Bo kogo miłuje Pan, tego karci, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje - zdjęcie
03.02.21, 09:20Fot. via Pixabay - reenablack

Bo kogo miłuje Pan, tego karci, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje

9

PIERWSZE CZYTANIE

Kogo Bóg miłuje, tego karze

Hbr 12, 4-7. 11-15

Czytanie z Listu do Hebrajczyków

Bracia:

Jeszcze nie opieraliście się aż do krwi, walcząc przeciw grzechowi, a zapomnieliście o napomnieniu, z jakim Bóg się zwraca do was jako do synów:

«Synu mój, nie lekceważ karcenia Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza. Bo kogo miłuje Pan, tego karci, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje».

Trwajcie w karności! Bóg obchodzi się z wami jak z dziećmi. Jakiż to bowiem syn, którego by ojciec nie karcił?

Wszelkie karcenie na razie nie wydaje się radosne, ale smutne, potem jednak przynosi tym, którzy go doświadczyli, błogi plon sprawiedliwości. Dlatego wyprostujcie opadłe ręce i osłabłe kolana! Proste ślady czyńcie nogami, aby kto chromy, nie zbłądził, ale był raczej uzdrowiony.

Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Baczcie, aby nikt nie pozbawił się łaski Bożej, aby jakiś korzeń gorzki, który wyrasta do góry, nie spowodował zamieszania, a przez to nie skalali się inni.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Jezus lekceważony w Nazarecie

Mk 6, 1-6

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.

A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».

I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (9):

chrześcijanie dla lwów2021.02.3 20:35
Starajcie się o pokój i uświęcenie bez którego nikt nie zobaczy pana. Wychodzi że ojciec co karci dziecko rózgą nie stara się o taki pokój - nie zobaczy pana. Gdzie nadstawianie policzka? Zdechnij Jezu szmato.
rebeliant2021.02.3 15:43
No to teraz rozumiem czemu strzegł przez dekady wielkich boszych dzieł dokonanych pod dachem ośrodka wychowawczego w Zabrzu.
rebeliant2021.02.3 15:24
https://www.youtube.com/watch?v=MBb1OE2UWsg
Po11... AAA... proud jew2021.02.3 14:47
Naszpapież Ratzinger von Hitlerjugend ... Polacy, naród głupców i parszywców w ogóle tego nie rozumieją.
Po11... AAA... proud jew2021.02.3 14:46
Sram na Jana Pawła 2 .... Jeebałem Jezusa w duupę a Maryję w mordę!
A ja2021.02.3 10:04
miłuję swoją żonę. Czy to znaczy, że mogę ją chłostać i policji nic do tego?
Po 11 ....2021.02.3 10:44
A co policji do tego, to twoja żona i twoja sprawa. Ale na jedno uważaj. Nigdy nie bij żony przy kochance. Skubane potrafią się solidaryzować.
Po 11 ...2021.02.3 9:45
Boże, jak ten Putin musi miłować ... Nawalnego ...
Po 11 ...2021.02.3 9:44
"chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje". A córki? No .. bo PiS metalowymi pałkami lał kobiety. To też z miłości?