art2021.07.27 11:52
Ales Ty naiwny. Po prostu dziecko we mgle. Jak sie okaze ze katolikow jest 35 proc, to bedzie koniec sojuszu tronu z oltarzem i koniec kasy. Tak trudno to zrozumiec? W konsekwecji np. komunalizacja wszystkich cmentarzy. Do slubu nie jest nikomu potrzebny kaplan, do pogrzebu tym bardziej. A dzieci beda szczesliwe, ze wreszcie ten absurd dobiega konca.
Krzysztof2021.07.27 12:33
Ślub wziąłem cywilny. Moje dzieci nie zostały ochrzczone i jakoś spokojnie przeszły przez szkołę i studia. Nie zamierzają brać ślubu kościelnego, ani chrzcić swoich dzieci. Pogrzeb chcę mieć świecki, na cmentarzu komunalnym. To wszystko raczej uprościło mi życie, niż skomplikowało.
Böno2021.07.27 19:22
Krzysiu, dzisiaj się wymądrzasz, ale twój koniec też nadejdzie. Zobaczymy czy to myślenie zachowasz do ostatniej chwili, czy też będziesz skomlał jak pies, ale będzie już za późno. A w sumie twój los i twoich dzieci mnie tyle obchodzi co zeszłoroczny śnieg.
Taaak2021.07.27 20:26
Jedyne co katolicy mają do zaoferowania, to nastraszenie człowieka śmiercią i wmawianie, że tylko oni mają na to receptę. Nie ma to wiele wspólnego z tym, co oferował Jezus "Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości. "
Ahmed2021.07.27 23:09
Böno, czy już zrozumiałeś, że twoja religia to bałwochwalstwo i musisz nawrócić się do prawdziwego Boga i przyjąć naukę Jego Proroka? Jeśli nie, to będziesz skamleć, ale będzie za późno.
Jakub2021.07.28 18:32
Przyszedł Ahmed do "raju" a tam te 72 hurysy ale ... i podchodzi do niego jakaś postać i pyta Ahmedzie, dlaczego nie korzystasz? Czy są brzydkie? No nieee ale one wszystkie nie mają otworów! Widzisz Ahmedzie - mówi ta postać - na tym polegają męki piekielne!
I bardzo dobrze!2021.07.27 10:45
Kościół katolicki i jego kler są tak zgnili i przeżarci obłudą i kłamstwem, że nawet już sami gubią się w swoich matactwach. I zawsze winni są ci "inni". Tfu! Oby to wszystko runęło jak najszybciej!
trzaska2021.07.27 10:58
To kler o twoich poglądach i nie łącz ich z prawdziwym nauczaniem Jezusa, to kler wywodzący się z SB czyli z siedliska szatana- Moskwy, jest ich nie wielu ale mają wielu współpracowników takich jak ty.
Izydor2021.07.27 10:30
"Większość amerykańskich ''duchownych katolickich'' nie jest zainteresowanych ani swoim, ani cudzym zbawieniem" Tak samo jak polskie katabasy są zainteresowani robieniem kasy, kariery, wpływami, wygodą i w dużej części seksem z nieletnimi. KK działa jak typowa korporacja tylko zamiast nocników czy samochodów sprzedaje frajerom bajki o życiu wiecznym i zbawieniu.
robaczek2021.07.27 10:15
WINA TUSKA!!!!!!!!!!!!!! .......................................................................................... bardziej ŻAŁOŚNI JUŻ CHYBA NIE MOŻECIE BYĆ.................................................. malutcy, żałośni, zgorzkniali, zawistni , bez szkoły .............................................................. OBRAZ PISIURA NA LATA
AAAtomek2021.07.27 10:09
A „Katolicy” w PL nie kochają ani Boga, ani klimat, ani planetę czy imigrantów.
Lucyfer2021.07.27 10:05
Potrzebujesz pieniędzy lub/i medialnego rozgłosu? Jesteś sfrustrowany/a wiekiem, marnym zdrowiem, problemami małżeńskimi itp.? Nie bardzo już Ci się chce pracować? Więc mam dla Ciebie atrakcyjną propozycję. Otóż upatrz sobie jakiegoś znanego duchownego, najlepiej biskupa lub kardynała. Koniecznie powinien być starszy. Idealny będzie taki, który już nie bardzo kontaktuje z otoczeniem, z uwagi na wiek i choroby. Taki nie będzie mógł się bronić. Teraz najlepsze. „Przypomnij sobie”, że jakieś 20–30 lat temu duchowny ten brutalnie molestował Cię. To nic trudnego, po prostu puść wodze fantazji: były prezenty, zaproszenia do pustego mieszkania, obmacywanie, schadzki, wielokrotne sprawy łóżkowe. To, że nigdy go nie spotkałeś/aś nie ma żadnego znaczenia. Do czorta z prawdą; ważny jest tylko piorunujący efekt. Kolejny krok. Najpierw idziesz z tym do kurii. (Nie na policję; policja zbada sprawę i umorzy z braku dowodów.) Zaraz potem idziesz z tymi rewelacjami do redakcji Gazety Wyborczej. Tam powitają Cię z otwartymi rękami. Marcin Wójcik lub inny grafoman wysmaży poruszający tekst w Dużym Formacie. Ubarwi co trzeba, doda pikantnych szczegółów. Powieje grozą. On już umie konfabulować i stopniować napięcie. A na drugi dzień – trzęsienie ziemi! TVN i Onet oszaleją z radości, Sekielscy w euforii, lewaccy politycy pijani ze szczęścia. Anonim i Spółka zaczną grzmieć, wyleją obłudnie krokodyle łzy nad Twoim losem. Kilku młodych wściekłych zrobi kocią muzykę pod kurią i dokona apostazji. Wyjące maciory i obleśne pedały LGBT wylezą z nor z tęczowymi szmatami. Jakiś wariat zbezcześci kaplicę, poturbuje proboszcza. Metropolita, na wszelki wypadek, usunie tego duchownego wrobionego w pedofilię, bo nie będzie chciał pogarszać sprawy. Watykan rozpocznie dochodzenie, które potrwa rok z hakiem. Potem pewnie przyjdzie uniewinnienie, ale nikt już w to nie uwierzy. Fajnie to obmyśliłem, co? Aha, Goebbels mi tu mówi, żeby pozdrowić Anonima i Spółkę, szczególnie JPIII i Po 11…; czeka na nich wszystkich niecierpliwie. Ja też zapraszam do siebie! (Na dłużej…)
o. Boels. E. Boob2021.07.27 10:12
Czytanie z listu św. Jana Pawła do pedofilian: "Zaprawdę powiadam wam, nie lękajcie się, gdy bowiem z ręką w dziecięcych majtkach złapani będziecie, to co najwyżej przeniesienie do innej parafii grozić wam będzie, gdzie czynić będziecie mogli dalej to, co czyniliście. Amen"
ela pawlowska2021.07.27 11:37
a donosiciele ukarani będą
Anonim2021.07.27 10:04
Bardzo dobrze że kościół jest niszczony zarówno od środka jak i z zewnątrz, cieszy mnie to tym bardziej że skomlenie miernot pokroju bodakoskiego będzie jeszcze głośniejsze
cynik2021.07.27 10:04
Odloty nie mające nic wspólnego z trzeźwą oceną realnych problemów Kościoła.
Art2021.07.27 11:55
Bodakowski juz tak ma. Jego "analizy", to sa jakies bzdury na poziomie 8 klasy podstawowki. Chodzaca tragedia. Ale przynajmniej jest sie z czego posmiac.
Anonim2021.07.27 10:04
Winni sa zawsze inni, kleruchy niewinne jak lelija przeczysta, a ręce w dziecięcych majtkach to nie były ich ręce.😁😁😁
Anonim2021.07.27 10:25
Kler zawsze odwraca kota ogonem, to banda złodziei, zboczeńców i morderców tylko że robią to od tak dawna że ludzie się przyzwyczaili i nawet ich bronią, taki syndrom Sztokcholmski tylko wielopokoleniowy.
Jakub2021.07.28 18:37
A czym były komusze świnie, które prawie 50 lat rządziły Polską i jeszcze pokwikują żałośnie i sprośnie?