Bierzcie, to jest Ciało moje - zdjęcie
27.05.21, 08:50Fot. via Wikipedia, CC 0

Bierzcie, to jest Ciało moje

8

PIERWSZE CZYTANIE

Udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani

Hbr 10, 11-18

Czytanie z Listu do Hebrajczyków

Każdy kapłan Starego Testamentu staje codziennie do wykonywania swej służby i wiele razy składa te same ofiary, które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów. Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga, oczekując tylko, «aż nieprzyjaciele Jego staną się podnóżkiem pod Jego stopy». Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani.

Daje nam zaś świadectwo Duch Święty, skoro powiedział: «Takie jest przymierze, które zawrę z nimi po owych dniach, mówi Pan: Nadam prawa moje w ich sercach, także w myśli ich je wypiszę. A na ich grzechy oraz ich nieprawości więcej już nie wspomnę».

Gdzie zaś jest ich odpuszczenie, tam już więcej nie zachodzi potrzeba ofiary za grzechy.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

To jest Ciało moje. To jest moja Krew

Mk 14, 22-25

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, Jezus, gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił napoju z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić będę go nowy w królestwie Bożym».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (8):

AAAtomek2021.05.27 19:11
Ojczulkowie kościoła zrozumieli tylko jedno słowo: "bierzcie"...?
Grizzly2021.05.27 10:22
Po czym spytał apostołów o plany na weekend.
Anonim.2021.05.27 9:58
Opowiadał żydom to go wzięli i oddali Rzymianom na śmierć.
berejczyk2021.05.27 9:34
"...złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy..." - najdoskonalsza ofiara którą za nas grzeszników złożył Pan Jezus, ale ignoranci dalej swoje.
Antychryst 6662021.05.27 10:13
Nie logiczne jest kiedy złoczyńca np. sodomitka ma zostać stracony a ktoś niewinny współczujący występuje i mówi że odda za to życie. Czyli złoczyńca jest w tym momencie niewinny bo ktoś współczujący chce przyjąć jego karę? I współczujący może być samym Synem Boga współbratem - ale ten winny - Sodomitka dalej będzie winny, A ten co mu współczuje i zmniejsza zasłużoną karę winnemu lub zasłaniania winnego też staje się winny i powinien zostać zabity. Dla tego nie było żadnego odkupienia - Świadomość nie ważne jak potężna nie może przyjąć winy drugiej świadomości.
Makłowicz2021.05.27 9:14
A hdyby to ciało odpowiednio posiekać, doprawić ogórkiem i sardynką, połączyć z żółtkiem i podać jako tatara?
czekista2021.05.27 9:07
" To jest Ciało moje. To jest moja Krew ". Nie, dziekuje. Nie jestem kanibalem.
Krasnoludek szczający do mleka.2021.05.27 9:12
Też nie podniecają mnie dyski kamienne z zapisem zebrań sekcji kanibali Związku Literatów neandertalskich.